هشدار هواشناسی؛ تا سه روز آینده در کنار رودخانه‌ها اسکان نکنید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. اجتماعی

هشدار هواشناسی؛ تا سه روز آینده در کنار رودخانه‌ها اسکان نکنید

انتخابخبرگزاری انتخاب |
سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به سیلابی شدن ناگهانی رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در مناطق کوهپایه‌ای هشدار داد و به هموطنان توصیه کرد که از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها طی سه روز آینده خودداری کنند.
هشدار هواشناسی؛ تا سه روز آینده در کنار رودخانه‌ها اسکان نکنید - 0

سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به سیلابی شدن ناگهانی رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در مناطق کوهپایه‌ای هشدار داد و به هموطنان توصیه کرد که از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها طی سه روز آینده خودداری کنند.

به گزارش ایسنا در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: طی فردا و پس فردا (۶ و ۷ خرداد) به سبب بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت، احتمال وقوع تگرگ و سیلابی شدن ناگهانی و موقتی رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در مناطق کوهپایه‌ای وجود دارد.

همچنین بر اساس این اطلاعیه طی امروز (۵ خرداد) در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان، غرب کردستان، ارتفاعات فارس، جنوب اصفهان، شرق کهگیلویه و بویراحمد، جنوب غرب کرمان و شمال هرمزگان وزش باد شدید موقت و رگبار باران همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

فردا (۶ خرداد) نیز احتمال تگرگ و سیلابی شدن مسیل‌ها در نیمه شرقی تهران، سمنان، نیمه شرقی مازندران، گلستان، ارتفاعات فارس، اصفهان، شرق کهگیلویه و بویر احمد، شرق چهار محال و بختیاری، نیمه غربی یزد، جنوب غرب کرمان، شمال هرمزگان و از اواخر وقت در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی وجود دارد.

در سایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

همچنین سازمان هواشناسی در اطلاعیه خود تاکید کرده است که طی روز سه‌شنبه (۷ خرداد) در ارتفاعات شمال شرق تهران، نیمه شرقی مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، سمنان، نیمه غربی یزد، نیمه غربی کرمان، شمال هرمزگان و شمال آذربایجان شرقی رگبار باران و احتمال سیلابی شدن ناگهانی و موقتی رودخانه‌ها و مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی در پایان اطلاعیه خود به هموطنان توصیه کرده است که از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند همچنین به سازمان‌های مسئول توصیه می‌شود که تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی را به عمل آورند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا23 ساعت قبل
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از برخورد این سازمان با یک نشان تجاری پوشاک خارجی خبر داد و گفت: این نشان تجاری با وجود اعلام تخفیف ۵۷ درصدی باز هم مرتکب گرانفروشی و تقلب شده بود. به گزارش ایسنا، سیدیاسر رایگانی در گفت‌وگو با صداوسیما، اظهار کرد: ۲ هفته پیش به نشان‌های تجاری پوشاک که در داخل کشور به عنوان نماینده پوشاک خارجی به ویژه ترکیه‌ای حضور دارند تذکر داده شد و به صورت سرزده در بازار یکی از این برندها در گشت تعزیرات حضور پیدا کردیم. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: تخلف دیگر این نشان پوشاک خارجی این بود که هم پارچه و هم دوخت، ایرانی بود، اما برچسب ترکیه‌ای زده بودند و این هم به عنوان تقلب در کسب محسوب می‌شود. رایگانی گفت: هرچند مسئولان این فروشگاه ادعا می‌کنند که باید ۲۰ درصد از تولیدات‌شان را در داخل تولید کنند، اما باید تفاوت قیمتش به عنوان تولید داخلی مشخص باشد. وی اعلام نام این نشان پوشاک خارجی متخلف را منوط به صدور حکم نهایی دانست.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، ‌محمد رستمی گفت: ساعت ۲۱ و ۶ دقیقه دوشنبه شب سوم تیرماه با تماس تلفنی مبنی بر آتش سوزی در جایگاه سوخت ال پی جی واقع در «مهریان» روبروی فرودگاه یاسوج، تیم امداد و نجات آتش نشانی متشکل از دو تیم در ساعت ۲۱ و ۱۰ دقیقه خود را به محل حادثه رساندند. وی اظهار کرد: همراه با تیم آتش نشانی شهرداری مادوان در کمترین زمان ممکن عملیات امداد و نجات انجام گرفت و پس از مهار آتش سوزی عملیات ایمن سازی شکل گرفت. رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری یاسوج خاطرنشان کرد: خوشبختانه این حادثه صدمات جانی در پی نداشته و علت حادثه در دست بررسی است. رستمی یاد آور شد: همانگونه که بارها از طریق رسانه‌ها و از افراد و کارشناسان متخصص گفته شده سوخت ال پی جی برای مصارف خودرو بسیار خطرناک است. وی اضافه کرد: این جایگاه سوخت بر خلاف مقررات در یک محل مسکونی تجاری واقع شده است که برای اهالی این منطقه بسیار خطرناک است و در حین بازدید از این محل متوجه شدیم تنها یک کپسول دوکیلویی آتش نشانی در این محل بوده که جهت مهار آتش سوزی این محل انباشت کپسول ال پی جی بسیار ناچیز است.
فارسفارس18 ساعت قبل
وی گفت: معاونت نظارت و هماهنگی امور دادسراها پنج وظیفه اصلی را بر عهده دارد. * ساختار معاونت نظارت دادستانی کل کشوراین مقام قضایی به تشریح ساختار این معاونت پرداخت و گفت: معاونت نظارت و هماهنگی امور دادسراها و ضابطین دادستانی کل کشور برای انجام وظایف پنجگانه‌ای که بر عهده دارد دارای ساختار تشکیلاتی مشخص می‌باشد. این مقام قضایی تصریح کرد: در معاونت نظارت دادستانی کل کشور یک واحد نظارت الکترونیک وجود دارد که دو قاضی و چندین کارمند در این واحد انجام وظیفه می‌کنند و بر اقدامات قضات دادسراهای سراسر کشور از طریق الکترونیکی نظارت دارند. * بررسی ماهانه بیش از ۷۰۰ شکایت در معاونت نظارت بر دادسراهای دادستانی کل کشورخرم آبادی به شکایات واصله هم اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ماهیانه بیش از ۷۰۰ شکایت از طرق مختلفی که ذکر شد به اداره رسیدگی به شکایات و مراجعات مردمی معاونت نظارت بر دادسراهای دادستانی کل کشور واصل میشود و مورد بررسی قرار می‌گیرد. معاون نظارت و هماهنگی امور دادسراها و ضابطین دادستانی کل در پایان به معرفی راه‌های ارتباطی برای دریافت شکایت‌های مردمی اشاره کرد و گفت: مردم از چهار طریق می‌تواند شکایت خود را به معاونت نظارت دادستانی کل کشور ارسال کنند.
مهرمهر3 ساعت قبل
مهدی کشاورزیان درگفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شناسایی دو فروشگاه عرضه پرندگان تاکسی درمی شده اظهار داشت: صاحبان این دوفروشگاه، با حضور ماموران یگان حفاظت محیط اداره زیست آمل درعرضه پرندگان تاکسیدرمی شده درفروشگاه شان شناسایی وکشفیات آن نیز توقیف شد. وی اضافه کرد، در این رابطه تعداد ۳۰ قطعه کاکایی، ۹ قطعه بوتیمار و ۸قطعه سار کشف وضبط شد. کشاورزیان گفت، برای متخلفان این بخش مجازات حبس از یک تا سه ماه نیز درقانون مشخص وتعیین شده است. وی یادآورشد، همچنین درصورت صدور رای قضایی متخلفین طبق مصوبه شورایعالی محیط زیست مبلغ ۱۸۱ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست را نیز به حساب خزانه دولت واریز کنند. کشاورزیان گفت، که همه درقبال حفاظت از محیط زیست مسئول هستند و شهروندان می‌توانند، بمنظور حفظ و بقای حیات وحش ارزشمند که در معرض انواع تهدیدها هستند چنانچه موارد تخلفاتی مشابه‌ای را مشاهده را به اداره محیط زیست آمل اطلاع دهند.
فردا نیوزفردا نیوز23 ساعت قبل
باشگاه خبرنگاران: سرهنگ علی آقا کارخانه سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ اظهار کرد: ماموران کلانتری ۱۰۵ سنایی با انجام اقدامات و تجسس پلیسی موفق به دستگیری یک سارق سابقه دار شدند. وی با بیان اینکه مشخص شد که متهم دارای سابقه سرقت خودرو و موتورسیکلت از شهروندان و هم زورگیری است، افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهم، تعداد زیادی قمه، اسلحه شکاری و اسلحه جنگی از جمله اسلحه خودکار شاه کش کشف و ضبط شد. سرهنگ کارخانه با اشاره به اینکه ۱۵ شاکی این پرونده با مراجعه به پلیس توانستند متهم را شناسایی کنند، تصریح کرد: اسلحه‌ای که از متهم کشف شد، یک سلاح منحصر به فرد است و باید تحقیقات تکمیلی بر روی این سلاح انجام شود تا مشخص شود که این متهم چگونه از این اسلحه استفاده کرده است. سرکلانتر سوم پلیس پایتخت با اشاره به دستگیری متهم به همراه پدرش گفت: پدر متهم با توجه به کهولت سن با قید وثیقه آزاد شده است. سرهنگ کارخانه افزود: متهم در محدوده خیابان‌های گاندی، الوند، میدان آرژانتین و محدوده مرکزی پایتخت اقدام به سرقت و زورگیری می‌کرد که توسط ماموران پلیس دستگیر شد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

1 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

3 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

3 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

5 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1