وزیر کشور: آماده پاسخ به هر تهدید سختی هستیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. سیاسی
وزیر کشور: آماده پاسخ به هر تهدید سختی هستیم

وزیر کشور: آماده پاسخ به هر تهدید سختی هستیم

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
وزیر کشور گفت: اگر شرایطی پیش بیاید و دشمنان بخواهند به حقوق ایران تجاوز کنند، حتما پاسخ می‌دهیم، اما عوامل ثالثی می‌خواهند در منطقه آتش ایجاد کنند مانند اسرائیل که همیشه به عنوان نیروی آشوب‌آفرین منطقه بوده بودند، بعید نیست بخواهند بازهم مشکلی را ایجاد کنند که آمریکا باید مراقب حرکت‌های این عناصر ثالث باشد.

خبرگزاری فارس: عبدالرضا رحمانی فضلی امشب در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در استانداری این استان برگزار شد، گفت: برنامه‌های استان‌ها را برای شرایط کنونی و براساس تحریم‌های جدید مطرح کنید.

وزیر کشور اجرای همه طرح‌های اقتصادی در خراسان رضوی را ناممکن دانست و خاطرنشان کرد: طرح‌های اجرا شده خوب بوده و انسجام درونی و هم نظری ایجاد شده که این موضوع سبب شده همه هدف و مسیر را بدانند و از پراکنده‌کاری پرهیز کنند.

وی شرایط کنونی کشور را وضعیت خیلی خاص عنوان و افزود: کشور ما ناخواسته وارد شرایط بین‌المللی تحمیلی شده، از نظر جوامع بین‌المللی کاملا این موضوع واقف هستند که ایران وظیفه خود را انجام داده و متناسب با آن فضایی را ایجاد کرده است، اما نه اروپا و نه آمریکا به تعهدهای مشخص شده و توافق شده خود عمل نکردند.

رحمانی فضلی تنها فشارهای اجرایی در حوزه تحریم‌ها را موفق دانست و بیان کرد: آمریکا برای ایجاد بر بقیه کشورها در عرصه سیاسی موفق نبود، اما اروپایی‌ها در حوزه اجرایی با آمریکا همراه شدند و تجارت جهانی را خارج از اراده دولت بهانه کردند.

وزیر کشور با بیان اینکه در شرایط موجود نه به حق کسی تجاوز می‌کنیم و نه می‌گذاریم کسی به حق ما تجاوز کند، تصریح کرد: تاکنون شروع‌کننده اقدامی نبوده‌ایم که تشنج فضا را به همراه داشته باشد، اما این موضوع به معنای عدم آمادگی در برابر روش‌های سخت را نداریم، چراکه این موضوع که حق حیات و عمومی همه کشورها است.

وی ادامه داد: اگر شرایطی پیش بیاید و دشمنان بخواهند به حقوق ایران تجاوز کنند، حتما پاسخ می‌دهیم، اما عوامل ثالثی می‌خواهند در منطقه آتش ایجاد کنند مانند اسرائیل که همیشه به عنوان نیروی آشوب‌آفرین منطقه بوده بودند، بعید نیست بخواهند بازهم مشکلی را ایجاد کنند که آمریکا باید مراقب حرکت‌های این عناصر ثالث باشد.

رحمانی فضلی هدف اصلی فشارهای آمریکا را تغییر رفتارهای جمعی مردم و ارکان حکومتی عنوان کرد و متذکر شد: فشارها با هدف ایجاد نارضایتی داخلی و تاثیرگذاری در روند پیشرفت کشور در حوزه اجتماعی و امنیتی ایجاد می‌شود، هر اتفاقی که در روزهای گذشته رخ داد دشمن روز شمار گذاشته بود که با هوشیاری مردم و ارکان حکومتی این موضوع راه به جایی نبرد.

وزیر کشور با بیان اینکه شروع هر اقدام نظامی با دشمنان ولی پایانش با کشور ما است، عنوان کرد: شروع حوزه جغرافیایی جنگ احتمالی با دشمنان است، ولی حوزه جغرافیایی را آنها مشخص نمی‌کنند، ما امنیت را در منطقه یکپارچه می‌خواهیم و دشمنان اگر دست به رفتاری در منطقه بزنند دامنه آن را ما مشخص می‌کنیم.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی افزود: اولویت اصلی ما مقابله در برابر تحریم است، به همین جهت حرکت‌ها باید درراستای دفع این تهدیدها باشد و این موضوع با فعال کردن حوزه تولید، اشتغال و کارآفرینی است، همه ارکان حکومتی بر روی این موضوع تاکید فراوانی دارد.

رحمانی فضلی به لزوم توجه به توانمندی‌های تولیدکنندگان داخلی اشاره و خاطرنشان کرد: همه آن مدیران دولتی متولی اقتصاد هستند که باید پاسخگو باشند، توقع این است برنامه‌های ویژه‌ای داشته باشیم و زمان‌بندی‌ها را کوتاه‌تر و هزینه‌ها را کاهش دهیم.

وزیر کشور تصریح کرد: باید منابع جدید را ایجاد کنیم، با شروع تحریم‌های نفتی منابع جدید در آمدی را ایجاد کنیم، بنابراین، استان‌ها باید به دنبال این موضوع باشند، هر چه از محل صادرات نفت کاهش داریم تامین‌کننده منابع مالی باشند که کار سختی نیست.

وی رفع موانع تولید در سطح ملی را نامطلوب دانست و اظهار کرد: می‌توان گام‌های بلندتری در این حوزه برداشت، هر استانداری باید الگو دهد که در استان‌ها حاضر هستند در برنامه کلانی که تنظیم می‌شود ظرفیت‌های خود را گسترش دهند.

رحمانی فضلی با انتقاد از برخی قوانین سرمایه‌گذاری در کشور، بیان کرد: از تولید و سرمایه‌گذار باید حمایت کنیم، با این قوانینی که داریم هر سرمایه‌گذاری حلال شرعی را می‌توانیم متوقف کنیم و از جهت دیگر نیز می‌توانیم در سخت‌ترین شرایط حمایت کنیم، اکنون باید حمایت کنیم، البته این موضوع به معنای نفی کنترل نیست.

وزیر کشور با اشاره به مشکلات نظام توزیع ایران، تصریح کرد: مشکلات نظام توزیع موجب گلایه‌مندی مردم شد، هر استان به دنبال نظام توزیع باشد، چراکه من اعتقاد دارم باید نظام توزیع برعهده استان‌ها قرار داده شود تا تمرکززدایی داشته باشیم و حتما باید آمادگی داشته باشیم.

وی تجار افغانستانی را ظرفیت بزرگی دانست و گفت: مرزهای طولانی افغانستانی نباید تنها برای تریاک و قاچاق باشد، سرمایه‌گذاران این کشور نیز باید پول‌های لازم را وارد کشور کنند، تجار این کشور در ترکیه سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما خدماتش را کشور ما می‌دهد که دلیل این موضوعات برخی کوچک‌بینی‌ها و بخل‌ها موجب است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظاتی هولناک از رانش زمین و سیل در چین

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
تصاویری هولناک از سیل و رانش زمین در چین می‌بینید. شمار تلفات این حادثه به ۶۱ نفر رسید و ۳۵۰ هزار نفر محل زندگی خود را ترک کردند.

تکرار تاریخ در مسیر مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
منشی که در تاریخ به عنوان نماد عزت و مقاومت در برابر ابر قدرت ثبت شد. وقتی رهبری فرمودند ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد. اندیشه مقاومت و منطق این مقاومت که از چهل سال پیش و حتی قبل‌تر بوسیله امام خمینی پایه گذاری شد و گفت: ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم اکنون با همان صلابت ادامه دارد. اندیشه مقاومت امام خمینی و منطق آن که همین یازده روز پیش تبیین شد و رهبری فرمودند مقاومت واکنش طبیعی هر ملت آزاده و با شرف در مقابل تحمیل و زورگویی است. روز پنجشنبه تبلور عینی و عملی آن را همگان دیدندامریکایی‌ها هرچه دشمنی که می‌توانستند کردند و دارند ادامه می‌دهند.

ورود روحانی به محل برگزاری نشست سران کنفرانس «سیکا» +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور22 ساعت قبل
آیا داوری خودکشی کرده است؟ صبح امروز خبری در رسانه‌ها منتشر شد که حکاتی از خودکشی عبدلارضا داوری و حتی درگذشت آن داشت. بهارنیوز در این رابطه نوشت: «شایعه‌ای در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که گویا عبدالرضا داوری، مشاور احمدی نژاد خودکشی کرده و جان خود را از دست داده است. عبدالرضا داوری طی روزهای اخیر تحت افشاگری بی‌سابقه رسانه‌ای همسرش قرار داشت». اصولگرایان هم به جایگاه واقعی خود بازمی‌گردند؛ جریانی معتقد به باورهای سنتی که ملاک درستی یا نادرستی کارهایشان مردم نیستند. این خبر با توجه به برخی حاشیه‌‌سازی‌های قبلی و خط مجعول دوگانه‌سازی در صدا و سیما خیلی زود خبرساز شد.

یک تمرین و چند حاشیه

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ برخلاف انتقاداتی که سال گذشته به بازی‌های تدارکاتی تیم ملی می‌شد، اما امسال سه تورنمنت پرتغال، یونان و روسبه برای این تیم قبل از جام جهانی چین در نظر گرفته شده است.
تابناکتابناک1 روز قبل
این مقام آمریکایی بیان کرده که قبل از حمله این پهپاد قایق‌های ایرانی را رصد کرده که به سمت کشتی‌های ژاپنی حرکت میکنند اما بیان نکرده که این قایق‌ها مسئول حمله به کشتی‌ها بوده‌اند. خبرگزاری سی ان ان گفته که هیچ تصویری از قایق‌های ایرانی که از سوی این پهپاد ضبط شده باشد را دریافت نکرده است. دم خروس آمریکایی‌ها دیروز و از زبان کاپیتان ژاپنی تانکر نفتی که در دریای عمان مورد حمله قرار گرفته است بیرون زده. من فکر نمیکنم که این حمله توسط یک بمب ساعتی یا شی متصل به بدنه کشتی صورت گرفته باشد». نکته جالب توجه دیگر این است که به گفته گزارش این شرکت، این کشتی دوبار مورد حمله قرار گرفته است و شی مذکور منجر به ایجاد یک حفره در بدنه کشتی شده است.

نظرها

اخبار بیشتر