پاسخگویی به مشکلات مردم در اولویت کاری دستگاه‌ها قرار گیرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
پاسخگویی به مشکلات مردم در اولویت کاری دستگاه‌ها قرار گیرد

پاسخگویی به مشکلات مردم در اولویت کاری دستگاه‌ها قرار گیرد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
اهواز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: پاسخگویی به مطالبات مردم باید در اولویت دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد چرا که این مردم صاحبان اصلی انقلابند.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالنبی موسوی فرد در حاشیه نماز عبادی و سیاسی این هفته اهواز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به راه اندازی میز خدمت برای رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم استان در محل مصلی مهدیه این شهر اظهار داشت: رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم باید در اولویت قرار گیرد که استفاده از ظرفیت نماز جمعه می‌تواند فرصت مناسبی باشد تا مردم به صورت حضوری با مسئولان دستگاه‌های اجرایی گفت و گو کرده و مشکلات خود را مطرح کنند.

وی افزود: میز خدمت به صورت هفتگی ادامه دارد اما در هفته آینده با توجه به برگزاری راهپیمایی روز قدس ادامه این برنامه به هفته‌های بعد موکول می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: از مسئولان استان می‌خواهیم در حد توان خود در زمان مراجعه مردم تکریم ارباب رجوع را در نظر گیرند چرا که مردم ولی نعمتان ما و صاحبان اصلی انقلاب هستند.

وی گفت: همه ما باید برای رفع مشکلات مردم تلاش کنیم تا دغدغه‌های آنها را به حداقل برسانیم.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد گفت: مردم نیز باید روحیه مطالبه‌گری خود را افزایش دهند و به صورت مستمر پیگیر مشکلات خود باشند.

مرتضی موصلی مدیرکل کمیته امداد خوزستان در این رابطه گفت: کمیته امداد برای خدمت به مردم همواره پیشتاز بوده و اکنون شرایط مناسبی فراهم شده است تا بتوانیم از نزدیک به مسائل و مشکلات آنها رسیدگی کنیم.

وی افزود: رسیدگی به مشکلات خانواده هایی که در کلانشهر اهواز زندگی می‌کنند و یا تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند در اولویت است.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان ادامه داد: مشکلات سایر خانواده‌ها نیز در سطح استان در صورت مراجعه، مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر نیاز باشد این مسائل به دفاتر کمیته امداد در سطح استان منتقل می‌شود.

موصلی تصریح کرد: بحث اشتغال خانواده‌ها و مسکن آنها و همچنین تهیه برخی اقلام ضروری زندگی از محورهای اصلی این برنامه است که قرار شد به مشکلات این خانواده‌ها به صورت جدی‌تر رسیدگی شود.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان بیان کرد: تداوم این برنامه در محل مصلای مهدیه اهواز با تشخیص نماینده ولی فقیه بوده و هر زمانی به ما اعلام شود، آمادگی کامل برای حضور در این محل و رسیدگی به مشکلات مردم را داریم.

همچنین ورناصری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: رسیدگی به مشکلات درمانی و بهداشتی مردم در چنین فضایی یکی از اقدامات شایسته‌ای است که صورت گرفت و امید است بتوانیم خدمات ارزنده‌ای را به مردم استان ارائه دهیم.

وی افزود: در وصف بهداشت و درمان خدمات خوبی ارائه می‌شود اما بحث استقرار پایگاه‌های فشار خون از اقدامات جدیدی است که در سطح استان صورت گرفته و به صورت جدی دنبال می‌شود.

وی گفت: فشار خون و دیابت از جمله بیماری‌های است که در صورت عدم رسیدگی به آنها و شناخت کم نسبت به عوارض آن، مشکلات غیرقابل جبرانی برای مردم ایجاد می‌کند به همین دلیل توجه ویژه به این بیماری در دستور کار قرار گرفته است.

مهران ورناصری اظهار داشت: هم اکنون در سراسر استان پایگاههای متعددی به مدت یک ماه راه اندازی شده تا افرادی که دچار فشار خون بوده و از آن بی اطلاع هستند، شناسایی شوند.

وی ادامه داد: پیشگیری از فشار خون می‌تواند بسیاری از مشکلات قلبی و اعصاب و‌ روان را برطرف کند چرا که در برخی از کشورها بیش از ۵۰ درصد مردم دچار فشار خون هستند که این نشان می‌دهد این بیماری به همراه دیابت دو چالش جدی جهانی محسوب می‌شوند.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی ادامه داد: این بیماری‌ها جامعه بشری را تهدید می‌کند و باید در زمینه پیشگیری از آن‌ها اقدامات جدی صورت گیرد.

همچنین سعید شعبان رئیس پلیس آگاهی خوزستان گفت: بحث تقویت گشت‌های انتظامی و ارتباط مستقیم با پلیس از مطالبات جدی مردم است که در این برنامه مطرح شد.

وی افزود: پلیس استان از طریق مرکز ۱۹۷ به صورت هفتگی به مسائل و مشکلات مردم رسیدگی می‌کند و مراجعه کنندگان می‌توانند شکایات و پیشنهادات خود را در زمینه عملکرد ناجا در این فضا مطرح کنند.

رئیس پلیس آگاهی خوزستان تصریح کرد: مردم می‌توانند با برقراری ارتباط شبانه روزی با سامانه ۱۹۷ مشکلات خود را مطرح کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به این مشکلات رسیدگی شود.

همچنین احمد شجیرات معاون روابط کار اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: رسالت اصلی ما حمایت از جامعه کارگر استان بوده و در حال حاضر به دستور نماینده ولی فقیه در استان فرصت مناسبی فراهم شده تا بتوانیم در محل مصلی اهواز خدمات بیشتری به مردم ارائه دهیم.

وی افزود: رسیدگی به مسائل روزمره مردم و بخصوص افرادی که در زمینه اشتغال با مشکلاتی مواجه هستند در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: در بخش روابط کار به رابطه کارگر و کارفرما پرداخته می‌شود و مسائل و مشکلات آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شجیرات تصریح کرد: همچنین در زمینه اشتغال و کارآفرینی نیز و هدایت افراد به سمت کاریابی‌ها اقداماتی خوبی در این محل صورت می‌گیرد.

وی گفت: برخی‌ها نیز به دنبال کارآفرینی هستند که در این فضا می‌توانیم مشاوره‌های لازم را به آنها ارائه دهیم.

ابراهیم ممبینی سرپرست سازمان بازرسی خوزستان گفت: ارتباط نزدیک مردم با مسئولان و رسیدگی به مشکلات آنها در چنین فضایی یک امر شایسته و پسندیده است.

وی افزود: وظیفه ذاتی سازمان بازرسی نظارت بر اجرای صحیح قوانین در دستگاه‌های اجرایی است که در این زمینه با ارتباط مستقیم با مردم می‌توانیم این مسائل و مشکلات را به صورت دقیق‌تر پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: بازرسی‌های موردی و همچنین برنامه‌ای از دیگر اقداماتی است که به صورت مستمر در دستور کار سازمان بازرسی خوزستان قرار دارد که تا اندازه زیادی نیز توانسته‌ایم برای مطالبات مردم اقدامات خوبی صورت دهیم.

ممبینی گفت: سازمان بازرسی خوزستان با تمام وجود در خدمت مردم استان بود و هر فردی نسبت به عملکرد دستگاه‌های اجرایی از حیث عدم اجرای صحیح قوانین شکایتی داشته باشد و به صورت جدی به آن رسیدگی خواهیم کرد.

همچنین سردار حیدر عباس زاده فرمانده انتظامی خوزستان در این خصوص اظهار داشت: نیروی انتظامی همواره به صورت مستمر از طریق پلیس ۱۹۷ به مسائل و مشکلات مردم استان رسیدگی کرده و اکنون نیز شرایط مناسبی فراهم شده است تا بتوانیم در فضای مصلی مهدیه اهواز بر خدمات خود بیفزایم.

وی افزود: مردم استان روزهای دوشنبه با مراجعه به مرکز ۱۹۷ می‌توانند مشکلات خود را در زمینه رسیدگی به مطالبات خود، دنبال کنند که تاکنون نیز در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.

۷۱۵۲/۶۰۰۲

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دستگیری سارق زن منازل+فیلم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین17 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- توضیحات رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، توضیحات سرهنگ احمد ناصری رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید: انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا درباره برجام گفت: روابط اروپا و ایران خوب است و ما آمادگی داریم برای ترمیم شکاف‌ها اقدام کنیم. در همین حال «ژان ایو لودریان»، وزیر خارجه فرانسه گفت: باید در موضوع ایران یکپارچگی خود را حفظ کنیم. لودریان در این نشست بار دیگر در واکنش به اقدام ایران در کاهش تعهدات برجامی خود خواستار عقب نشینی ایران از این تصمیم شده است. وزرای خارجه کشورهای اروپایی امروز دوشنبه در بروکسل دیدار می‌کنند تا پیرامون برجام و تحولات اخیر منطقه بحث و تبادل نظر داشته باشند. هدف از این نشست اقدام برای حفظ برجام اعلام شده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ روزنامه‌های دنیای اقتصاد و مردم سالاری با اشاره به نشست وزیران خارجه در بروکسل، تیتر‌های «آخرین تلاش اروپا برای نجات برجام»، «آخرین روزنه حفظ برجام در بروکسل» را برگزیدند. روزنامه‌های اطلاعات، ایران، جوان و جمهوری اسلامی با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه کشورمان تیتر‌های «ظریف: نفتمان را خواهیم فروخت، اما شرافتمان را هرگز»، «ترس آمریکا از دیپلماسی ظریف»، «حصار شش چهارراه نیویورک برای دیپلماسی ظریف»، «ظریف: برجام را همچنان یک توافق کلیدی می‌دانم» را برگزیدند. روزنامه آرمان دلیل اعمال محدودیت تردد علیه ظریف را بررسی کرد و تیتر «می خواهم با رسانه‌های ایرانی صحبت کنم» را برگزید. روزنامه‌های آفتاب و صنعت به درخواست پامپئو اشاره داشتند و تیتر‌های «درخواست پامپئو برای حضور در تلویزیون ایران» و «ظریف در نیویورک پرسه نزند» را برگزیدند. روزنامه‌های اعتماد و همشهری به نقل از رئیس بانک مرکزی تیتر‌های «نرخ ارز دیگر افزایش نمی‌یابد» و «بازی خوانی دلار» را تیتر زدند.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای شرایط تأمین مالی طرح‌های حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی را تعیین کردند. ب- تأمین مالی از طریق ابزارها و نهادهای مالی بازار سرمایه و تضمین بازپرداخت اصل و فرع مبالغ سرمایه‌گذاری شده توسط مردم طبق قواعد و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار صورت خواهد گرفت. همچنین جهت تسهیل در فرآیند تأمین مالی از این طریق شرکت نفت ایران، بیمه‌ها و بانک‌های مجاز زیر نظر بانک مرکزی نیز می‌توانند پس از تأیید سازمان بورس اوراق بهادار در چهارچوب قانون به عنوان رکن ضامن ایفای نقش کنند. پ- درخصوص آن دسته از دارایی‌هایی که تأمین مالی آنها از طریق صدور واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری پروژه جهت عرضه به عموم صورت می‌گیرد، هر گونه عوارض نقل و انتقال محاسبه می‌شود. ت- درآمد حاصل از معامله دارایی به طرفیت صندوق سرمایه‌گذاری پروژه برای تأمین مالی از طریق عرضه عمومی اوراق بهادار با نرخ مالی صفر محاسبه می‌شود و به نقل و انتقال آن هیچ گونه عوارضی تعلق نمی‌گیرد.
ایلناایلنا21 ساعت قبل
لیندسی گراهام در تازه‌ترین اظهارات بی‌اساس خود ادعایی را علیه ایران مطرح کرد. به گزارش ایلنا به نقل از فاکس نیوز، لیندسی گراهام، سناتور آمریکایی، در تازه‌ترین اظهارات بی‌اساس خود علیه ایران مدعی شد: تروریست‌های سوریه و ایران امنیت ما را به خطر انداخته‌اند، آنها می‌توانند از طریق مرزهای ما وارد خاک آمریکا و سپس مکزیک شوند.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد، رسانه‌های پاکستان اعلام کردند: دیوید رز روزنامه نگار انگلیسی «شهباز شریف» رئیس حزب مسلم لیگ نواز و رهبر اپوزیسیون پاکستان را به فساد مالی متهم کرد. این روزنامه نگار انگلیسی بعد از انتشار این خبر در روزنامه انگلیسی «دیلی میل» در تماس تلفنی با شبکه خبری «ای آر وای نیوز» پاکستان گفت: «شهباز شریف» رئیس حزب مسلم لیگ نواز پاکستان در زمان حکومت پیشین پاکستان بخشی از کمک‌های مالی «سازمان توسعه بین المللی» انگلیس به زلزله زدگان پاکستانی را از طریق پولشویی از پاکستان خارج کرده است. «شهباز شریف» رئیس حزب مسلم لیگ نواز پاکستان با رد این اتهام گفت: همیشه برای پاسخگویی آماده بوده‌ام، رسانه‌های انگلیسی بدون مدرک و بی اساس ادعا می‌کنند. وی افزود: این بار نیز دست برخی از افراد دولت فعلی پاکستان پشت این قضیه است و به نظر می‌رسد این قسمتی دیگر از سریال انتقام سیاسی دولت حزب تحریک انصاف باشد. «نواز شریف» برادر شهباز شریف و نخست وزیر سابق پاکستان نیز به اتهام فساد مالی و پولشویی به ۷ سال زندان محکوم شده و اکنون در زندان است.

نظرها

اخبار بیشتر