حضور میهمانان رنگی در پایتخت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

حضور میهمانان رنگی در پایتخت

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
بارش‌های خوب و هوای مناسب بهاری زمینه حضور بانوان رنگ‌آمیزی شده «پروانه‌ها» را در برخی از شهر‌ها از جمله تهران فراهم کرده است

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ پروانه‌ها این حشرات زیبا و دوست‌داشتنی آسیبی بر انسان و گیاهان نمی‌رنند و با افزایش دما به‌تدریج شهر را ترک می‌کنند.

عمر این پروانه‌ها بین ۱ تا ۲ ماه است و اگر بارش‌ها همچون فصل بهار ادامه داشته باشند در تابستان نیز شاهد حضور پروانه‌ها در شهر خواهیم بود.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خبری: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما40 دقیقه قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ­برای ارتفاعات البرز و بخش‌هایی از استان‌های سمنان، گلستان، شرق مازندران، شمال و شرق استان تهران بارش‌های پراکنده به همراه رعد و برق پیش بینی کرد. وی گفت: در روز‌های پایانی هفته در بخش‌هایی از استان‌های غربی کشور شامل استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر نیز بارش‌های پراکنده پیش بینی می‌شود. احمدی افزود: بخش‌های شرقی کشور­ در استان سیستان وبلوچستان به ویژه زابل پدیده خیزش گرد وخاک و­ ­کاهش کیفیت هوا خواهد داشت. وی همچنین در بخش‌های مرکزی مانند شمال استان اصفهان، یزد، جنوب سمنان، بخش‌هایی از استان تهران، قم و مرکزی در ساعات­ عصر وزش باد و خیزش گرد و خاک شدت خواهد گرفت. کارشناس هواشناسی برای جنوب غرب کشور نیز تشکیل توده گرد وخاک و افزایش سرعت وزش باد، برای بخش‌های از استان کرمانشاه و خوزستان کاهش کیفیت هوا و پدیده گرد و خاک پیش بینی کرد و گفت: ­­آب‌های جنوبی کشور نیز در نواحی شرقی عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

ساماندهی باربران بازار

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ بابران زحمتکشی که محل کارشان در قلب اقتصاد تهران است؛ برخی در راسته آهنکده و تیمچه ساماندهی شده‌اند اما تعدادی هنوز برایشان تعیین تکلیف نشده و به کار خود ادامه می‌دهند حالا سوال اینجاست که ساماندهی باربران در بازار چه زمانی به سرانجام می‌رسد؟
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
دسته دوم حقوق مردمی، حقوق عامه نام دارد و این دسته شامل حقوقی که تامین کننده منافع عامه مردم است و مدعی خاصی ندارد­می شود. حجت الاسلام منتظری گفت: در قانون اساسی، یکی از وظایف مهم قوه قضائیه و دستگاه قضا، احقاق حقوق عامه است، البته نقش مردم هم این بین بسیار اهمیت دارد زیرا وقتی مردم مطالبه‌گری کنند دستگاه قضا هم موظف است که با مسئولیتی چندین برابر، حقوق عامه را پیگیری کند. بدین منظور سامانه‌ای طراحی و در دسترسی قرار گرفته که مردم از سراسر کشور می‌توانند خواسته یا مطالبات خود را به مسئولین قضایی کشور اطلاع رسانی کنند. دستگاه قضا بدون تعارف با هر متخلفی برخورد می‌کند. حتی اگر در جایی یک مسئول هم قصد تعرض به حقوق عامه را داشته باشد با برخورد ما مواجه می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
مصطفی سالاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: استقلال مالی و اداری سازمان اهمیت ویژه‌ای دارد و باید مدون‌تر و دقیق‌تر انجام گیرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مصطفی سالاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی افزود: موفقیت در این سازمان جز با خرد جمعی و همراهی مدیران با­ تجربه حاصل نمی‌شود هیئت امنا و هیئت مدیره نقش نقطه ثقل سازمان را دارند و با محوریت وزیر کار در جهت پیشبرد اهداف مورد نظر پیش خواهند رفت. وی گفت: در خصوص اجرای برنامه‌های مورد نظر درخواست‌ها و پیشنهادات مان مبتنی بر واقعیت موجود خواهد بود اصلاحات پارامتریک باید برنامه ریزی شده پیش رود اصول حسابداری بیمه‌ای هم منسجم‌تر انجام پذیرد استقلال مالی و اداری سازمان اهمیت ویژه‌ای دارد که باید مدون‌تر و دقیق‌تر تعریف شود. در عین حال پرداخت مطالبات ما از دولت هم دارای اهمیت است که باید با همکاری بخش‌های مختلف، ­تقویت و عملی شود. سالاری ادامه داد: بنایم این است که از همه مدیران صاحب تجربه و هرکسی که مایل به همکاری است در پیشبرد اهداف سازمان تامین اجتماعی استفاده کنم لزومی به تحولات غیر ضروری نمی‌بینم و معتقدم باید با آرامش به جلو حرکت کنیم خدمت به جامعه هدف مشترک همه ماست که ممکن است در اجرای آن اختلاف نظر داشته باشیم که این موضوع هم با گفتمان­ قابل حل است هدف این است که با مشورت، سازمانی مقتدر و منضبط داشته باشیم و وظایف مان را به خوبی انجام دهیم.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
مراسم معارفه رئیس سازمان تامین اجتماعی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ مراسم معارفه مصطفی سالاری رئیس جدید سازمان تامین اجتماعی با حضور محمد شریعت مداری وزیر تعاون برگزار و از خدمات محمد حسن زدا سرپرست قبلی این سازمان نیز قدردانی شد. صبح امروز هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد سالاری را به عنوان رئیس جدید این سازمان منصوب کرد.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمد شریعتمداری افزود: سازمان تأمین اجتماعی یکی از مهمترین سازمان‌های کشور و نشان عدالت محوری است و با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهد جمع کثیری از جامعه را زیر پوشش خود قرار داده است. وزیر تعاون افزود: مسیر انتخاب مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بسیار حساس و ظریف است چون این سازمان خدمات گسترده‌ای در سراسر کشور دارد و باید با مدیریت و حمایت دولت با قدرت به کارش ادامه دهد. شریعتمداری همچنین افزود: در ایجاد شفافیت قدم‌های خوبی برداشته‌ایم و بالا بردن سطح شفافیت در تمام سطوح سازمان تأمین اجتماعی در اولویت ماست و در شفافیت، ما با سازمان بزرگی مواجه هستیم که در قدم اول باید صورت‌های مالی به روز و حسابرسی شده داشته باشیم لذا تلاش خواهیم کرد در این باره به نقطه مطلوب برسیم و این مسئولیت خطیر بر عهده رئیس جدید سازمان است که باید قدم‌های بهتری در این رابطه بردارد. وی درباره مطالبات سازمان تأمین اجتماعی افزود: بحث مطالبات سازمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که باید در این رابطه تعیین تکلیف شود و راه‌های پرداخت این مطالبات به سازمان هم اهمیت دارد تا بتوانیم به شرایط ایده آل دست یابیم. شریعتمداری افزود: در اداره سازمان تأمین اجتماعی توجه به مقررات اهمیت ویژه‌ای دارد و باید از مقررات سنتی اصلاح نشده که مشکلاتی درست کرده است اجتناب شود و با بازنگری این مقررات، روند ارائه خدمات تسهیل شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

1 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

3 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

3 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

5 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1