عکس‌های غیررسمی از آموزش فضانوردان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ

عکس‌های غیررسمی از آموزش فضانوردان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
عکس‌های منتشر شده از فضانوردان معمولا تصاویر رسمی از آن‌هاست؛ اما آموزش فضانوردان، همیشه این‌گونه نیست و لحظه‌هایی در وضعیت‌های خاص قرار می‌گیرند که رسمی نیستند و کمتر عکسی از آنها در این موقعیت‌ها منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، همه ما عادت کرده‌ایم که فضانوردان را ضمن تمرین‌های قبل از سفر، در لباس فضایی و یا در مراکز آموزشی و یا شبیه‌ساز سفینه‌های فضایی، ایستگاه‌های فضایی و مشابه آنها ببینیم. این عکس‌ها را می‌توان تصویرهای رسمی منتشر شده از آنها نامید؛ ولی آموزش فضانوردان، همیشه آنگونه نیست و لحظه‌هایی در وضعیت‌های خاص قرار می‌گیرند که رسمی نیستند و کمتر عکسی از آنها در این موقعیت‌ها منتشر می‌شود و به همین دلیل، آموزش و تمرین‌های مردان فضا برای مردم، تصویری متفاوت پیدا کرده و آنها چهره‌ای مافوق عادی پیدا می‌کنند؛ در صورتی که اینطور نیست، آنها هم انسان‌هایی هستند مثل همه ما، مانند ما می‌نشینند، راه می‌روند و زندگی می‌کنند و آموزش‌ها هم همیشه با ابهت نیستند!

عکس‌هایی که می‌بینید صحنه‌هایی است از آموزش فضانوردان که کمتر دیده شده:

در سه تصویر اول «گریسام» و «یانگ»، فضانوردان جمینی -۳ در حال صحبت درباره مأموریت شأن با کارشناسان ناسا هستند؛ البته در حالتی خاص! در عکس بعدی استراحت «چارلز کنراد» بعد از یک تمرین با همکارانش در مورد عملیاتی که باید در پرواز فضایی داشته باشند؛ صحبت می‌کند، البته در وضعیتی غیررسمی! در این عکس همچنین «نیل آرمسترانگ»، «ریچارد گوردون» و «ویلیام آندرس» هم دیده می‌شوند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

اما شاید عکس آخر، شرحی جذاب‌تر داشته باشد. نخستین گروه‌های فضانوردان، از خلبانان طراز اول به حساب می‌آمدند؛ اما همین افراد هم برای سفر به فضا مجبور بودند تن به تمرین‌هایی بدهند که ظاهرا برای خلبان‌هایی در آن سطح خنده دار به نظر برسد. اما بر اساس نظر کارشناسان لازم بود انجام شود. در این عکس «نیل آرمسترانگ» که تا زمان انتخاب شدن برای سفر به فضا، بارها در عملیات هوایی مختلف شرکت داشت، ضمن تمرین فرود با چتر نجات، البته بدون چتر و از بخش باربری یک ماشین در حال حرکت با سرعت کم، خود را به بیرون پرت می‌کند!

عکس‌های غیررسمی از آموزش فضانوردان - 6عکس‌های غیررسمی از آموزش فضانوردان - 7عکس‌های غیررسمی از آموزش فضانوردان - 8عکس‌های غیررسمی از آموزش فضانوردان - 9عکس‌های غیررسمی از آموزش فضانوردان - 10

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کودکی که داوران عصر جدید را شگفت زده کرد

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
امین حیایی، رویا نونهالی، آریا عظیمی نژاد و سید بشیر حسینی داوران برنامه عصر جدید از کودکان بستری در بیمارستان مفید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عیادت کردند.

پاسخ رضا رفیع به حمایت سلبریتی‌ها از رامبد جوان

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
پاسخ جالب رضا رفیع، شاعر و طنزپرداز، به حمایت سلبریتی‌ها از رامبد جوان، کاری که رامبد جوان کرده مثل اینه که سالار عقیلی بره کانادا بگه وطنم ای شکوه پابرجا!
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ - تصویری از نیوشا ضیغمی، نفیسه روشن و المیرا عبدی، دختر اکبر عبدی، را مشاهده می‌کنید. تصویری از نیوشا ضیغمی، نفیسه روشن و المیرا عبدی، دختر اکبر عبدی، را مشاهده می‌کنید.
فارسفارس23 ساعت قبل
براساس گزارش «نیواطلس»، این فضاپیما با قرار گرفتن در مدار مشتری، ترکیب، میدان گرانشی و میدان مغناطیسی این سیاره را بررسی می‌کند. اکنون فضاپیمای جونو تصویر شگفت‌انگیزی گرفته که نشان‌گر دایره سیاهی است که بر روی مشتری به دور خودش می‌چرخد. این تصویر که شبیه به یک سیاه‌چاله است، از فاصله ۱۰ هزار مایلی از مشتری گرفته شده است. گفتنی است؛ این دایره سیاه مرموز به گونه‌ای است که بهترین دانشمندان ناسا را گیج کرده و تاکنون هیچ پاسخی برای علت آن ندارند. این دایره سیاه، در محلی از مشتری واقع شده که دارای بادهای نسبتا قوی و متمرکز در یک جریان باریک است.

ویدیو/ باقری، منتقد سینما: پول‌های سیاه، حس رقابت در سینما را هم کشته / برخی بازیگران برای یک سکانس یک میلیارد تومان می‌گیرند

انتخابانتخاب21 ساعت قبل

پیوست اجتماعی ضامن موفقیت پروژه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی در یکصد و نوزدهمین جلسه شورای اجتماعی کشور با موضوع آیین‌نامه اجرای پیوست اجتماعی افزود: پیوست اجتماعی برای پروژه‌های اجتماعی ضرورت عقلی، عینی و اجتماعی دارد و تضمین کننده موفقیت آن پروژه است. وی گفت: در کشور با سیل عظیمی از پروژه‌ها مواجه هستیم و یک پروژه فرهنگی و آموزشی می‌تواند آثاری داشته باشد که زیان بار است و باید از قبل این موارد را مدیریت کنیم. وزیر کشور افزود: باید در اجرای پروژه‌ها و پیوست‌های اجتماعی به گونه‌ای عمل کنیم که سهل، جامع، مانع و کامل باشد و در روند کار مانعی ایجاد نکند و موجب سهولت و روان شدن کار شود و حداقل هزینه را نیز داشته باشد. وی گفت: بعضی از پروژه‌ها در طول زمان موجب افزایش قیمت تمام شده می‌شود که صرفه اقتصادی ندارد. رحمانی‌فضلی افزود: اینکه تمام پیوست‌های اجتماعی به شورای اجتماعی متصل شود امکان‌پذیر نیست و جای آن اینجا نیست، اما اصول و شاخص‌هایی دارد که پیوست‌های اجتماعی باید بر اساس آن تعیین و در اینجا تصویب شود، سازمان برنامه و بودجه هم به عنوان متولی باید موافقت نامه این اصول و شاخص‌ها را لحاظ کند. وی با بیان اینکه شورای اجتماعی در حوزه سیاست‌گذاری، تعیین اصول و برنامه‌ریزی کار می‌کند، گفت: اصول و شاخص‌های پیوست اجتماعی در این شورا تصویب و باید در شورای اجتماعی تأیید شود. وزیر کشور با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا پیوست فرهنگی و اجتماعی با هم دیده شود، افزود: در پیوست اجتماعی با توجه به اینکه فرهنگ نیز در همسایگی و ممارست آن است بنابراین در عمل باید مسایل فرهنگی و اجتماعی با یکدیگر لحاظ شوند. وی ادامه داد: مسائل اجتماعی و فرهنگی قابل تفکیک نیست و در خیلی از طرح‌ها، موضوعات اجتماعی باید یک پیوست فرهنگی نیز داشته باشند و این دو مورد را کنار یکدیگر ببینیم و پروژه‌ها را بر اساس این پیوست‌ها پیش ببریم.

نظرها

اخبار بیشتر