…که برون در چه کردی که درون خانه آیی؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
 …که برون در چه کردی که درون خانه آیی؟

…که برون در چه کردی که درون خانه آیی؟

فارسخبرگزاری فارس |
جناب آقای روحانی! شما تا کنون با اختیارات وسیعی که بخصوص در حوزه اقتصاد کشور داشته اید چه کرده اید که امروز درخواست افزایش اختیارات را مطرح می‌کنید؟

به گزارش خبرگزاری فارس، «مهدی فضائلی» کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی نوشت:

«افزایش اختیارات رئیس جمهور» از موضوعات داغ این روزهاست.

موضوعی که خاطرات دور دوم خاتمی و احمدی نژاد را تداعی کرد و این سوال را در ذهن برجسته نمود که این چه داستانی است که روسای جمهور در دور دوم خود و زمانی که در عمل به وعده‌ها ناکام شده‌اند متوجه کمبود اختیاراتشان میشوند؟!

البته آقای روحانی شرایط جنگ اقتصادی را بهانه کرده و ماجرای «شورای عالی پشتیبانی جنگ» در زمان حضرت امام (ره) را خاطر نشان ساخته‌اند!

ما نیز نکاتی را به آقای روحانی خاطر نشان میکنیم.

جناب آقای روحانی! مگر بنی صدر حدود دو هفته پس از آغاز ریاست جمهوریش از طرف حضرت امام بعنوان فرمانده کل قوا منصوب نشد و اختیارات لازم و حداکثری نداشت؟ پس چه شد که نه تنها گرهی از مشکلات کشور باز نکرد بلکه تنشها و مشکلات کشور را آنچنان افزایش داد که سرانجام به عزل او انجامید؟

جناب آقای روحانی! مگر در سال ۶۷ مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی به درخواست آیت الله خامنه‌ای، رئیس جمهور وقت، جانشین فرمانده کل قوا نشد و آن اختیارات وسیع را نداشت؟ سرانجام جنگ چه شد؟

جناب آقای روحانی! شما تشکیل شورای عالی پشتیبانی جنگ در زمان دفاع مقدس را یادآوری کرده‌اید؛ اعضای این شورا را حضرت امام تعیین کردند و رئیس شورا هم رئیس جمهور بود؛ دقت دارید؛ رئیس «شورا» و نه فرمانده!

که البته آن هم باید مطلعین گزارش دهند چه شد که به رغم وجود این شورا، رئیس آن یعنی آیت الله خامنه‌ای در سال ۶۷ پیشنهاد جانشینی کل قوای مرحوم هاشمی رفسنجانی را دادند!

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

جناب آقای روحانی! مگر رهبری از اوائل سال قبل بطور ویژه و مکرر از شما نخواستند که برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن، اتاق جنگ اقتصادی تشکیل بدهید و حرکتی انجام نشد تا سرانجام خود ایشان «شورای عالی هماهنگی اقتصادی» را با آن ترکیب سطح بالا تشکیل دادند و شما را به عنوان رئیس جمهور، رئیس این شورا گذاشتند؟!

و خلاصه اینکه شما تا کنون با اختیارات وسیعی که بخصوص در حوزه اقتصاد کشور داشته‌اید چه کرده‌اید که امروز درخواست افزایش اختیارات را مطرح می‌کنید؟

آیا اختیاراتی بیش از این میخواهید که میلیاردها دلار کشور و چندین تن طلا را به نحوی توزیع کنید که آن شد که شد؟!

اینجاست که بیتی از غزل فخرالدین عراقی در ذهن متبادر میشود که:

به طواف کعبه رفتم به حرم رهم ندادند

که برون در چه کردی که درون خانه آیی؟

پایان سخن اینکه، مطابق اصل ۱۲۲ قانون اساسی، «رییس‏ جمهور در حدود اختیارات‏ و وظایفی‏ که‏ به‏ موجب‏ قانون‏ اساسی‏ و یا قوانین‏ عادی‏ به‏ عهده‏ دارد در برابر ملت‏ و رهبر و مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ مسئول‏ است‏» و رهبر و مردم هم از شما بیش از اختیارات و وظایف مصرح در قانون اساسی و قوانین عادی انتظار ندارند!

**انتشار همزمان در روزنامه صبح نو

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها