قیمت چای خشک نسبت به پارسال ۱۰۰ درصد افزایش یافته است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
قیمت چای خشک نسبت به پارسال ۱۰۰ درصد افزایش یافته است

قیمت چای خشک نسبت به پارسال ۱۰۰ درصد افزایش یافته است

مهرخبرگزاری مهر |
رشت- استاندار گیلان با بیان اینکه قیمت چای خشک نسبت به پارسال ۱۰۰ درصد افزایش یافته است، گفت: در مقایسه با سال گذشته خرید برگ سبز چای نیز با افزایش ۲۰ درصدی همراه بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری عصر شنبه در جلسه کارگروه تسهیلات و رفع موانع تولید که در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد با تاکید بر توجه به بخش‌های کشاورزی، گردشگری و همچنین توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه، اظهار کرد: تسهیلات اشتغال روستایی با وجود ابلاغیه همچنان جذب نشده است.

استاندار گیلان تاکید کرد: انواع تسهیلات باید روی مزیت‌ها برای مؤثر بودن صرف و هزینه شود.

سالاری با اشاره به ارتباط با کشورهای همسایه بیان کرد: وزارت خارجه هیچ‌گونه تسهیلات ارتباط متفاوتی بین استان‌های مرزی و غیر مرزی قائل نیست و باید با ایجاد شرایط مساعد محدویت‌های ارتباط با کشورهای همسایه رفع شود.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی سازی در گیلان دچار مشکلات جدی است، افزود: خرید چندین هزار هکتار زمین توسط بخش خصوصی و بهره برداری غیر از زمین‌های دولتی از جمله مشکلات این بخش است.

استاندار گیلان تصریح کرد: دادن تنها حق استفاده از زمین به بخش‌های خصوصی و گرفتن حق مالکیت زمین از شرکت‌های خصوصی، مانع فکر فروش و استفاده در زمینه‌های دیگر می‌شود.

سالاری با تاکید بر اینکه تولید به ویژه در نوغانداری و ابریشم نسبت به سال گذشته وضعیت مناسب‌تری دارد، گفت: وضعیت ابریشم تحت تأثیر شرایط ارزی، جهانی و افزایش تعرفه واردات منجر به رونق تولید ابریشم است.

خبری: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

وی با بیان اینکه قیمت برنج نسبت به پارسال ۲ برابر شده است، افزود: برنج زمانی گران شد که اکثر کشاورزان محصول خود را به عمده فروشان فروخته بودند و نفعی به کشاورزان نرسید اما با این وجود اگر قیمت برنج از اکنون تا فصل برداشت بعدی حفظ شود کشاورزان وضعیت خوبی خواهند داشت.

استاندار گیلان با اشاره به قیمت چای بیان کرد: قیمت چای خشک نسبت به پارسال ۱۰۰ درصد و برگ سبز ۲۰ درصد گران شده است و طی توافق شفاهی کارخانجات برگ سبز چای با کیفیت بهتر را با قیمت بیشتری خریداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه در زمینه مرغ از روش شبکه سازی استفاده می‌شود، افزود: شبکه سازی سبب شده که واحدهای کوچک در زیرمجموعه واحدهای بزرگ قرار گرفته و در اثر نوسانات آب و هوا و تنظیم بازار کمتر دچار ضرر شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ورود روحانی به محل برگزاری نشست سران کنفرانس «سیکا» +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

چالش‌های گاز سوز کردن خودرو‌ها

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بحث و بررسی پیرامون «اعلامیه سده» در کنفرانس بین المللی کار خبر داد و گفت: با هدف جلوگیری از اقدامات یک جانبه، کشورمان پیشنهادی مبنی بر تقویت سه جانبه گرایی به ویژه در شکل دهی آینده کار و در مواجهه با چالش‌های جهان کار برای درج در مقدمه اعلامیه ارائه داد. " علی حسین شهریور" در حاشیه کنفرانس بین المللی کار که در ژنو در حال برگزاری است، گفت: کشور‌های بولیوی، نامیبیا، مکزیک، پاناما، چین، لبنان، مالزی، اندونزی، فیلیپین و سوریه از این پیشنهاد حمایت کردند. وی با تاکید بر این که گروه کارفرمایی بین المللی نیز حمایت کاملی از این اعلامیه داشته است و گروه کارگری نیز با پیشنهاد اصلاحی کشور ما همراهی کرد و علیرغم مخالفت امریکا؛ اجماع حاصل شد و این اصلاحیه مورد تصویب کمیته قرار گرفت. مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه تصریح کرد: هم اکنون دنیای کار از اقدامات یک جانبه و غیر قانونی برخی کشور‌ها از جمله ایالات متحده آمریکا رنج می‌برد و با تحریم‌های صورت گرفته به خصوص در حوزه اقتصادی، کار و کارگر و محیط کار و آینده کار با مشکل مواجه خواهد شد که در تناقض با اساسنامه سازمان بین المللی کار است. شهریور افزود: تحریم ها‌ی اقتصادی باعث می‌شود که کار شایسته و عدالت اجتماعی که از اهداف اساسی سازمان بین المللی کار است، تحقق پیدا نکند و توسعه پایدار کشور‌ها را به مخاطره می‌اندازد. شهریور همراهی جامعه جهانی با کشور‌های تحت تحریم را از طریق تقویت چند جانبه گرایی ضروری و اجتناب ناپذیر دانست. وی همراهی جامعه جهانی با کشور‌های تحت تحریم را از طریق تقویت چند جانبه گرایی ضروری و اجتناب ناپذیر دانست.
صدا و سیماصدا و سیما36 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ​حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی در نشست خبری صبح امروز اظهار داشت: در کشورمان به تجارت حلال اهمیت داده نمی‌شود و این موضوع به چهار ارگان وزارت جهاد، بهداشت، صنعت، معدن و تجارت و سازمان استاندارد واگذار شده و ارگان متمرکزی برای پیشبرد این تجارت وجود ندارد. وی افزود: ۳۷۰ میلیون جمعیت در ۱۵ کشور مجاور ایران وجود دارد و این بازار بزرگی برای تجارت حلال است، ولی متاسفانه از این ظرفیت استفاده نمی‌شود. حجت الاسلام والمسلمین تقوی گفت: در قدم اول و برای ساماندهی به تجارت حلال، باید قانون تجمیع و یک ارگان متولی بخش تجارت حلال ایجاد شود تا به این مهم با تمرکز بیشتر پرداخته شود. ادامه دارد …
انتخابانتخاب19 ساعت قبل
به گزارش جماران، دکتر مؤمنی با تأکید بر این که اقتصاد ایران مسیری ضد علم اقتصاد را دنبال می‌کند، به تحلیل دیدگاه‌ها و راه حل‌های رابینسون، عجم اوغلو، توماس پیکتی، گروه مشاورین هاروارد، و در نهایت راهبرد مصدق برای اقتصاد ایران پرداخت و تأکید کرد دنبال کردن این راهبرد منجر به لغو تحریم‌ها می‌شود. چقدر غم انگیز است که نظام تصمیم‌گیری ما تا امروز نشان داده تا حدود زیادی فریب فریبکاران بزرگ را خورده است. و مسئله‌ی اساسی اینکه در ایران تولید را به محملی برای کسب رانت تبدیل می‌کنند. از منظر اقتصادی هم درباره‌ی سلطه‌ی مناسبات رانتی در اقتصاد ایران اتفاق نظر وجود دارد. آن‌ها به قدری در این زمینه هیاهو می‌کنند که نظام تصمیم‌گیری ما به گونه‌ای رفتار می‌کند که گویی حافظه‌ی تاریخی ندارد.
ایبناایبنا1 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، محمد حسن علمداری مدیر اداره امور اعتباری بانک عامل بخش مسکن با اشاره به جدیدترین آمار عملکردبانک مسکن در حوزه تسهیلات دهی به حوزه مسکن، عنوان کرد: در دو ماه نخست امسال تمرکز بانک مسکن بر تسهیلات دهی بر بخش مسکن متمرکز بوده است. به طوریکه مطابق با گزارش عملکرد بانک مسکن طی دو ماه ابتدایی امسال معادل یک هزار و ۴۴۶ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به حوزه مسکن به ارزش ۱۷۷ میلیارد و ۶۶۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اعطا کرده است. وی ادامه داد: تسهیلات مشارکت مدنی اعطایی به بخش مسکن متناسب با نوع تسهیلات گیرنده به پنج بخش مختلف تقسیم شده است. به گفته وی در این مدت ۴۲۹ فقره تسهیلات مشارکت مدنی انفرادی بدون نیاز به سپرده گذاری و ۲۹۷ فقره تسهیلات مشارکت مدنی انفرادی در حوزه روستایی پرداخت شده است. وی تاکید کرد: بانک مسکن با تمامی توان در حوزه تسهیلات‌دهی به بخش مسکن حرکت می‌کند تا از این طریق به ایجاد تعادل و ساماندهی این بازار به طور موثر فعالیت داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر