۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افتصادنیوز
  4. ورزشی
۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز |
​اقتصاد نیوز:در جنوب گویی به تلفیق خوبی از فوتبال و گیم آف ترونز رسیده‌اند. هر شهر تلفیق خودش را دارد. مسجدسلیمان آنطور، اهواز این‌طور.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، لیگ هجدهم هم به پایان رسید. پایانی تکراری مانند دو فصل گذشته داشت و پرسپولیسی‌ها جام را به تهران درآوردند. جامی پر از فراز و نشیب و صحنه‌های زشت و زیبا و اتفاقات عجیب و منحصربه فرد. بعضی از این اتفاق‌ها ساخت داخل بودند و منحصر به همین آب و خاک که نمونه‌شان را در هیچ‌جای دیگری نمی‌توان پیدا کرد و بعضی دیگر مثل خود فوتبال فراگیر و بین‌المللی. این لیگ هم با تلخ و شیرین‌هایش به پایان رسید و حالا خود را برای یک لیگ دیگر، یک رقابت دیگر و یک سال زندگی فوتبالی دیگر آماده می‌کنند. مروری گذرا بر لیگی که گذشت از نگاه دوربین، نشان می‌دهد فوتبال ایران چه ماه‌های پرهیجانی را سپری کرد.

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 2

اگر وقایع تاریخی ایران را مرور کنیم شاید این که اتفاقات یک روز صبح با یک روز عصر زمین تا آسمان تفاوت داشته باشد اتفاق عجیبی نیست. حالا در ورزش هم این مساله عینیت پیدا می‌کند. یک روز شفر را این طور به بالا می‌اندازند و آلترناتیوهایش را حسابی حرص می‌دهند. دو هفته بعد او را برکنار کرده و آلترناتیوهایش را خوشحال می‌کنند. شفر در استقلال هیچ وقت ثبات را تجربه نکرد؛ نه در ترکیب تیمش نه در احساس هواداران و مدیران تیمش!

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 4

البته گویا بی‌ثباتی از فاکتورهای جدانشدنی مربی‌گری است. بی‌ثباتی‌های مختلف از جمله جسمی. کریمی که مدتی است وقتش را به شغل شریف ستاره‌سازی مشغول است به خاطر مردم مسجدسلیمان به فوتبال برگشت اما خیلی زود از همان راهی که آمده بود برگشت. البته او شانس آورد که تیمش از همان راهی که آمده بود به لیگ یک برنگشت و امسال را هم ناپلئونی ماندنی شد.

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 6

در جنوب گویی به تلفیق خوبی از فوتبال و گیم آف ترونز رسیده‌اند. هر شهر تلفیق خودش را دارد. مسجدسلیمان آنطور، اهواز این‌طور. البته باید امیدوار بود که پایان این تلفیق جدید برخلاف پایان بازی تاج و تخت صدای خیلی‌ها را در نیاورد. البته از این عکس و فریم‌های دیگری که از اهواز آمد خیلی نمی‌شود به پایان خوش امیدوار بود فقط می‌شود امید داشت که خدا رحم کند.

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 8

حسین ماهینی را نزده‌اند. این فریم شاید الان فقط یک فریم از مصدومیت حسین ماهینی باشد اما آن زمان که گرفته شد یک دنیا حرف داشت و یک دنیا درد. پرسپولیسی که دست و پایش بسته بود و با انواع و اقسام مشکلات دست و پنجه نرم می‌کرد ماهینی را هم از دست داد و بیشتر از قبل به شیر بی‌یال و کوپال شبیه شد. شیری که البته در نهایت شیر ماند و از روی همین زمین سفتی که با آن برخورد کرده بود بلند شد.

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 10

پرسپولیس بلند شد و جام را هم بلند کرد. همان هوادارانی که در زمان فریم قبلی ناامیدتر و ناراحت‌ترین هواداران بودند در فریم بعدی به خوشحال‌ترین هواداران تبدیل شدند. هوادارانی که در خوشحالی هت‌تریک می‌کردند و به واسطه تمام روزهای سختی که گذرانده بودند سزاوار این شیرینی بودند.

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 12

البته در این راه قهرمانی، پرسپولیسی‌ها کمک‌هایی هم داشتند. ابر و باد و مه و خورشید و فلک و فروزانی که در این راه ناخواسته نقش پررنگی داشتند. این فریم نقطه عطف تراکتوری‌ها در این فصل بود. تیمی که یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی محسوب می‌شد و دروازه‌اش حاشیه امنیت خوبی پیدا کرده بود بعد از این فریم به یک تیم دیگر تبدیل شد. تیمی که فقط با سه گل سپیدرود نباخت، پاشید و آنقدر تکه تکه شد که لیکنز و بزرگترهای تیم نتوانستند آن را حتی در آن حدی به هم بچسبانند که بتواند سهمیه بگیرد.

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 14

ارتش هوایی امیر هم در نهایت مغلوب نیروی زمینی برانکو شد. اگرچه سپاهان در حملات هوایی‌اش غنایم زیادی بدست آورد. دروازه‌های زیادی را فتح کرد و عناوین هجومی آقای گلی، آقای پاس و بهترین خط حمله را درو کرد اما در نهایت جام را در یک جنگ از دست داد. ارتش قلعه‌نویی حمله کردن را بهتر از دفاع کردن بلد بود و به همین دلیل نتوانست به خوبی از جامی که یک مقطع در دستانش بود دفاع کند.

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 16

مدعیان قهرمانی در این فصل بارها و بارها عوض شد و صدر جدول هر بار رنگی گرفت. مثل لباس‌های منصوریان در دربی اصفهان. او با عوض کردن سه دست لباس در یک بازی رکورد عوض شدن قهرمان‌ها را هم شکست. البته این مسائل حاشیه‌ای نباید مانع از نقش فنی او در جمع سبزپوشان شود. مربی‌ای که گویا نیم‌فصل دوم‌ها زمان اوست.

در وبسایت خبری بخوانید: آخرین اخبار ورزشی روز را آنلاین بخوانید

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 19

البته در تحول تیم‌ها گاهی به غیر از نیروهای انسانی عوامل دیگری هم می‌توانند تاثیرگذار باشند. مثل یک ورزشگاه شیک و حرفه‌ای. ورزشگاه امام رضا در مشهد بود اما تیم‌های مشهدی به دلیل یک سری از اختلافات اجازه استفاده از آن را پیدا نمی‌کردند. یکی از عجیب‌ترین اتفاقاتی که شاید فقط در ایران نمونه‌اش پیدا شود. تیم یحیی اما در نهایت این تابو را شکست. گل‌محمدی هم در نهایت توانست با ماشین فراری شیکش به آسیا برسد.

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 21

فراری لقبی است که افشین قطبی به ورزشگاه فولاد آره‌نا داد. قطبی که مرد لقب‌های قشنگ برای خودش و دیگران است در مراسم معارفه‌اش، ورزشگاه فولاد آره‌‎نای خوزستان را به ماشین فراری تشبیه کرد که امکانات زیادی در اختیار راننده‌اش یعنی سرمربی تیم قرار می‌دهد. البته فراری قطبی برخلاف یحیی نتوانست او را به آسیا برساند. گویا دل شیر خیلی فراری سواری را خوب بلد نیست.

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 23

بعضی‌ها هم به جای فراری خریدن باشگاه می‌خرند و به جای فراری‌هایشان باشگاه‌هایشان با هم مسابقه می‌دهند! البته در نهایت هیچ کدام از آنها به آخر خط نرسیدند و در نیمه‌های راه خراب شدند.

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 25

همه جای لیگ هم خبری از فراری نیست و پراید هم در لیگ پیدا می‌شود. البته قیمت پراید هم خیلی تفاوتی با قیمت فراری ندارد. هر وقت حرف از قیمت پراید می‌‌زنید حواستان باشد مدیرعامل سایپا دوروبرتان نباشد تا برکنارتان کند. این که چه عملکردی داشته‌اید در تصمیم آقای مدیر تاثیر زیادی ندارد. برای این که در باشگاه کارگری - ورزشی سایپا مدیران به اسم کارگران تصمیم می‌گیرند.

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 27

در تبریز هم این هواداران هستند که تصمیم می‌گیرند. البته تصمیمات آنها به جای صدور حکم و برگه به صورت شفاهی و فیزیکی به بازیکنان و بقیه اعضای تیم اعلام می‌شود. مثل این صحنه که حکم مسعود شجاعی را در یک دادگاه سرپایی و به صورت فیزیکی به او ابلاغ کردند. آنها قبل از این هم رسیدگی به پرونده محسن فروزان را برعهده داشتند. آنها در روزهایی که تیمشان ناموفق بود سرشان حسابی شلوغ بوده و پرونده تک تک تراکتوری‌ها را بررسی کردند.

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 29

در این میان خیلی از بازیکنان لیگ خوش‌شانس‌هستند که در باشگاه‌هایی دیگر بازی می‌کنند. فکر کنید قرار بود یکی از بازیکنان باشگاه‌هایی که در بالا نام برده شد پنالتی را در دربی با چیپ بیرون می‌زد و سه امتیاز بازی و آرزوی قهرمانی را به اوت می‌فرستاد چه بلایی سرش می‌آمد. بعد از این چیپ فرشید اسماعیلی بعد از یک نیمه نیمکت‌نشینی به ترکیب تیم برگشت تا مصدوم شد.

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 31

همین برخورد خوب با بازیکنانی مانند فرشید اسماعیلی بازیکنان تیم‌های دیگر را هم ترغیب می‌کند که به این تیم بیایند حتی از تیم‌های رقیب و یکی از مهم‌ترین انتقالات نیم‌فصل را رقم بزنند. برخورد با این بازیکنان رقیب آنقدر خوب است که آنها بعد از چند هفته چنین عرقی به پیراهن باشگاه جدیدشان پیدا می‌کنند.

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 33

همانطور که در بعضی از تیم‌ها با بازیکنانشان خوب برخورد می‌کنند در بعضی از شهرها هم برخورد خیلی خوبی با تماشاگران‌شان دارند. حق همسایگی را به جا آورده و این‌طور با امکانات ویژه از آنها پذیرایی می‌کنند. این همسایگان قائمشهری گاهی بیش از نساجی تازه به لیگ برتر آمده در صدر اخبار و توجه رسانه‌ها قرار گرفتند و البته خودشان هم در این راه تا جایی که می‌شد تلاش کردند.

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 35

فولاد خوزستان تنها تیم لیگ برتر بود که توانست پرسپولیس برانکو را شکست دهد. چهره‌ای که بیش از همه در این برد نقش داشت را در عکس نمی‌بینید. افشین قطبی یکی از اتفاقات جذاب لیگ هجدهم بود و دورهمی مربیان مدعی و تاثیرگذار را جذاب‌تر کرد.

۱۸ فریم به یاد ماندنی از لیگ هجدهم فوتبال ایران - 37

پائولو سرجیو هم فصل اول حضورش در آبادان، اتفاق‌های جذابی ساخت. اویل فصل، به نظر می‌رسید او لیگ را تمام نمی‌کند و آخر فصل، آنقدر خوب تمام کرد که با پیشنهادی گرانقیمت به التعاون عربستان رفت. دست زدن برای پایانی رویایی، آخرین خاطرات سرجیو در آبادان است. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روزنوروزنو15 ساعت قبل
در زمان پیوستن علیرضا بیرانوند به پرسپولیس و پیش از آن شایعاتی مبنی بر استقلالی بودن این دروازه‌بان مطرح شد که خود او دست به تکذیب آن‌ها زد. حال امیر غفارمنش، ستارۀ طنز سینمای ایران در مصاحبه‌ای از علاقۀ بیرانوند به استقلال خبر داد. غفارمنش عنوان داشت که در دوران حضور بیرانوند در نفت تهران با این بازیکن روابطی دوستانه داشته و در آن زمان علیرضا یک استقلالی صد آتشه بوده است که بعد از پیوستن به پرسپولیس به انکار آن پرداخت. این افشاگری غفارمنش باعث عصبانیت شدید پرسپولیسی‌ها شد و خون آن‌ها را به جوش آورد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، ساعاتی پیش علیرضا بیرانوند با حضور در باشگاه پرسپولیس درخواست جدایی از این تیم را به مسئولان باشگاه اعلام کرد. بیرانوند با داشتن چند پیشنهاد خارجی قصد دارد فوتبال خود را در اروپا ادامه دهد تا هم‌چنان پله‌های پیشرفت را مانند دو سال گذشته طی کند. از پرتغال به عنوان مقصد بعدی بیرانوند نام برده می‌شود و احتمالا دروازه‌بان محبوب کشورمان به یکی از تیم‌های مطرح پرتغالی خواهد پیوست تا با حضور در فوتبال اروپا بیش از گذشته در معرض دید رسانه‌های جهانی قرار بگیرد.
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشپس از ماجرا‌های فسخ قرارداد برانکو ایوانکوویچ و باشگاه پرسپولیس، هواداران تیم سرخپوش نگران جدایی مربی کروات خود هستند و به همین دلیل، اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس ساعتی پیش تشکیل جلسه دادند تا درباره این موضوع صحبت کنند. طبق اعلام ایرج عرب، مدیرعامل پرسپولیس، مطالبات برانکو به سرمربی کروات پرداخت شد. برانکو ایوانکوویچ ۶۰۰ هزار یورو از پرسپولیس طلب داشت که دریافت کرد و دستیاران وی نیز حدود نیمی از مطالبات شان را می‌خواهند. لازم به ذکر است، سرمربی پرسپولیس در روز سفر به کرواسی جلسه‌ای با مدیران الاهلی عربستان در دوبی برگزار کرده و پیش‌تر اثاث خانه خود را هم به کرواسی پست کرده بود تا جدایی اش قطعی باشد، اما باشگاه پرسپولیس در هراس از هواداران عصبانی و ناراحت خود تمام تلاش خود را برای جلب رضایت برانکو انجام داد که البته این تلاش هم کامل نبود و نتوانست برانکو را از بی اعتمادی به تفسیری جدید از شرایط پرسپولیس برساند. جالب اینکه قرارداد برانکو با پرسپولیس۲ ساله بوده، اما او می‌تواند با پرداخت مبلغی قرارداد خود را فسخ کند.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، مصطفی دنیزلی با حضور در تراکتور تبریز نگاه ویژه‌ای به خط هافبک تیمش دارد. برهمین اساس این سرمربی ترکیه‌ای قصد دارد در فصل نقل‌وانتقالات تابستانی به تقویت این بخش از تیمش بپردازد. علی کریمی یکی از بازیکنانی است که دنیزلی از باشگاه تبریزی درخواست جذب او را دارد. قرارداد کریمی با استقلال پایان یافته و مذاکرات آبی‌پوشان با قلب تپنده تیم‌شان تاکنون بی‌نتیجه مانده است تا پیشنهاد نجومی تراکتور هافبک ملی‌پوش را در آستانه جدایی از استقلال و پیوستن به تی‌تی‌های پرشور قرار دهد. انتهای پیام/
روزنوروزنو1 روز قبل
مهدی طارمی مهاجم ملی‌پوش تیم ملی فوتبال کشورمان که صحبت‌های زیادی درباره پیوستنش به پرسپولیس مطح شده است، بر اساس شنیده‌ها مذاکرات نهایی خود را با مسئولان به زودی انجام می‌دهد و به نظر می‌رسد او یک بار دیگر پیراهن این تیم را بر تن خواهد کرد.

گل تماشایی ادینسون کاوانی به اکاوادور (اروگوئه ۲-۰ اکوادور)

طرفداریطرفداری8 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

چرا برخی از بازنشستگان، همچنان مدیرعامل و عضو هیئت مدیره هستند؟

ایسنا22 ساعت قبل

مسعود فراستی: در سینما با دلال‌هایی طرفیم که یک شبه میلیاردر شده‌اند

مشرق‌نیوز23 ساعت قبل

۷۱ مدرسه و فضای آموزشی در کرمان فرسوده است

ایسنا1 ساعت قبل

صعود کوهنوردان منتخب ارتش به ارتفاعات دیلمان گیلان با حضور امیر دریادار سیاری

ایسنا21 ساعت قبل

بازداشت بیش از ۴۰۰ فلسطینی در ماه گذشته میلادی

مهر4 ساعت قبل

دستگاه‌های اجرایی به ترویج عفاف و حجاب بها نمی‌دهند/دیگران وظایفشان را انجام می‌دادند نیاز به برخورد پلیس نبود

تسنیم1 روز قبل

تقدیر از خدمات بانک ملی ایران در توسعه استان آذربایجان شرقی

ایبنا1 روز قبل

همایش معرفی بروزترین روش‌های سرمایه گذاری در استرالیا و دریافت اقامت

الف1 روز قبل

علم و عدالت شرط ریاست است/ نفاق، سنگ بنای انحطاط و سقوط جامعه

مهر1 ساعت قبل

رای الیوم گزارش داد؛ تیغ ترامپ زیر گلوی سران کشورهای عربی

الف21 ساعت قبل