تولید انرژی الکتریکی از خطوط انتقال آب در کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. اقتصادی
تولید انرژی الکتریکی از خطوط انتقال آب در کشور

تولید انرژی الکتریکی از خطوط انتقال آب در کشور

ایمناخبرگزاری ایمنا |
مدیرکل دفتر تحقیقات و توسعه فناوری آبفا با اشاره به احداث هزاران کیلومتر خطوط انتقال آب در کشور گفت: می‌توان از خطوط انتقال آب برای تولید انرژی برق استفاده کرد.

به‌گزارش ایمنا و به نقل از پاون، احمد سیاحی در بازدید از برخی از پروژه‌های آبفای قم بر لزوم توجه به طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی در صنعت آبفای کشور تأکید و اظهار کرد: اعتقاد مدیریت شرکت به تحقیقات و نوآوری، وجود نیروهای تخصص، توانمند و خوش‌فکر و توجه به مسائل بنیادی، می‌تواند شرکت آب و فاضلاب قم را به الگویی برای سایر استان‌های کشور تبدیل کند.

وی بومی‌سازی دانش ساخت اسکروپمپ فاضلابی در داخل کشور، تولید انرژی الکتریکی از فشار آب در خطوط انتقال و احداث نیروگاه‌های خورشیدی را از جمله اقدامات اساسی و برجسته آبفای قم در سطح کشور برشمرد و اظهار کرد: این پروژه‌ها بسیار ارزشمند و دارای توجیه اقتصادی است که می‌تواند منشأ تحول در صنعت نیز به شمار برود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

مدیرکل دفتر تحقیقات، توسعه فناوری و ارتباط با صنعت شرکت مهندسی آبفای کشور با بیان اینکه سال‌های زیادی است که بحث تولید انرژی الکتریکی از خطوط انتقال مطرح است، خاطرنشان کرد: هزاران کیلومتر خطوط انتقال آب در سراسر کشور وجود دارد که می‌توان از آن در تولید انرژی برق استفاده کرد، در حالی که توجه جدی به این موضوع نشده است، اما آبفای قم این موضوع را از ایده به عمل درآورده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قدس آنلاینقدس آنلاین17 ساعت قبل
سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به رکود حاکم بر بازار به «شهروند» می‌گوید: «قیمت محصولات کرمان موتور در بازار ارزان‌تر از کارخانه است و بازهم مشتری برای آن وجود ندارد. به‌عنوان مثال قیمت جکs٥ که از طرف کرمان موتور ٣٠١‌میلیون قیمت خورده، در بازار آزاد به قیمت ٢٩٣‌میلیون و ٧٠٠‌هزار تومان به فروش می‌رود. درواقع قیمت خودرو در بازار به اعداد عجیب و غریب رسید و تناسب بین قدرت خرید و قیمت خودرو از بین رفت. گزارش‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد که کرمان موتور در یک‌سال اخیر بیشتر از ٢٥٧‌میلیون دلار ارز ٤٢٠٠ تومانی گرفته است. با این حال معاون بازاریابی، در شرکت کرمان موتور افزایش نرخ ارز و بروز مشکلاتی در روند واردات قطعه را دلیل اصلی افزایش قیمت تمام‌شده تولیدات این گروه خودروسازی اعلام کرده است!
ساعت ۲۴ساعت ۲۴21 ساعت قبل
ساعت۲۴ -پس از آنکه بازار جهانی نفت به دنبال تصمیمات آمریکا تحت تاثیر قرار گرفت؛ بسیاری از کارشناسان افزایش قیمت نفت تا ۱۰۰ دلار را نیز پیش‌بینی کردند اما وزیر نفت کشورمان بر این باور است که آمریکا با تکیه بر جریان امپراطوری رسانه‌ای صهیونیستی سعی دارد نگذارد قیمت نفت افزایش یابد. روز جمعه و پس از انتشار اخبار مربوط به انفجار نفتکش‌ها در دریای عمان، نرخ جهانی نفت بدون افزایش چشمگیری باقی ماند. بهای نفت روز چهارشنبه در واکنش به رشد بیش از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا افت چشمگیری را متحمل شده بود. اداره اطلاعات انرژی آمریکا، روز چهارشنبه دومین رشد هفتگی متوالی سطح ذخایر نفت این کشور را گزارش کرده بود. میزان تولید روزانه نفت عربستانسعودی نیز سال گذشته به طور متوسط از ۱۱٫۸۹ به ۱۲٫۲۸ میلیون بشکه نفت افزایش یافته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
وانانیوزوانانیوز23 ساعت قبل
پس از آن بود که با دستور دادستانی، در کنار حذف قیمت مسکن از سایت‌ها، دستور حذف قیمت خودرو نیز صادر شد تا ابزار تبلیغاتی دلالان از دسترس خارج شده و آرامش به بازار خودرو باز گردد. اگر چه در روزهای آغازین این طرح، همچنان قیمت خودرو بالا بود اما با حساس‌شدن معاونت اول ریاست‌جمهوری و مجلس به موضوع قیمت خودرو و تذکرهای پی‌درپی به وزارت صمت در این باره، به نظر می‌رسد گشایش‌هایی در اصلاح قیمت خودرو ایجاد شده است. کاهش قیمت خودرو که به صورت هفتگی رخ می‌داد اکنون فاصله زمانی این تغییر را کمتر کرده و به صورت روزانه و گاه چند ساعته، اتفاق می‌افتد. یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است به زودی قیمت خودرو به کف می‌رسد. این شرکت نیز در پاسخ اعلام کرد که افزایش قیمت صورت‌گرفته ناشی از افزایش قیمت بیش از ۲۵درصدی نرخ ارز نیمایی، افزایش قیمت خرید قطعات تولید داخل، افزایش هزینه‌های دستمزد و افزایش هزینه‌های حمل بوده است.
موجموج21 ساعت قبل
به گزار ش خبرگزاری موج، جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت افزود: بانک پارسیان از سال‌های گذشته با هدف نقش آفرینی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، با سرمایه گذاری در حوزه معدن و صنایع معدنی به عنوان صنعتی پرمزیت و اشتغال زا، توانست نقش موثری در رونق تولید و اشتغال پایدار ایفا کند. سرقینی با اشاره به مشارکت بانک پارسیان در طرح هایی همچون؛ گندله‌سازی اپال پارسیان سنگان و پارس فولاد سبزوار، یادآور شد: ایجاد زنجیره استخراج تا تولید محصول در حوزه صنایع فولادی و معدنی از اهداف اصلی مشارکت این بانک خصوصی در بخش معادن می‌باشد که هم اکنون با سرعت و قوت دنبال می‌شود. گفتنی است؛ با مشارکت بانک پارسیان، شرکت پارس فولاد سبزوار با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن فولاد به عنوان یکی از ۸ طرح استانی کشور در اردیبهشت ماه ۹۷ و طرح گندله‌سازی اپال پارسیان سنگان نیز به ظرفیت ۵ میلیون تن با فناوری مهندسی ایرانی در دی ماه سال ۹۶ به بهره برداری رسیده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از چرخان، مسافران اما مشتریان همیشگی شرکت‌های اجاره خودرو هستند. از همه این قوانین که بگذریم بد نیست نگاه به خودروهایی که می‌توان تا ۶۰ دلار در آلمان اجاره کرد، بیاندازیم. بطور مثال هزینه اجاره یک شبانه‌روز BMW i۳ در آلمان، چیزی در حدود ۲۵ دلار خواهد بود، در حالی که برای ارزان‌ترین خودروی بنزینی باید چیزی در حدود ۴۰ دلار هزینه کرد. Fiat ۵۰۰شما برای اجاره یکروزه فیات ۵۰۰، باید ۵۰ دلار هزینه کنید. Opel Adamمشتریان برای اجاره آدام باید از ۵۰ تا ۵۷ دلار هزینه کنند.

نظرها

اخبار بیشتر