وزیر کشور: دامنه جغرافیایی جنگ نظامی را ما تعیین می‌کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی
وزیر کشور: دامنه جغرافیایی جنگ نظامی را ما تعیین می‌کنیم

وزیر کشور: دامنه جغرافیایی جنگ نظامی را ما تعیین می‌کنیم

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصادنیوز: وزیر کشور با بیان اینکه شروع هر اقدام نظامی با دشمنان ولی پایانش با کشور ما است، عنوان کرد: شروع حوزه جغرافیایی جنگ احتمالی با دشمنان است، ولی حوزه جغرافیایی را آنها مشخص نمی‌کنند، ما امنیت را در منطقه یکپارچه می‌خواهیم و دشمنان اگر دست به رفتاری در منطقه بزنند دامنه آن را ما مشخص می‌کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی امشب در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در استانداری این استان برگزار شد، گفت: برنامه‌های استان‌ها را برای شرایط کنونی و براساس تحریم‌های جدید مطرح کنید.

وزیر کشور اجرای همه طرح‌های اقتصادی در خراسان رضوی را ناممکن دانست و خاطرنشان کرد: طرح‌های اجرا شده خوب بوده و انسجام درونی و هم نظری ایجاد شده که این موضوع سبب شده همه هدف و مسیر را بدانند و از پراکنده‌کاری پرهیز کنند.

وی شرایط کنونی کشور را وضعیت خیلی خاص عنوان و افزود: کشور ما ناخواسته وارد شرایط بین‌المللی تحمیلی شده، از نظر جوامع بین‌المللی کاملا این موضوع واقف هستند که ایران وظیفه خود را انجام داده و متناسب با آن فضایی را ایجاد کرده است، اما نه اروپا و نه آمریکا به تعهدهای مشخص شده و توافق شده خود عمل نکردند.

رحمانی فضلی تنها فشارهای اجرایی در حوزه تحریم‌ها را موفق دانست و بیان کرد: آمریکا برای ایجاد بر بقیه کشورها در عرصه سیاسی موفق نبود، اما اروپایی‌ها در حوزه اجرایی با آمریکا همراه شدند و تجارت جهانی را خارج از اراده دولت بهانه کردند.

وزیر کشور با بیان اینکه در شرایط موجود نه به حق کسی تجاوز می‌کنیم و نه می‌گذاریم کسی به حق ما تجاوز کند، تصریح کرد: تاکنون شروع‌کننده اقدامی نبوده‌ایم که تشنج فضا را به همراه داشته باشد، اما این موضوع به معنای عدم آمادگی در برابر روش‌های سخت را نداریم، چراکه این موضوع که حق حیات و عمومی همه کشورها است.

وی ادامه داد: اگر شرایطی پیش بیاید و دشمنان بخواهند به حقوق ایران تجاوز کنند، حتما پاسخ می‌دهیم، اما عوامل ثالثی می‌خواهند در منطقه آتش ایجاد کنند مانند اسرائیل که همیشه به عنوان نیروی آشوب‌آفرین منطقه بوده بودند، بعید نیست بخواهند بازهم مشکلی را ایجاد کنند که آمریکا باید مراقب حرکت‌های این عناصر ثالث باشد.

رحمانی فضلی هدف اصلی فشارهای آمریکا را تغییر رفتارهای جمعی مردم و ارکان حکومتی عنوان کرد و متذکر شد: فشارها با هدف ایجاد نارضایتی داخلی و تاثیرگذاری در روند پیشرفت کشور در حوزه اجتماعی و امنیتی ایجاد می‌شود، هر اتفاقی که در روزهای گذشته رخ داد دشمن روز شمار گذاشته بود که با هوشیاری مردم و ارکان حکومتی این موضوع راه به جایی نبرد.

وزیر کشور با بیان اینکه شروع هر اقدام نظامی با دشمنان ولی پایانش با کشور ما است، عنوان کرد: شروع حوزه جغرافیایی جنگ احتمالی با دشمنان است، ولی حوزه جغرافیایی را آنها مشخص نمی‌کنند، ما امنیت را در منطقه یکپارچه می‌خواهیم و دشمنان اگر دست به رفتاری در منطقه بزنند دامنه آن را ما مشخص می‌کنیم.

در سایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی افزود: اولویت اصلی ما مقابله در برابر تحریم است، به همین جهت حرکت‌ها باید درراستای دفع این تهدیدها باشد و این موضوع با فعال کردن حوزه تولید، اشتغال و کارآفرینی است، همه ارکان حکومتی بر روی این موضوع تاکید فراوانی دارد.

رحمانی فضلی به لزوم توجه به توانمندی‌های تولیدکنندگان داخلی اشاره و خاطرنشان کرد: همه آن مدیران دولتی متولی اقتصاد هستند که باید پاسخگو باشند، توقع این است برنامه‌های ویژه‌ای داشته باشیم و زمان‌بندی‌ها را کوتاه‌تر و هزینه‌ها را کاهش دهیم.

وزیر کشور تصریح کرد: باید منابع جدید را ایجاد کنیم، با شروع تحریم‌های نفتی منابع جدید در آمدی را ایجاد کنیم، بنابراین، استان‌ها باید به دنبال این موضوع باشند، هر چه از محل صادرات نفت کاهش داریم تامین‌کننده منابع مالی باشند که کار سختی نیست.

وی رفع موانع تولید در سطح ملی را نامطلوب دانست و اظهار کرد: می‌توان گام‌های بلندتری در این حوزه برداشت، هر استانداری باید الگو دهد که در استان‌ها حاضر هستند در برنامه کلانی که تنظیم می‌شود ظرفیت‌های خود را گسترش دهند.

رحمانی فضلی با انتقاد از برخی قوانین سرمایه‌گذاری در کشور، بیان کرد: از تولید و سرمایه‌گذار باید حمایت کنیم، با این قوانینی که داریم هر سرمایه‌گذاری حلال شرعی را می‌توانیم متوقف کنیم و از جهت دیگر نیز می‌توانیم در سخت‌ترین شرایط حمایت کنیم، اکنون باید حمایت کنیم، البته این موضوع به معنای نفی کنترل نیست.

وزیر کشور با اشاره به مشکلات نظام توزیع ایران، تصریح کرد: مشکلات نظام توزیع موجب گلایه‌مندی مردم شد، هر استان به دنبال نظام توزیع باشد، چراکه من اعتقاد دارم باید نظام توزیع برعهده استان‌ها قرار داده شود تا تمرکززدایی داشته باشیم و حتما باید آمادگی داشته باشیم.

وی تجار افغانستانی را ظرفیت بزرگی دانست و گفت: مرزهای طولانی افغانستانی نباید تنها برای تریاک و قاچاق باشد، سرمایه‌گذاران این کشور نیز باید پول‌های لازم را وارد کشور کنند، تجار این کشور در ترکیه سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما خدماتش را کشور ما می‌دهد که دلیل این موضوعات برخی کوچک‌بینی‌ها و بخل‌ها موجب است.

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا20 ساعت قبل
مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن با بیان این‌که طرح مسکن اقساطی کارکنان دولت به رؤیت رئیس‌جمهور رسیده و برای بررسی کارشناسی به سازمان برنامه ارجاع شده است گفت: طبق پیشنهاد اولیه ۲۰ تا ۴۰ درصد حقوق پرسنل به خرید مسکن اختصاص می‌یابد. عباس فرهادیه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی، پیرو دستور رئیس‌جمهور طرح مسکن اقساطی کارکنان دولت را تهیه کرد که به رؤیت دکتر روحانی رسید. ایشان هم طرح را برای بررسی کارشناسی به سازمان برنامه و بودجه ارجاع داده است. وی ادامه داد: خانم سعیدی این موضوع را اظهار کردند، لذا اگر سندی دارند حتما باید به سازمان امور مالیاتی ارائه کنند. طبیعتا با توجه به این‌که اطلاعات دقیق املاک مربوط به آنها را ارائه می‌کنیم، نمی‌توانند خود اظهاری نداشته باشند.
جام نیوزجام نیوز20 ساعت قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، لارنس نورمن، خبرنگار وال استریت ژورنال در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت جوزف بورل، وزیر امور خارجه اسپانیا هم زمان با ورود به نشست شورای اروپا به خبرنگاران گفت اروپا در حال انجام همه اقدامات در حد توانش در خصوص توافق هسته‌ای است و ایران باید به تعهداتش به این توافق بازگردد با این حال او گفت اروپا باید برای دور زدن محاصره اقتصادی ناشی از تحریم‌های فراسرزمینی آمریکا علیه ایران تلاش کند و این آسان نیست. اخبار سیاسی- بورل که به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشنهاد شده است، گفت اسپانیا در اینستکس مشارکت می‌کند. او تاکید کرد توافق ایران برای اروپا حیاتی است و ما به شدت با تحریم‌های فراسرزمینی آمریکا مخالفیم.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشروز گذشته، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از بالا بودن قیمت بلیت «هما» در مسیر مشهد مقدس، عدم نظارت بر قیمت‌ها و نامشخص بودن کف وسقف قیمت بلیت هواپیما اظهار نارضایتی کرد. اخبار اقتصادی- از آنجا که متولی تعیین قیمت بلیت هواپیما، انجمن شرکت‌های هواپیمایی بوده و سازمان هواپیمایی کشوری ناظر بر رعایت قیمت‌ها است، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» نیز بعنوان ایرلاین ملی و شرکت دولتی از قیمت‌های مصوب انجمن تبعیت می‌کند و در هیچ یک از مسیرهای پروازی خود قیمت‌های بالاتری را ارائه نکرده است. قیمت بلیت «هما» در مسیر تهران_مشهد، از مبلغ ۲ میلیون و ۷۳۰ هزار ریال (کف قیمت) تا مبلغ ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال (سفف قیمت) ارائه می‌شود و قیمت اعلام شده توسط سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی مربوط به کلاس بیزینس بوده است که با توجه به نرخ گذاری انجمن شرکت‌های هواپیمایی برای کلاس اکونومی و بیزینس، این نرخ در محدوده نظارتی انجمن و سازمان هواپیمایی کشوری است. هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» آمادگی لازم جهت پاسخگویی به شبهات ایجاد شده برای سازمان‌های نظارتی را از طریق مراجع نظارتی خود دارد.

در «باستی هیلز» لواسان چه می‎گذرد؟

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز18 ساعت قبل
نایب رئیس کمیسیون عمران در ادامه تاکید کرد: سازمان بازرسی کل کشور و قوه قضاییه باید به ساخت و ساز چنین شهرک‌هایی ورود پیدا کنند. علوی در پایان گفت: در جامعه‌ای که رهبر انقلاب در وسط شهر زندگی می‌کنند وجود چنین خانه‌هایی با قیمت‌های نجومی ناباورانه است. ویلا شبیه کاخ ساخته‎اندامام‌جمعه لواسان نیز با اشاره به ساخت و سازهای غیرقانونی گفت: ویلا شبیه کاخ سفید ساخته‌اند. وی افزود: یکی از سرمایه‌دارها به من گفت هیچ کاری نمی‌توانی بکنی چون معیار، پول است و پول هم دست من است. تعداد بازدید: ۶ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیامام جمعه لواسان با بیان اینکه «فساد سیستماتیک در کشور نداریم»، گفت: اگر من آخوند در این مملکت از مبارزه با فساد حرف نزنم، چه کسی حرف بزند؟
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
ابراهیم محمد ولی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۴ میلیون تومان و نیم سکه ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان به فروش رسید. همچنین ربع سکه یک میلیون و ۳۱۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز ۹۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. وی ادامه داد: کاهش نرخ ارز در بازار‌های داخلی سبب کاهش قیمت طلا و سکه در بازار شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۰۰ هزار تومان معامله شده است. محمد ولی بابیان اینکه هر انس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۴۱۴ دلار و یک سنت عرضه شده است، ادامه داد: امروز هر مثقال طلا نیز در بازار‌های داخلی با قیمت ۱ میلیون و ۷۳۳ هزار تومان به فروش رسیده است.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
عصر ایران - سردار محمدجعفر اسدی، فرمانده سابق مستشاران ایرانی در سوریه، گفت‌وگویی مفصل با خبرگزاری تسنیم انجام داده است. او به نکاتی درباره جنگ در سوریه و همچنین دیدار سردار سلیمانی با رئیس‌جمهوری روسیه اشاره کرده است. خلاصه‌شده این مصاحبه را به نقل از شرق در ادامه می‌خوانید: ‌بساطی که در سوریه به‌وجود آمد، بر سر شخص بشار اسد انقلابی فرزند حافظ اسد بود. ‌سردار سلیمانی به پوتین تفهیم کرد که «سوریه آخرین سنگر جبهه شرق است و اگر این را از دست بدهید، غربی‌‌ها ارزشی برای شما قائل نیستند». همچنین ارتشی در سوریه به‌وجود آمد که دفاع وطنی نام دارد و سردار سلیمانی و شهید حاج‌حسین همدانی برای به‌وجودآمدن آن بسیار تلاش کردند.

نظرها

اخبار بیشتر