لزوم تقویت و ترویج سند رسمی در کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

لزوم تقویت و ترویج سند رسمی در کشور

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: برخی اقدامات که در تضعیف اعتبار اسناد رسمی و در راستای رواج اسناد عادی صورت می‌گیرد به مصلحت جامعه نیست
لزوم تقویت و ترویج سند رسمی در کشور - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی کانون سردفتران، ذبیح اله خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با اعضای شورای عالی سردفتری ضمن بیان این مطلب گفت: سند رسمی در جهت ایجاد آرامش و امنیت و اعتبار بخشی به عقود و قرارداد‌ها در جامعه ایجاد شده است و بنابر تأکیدات ریاست قوه قضائیه باید هرچه بیشتر در جهت ترویج و تحکیم آن اقدام نمود.

وی با اشاره به اهمیت کار دفاتر اسناد رسمی در تعامل با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: سلامت و موفقیت این دو مجموعه به هم گره خورده است و سازمان ثبت وظیفه دارد این شبکه بزرگ حقوقی را حمایت، هدایت و نظارت نماید.

معاون رئیس قوه قضائیه، فرهنگ سازی و پژوهش‌های حقوقی و فقهی در باب اهمیت و اعتبار اسناد رسمی و همچنین ترویج آن در جامعه با همکاری حوزه، دانشگاه و رسانه را از وظایف مهم شورای عالی سردفتری و کانون‌های سردفتران و دفتریاران استانی برشمرد و اظهار داشت: شکی نیست که زمان زیادی از تصویب قوانین ثبتی و سردفتری و همچنین دستورالعمل‌ها و آئین نامه‌های این بخش گذشته و باید این موارد با کار کارشناسی و پژوهش، مطابق با شرایط روز مورد تجدید نظر و به روز رسانی قرار گیرند.

خبری: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

وی الکترونیک شدن فرآیند‌های ثبتی را اقدامی متناسب با نیاز‌های امروز و آتی جامعه عنوان کرد و افزود: سازمان ثبت آمادگی دارد با تعامل و همفکری شورای عالی سردفتری کاستی‌های موجود در سامانه ثبت آنی و سایر سامانه‌های الکترونیکی ثبتی را شناسایی و در جهت ارتقا و بهبود آن تلاش نماید.

در ابتدای این دیدار اعضای شورای عالی سردفتری ضمن تقدیر از نگاه جامع خدائیان به عنوان رئیس جدید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به بیان برخی مشکلات موجود و انتظارات جامعه سردفتری کشور پرداختند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا1 روز قبل
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از برخورد این سازمان با یک نشان تجاری پوشاک خارجی خبر داد و گفت: این نشان تجاری با وجود اعلام تخفیف ۵۷ درصدی باز هم مرتکب گرانفروشی و تقلب شده بود. به گزارش ایسنا، سیدیاسر رایگانی در گفت‌وگو با صداوسیما، اظهار کرد: ۲ هفته پیش به نشان‌های تجاری پوشاک که در داخل کشور به عنوان نماینده پوشاک خارجی به ویژه ترکیه‌ای حضور دارند تذکر داده شد و به صورت سرزده در بازار یکی از این برندها در گشت تعزیرات حضور پیدا کردیم. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: تخلف دیگر این نشان پوشاک خارجی این بود که هم پارچه و هم دوخت، ایرانی بود، اما برچسب ترکیه‌ای زده بودند و این هم به عنوان تقلب در کسب محسوب می‌شود. رایگانی گفت: هرچند مسئولان این فروشگاه ادعا می‌کنند که باید ۲۰ درصد از تولیدات‌شان را در داخل تولید کنند، اما باید تفاوت قیمتش به عنوان تولید داخلی مشخص باشد. وی اعلام نام این نشان پوشاک خارجی متخلف را منوط به صدور حکم نهایی دانست.
همشهریهمشهری18 ساعت قبل
به گزارش ایسنا فلامینگوها در قسمت جنوبی تالاب شادگان و در جاهایی که آب شور وجود دارد زیست می‌کنند، اکنون فصل جوجه آوری فلامینگوها است و سواحل جنوبی تالاب شادگان محل جوجه آوری فلامینگوها شده، بر طبق سرشماری اخیر اداره حفاظت محیط زیست شادگان ۶ هزار و ۲۰۰ قطعه فلامینگو در تالاب شادگان سرشماری شده و پیش‌بینی می‌شود حدود ۷ هزار قطعه فلامینگو در تالاب شادگان سرشماری شود. تاکنون حدود ۲۰ درصد از جوجه‌ها نیز حلقه‌گذاری شده‌اند.
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: مدیریت فضاهایی مانند میدانگاه‌ها بسیار مهم است و نباید پس از بهره برداری رها شوند. مراسمی که امشب برگزار می‌شود، نشان دهنده یک تغییر رویکرد و توجه به فضاهای عمومی است که پیش از این کمتر مورد توجه بود. جهت گیری مدیریت شهری این است که در فضای امروز شهر تهران عرصه‌ها را به گونه‌ای توسعه دهد که دسترس پذیر باشند. در سال ۹۸ در پنج پهنه شهر (شمال، جنوب، غرب، شرق و مرکز) باید پنج فضای شهری به صورت پلازا ایجاد شود. سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: بحث مدیریت این فضاها باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد و نباید متروکه و خالی از مردم شود و نباید رها شود.
فارسفارس1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، نشست مشترک معاون خدمات شهری شهرداری تهران، شهرسازی و معماری شهرداری تهران و سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران در خصوص افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار برگزار و بر تسریع در روند تملک باغات و زمین‌های واجد شرایط شناسایی شده در مناطق فوق تاکید شد. مجتبی یزدانی در این جلسه با اشاره به این که در سطح شهر تهران ۶منطقه (۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷) سرانه فضای سبز پایین‌تری نسبت به سایر مناطق دارند، گفت: لزوم توجه ویژه به این مبحث جزو خواسته‌های شهردار تهران بوده است که باید در این بخش توجه بیشتری به این موضوع داشته باشیم. یزدانی با اشاره به این که کمیته‌ای در این راستا تشکیل خواهد شد، گفت: این کمیته شامل نمایندگانی از کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، معاونت خدمات شهری، سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران و منطقه است. وی خاطرنشان کرد: نقاط اعلامی برای تبدیل آن به فضای سبز عمومی بعضا پیشنهادات مناطق و برخی از آنها پیشنهادات این حوزه بوده است و گاها در هر منطقه چند نقطه برای این منظور در نظر گرفته شده است. یزدانی با ذکر این نکته که از ۳۵۲ محله در سطح شهر تهران، ۱۷ محله فاقد پارک بوده است، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در سال گذشته ۲ محله دارای پارک شدند و ۱۵ محله دیگر فاقد پارک هستند و این محلات در اولویت کاری ما قرار دارند.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جواد جبله بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه طی سخنانی خواستار عزم جدی برای مبارزه با مواد مخدر شد و گفت: با افرادی که اقدام به نگهداری و توزیع مواد مخدر می‌کنند، به شدت برخورد می‌شود، متاسفانه امروز بسیاری از خانواده‌ها درگیر با اعتیاد هستند. وی خواستار رفع کمبود تعداد قضای و نیروی انسانی در دستگاه قضایی ملارد شد و ضمن ارائه اماری از کشفیات مواد مخدر در این شهرستان اضافه کرد: در سال ۹۲، ۴۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در ملارد کشف شد، در سال ۹۴ این مقدار به ۴۳۰ کیلوگرم رسید، اما از سال ۹۵، ۹۶ و ۹۷ هر سال بیش از ۲ تن مواد مخدر کشف شده است، که حکایت از دستورات محکم قضایی دارد. دادسرای عمومی و انقلاب ملارد بازسازی بافت فرسوده را در مقابله با اعتیاد بسیار مهم توصیف و اضافه کرد: هیچ معتادی بدون اجازه دستگاه قضایی و دادستان نمی‌تواند، وارد مرکز نگهداری معتادان متجاهر «اخوان» شود و افرادی که وارد می‌شوند، نیز باید معتادان متجاهر و کارتن خواب باشند، چرا که دولت به این افراد رایگاه یارانه می‌دهد و ۳ الی ۶ ماه در این مراکز نگهداری می‌شوند. وی با بیان اینکه حدود ۸ مرکز بازپروری معتادان مجاز زیر نظر بهزیستی در ملارد فعالیت دارند، گفت: ۱۶ کمپ غیرمجاز در ملارد داشتیم، که افراد را به زور نگهداری می‌کردند و از آنها تقاضای مبالغ غیر قانونی داشتند، که با دستور قضایی بسته شد. جبله اضافه کرد: باید در پی اشتغال زایی و مراقبت‌های افراد بهبود یافته کمپ‌ها و مراکز نگهداری باشیم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
عدم توسعه یافتگی، خشکسالی و پراکندگی سکونتی از جمله مشکلات بافت‌های ناکارآمد در حوزه شهری زاهدان و چابهار عنوان کرد. مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری نیز در این نشست گفت: رئیس جمهور تاکید فراوانی در توسعه بازآفرینی شهری و ارتقا توسعه بافت‌های ناکارآمد دارند. پنج هزار واحد در حوزه شهر زاهدان در نظر گرفته شده که اعتبار این طرح‌ها از محل صندوق توسعه ملی تأمین خواهد شد. معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این نشست اظهار داشت: حاشیه‌نشینی یکی از معضلات و تهدیدات چند دهه اخیر در حوزه شهری است. ۲۰۰ میلیارد تومان نیز برای ۱۰ هزار واحد به هر واحد ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1