۱۵ درصد از تجهیزات مترو در گمرک
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

۱۵ درصد از تجهیزات مترو در گمرک

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس شورای شهر تهران: ۱۰ قطار در حال مونتاژ در کارخانه واگن‌سازی است، اما ۱۵ درصد از تجهیزات مترو در گمرک باقی مانده است
۱۵ درصد از تجهیزات مترو در گمرک - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ محسن هاشمی رفسنجانی در حاشیه صد و چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران، با اشاره به جلسه هم اندیشی صبح امروز شهردار تهران و اعضای شورای شهر گفت: یکی از موضوعات جلسه هم اندیشی امروز بحث ادغام فعالیت‌های شهربان و حریم‌بان در نظام انتظامی شهرداری بود. اعضای شورای اسلامی شهر تهران گلایه داشتند که چرا باید این موضوع را از طریق مطبوعات متوجه می‌شدند. البته شهردار تهران توضیح داد که مسیر ادغام در گذشته طی شده بوده و این گونه نیست که به یک‌باره تصمیم به ادغام گرفته شده باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در مورد عدم ورود قطار‌های جدید به ناوگان مترو گفت: ۱۰ قطار در حال مونتاژ در کارخانه واگن‌سازی است، اما ۱۵ درصد از تجهیزات مترو در گمرک باقی مانده و این قطار‌ها معطل قطعات است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه گفته می‌شود یکی از شهرداران مناطق قرار است معاون شهردار شود، نیز گفت: اعضای شورای اسلامی شهر تهران نباید در انتصاب‌ها دخالت مستقیم داشته باشند، اما باید بدانند که چه کسانی قرار است منصوب شوند تا بتوانند نظر خود را در این زمینه بیان کنند و این موضوع به اطلاع شهردار تهران رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه یکی دیگر از موضوعات جلسه هم اندیشی بحث عدم توجه شهرداری به طرح‌های مصوب شورای اسلامی شهر تهران بود، اضافه کرد: البته این بی توجهی تنها مربوط به این دوره نیست و در دوره دو شهردار قبلی نیز اتفاق افتاده و شاهد هستیم طرح‌هایی که به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسیده یا ابلاغ نشده است یا در صورت ابلاغ، عمل نمی‌شود.

به گفته هاشمی بر این اساس قرار شد هیات رئیسه لیستی از این طرح‌ها را دریافت کند و به اطلاع شهردار تهران برساند.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امروز بررسی اساسنامه شورایاری به اتمام رسید، گفت: اما از آن جایی که برخی از اعضا معتقد بودند اساسنامه به تصویب هیات تطبیق نرسد، نمی‌توانیم آیین‌نامه اجرایی برگزاری انتخابات را نهایی کنیم، به همین دلیل بررسی آیین‌نامه برگزاری انتخابات شوایاری‌ها از دستور کار خارج شد.

وی همچنین در مورد عرضه یک نوع برنج در فروشگاه شهروند، عنوان کرد: در جلسه صبح امروز از شهردار تهران در این خصوص سوال شد و وی توضیح داد که بازرسی را برای پیگیری این موضوع تعیین کرده و فروشگاه «شهروند» درخواست این را داشته است که برنج‌ها را به آزمایشگاه بفرستند.

هاشمی با بیان اینکه نظر تعزیرات در این زمینه منفی بود، ادامه داد: فروشگاه شهروند درخواست دارد که یک نهاد ثالث در این مورد نظر دهد، اما تعزیرات اعلام کرده است که برنج‌ها بدون کیفیت و ناخالص بوده و از آن جایی که یک مقام قضایی است، اجازه داده که برنج‌ها به جای کیلویی ۲۵ هزار تومان، کیلویی ۱۰ هزار تومان فروخته شود. شهروند این موضوع را قبول ندارد و عنوان کرده که نمونه برنج‌ها را برای آزمایش به آزمایشگاه می‌فرستد تا از واقعیت آگاه شوند.

هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر توزیع نامناسب سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران میان رسانه‌ها، تصریح کرد‌: از شهردار تهران نیز پیامکی دریافت کردم که به همین موضوع توزیع رانتی بین دستگاه‌های خبری اشاره داشت، اما در شورای اسلامی شهر تهران هیچ مصوبه‌ای در مورد نحوه توزیع نداشتیم و تصمیمات در این خصوص به شهردار و معاون حمل و نقل باز می‌گردد.

هاشمی افزود: بحث تغییرات و روش انتصاب‌ها مشخص است و قرار شد از آن جایی که زمزمه تغییر چند شهردار نیز به گوش می‌رسد، تعاملات هم دوستانه باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها