سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
نظام اقتصادی ایران براساس قانون اساسی باید دولتی، تعاونی و یا خصوصی باشد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ ۹۰ درصد اقتصاد ایران در اواسط دهه ۸۰ دولتی و تنها ۱۰ درصد آن به تعاونی‌ها و بخش خصوصی اختصاص داشت.

بازدهی پائین شرکت‌های دولتی در سال ۸۴ به ابلاغ سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی از سوی رهبر معظم انقلاب انجامید. چهار دولت مجری سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و ۵ دوره مجلس وظیفه قانون‎گذاری و نظارت بر اجرای این سیاست‌ها را بر عهده داشت و در همه این سال‌ها مدیران دولتی مخالف خصوصی‌سازی مقاومت کردند و همچنین بعضی از واگذاری‎های انجام شده با مشکلات متعدد همراه بود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

اگر روند واگذاری شرکت‌های دولتی به خصوصی بر اساس اصول و برنامه‌ریزی انجام می‌شد، بسیاری از مشکلات که امروز گریبان‌گیر اقتصاد کشور است هرگز اتفاق نمی‌افتاد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

۵۵ میلیون تراکنش میان دستگاه‌های دولتی در اردیبهشت

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
ناظمی افزود: به خاطر همین رتبه وزارت کشور زیر رتبه میانگین قرار گرفت و این به سبب ناهماهنگی‌های نیروی انتظامی بوده است و قطعا اگر عملکرد نیروی انتظامی جدا می‌شد رتبه وزارت کشور بالاتر می‌رفت. ناظمی اضافه کرد: ثبت احوال هم بیشترین ارایه دهنده استعلامات است و در ماه گذشته بیشترین دریافت کننده استعلامات بانک مرکزی بوده است. ناظمی افزود: ما البته با این تقسیم کار موافق نیستیم و مثلا سازمان تامین اجتماعی که جزو سازمان‌های حیاتی و حساس است به لحاظ امنیت زیرنظر وزارت ارتباطات نیست. رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: باید دستگاه‌ها، داده هایشان را به اشتراک بگذارند نه اینکه داده هایشان را متمرکز کنند و دستگاه‌ها بدانند که تمرکز داده‌ها، قدرت نمی‌آورد. ناظمی گفت: بیشترین دریافت کننده اطلاعات هم ابتدا مردم، سپس بانک مرکزی و پس از آن وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
پنجمین نشست سران کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیا (سیکا) با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان امروز در تاجیکستان برگزار شد. پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری: پنجمین نشست سران کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیا (سیکا) با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان امروز در تاجیکستان برگزار شد. در تصاویر عکس یادگاری سران کشورها در اجلاس سیکا و حاشیه‌های آن را می‌بینید.

برخی دستگاه‌ها همچنان می‌خواهند جزیره‌ای عمل کنند

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
وی سرعت انجام کار، کاهش هزینه و افزایش دسترسی پذیری را از شاخص‌های دولت الکترونیک خواند و گفت: در گزارش دوره پنجم خدمات دولت الکترونیک از مهرماه سال گذشته تاکنون بیم و امید‌هایی داشته‌ایم که امید‌ها به سبب اضافه شدن ده دستگاه به این فهرست است و بیم ما ناشی از این است که شتاب توسعه دولت الکترونیک آن طور که باید پیش نرفته است. وی گفت: شتاب دستگاه‌ها در حوزه تعاملی و تراکنشی دولت الکترونیک بیشتر شده است، اما در خصوص حضور در وب تحول اساسی دیده نمی‌شود. وی گفت: البته سازمان امور مالیاتی کشور هم در فهرست این دستگاه‌های برتر بود که به علت مخدوش بودن عملکردش در مرحله تراکنش فعلا نام این دستگاه از این فهرست حذف می‌شود تا موضوع شفاف شود. باقری اصل افزود: ده دستگاه هم بیشترین رشد را در این بخش داشته‌اند که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، سازمان حسابرسی، انستیتو پاستور ایران و شرکت تولید نیروگاه‌های حرارتی از این دستگاه‌ها محسوب می‌شوند. باقری اصل افزود: در بحث کارت سوخت کار ارزشمندی صورت گرفت و مردمی که باید وقت طولانی می‌گذاشتند با کمترین زمان به هدف خود دست یافتند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.

عبداللهیان: اقدام ایران در توقف موردی در برجام، دقیق و سنجیده است

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
عبداللهیان افزود: اروپایی‌ها در یکسال گذشته ضمن اینکه سعی کردند روابطه خود با جمهوری اسلامی ایران را متوازن نگه دارند در موضوع و تعهدات برجام، تعارض راهبردی در اظهارات و رفتار خود دارند. وی افزود: امریکا نمی‌داند نمی‌تواند با زبان زور ایران را پای میز مذاکره بازگرداند. امیرعبداللهیان گفت: ادامه این مسیر به وسیله ترامپ، امریکا و متحدان وی را دچار ضررهای بسیار کرده است. وی گفت: در سال ۸۶ مذاکره‌ای بین ایران، عراق و امریکا به درخواست مقامات عراقی که ماه‌ها از ایران درخواست داشتند برای کمک به آنها با امریکایی‌های اشغالگر عراق مذاکره کنیم انجام شد. ­مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در آن زمان نیز گفت به امریکایی‌ها اعتماد ندارم و تیم مذاکره کننده باید دقیق و صریح مذاکره کنند.

نظرها

اخبار بیشتر