از اعلام جدیدترین مجوزهای فیلم‌سازی تا صدور پروانه‌های شبکه نمایش‌ خانگی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
از اعلام جدیدترین مجوزهای فیلم‌سازی تا صدور پروانه‌های شبکه نمایش‌ خانگی

از اعلام جدیدترین مجوزهای فیلم‌سازی تا صدور پروانه‌های شبکه نمایش‌ خانگی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
شورای صدور پروانه ساخت آثار غیر سینمایی با ساخت 13عنوان فیلم نامه موافقت کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، در جلسات اخیر شورای پروانه ساخت آثار غیر سینمایی که با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد، برای فیلمنامه‌های بلند داستانی «مرز سرخ» به تهیه کنندگی و کارگردانی مهران مهدویان، مستند «مسابقه» به تهیه کنندگی و کارگردانی منیژه حکمت، فیلم کوتاه «تاول» به تهیه کنندگی اصغر نصیری و کارگردانی حمید سلیمانی، فیلم کوتاه «سرباز» به تهیه کنندگی دانشگاه سوره و کارگردانی جواد خورشا، مستند «مسجد جامع شهر رم» به تهیه کنندگی علی اکبر فاتحی پیکانی و کارگردانی جهانگیر الماسی، مستند «گسترش زبان فارسی» به تهیه کنندگی علی اکبر فاتحی پیکانی و کارگردانی جهانگیر الماسی، فیلم کوتاه «برجک ۷» به تهیه کنندگی حسین برزگر آزاد گله و کارگردانی امیر حاتمی، مستند «قصری با دیوارهای قرمز» به تهیه کنندگی و کارگردانی عباس رزیجی، فیلم کوتاه «آخر وقت» به تهیه کنندگی حسین برزگر آزاد گله و کارگردانی هادی برزگر، مستند «گل کوچک» به تهیه کنندگی بهتاش صناعی‌ها و کارگردانی امیر زوینی، مستند «آزمون سراسری» به تهیه کنندگی و کارگردانی امیر پارسا آرا، فیلم کوتاه «همین که گوش بدی کافیه» به تهیه کنندگی و کارگردانی اسرافیل شیرازی و فیلم کوتاه «اقتصاد کوچک» به تهیه کنندگی و کارگردانی شاهرخ فائض پروانه ساخت آثار غیر سینمایی صادر گردید.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

همچنین در جلسه شورای پروانه نمایش خانگی با نمایش قسمت جدید سریال نهنگ آبی موافقت شد و همچنین برای فیلم سینمایی ایرانی «کبریت سوخته» به تهیه کنندگی امیر حسین شریفی و کارگردانی کاظم معصومی پروانه نمایش خانگی صادر شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سنجش سلامت کلاس اولی‌های پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
مشغله‌های کاری سبب شده است که پدر و مادر‌ها به معاینات دوره‌ای فرزندان خود تا قبل از مدارس کمتر توجه داشته باشندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شناسنامه‌هایی که در طرح سنجش سلامت کلاس اولی‌ها صادر شده است سلامت کودکان را تا دوران دبیرستان کنترل می‌کند و اگر در این زمینه غفلت شود نه تنها سلامت آن‌ها بلکه ادامه تحصیل شان در آینده با مشکل جدی رو به رو می‌شود.

دود شدن ارز دولتی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
این روز‌ها جای کالا‌های اساسی در فهرست ارز دولتی هر روز تنگ‌تر می‌شود جای دخانیات انگار در این فهرست قرص و محکم استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این روز‌ها جای کالا‌های اساسی در فهرست ارز دولتی هر روز تنگ‌تر می‌شود جای دخانیات انگار در این فهرست قرص و محکم است.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
مرضیه افضلی در ابتدای سخنان خود تاکید کرد: مسئله حجاب یک امر دینی است و در اسلام به عنوان یک فریضه واجب شناخته شده است. افضلی تاکید کرد: تحکیم خانواده از دیگر کارکرد‌های حجاب است. وی ادامه داد: آسیب شناسی می‌تواند مبنای چاره اندیشی مسئولان فرهنگی و نیز خانواده‌ها و حتی خود رسانه‌ها قرار بگیرد. وی در پایان تاکید کرد: حجاب مسئله‌ای انسانی است که همه به آن علاقه دارند، اما امروز متاسفانه تبدیل به یک مسئله سیاسی شده است. حجاب هنجاری فراتر از قوانینمریم خطیب زاده مسئول فضای مجازی بسیج جامعه زنان نیز میهمان تلفنی برنامه «بحث روز» گروه سیاسی رادیو ایران بود.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
دانشگاه تهران در رتبه‌بندی دانشگاه ملی تایوان، در چهار موضوع مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و علوم کشاورزی در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران؛ در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان از سوی نظام رتبه‌بندی دانشگاه ملی تایوان در سال ۲۰۱۹، دانشگاه تهران در چهار موضوع مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و علوم کشاورزی در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت. دانشگاه تهران با کسب رتبه‌های ۷۶ در حوزه مهندسی و ۱۶۱ در حوزه کشاورزی و نیز کسب رتبه ۹ در موضوع مهندسی مکانیک، رتبه ۲۸ در مهندسی شیمی، رتبه ۵۹ در مهندسی عمران، رتبه ۸۶ در علوم کشاورزی توانست جایگاه اول ملی را تثبیت کند و با ۲۳ رتبه صعود، جایگاه ۳۴۴ جهانی را به دست آورد. همچنین این دانشگاه در موضوع علوم کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مواد، شیمی، محیط زیست، علوم گیاهی و جانوری و علوم زمین به ترتیب رتبه‌های ۱۱۷، ۱۱۹، ۱۴۳، ۱۹۳، ۱۹۸، ۲۱۴ و ۲۵۵ را کسب کرد. مهندسی مکانیک دانشگاه تهران مانند پارسال با درخششی افتخارآمیز در جایگاه نهم جهان قرار گرفت و به جایگاه خود در میان ۱۰ دانشگاه برتر جهان در این موضوع استحکام بخشید و نام دانشگاه تهران را بالاتر از MIT قرار داد. پس از دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز با کسب رتبه ۴۰۷ جهانی جایگاه دوم ملی را کسب کرد و در کنار دانشگاه تهران در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

جشن تولد ملکه انگلیس به روایت طنازان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نطنز توانسته است هنرمندان زیادی را به این عرصه معرفی کند؛ هنرمندانی که طنز همراه با تامل را برای مخاطبان خود به همراه می‌آورند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشعباس بهزادی مدیر اجرایی کارگاه ساخت ضریح حرم عبدالعظیم حسنی (ع)، درباره روند ساخت ضریح حرم عبدالعظیم حسنی (ع) اظهار کرد: الحمدالله تا امروز حدود ۶۰ درصد از مراحل ساخت ضریح عبدالعظیم حسنی (ع) به اتمام رسیده است و کمتر از ۴۰ درصد از مراحل ظریف‌کاری، قلمزنی و پرداخت جزئیات باقی مانده است. وی در ادامه بیان کرد: من توفیق آن را داشتم که در ساخت ضریح حرم امام حسین (ع)، حرمین عسگرین حضور داشته باشم و در کنار استادان چیره دست هنر تجربه کسب کنم. در کار ساخت ضریح حرم باید دقت داشته باشیم که همه ظرافت‌ها یکدست دربیاید. خوشبختانه ساخت ضریح حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) کار استاد کار علیرضا اسدی و پسرانش است و نگرانی برای متفاوت بودن گل‌ها و طراحی‌ها نداریم. ما زمان زیادی برای پرداخت ورق‌های ساخت صرف کرده‌ایم و تمام تلاشمان براین بوده که ظریف‌ترین کار و مستحکم‌ترین کار را به آستان و زائران ارائه دهیم.

نظرها

اخبار بیشتر