محرومیت رانندگان متخلف از رانندگی با کسب حد نصاب ۳۰ نمره منفی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افتصادنیوز
  4. اقتصادی

محرومیت رانندگان متخلف از رانندگی با کسب حد نصاب ۳۰ نمره منفی

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز |
اقتصادنیوز: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان از محرومیت رانندگان متخلف از رانندگی در صورت رسیدن به حد نصاب ۳۰ نمره منفی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رضا رضایی اظهار داشت: طبق مادهٔ ۷ قانون رسیدگی به تخلفات چنانچه راننده‌ای مرتکب تخلفات ۲۰ گانه حادثه سازو خطرآفرین مانند سرعت و سبقت غیرمجاز، حرکت در خلاف جهت، عبور از چراغ‌قرمز، رانندگی در حالت مستی، عدم توجه به فرمان پلیس و دیگر تخلفات شود، علاوه بر اعمال قانون نمره منفی نیز در گواهینامه او درج می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان افزود: راننده برای بار اول در صورت رسیدن به حدنصاب ۳۰ نمره منفی برای مدت ۳ ماه از رانندگی محروم و رانندگی آنان به منزله فقدان گواهینامه محسوب شده و در صورت رانندگی برابر با مقررات علاوه بر توقیف وسیله نقلیه آنان به مراجع قضایی جهت اجرای مقررات اعم از جریمه و حبس معرفی خواهند شد

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی بیان داشت: اگر راننده‌ای برای بار دوم به حدنصاب ۲۵ نمره منفی برسد برابر قانون برای مدت ۶ ماه از رانندگی محروم و در مرتبه سوم چنانچه به حدنصاب ۲۰ نمره منفی برسد گواهینامه شخص ابطال و بعد از پرداخت جریمه ۱۵۰ هزارتومانی به حساب خزانه کشور و گذشت یک سال می‌تواند نسبت به اخذ مجدد گواهینامه اقدام کند.

رضایی در پایان از رانندگان خواست، ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از رانندگی کردن با سرعت غیرمجاز و نامطمئن اکیدا خودداری کنند تا شاهد وقوع حوادث تلخ رانندگی نباشیم. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، محمد حسن علمداری مدیر اداره امور اعتباری بانک عامل بخش مسکن با اشاره به جدیدترین آمار عملکردبانک مسکن در حوزه تسهیلات دهی به حوزه مسکن، عنوان کرد: در دو ماه نخست امسال تمرکز بانک مسکن بر تسهیلات دهی بر بخش مسکن متمرکز بوده است. به طوریکه مطابق با گزارش عملکرد بانک مسکن طی دو ماه ابتدایی امسال معادل یک هزار و ۴۴۶ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به حوزه مسکن به ارزش ۱۷۷ میلیارد و ۶۶۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اعطا کرده است. وی ادامه داد: تسهیلات مشارکت مدنی اعطایی به بخش مسکن متناسب با نوع تسهیلات گیرنده به پنج بخش مختلف تقسیم شده است. به گفته وی در این مدت ۴۲۹ فقره تسهیلات مشارکت مدنی انفرادی بدون نیاز به سپرده گذاری و ۲۹۷ فقره تسهیلات مشارکت مدنی انفرادی در حوزه روستایی پرداخت شده است. وی تاکید کرد: بانک مسکن با تمامی توان در حوزه تسهیلات‌دهی به بخش مسکن حرکت می‌کند تا از این طریق به ایجاد تعادل و ساماندهی این بازار به طور موثر فعالیت داشته باشد.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
وی با اشاره به سیاست‌های متفاوت بانک مرکزی در بازار ارز گفت: اصرار برای کاهش نرخ ارز با تزریق آن به بازار، انکار بازار آزاد و پذیرش بازار آزاد، ورود بانک مرکزی و کنترل نرخ ارز از جمله این سیاست‌ها در ۲ سال اخیر بود. شاکری با اشاره به تفاوت‌های بازار متشکل ارزی با بازارهای نیما و سنا گفت: اینکه محل تعیین نرخ ارز در دبی باشد بسیار بد است و بازار متشکل ارزی می‌خواهد این موضوع را تغییر دهد و نرخ‌ها در تهران تعیین شود. شاکری گفت: صراف‌ها بازیگران اصلی بازار متشکل ارزی هستند و سامانه نیما سامانه ثبت معاملات حواله است و نرخی در آن کشف نمی‌شود. شاکری با بیان اینکه بازار متشکل ارزی نیاز به زمان دارد تا به عمق و کارایی لازم برسد، اضافه کرد: زیرساخت فنی بازار متشکل ارزی، آماده و آزمایش و فراخوان برای نام نویسی صرافان هم انجام شده است. رحمانی گفت: با تشکیل بازار متشکل ارزی، عوامل بنیانی نرخ ارز تغییر نمی‌کند و بانک مرکزی با این کار می‌خواهد در این بازار شفافیت ایجاد کند.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه هیچ طرح جدیدی در بحث انتقال آب از استان خوزستان به سایر استان‌ها در وزارت نیرو مطرح نشده است، گفت: اینکه گفته می‌شود در زمان وقوع سیلاب در خوزستان برای انتقال آب از این استان نقشه کشیده می‌شد، صحیح نیست. محمد حاج رسولی‌ها در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص سیاست‌های انتقال آب از این استان اظهار کرد: هیچکس در خصوص مساله انتقال آب تصمیم موضعی نگرفته و نخواهد گرفت و مسائل مطرح شده در این زمینه صحیح نیست. وی افزود: برنامه‌های وزارت نیرو بر اساس آب قابل برنامه‌ریزی در درازمدت است و شرایط منابع آبی کشور در زمان سیلاب و یا خشکسالی، تصمیمات این وزارتخانه را در بحث آب تغییر نخواهد داد و به صورت موضعی تصمیم‌گیری نخواهد شد. مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران تصریح کرد: هیچ طرح جدیدی در بحث انتقال آب از استان خوزستان به سایر استان‌ها در وزارت نیرو مطرح نشده و صحبتی نیز در این خصوص با توجه به شرایط سیلاب انجام نگرفته است. حاج رسولی‌ها عنوان کرد: اینکه گفته می‌شود در زمان وقوع سیلاب در خوزستان برای انتقال آب از این استان نقشه کشیده می‌شد، صحیح نیست و هیچ مملکتی در زمانی که مردم گرفتار مشکل هستند به این شکل عمل نخواهد کرد.
وانانیوزوانانیوز22 ساعت قبل
پس از آن بود که با دستور دادستانی، در کنار حذف قیمت مسکن از سایت‌ها، دستور حذف قیمت خودرو نیز صادر شد تا ابزار تبلیغاتی دلالان از دسترس خارج شده و آرامش به بازار خودرو باز گردد. اگر چه در روزهای آغازین این طرح، همچنان قیمت خودرو بالا بود اما با حساس‌شدن معاونت اول ریاست‌جمهوری و مجلس به موضوع قیمت خودرو و تذکرهای پی‌درپی به وزارت صمت در این باره، به نظر می‌رسد گشایش‌هایی در اصلاح قیمت خودرو ایجاد شده است. کاهش قیمت خودرو که به صورت هفتگی رخ می‌داد اکنون فاصله زمانی این تغییر را کمتر کرده و به صورت روزانه و گاه چند ساعته، اتفاق می‌افتد. یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است به زودی قیمت خودرو به کف می‌رسد. این شرکت نیز در پاسخ اعلام کرد که افزایش قیمت صورت‌گرفته ناشی از افزایش قیمت بیش از ۲۵درصدی نرخ ارز نیمایی، افزایش قیمت خرید قطعات تولید داخل، افزایش هزینه‌های دستمزد و افزایش هزینه‌های حمل بوده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - مشهد- سرپرست اداره کل راه آهن خراسان گفت: در ۲ ماه نخست امسال بازرگانان کشور بیش از ۲ هزار دستگاه واگن باری برای صادرات کالا از مرز ریلی سرخس به آسیای مرکزی از برخی از این کشورها تامین کردند. مصطفی نصیری ورگ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازرگانان کشور این تعداد واگن باری را با مشارکت بخش خصوصی کشورهای آسیای مرکزی بویژه ترکمنستان و ازبکستان تامین کرده و وارد شبکه ریلی کشور کردند. وی گفت: از آنجایی که واگنها با مشارکت بخش خصوصی و کشورهای آسیای مرکزی تامین می‌شود برای جلوگیری از دلالی و افزایش بی رویه نرخ کرایه واگنهای باری، بارنامه فقط به نام مالک واگن صادر می‌شود. هم اکنون تبادل ریلی کالا از ایران به آسیای مرکزی از ۲ مرز سرخس در خراسان رضوی و اینچه برون در استان گلستان انجام می‌شود. مجموع مبادلات کالا شامل صادرات، واردات و ترانزیت از طریق راه آهن در مرز ریلی سرخس با کشورهای آسیای مرکزی در سال گذشته بیش از ۲ میلیون تن کالا بود که یک میلیون و ۲۷۴ هزار تن از این مقدار مربوط به ترانزیت کالاهای آسیای مرکزی از طریق این مرز ریلی بوده است.
خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل
درپی کاهش تقاضای وام مسکن به دلیل افزایش قیمت خانه و طبق اعلام بانک مسکن، طی دو ماه نخست امسال فقط ۲۳۹ متقاضی تسهیلات در قالب صندوق پس‌انداز مسکن یکم گرفته‌اند. با توجه به افزایش قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید طی مدت اخیر درخواست تسهیلات اوراق مسکن از بورس و همچنین دریافت وام مسکن یکم نیز کاهش یافته است، چراکه این مبالغ پاسخگوی بخش مناسبی از قیمت خرید خانه نیست لذا قرار شده مبلغ وام مسکن افزایش یابد و این امر منتظر نظر شورای پول و اعتبار است. اگر هر دو فرد بخواهند وام دریافت کنند باید نفری ۴۰ میلیون مجموعا ۸۰ میلیون را ۱۰ ماهه سپرده‌گذاری و در موعد مقرر ۱۶۰ میلیون تومان وام دریافت کنند. حداقل سن افراد نیز برای دریافت وام مسکن اولی‌ها ۱۸ سال با درآمدی مستقل است. همچنین وام مسکن یکم با نرخ سود هشت درصدی محاسبه می‌شود و فرد با دریافت ۸۰ میلیون تومان وام برای خرید خانه باید ماهانه ۹۳۰ هزار تومان قسط پرداخت کند.

نظرها

اخبار بیشتر