اسپیس ایکس اولین ماهواره‌های اینترنتی استارلینک را به فضا ارسال کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دیجیاتو
  4. تکنولوژی

اسپیس ایکس اولین ماهواره‌های اینترنتی استارلینک را به فضا ارسال کرد

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو |

پس از دو بار تعویق، بالاخره اسپیس ایکس محموله ۶۰ ماهواره استارلینک را به فضا پرتاب کرد. هدف از این پرتاب در مدار قرار دادن ماهواره هایی برای دسترسی به اینترنت در سراسر جهان با سرعت تا یک گیگابیت بر ثانیه است.

راکت فالکون ۹ از سکوی پرتاب اسپیس ایکس در کیپ کاناورال در فلوریدا به فضا پرتاب شد و تنها در حدود یک ساعت بعد ۶۰ ماهواره در مدار بسیار بالای زمین، در حدود ارتفاع ۴۴۰ کیلومتری رها شدند تا در نهایت با استفاده از پیشران‌های خود به ارتفاع ۵۵۰ کیلومتری برسند. در حال حاضر بخش اول راکت که سومین پرتاب به فضا را تجربه کرد روی کشتی ویژه اسپیس ایکس فرود آمده است.

به گفته ایلان ماسک، مدیر عامل اسپیس ایکس این پرتاب حامل سنگین‌ترین محموله راکت فالکون ۹ بود که به فضا ارسال شد. در حالی که سنگین‌ترین محموله تا پیش از این ۱۰٫۶ تن وزن داشت اما محموله اخیر با ۱۸٫۵ تن رکورد قبلی راکت فالکون ۹ را شکست.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار کوتاه علم و تکنولوژی ایران و جهان

ایلان ماسک در مورد استارلینک گفته که به تنهایی یکی از مشکل‌ترین پروژه‌های مهندسی بوده که تاکنون شاهد اجرایش بوده است. البته این تنها محموله ماهواره‌های اینترنتی مورد بحث نیست و در نهایت شبکه کامل شامل ۱۱ هزار و ۹۴۳ ماهواره استارلینک در مداری پایین‌تر از ایستگاه فضایی خواهد بود؛ هدفی که گفته شده تا میانه‌های سال ۲۰۲۰ محقق خواهد شد. به گفته ماسک، اسپیس ایکس با ۷۲۰ ماهواره می‌تواند پوشش متوسطی را در سرتاسر جهان ایجاد کند. استار لینک احتمالا برای توسعه کامل به میلیاردها دلار سرمایه نیاز دارد اما ماسک گفته که این شرکت بودجه مورد نیاز برای عملیاتی کردن آن را در اختیار دارد.

مدیر عامل اسپیس ایکس امیدوار است ایده اینترنت جهانی ارائه شده با ماهواره استارلینک آن قدر برای شرکت درآمد داشته باشد که هدف بلندپروازانه ارسال انسان به مریخ و تشکیل اولین جامعه انسانی در این سیاره توسط اسپیس ایکس را محقق کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
از اواخر اردیبهشت ماه گذشته وزارت بازرگانی ایالات متحده در اقدامی بزرگ، هواوی را از خرید تجهیزات، خدمات و نرم‌افزارهای شرکت‌های آمریکایی منع نموده است. از ۷۰ میلیارد دلاری که شرکت هواوی در سال ۲۰۱۸ برای خرید قطعات مصرفی در تجهیزات خود هزینه کرده، در حدود ۱۱ میلیارد دلار آن از شرکت‌های آمریکایی شامل کوالکام، اینتل و مایکرون بوده است که این نشان از اهمیت هوآوی به عنوان یکی از مشتریان کلیدی این شرکت هاست. در همین زمینه آقای اندرو ویلیامسون، معاون ارشد شرکت هواوی در جریان مصاحبه‌ای در مکزیک اعلام نموده که هواوی از هیچ فرد یا مجموعه‌ای درخواستی برای لابی کردن جهت رفع تحریم‌ها نداشته است: «آنها این تصمیم را با میل خودشان گرفته‌اند؛ برای بسیاری از آنها هواوی یکی از بزرگترین مشتریان است.» در پایان آقای ویلیامسون به این مورد نیز اشاره کرده که خود شرکت‌های آمریکایی بهتر از هر کسی می‌دانند که قطع روابط تجاری با هواوی برای آنها عواقب فاجعه‌باری خواهد داشت. به هر حال شرکت‌های آمریکایی در حال تلاش برای رسیدن به راهکاری مناسب در جهت کاهش یا رفع تحریم‌های هواوی هستند تا علاوه بر کاهش ضررهای خود، یکی از بزرگترین مشتریان خود را همچنان در دسترس داشته باشند و بتوانند به فروش محصولات خود به هواوی ادامه دهند.
دیجیاتودیجیاتو9 ساعت قبل
به تازگی امولاتور تحت وب بسیار منحصر به فردی شروع به کار کرده است که بازی‌های قدیمی کنسول NES نینتندو، مانند Super Mario Bros. ۳ و Mega Man، را از حالت تخت و دوبعدی در آورده و به آن‌ها عمق می‌بخشد. نرم افزار مورد بحث که ۳DNES نام دارد، تنها با مرورگر … ادامه مطلب
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد8 ساعت قبل
وی ادامه داد: قبلا بسیاری از مشتریان با تمدید قرارداد خود، تمایلشان را نسبت به ادامه دریافت سود ماهانه اعلام می‌کردند؛ ولی با افزایش قیمت خیلی از مشتریان خواستار دریافت خودرو شدند. به گفته وی، در این فرآیند اگر مشتری خواستار تحویل خودرو بیش از یک دستگاه باشد، می‌تواند این خودروها را با قیمت روز و تحویل ۹۸ دریافت کند. وی گفت: خودروهای تحویلی براساس آنچه در قرارداد معرفی شده تعیین و در مورد خودروهایی که تولید نداریم نیز محصولات دیگر جایگزین می‌شوند. معاون بازاریابی و فروش سایپا اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد: افرادی که الحاقیه قرارداد را امضا کنند، تنها یک خودرو را با قیمت قبل تحویل خواهند گرفت. کاظمی تصریح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد: برخی افراد بیش از هزار قرارداد منعقد کرده‌اند.

راهنمای کامل پاکسازی، اصلاح و حفاظت از رنگ خودرو

تابناکتابناک13 ساعت قبل
رنگ بدنه هر خودرویی ویترین ظاهری آن خودرو است ولی متاسفانه با گذشت زمان و به دلایل مختلف، رنگ خودرو با ایراداتی مثل لکه‌های دائمی، خراش‌ها، رد باقی مانده آب و باران، کدر شدن رنگ و غیره روبرو می‌شود. در این ویدیو روشی آموزش داده می‌شود که می‌توان طی سه مرحله، رنگ خودرو را تقریبا به همان حالت روز اول درآورد. حتی اگر رنگ خودرو خراش‌های ریز زیادی داشته باشد.
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
فرمانده انتظامی مشهد گفت: در پی گزارش سرقت‌های سریالی باتری خودرو در مناطق مختلف شهر مشهد و اعلام نارضایتی شهروندان، دستورات لازم برای شناسایی و دستگیری عاملان این سرقت‌های شبانه صادر شد. به گزارش مشهد فوری، به نقل ازپایگاه خبری پلیس، سرهنگ «اکبر آقا بیگی» گفت: در پی گزارش سرقت‌های سریالی باتری خودرو در مناطق مختلف شهر مشهد و اعلام نارضایتی شهروندان، دستورات لازم برای شناسایی و دستگیری عاملان این سرقت‌های شبانه صادر شد. فرمانده انتظامی مشهد افزود: تیم‌های دایره تجسس کلانتری ۴۱ رسالت نیز در اجرای این ماموریت ضربتی و به طور هماهنگ برای دستگیری سارقان باتری خودرو وارد عمل شدند. وی تصریح کرد: متهم ۴۲ ساله و همسر و دختر ۱۶ ساله‌اش دستگیر شدند و با توجه به شواهد و ادله غیرقابل انکار به ارتکاب چند فقره سرقت باتری خودرو اعتراف کردند. فرمانده انتظامی مشهد گفت: اعضای این دو خانواده به مراجع قضایی معرفی شدند و تحقیقات پلیس ادامه دارد.
دیجیاتودیجیاتو15 ساعت قبل
ماجرای کاپیتان مورتن و ملکه بی ریخت عنکبوتی، درباره ناخدای کم سن و سالی است که حاضر نیست کشتی اش را به هیچ قیمتی رها کند، حتی اگر بمیرد. اما ماجرای جالب این انیمیشن اصلا به داستان تقریبا تکراری اش مربوط نیست؛ همه چیز به مواد تشکیل دهنده آن برمی گردد. گرامافون، لوله آب، کفش مورتن و دیگر اشیایی که در تیتراژ نشان داده می‌شوند همه آن چیزهای مهمی هستند که قرار است در فیلم به آنها برخورد کنیم و اصلا بخاطر دوست داشتن این اشیاء کوچک به دیدن فیلم می‌نشینیم. برای خواندن بررسی این انیمیشن کلیک کنید

نظرها

اخبار بیشتر