کشتی یخ‌شکن هسته‌ای جدید روسیه به آب انداخته شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
کشتی یخ‌شکن هسته‌ای جدید روسیه به آب انداخته شد

کشتی یخ‌شکن هسته‌ای جدید روسیه به آب انداخته شد

مهرخبرگزاری مهر |
اورال، کشتی یخ‌شکن هسته‌ای جدید روسیه در سنت‌پترزبورگ به آب انداخته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، کشتی یخ شکن هسته‌ای جدید روسیه با نام اورال، در سنت‌پترزبورگ به آب انداخته شد.

این کشتی اتمی با وزن ۳۳٫۵ هزار تن و طول ۱۷۳٫۳ متر در سال ۲۰۲۲ تکمیل خواهد شد.

با تکمیل این کشتی، اورال در کنار شمالگان بزرگترین و قدرتمندترین کشتی‌های یخ‌شکن هسته‌ای جهان خواهند بود که قادر به شکستن یخ تا ضخامت ۳ متر هستند. نخستین کشتی این پروژه به نام رهبر که قادر به شکستن یخ تا ضخامت ۴ متر است، هنوز ساخته نخواهد شد.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

این کشتی یخ‌شکن هسته‌ای باید برای کشتی‌های حامل مواد خام استخراج شده از مزارع شبه جزیره یامال و گیدان و از دریای کارا به کشورهای آسیایی در امتداد مسیر دریای شمال، راه را باز کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

موجموج19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، محمود صادقی نماینده تهران در مجلس گفت: با توجه به تأیید خبر بازداشت معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه، جا دارد مسوولان درباره تصرفات مشارالیه در وجوه امانی مردم که توسط قوه سپرده گذاری شده، شفاف سازی کنند.
وانانیوزوانانیوز22 ساعت قبل
وزیر امور خارجه سوئد گفت اتحادیه اروپا به رایزنی با آمریکا درباره رویکرد ناکارآمد واشنگتن در برجام ادامه داده و معتقد است که افزایش تنش‌ها میان آمریکا و ایران کمکی به حل این وضعیت نمی‌کند. در عین آنکه به حمایت از برجام ادامه می‌دهیم، تدوام آن منوط به پایبندی کامل ایران است و ما قویا از ایران می‌خواهیم تا تصمیم‌های اخیر خود در این رابطه را لغو کند. ما همچنان به یافتن راه‌های گفت‌وگو که در توافق برای پرداختن به پایبندی ایران از جمله از طریق کمیسیون اقدام مشترک برجام پیش‌بینی شده است، ادامه می‌دهیم. پس از بدعهدی اروپایی‌ها در اجرای تعهدات خود، ذخایر اروانیوم غنی‌شده ۳٫۶۷ درصدی ایران از ۳۰۰ کیلوگرم عبور کرد. رسانه‌های انگلیسی گزارش دادند «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس امروز دوشنبه با سفر به بروکسل تلاش‌های دیپلماتیک تازه‌ای را برای جلوگیری از فروپاشی توافق هسته‌ای با ایران و کاهش تنش‌ها در خلیج فارس آغاز می‌کند.
فارسفارس18 ساعت قبل
«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی از قبیل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پیامی توییتری نوشت: «توافق (هسته‌ای) ایران در حالی وارد چهارمین سالگرد خود شده است که وضعیت آن خوب نیست. برخی باور دارند که توافق (برجام) تا پنجمین سالگرد خود دوام نخواهد آورد. این مقام روس افزود: «البته هنوز خیلی زود است که بیش از حد بدبین باشیم. طرف‌های باقی مانده در برجام قویا به این توافق متعهد هستند». (جزئیات بیشتر اینجا و اینجا) طبق مفاد برجام، ایران باید در ازای انجام برخی اقدامات در حوزه برنامه هسته‌ای، از مزایای اقتصادی از قبیل رفع تحریم‌ها برخوردار می‌شد (متن کامل برجام را اینجا ببینید).

دستگیری سارق زن منازل+فیلم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین17 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- توضیحات رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، توضیحات سرهنگ احمد ناصری رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید: انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
او ادامه داد: ما همچنان به‌طور کامل متعهد به حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای هستیم. اگر ایران به تسلیحات هسته‌ای دست یابد دیگر کشورهای منطقه نیز خواهان آن خواهند بود و چنین وضعیتی بسیار بسیار خطرناک است. هانت همچنین گفت: به همین دلیل ما به دنبال راه‌هایی برای حفظ توافق هسته‌ای هستیم که بهترین راه برای حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای است. وزیر امورخارجه انگلیس با اشاره به اینکه ایران هنوز تا دستیابی به سلاح هسته‌ای فاصله دارد، خاطر نشان کرد: هنوز یک روزنه کوچک برای حفظ برجام وجود دارد و امروز درباره آن رایزنی خواهیم کرد. او افزود: این ریشه مشکلات است اما ما درباره چگونگی حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای اختلاف نظر داریم.
خانه ملتخانه ملت1 ساعت قبل
وی افزود: کار قضائی را از پایین‌ترین رده آن آغاز کرده و تا نهایی‌ترین رده آن یعنی رئیس شعبه دیوان عالی کشور ادامه دادم و همچنین قاضی عالیرتبه در دیوان عالی کشور بوده و با مطالعه درباره مسائل شورای نگهبان و مجلس به امور آن اشراف دارم. این حقوقدان معرفی شده از سوی رئیس قوه قضائیه به مجلس ادامه داد: باید تلاش کنیم جامعه را به سمت بالندگی پیش برده و افتخارات بسیاری را در حوزه بین الملل از آن ایران اسلامی کنیم که برای این منظور باید قوانین کشور محکم باشد. مرتضوی در ادامه با تاکید بر ضرورت ارتباط بیشتر با مجلس از سوی شورای نگهبان، اظهار داشت: ارتباط قوی میان شورای نگهبان و مجلس باعث می‌شود آنچه شایسته ملت است به تصویب برسد که در جهت کاهش آلام آن‌ها بوده و راه حلی برای مشکلات تهیه کند. این حقوقدان ادامه داد: امروز روز رسیدگی به گلایه‌های شما است و مطالبات زیادی از شورای نگهبان وجود دارد که باید بررسی شده و نیازها در این زمینه برطرف شود تا تصمیم سازی و تصمیم گیری‌ها محکم باشد. این کاندیدای معرفی شده از سوی قوه قضائیه به مجلس برای عضویت در شورای نگهبان در پایان خاطرنشان کرد: قانون برای رسیدن به حق بوده و برای از دست دادن آن نیست لذا شورای نگهبان به گونه‌ای رفتار خواهد کرد که مجموعه قوای کشور در تصمیم گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها به صورت قدرتمندی عمل کنند. /پایان پیام

نظرها

اخبار بیشتر