قبرستانی که مردگان آن دفن نمی‌شوند +تصاویر (۱۲+)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. سیاسی

قبرستانی که مردگان آن دفن نمی‌شوند +تصاویر (۱۲+)

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: اهالی یک روستا در جزیره بالی اندونزی برای جذب گردشگر دست به اقدامی عجیب می‌زنند.

اهالی روستای ترونیان در شمال جزیره بالی در اندونزی از سنتی قدیمی پیروی می‌کنند که این سنت امروزه باعث جذب شمار زیادی از گردشگران به این روستا شده است.

آنچه باعث جذب گردشگران به این روستا شده است، قبرستان قدیمی این روستاست که ۱۱۰۰ سال از پایه‌گذاری آن می‌گذرد. اهالی این روستای کوهستانی که پوشش جنگلی دارد، مردگان خود را به این قبرستان آورده و بدون آنکه آن‌ها را در خاک قرار دهند، گوشه‌ای رها می‌کنند. برخی از روستاییان که احترام بیشتری برای مردگان خود قائل هستند، اتاقکی از گیاه بامبو برایشان می‌سازند تا طعمه حیوانات نشوند و اسکلت بدن آن‌ها سالم باقی بماند. همچنین در مواردی برای مردگان شمع روشن می‌کنند.

قبرستانی که مردگان آن دفن نمی‌شوند +تصاویر (۱۲+) - 3

مردم روستای ترونیان معتقدند این سنت نوعی احترام به مردگانشان است؛ فقط افراد متاهل به این شیوه تشییع می‌شوند. کودکان و افراد مجرد زیر خاک دفن می‌شوند. همچنین قانون سختگیرانه دیگری وجود دارد که فقط مرد‌ها اجساد را به گورستان می‌برند و پس از تمیز کردن آن‌ها با آب باران و پارچه پیچ کردن، اجازه حضور زنان را می‌دهند. هنگام ورود اجساد به گورستان نیز زنان اجازه حضور ندارند. روستائیان معتقدند اگر هنگام ورود جسد به قبرستان زنی حضور داشته باشد زلزله و آتشفشان رخ می‌دهد.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

قبرستانی که مردگان آن دفن نمی‌شوند +تصاویر (۱۲+) - 6

هنگامی که گوشت اجساد فاسد شده و از بین می‌رود، اسکلت‌ها به مکان دیگری از قبرستان انتقال داده می‌شود. گاهی اوقات نیز، اجساد بدون تغییر مکان در محل خود باقی می‌مانند. اما در نهایت، پس از باقی ماندن اسکلت، جمجمه جدا شده و به محل دیگری منتقل می‌شود. این سنت از سال ۱۳۴۰ میلادی در این جزیره اجرا می‌شود.

قبرستانی که مردگان آن دفن نمی‌شوند +تصاویر (۱۲+) - 8

آنچه درباره این قبرستان بسیار جالب است وجود انبوه درختان تارو مینان (Taru Menyan) است که به واسطه بوی خوشایندی که از این درختان ساطع می‌شود بوی گوشت فاسد شده اجساد به مشام نمی‌رسد. همچنین رایحه این درختان بوی اجساد را خنثی می‌کند.

گردشگران برای سفر به این روستا و بازدید از گورستان باید مسیر سه ساعته را با قایق بپیمایند.

قبرستانی که مردگان آن دفن نمی‌شوند +تصاویر (۱۲+) - 11قبرستانی که مردگان آن دفن نمی‌شوند +تصاویر (۱۲+) - 12قبرستانی که مردگان آن دفن نمی‌شوند +تصاویر (۱۲+) - 13قبرستانی که مردگان آن دفن نمی‌شوند +تصاویر (۱۲+) - 14قبرستانی که مردگان آن دفن نمی‌شوند +تصاویر (۱۲+) - 15قبرستانی که مردگان آن دفن نمی‌شوند +تصاویر (۱۲+) - 16قبرستانی که مردگان آن دفن نمی‌شوند +تصاویر (۱۲+) - 17قبرستانی که مردگان آن دفن نمی‌شوند +تصاویر (۱۲+) - 18قبرستانی که مردگان آن دفن نمی‌شوند +تصاویر (۱۲+) - 19قبرستانی که مردگان آن دفن نمی‌شوند +تصاویر (۱۲+) - 20

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمدعلی وکیلی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در ابتدای سیصد و سی و ششمین جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه ۲۸ خرداد) قوه مقننه اسامی ۷ نماینده که با تأخیر به جلسه علنی امروز رسیده‌اند را به شرح زیر قرائت کرد:۱-فریدون احمدی نماینده زنجان۲-محمدنعیم امینی‌فرد نماینده ایران‌شهر۳-رضا انصاری نماینده داراب۴-علی کرد نماینده خاش و میرجاوه۵-جلال میرزایی نماینده ایلام۶-شهاب نادری نماینده اورامانات۷-همایون یوسفی نماینده اهوازانتهای‌پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
گزارش کیمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه) پارلمان توسط میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرائت شد. طبق جمع‌بندی این گزارش، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات و شرکت مهران گشت در این حادثه و در مواردی که ذکر شد مقصر هستند. همچنین با بررسی صورت گرفته مشخص شد که استفاده از تله‌کابین برای جابه‌جایی حدود ۴۰ هزار دانشجوی این واحد و با توجه به قرارگیری ساختمان‌های دانشگاه در محل‌های مختلف این مجموعه امکان منطقی ندارد. همچنین براساس این گزارش موارد متعددی از سهل‌انگاری مدیران دانشگاه آزاد و رؤسا و معاونان واحد علوم تحقیقات در خصوص بی‌تدبیری در این حادثه وجود دارد که این موارد شامل قبل از حادثه (نظیر عدم رعایت موارد ایمنی راه و عدم نظارت بر پیمانکار) و بعد از حادثه (نظیر باقی ماندن موارد عدم ایمنی) است که از سوی کمیسیون در حال پیگیری از مقامات قضائی و نتیجه آن متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، منابع لبنانی اعلام کردند که هیأتی از مجلس مشورتی عربستان، فردا وارد بیروت خواهد شد. این منابع بیان کردند: این اولین سفر هیأت سعودی در این سطح است و مورد استقبال تمام سلام رئیس کمیته دوستی پارلمانی سعودی- لبنانی قرار می‌گیرد و قرار است که با میشل عون رئیس جمهور لبنان در روز چهارشنبه دیدار کنند. همچنین در ساعت دوازده و نیم ظهر چهارشنبه این هیأت سعودی با کمیته دوستی پارلمانی لبنانی-سعودی به ریاست تمام سلام و در ساعت ۲ بعد از ظهر روز چهارشنبه نیز با نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در عین التینه و پنج و نیم بعد از ظهر چهارشنبه با سعد حریری نخست وزیر لبنان دیدار و گفتگو خواهند کرد. اعضای این هیأت همچنین در صبح پنجشنبه با مفتی لبنان در دارالفتوی لبنان دیدار خواهند کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
این پدیده مقاومت اسلامی بود که از سال ۱۹۷۹ در فلسطین شکل گرفت. این جنبش، جنبش جهاد اسلامی فلسطین بود که توسط شهید فتحی شقاقی متولد شد. همزمان آغاز انتفاضه دوم جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس- که مجموعه‌ای از جوانان اخوانی ساکن فلسطین بود اعلام موجودیت کرد. ۱۵ آگوست ۲۰۰۵ شارون طرح را اجرایی کرد و ۲۱ شهرک صهیونیست نشین نوار غزه و۴ شهرک شمال کرانه باختری را تخلیه کرد. این اقدام هم از ترس سرایت مقاومت نوار غزه به کرانه باختری بود و خود یک موفقیت مقاومت محسوب می‌شود که در این واقعه نهفته شده بود.
جام نیوزجام نیوز8 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، «مقتدی صدر» رئیس جریان صدر عراق برای تکمیل فرآیند تشکیل کابینه عبدالمهدی مهلت ۱۰ روز تعیین کرد. به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، رئیس جریان صدر عراق به عادل عبدالمهدی ۱۰ روز فرصت داد تا تشکیل کابینه خود را تکمیل کند. از سوی دیگر، «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق به گروه‌های سیاسی و فراکسیون‌های پارلمانی تا بیستم ماه جاری میلادی مهلت داده است تا اسامی نامزدهای خود برای تصدی چهار پست وزارتی باقی‌مانده را ارائه کنند. هنوز هم درباره نامزدهایی که نخست‌وزیر عراق برای تکمیل کابینه خود به پارلمان پیشنهاد کرده اختلاف‌هایی وجود دارد. جریان‌های سیاسی درباره فالح الفیاض نامزد وزارت کشور و نامزدهای وزارت دفاع و دادگستری اختلاف دارند.
خانه ملتخانه ملت8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدکاظم دلخوش اباتری در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۸ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با اشاره به اینکه در قانون بودجه سال ۹۸ مصوب شد که هزینه آب، برق و گاز مدارس بر اساس الگوی مصرف تعیین شود، افزود: متأسفانه در این بخش برای مدارش شبانه‌روزی فکری نشده است، لذا درخواست می‌شود که دستور داده شود این مدارس نیز بر اساس مدارس روزانه و ۸ ساعت مصرف محاسبه شود. نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان در مقاطع بالاتر افزود: سال ۹۱ وضعیت معلمان پیش دبستانی تا همان سال تعیین تکلیف شد اما وزارت آموزش و پرورش حق و حقوق معلمان سال ۹۱ را قطع کرده است و حق و حقوق آنها ضایع شده است که باید در این بخش تدبیری شود. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات آب شرب استان‌های شمالی و روستاهای آن خواستار رسیدگی به وضعیت آنها و همچنین مشکلات آب کشاورزی در فصل تابستان شد و از دولت درخواست کرد که به موضوع بیمه کشاورزان توجه کند. /

نظرها

اخبار بیشتر