انتقاد رئیس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سلامت
انتقاد رئیس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

انتقاد رئیس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: رئیس کل سازمان نظام پزشکی، در نامه‌ای به رئیس رسانه ملی، نسبت به پخش برنامه‌ای که در آن جامعه پزشکی مورد تمسخر قرار گرفته است، به شدت گلایه و اعتراض نمود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محمدرضا ظفرقندی، در این نامه خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما، عنوان داشته است؛ در روزهای اخیر در یکی از برنامه‌های شبکه یک سیما مجریان بی نزاکت برنامه هزل، طعنه و تمسخر جامعه خدوم پزشکی را به نهایت رساندند.

نمی‌دانم این رفتارهای گستاخانه با هماهنگی مسئولین آن سازمان است یا از سر سکوت رضایت مندانه آنها، یا از سر بی تدبیری و عدم توجه به عواقب و پیامدهای مخرب این برنامه‌ها که امروزه رسانه ملی را به نازل‌ترین درجه ممکن از اعتماد و رجوع مردم ساقط کرده است.

تخریب و تهاجم هجوگونه به جامعه پزشکی به منظور انحراف اذهان مردم شریف ایران از مشکلات عدیده اجتماعی و اقتصادی کشور و مسببین این شرایط نمایش کهنه و نخ نمایی است که سالهاست بر همگان مکشوف و بی اثر شده است. حتما میدانید که در آخرین نظر سنجی انجام شده به رغم همه تخریب‌های ظالمانه، جایگاه جامعه خدوم پزشکی کشور در سه رتبه برتر اعتماد و رجوع مردم قرار دارد. یقینا این جایگاه والا در اثر خدمات ارزشمند و ایثارگرانه این جامعه شریف در اقصی نقاط ایران زمین و دوردست‌ترین روستاها و نقاط کشور و در همه بحران‌ها از دفاع مقدس تا سیل اخیر حاصل شده و پزشکان عزیز شرف این جایگاه رفیع خدمت به مردم و تسکین آلام بیماران را با بی مهری‌ها و ناملایمات و حسادت‌ها تعویض نخواهند کرد.

در خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

بدیهی است مسئولیت اثرات تخریبی و تبعات سو این برنامه‌ها بر مقوله خطیر و مهم سلامت مردم که بر پایه اعتماد و روابط صحیح شکل می‌گیرد بر عهده برنامه ریزان و مجریان کوته اندیش این برنامه‌ها است.

امیدوارم مسئولین آن سازمان لااقل در شرایط خطیر و بحرانی کنونی کشور به اهمیت انسجام ملی و وحدت اقشار مختلف کشور پی برده و بیش از این بر طبل اختلافات و تفرقه‌ها نکوبند و مصالح ملی را بر امور دیگر ترجیح دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
سید هاشم سزاوار جراح عروق درباره بیماری واریس اظهار کرد: واریس از دریچه‌های اندام‌های تحتانی تشکیل شده که برگرداندن خون توسط شریان‌ها از اندام‌های تحتانی به قلب بر عهده آنهاست. وی درباره علائم و نشانه‌ها آن گفت: ایستادن زیاد موجب خستگی و درد در قسمت ساق پا فرد می‌شود. ممکن است فرد موقع راه رفتن دچار ورم پا شود که اگر خیلی شدید باشد به صورت زخم‌هایی در پا ایجاد می‌شود. ذبیح الله حسن زاده جراح درباره بیمای واریس اظهار کرد: واریس بیماری عروقی است که به صورت سیاهرگ‌هایی در اندام‌های تحتانی قرار دارند و به علل مختلف رخ می‌دهد. حسن زاده متذکر شد: واریس خودش یک علت مهم برای بیماران قلبی عروقی است که موجب لخته شدن خون در اندام‌های تحتانی می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
پژوهشگران برزیلی در بررسی جدید خود دریافتند که ورزش‌های مقاومتی و وزنه‌برداری می‌توانند به کاهش اضافه وزن و دیابت کمک کنند. نتایج این پژوهش نشان می‌دهند که افراد مبتلا به اضافه وزن و دیابت حتی با ورزش کردن برای زمانی کوتاه و پیش از کاهش قابل توجه وزن نیز می‌توانند چنین نتایجی را در خود مشاهده کنند. نتایج آزمایش نشان داد که ورزش کردن موجب می‌شود که کبد، لیپیدهای ذخیره شده بیشتری را بسوزاند و بیماری‌های مرتبط با کبد چرب کاهش یابند. همچنین مشخص شد که ورزش کردن می‌تواند به بهبود سیگنال‌دهی انسولین در سلول و کاهش تولید گلوکز کمک کند و بدین ترتیب، امکان ابتلاء به دیابت را کاهش دهد. پژوهشگران، فقط ۱۵ روز را برای ورزش کوتاه مدت موش‌ها مشخص کردند تا بتوانند مزایای مرتبط با ورزش مقاومتی را نشان دهند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
به عنوان نمونه بیمارستان فیروزگر که به صورت هیئت امنایی اداره می‌شود یکی از موفق‌ترین بیمارستان‌ها از نظر مالی است چراکه بیمارستان‌های هیئت امنایی قدرت اختیار بیشتری داشته و محدودیت‌های اداری در آن‌ها کاهش می‌یابد». به گفته وی «هیئت امنایی شدن بیمارستان‌ها اختلالی در کیفیت خدمات ایجاد نمی‌کند زیرا بیمارستان‌ها مجبور می‌شوند کیفیت را بالاتر ببرند تا بیمار برای دریافت خدمات سلامت به آنجا مراجعه کند. اصلاح ساختار و ارتقای نظام ارائه خدمات بویژه در بیمارستان‌ها از اولویت‌های مهم نظام سلامت هستند و هیئت امنایی شدن بیمارستان‌ها نیز یک راهکار مهم پیشنهادی در این زمینه ‌محسوب می‌شود. براساس برخی مطالعات، هیئت امنایی شدن بیمارستان‌ها موجب ارتقای اختیار مسئولان بیمارستان‌ها و در نتیجه ارتقای وضعیت بیمارستان‌ها می‌شود». به دلیل اجرای «طرح تحول نظام سلامت» و اینکه اجرای این طرح مستلزم صرف هزینه‌های بالاست، نمی‌توان با بودجه دولتی بیمارستان‌ها را اداره کرد؛ بنابراین باید به سمت هیئت امنایی کردن بیمارستان‌ها گام برداشت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل
کبد چرب غیرالکلی به تجمع چربی در سلول‌های کبدی گفته می‌شود که با مقاومت انسولین در ارتباط است. به عبارتی زمانی که حجم و توده ذخیره‌شده در کبد بیش از ۵ درصد باشد بیمار به کبد چرب مبتلا می‌شود. دامنه عوارض کبد چرب غیرالکلی بسیار وسیع است و سایر ارگان‌های حیاتی بدن را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. افزایش ریسک ابتلاء به سرطان کبد، بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت نوع ۲، بیماری‌های مزمن کلیوی و سرطان روده بزرگ از مهم‌ترین عوارض کبد چرب غیرالکلی به شمار می‌روند. به گفته متخصصان، سبک زندگی افراد در احتمال مبتلا شدن به بیماری کبد چرب غیرالکلی بسیار مؤثر است.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
وی ادامه داد: بیش از ۱۷۰ میلیون دلار برای واردات توتون ارز نیمایی اختصاص پیدا کرده است و در حالی که اکنون در همه چیز تحریم هستیم ولی در خصوص سیگار مشکلی وجود ندارد. رئیسی با بیان اینکه سن مصرف قلیان در دختران پایین آمده است، خاطرنشان کرد: در سال ۹۳ مصوبه‌ای وجود داشت که تنباکوهایی که معطر و معسر هستند، عین تبلیغات است. معاون بهداشت وزیر بهداشت یادآور شد: علی‌رغم وجود تحریم‌ها و مشکلات ارزی، ۱۶ میلیون دلار ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به کاغذ سیگار اختصاص پیدا کرده است. وی ادامه داد: برآورد ما در خصوص میزان مصرف سیگار در کشور ۳۵ تا ۴۵ میلیارد نخ در سال بود، اما وزارت صمت اکنون می‌گوید ۷۵ تا ۸۰ میلیارد نخ سیگار مصرف می‌شود. وی با انتقاد از برخورد دوگانه غرب در مواجهه با دخانیات، یادآور شد: شدیدترین قوانین محدود کننده مصرف دخانیات در آمریکا وجود دارد، اما آنها برای عرضه دخانیات به سراغ کشورهای جهان سوم می‌آیند.

نظرها

اخبار بیشتر