اعتباراتی برای حل مشکل فاضلاب گناوه تعیین شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت
اعتباراتی برای حل مشکل فاضلاب گناوه تعیین شد

اعتباراتی برای حل مشکل فاضلاب گناوه تعیین شد

مهرخبرگزاری مهر |
گناوه - فرماندار گناوه گفت: اعتباراتی برای حل مشکل فاضلاب گناوه در سفر اخیر ریاست جمهوری تعیین شد که امید است با قرار گرفتن این اعتبارات در مرحله تخصیص دغدغه فاضلاب گناوه رفع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی پاک نژاد عصر یکشنبه در نشست مدیریت پسماند شهرستان گناوه با تقدیر از اعضای کمیته‌های نظام نامه سلامت این شهرستان اظهار داشت: شهرستان گناوه در زمینه تنظیم و تدوین سند نظام نامه سلامت از شهرستان‌های برتر و پیشگام است و تلاش‌های بی دریغ اعضای کمیته‌های سه گانه نظام نامه سلامت شهرستان که بدون هیچ چشم داشتی با همت و کوشش در حال انجام خدمت هستند قابل تقدیر است.

فرماندار گناوه گفت: بحث فاضلاب از اولویت‌های تعیین شده در سند نظام نامه سلامت شهرستان و از دغدغه‌های مسئولان، مردم، فعالان فضای مجازی شهرستان گناوه بود که در سال گذشته پیگیری‌های خوبی در این زمینه انجام گرفت.

پاک نژاد افزود: پیگیری‌های صورت گرفته پیرامون مشکل فاضلاب شهر گناوه منجر به تعیین اعتباراتی برای حل مشکل فاضلاب در سفر اخیر ریاست جمهوری شد که امید است با قرار گرفتن این اعتبارات در مرحله تخصیص دغدغه فاضلاب گناوه رفع شود.

اعتباراتی برای حل مشکل فاضلاب گناوه تعیین شد - 4

وی با اشاره به اهمیت بحث پسماند به عنوان دومین برنامه مورد نظر در سند نظام نامه سلامت در سال جاری گفت: موضوع پسماند از معضلات در سطح شهرستان گناوه است که با تلاش مدیریت پسماند شهرداری گناوه در چندسال اخیر بسیاری از مشکلات از قبیل آتش سوزی پسماندها که برخی اهالی روستاهای اطراف و حتی شهر را مورد آزار قرار می‌داد این مشکل را حل کرده‌اند که جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به لزوم استفاده از فن آوریهای نوین در بحث پسماند گفت: اعضای کارگروه نظام نامه سلامت و شبکه بهداشت و معاونت عمرانی فرمانداری جلسات را به صورت مستمر برگزار کنند تا از این جلسات نتایج لازم کسب شود.

خبری: اخبار جالب در حوزه سلامت و پزشکی

فرماندار گناوه پیرامون مکانیزه کردن جمع آوری زباله گفت: شرکت‌هایی و کارگاه‌هایی که مجوز جمع آوری زباله ندارند و بدون مجوز اقدام به جمع آوری زباله‌ها می‌کنند و باعث ایجاد مشکلاتی شده‌اند توسط شهرداری با همکاری شبکه بهداشت و محیط زیست جمع آوری شوند.

اعتباراتی برای حل مشکل فاضلاب گناوه تعیین شد - 9

وی با تاکید بر ضرورت همکاری مردم در مدیریت پسماندها گفت: مردم نسبت به جداسازی و تفکیک پسماندهای اقدام کنند زیرا با همکاری و مشارکت مردم در جداسازی پسماندها جمع آوری و دفع پسماندها بسیار راحت‌تر خواهد بود.

پاک نژاد خاطر نشان کرد: شبکه بهداشت و درمان و شهرداری نسبت به تأمین و تهیه وسایل مورد نیاز جهت تفکیک زباله‌ها اقدام و در دستور کار باشد و در این زمینه با مردم همکاری داشته باشند.

وی با تاکید بر ضرورت آموزش در این زمینه گفت: برگزاری برنامه‌های آموزشی، سمینارها، همایش‌ها و برنامه‌های در این زمینه و استفاده از افراد صاحب نظر برای ارائه پیشنهاد و راهکار بسیار مهم است که باید مدنظر باشد.

فرماندار گناوه بیان کرد: برای فرهنگ سازی لازم باید از مردم، تریبون نماز جمعه، سطح شهر، منازل و اجتماعات و دهیاری‌ها در روستاها استفاده کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر16 ساعت قبل
در مواردی که وزارت بهداشت فرمولاسیون یک دارو و مواد موثره در آن را مورد تایید قرار می‌دهد، این تایید نمی‌تواند مجوز و مبنای تبلیغات گسترده و گزاف در خصوص اثربخشی قطعی محصولات یاد شده باشد. یکی دیگر از تخلفاتی که به تازگی بازار داغی به خصوص در فضای مجازی و توسط افراد غیر پزشک و آرایشگاه‌ها پیدا کرده، انجام پلاسما درمانی برای رفع چین و چروک‌های عمیق صورت، کوچک کردن بینی و…، است که طبق شواهد عینی، عوارض و پیامدهای ناگواری برای هموطنان ایجاد کرده است. استفاده از دستگاه‌های غیر جراحی غیراستاندارد و تزریق آنزیم «هیالورونیداز» به عنوان تکنیک‌های جدید برای کوچک کردن بینی نیز در فضای مجازی تبلیغات گسترده‌ای پیدا کرده که انجمن متخصصین پوست ایران نسبت به غیر علمی بودن و عوارض و پیامدهای ناگوار آن هشدار می‌دهد. انجمن متخصصین پوست ایران ضمن بیان اینکه پرداختن به امور زیبایی نیاز مبرم طبی نیست ولی تقاضای غیر قابل انکار است، اعلام کرد: تمامی داروها و تجهیزات مورد استفاده در کشور باید مورد تایید مراجع قانونی باشد و امور مرتبط و خدمات لازم با نوع نیازمندی نیز باید توسط افراد مجاز آموزش دیده دانشگاهی، پزشکان و متخصصین مربوطه انجام گیرد. انجمن متخصصین پوست ایران ضمن همکاری با دستگاه‌های مسئول به منظور تنویر افکار عمومی، آمادگی لازم را جهت اطلاع رسانی علمی و صحیح و پاسخ به سوالات مرتبط در این موارد اعلام می‌دارد.
برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
با آشنایی از مصارف و فواید این گیاه می‌توانید جایگاه ویژه‌ای برای آن در نظر بگیرید. برای تهیه این گیاه می‌توانید از اسانس روغنی آن نیز استفاده کنید، این ماده دارای ترکیبات فعال غنی است. رزماری به جلوگیری و درمان مشکلات تنفسی کمک می‌کندخصوصیات تنفسی رزماری در برابر سرفه تاثیر فوق العاده‌ای دارد. خصوصیت ضد عفونی کنندگی در رزماری نیز باعث می‌شود این گیاه برای درمان عفونت‌های تنفسی مفید باشد. از آنجایی که رزماری حاوی ویژگی ضد عفونی کننده طبیعی است، به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده عالی برای پوست و مو شناخته می‌شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
افت قند خون: اگر در محیطی با دمای عادی و متوسط حضور دارید، اما همچنان به شدت عرق می‌کنید ممکن است افت قند خون مقصر اصلی این شرایط باشد. تعریق می‌تواند نشانه‌ای از افت قند خون خفیف، زمانی که قند خون به زیر ۷۰ میلی گرم در هر دسی لیتر رسیده است، باشد. هنگامی که قند خون افت می‌کند، تعریق بیشتر مواقع در پشت گردن و خط مو صورت می‌گیرد. برای دفع گرمای اضافی، رگ‌های خونی در پوست گشاد می‌شوند و غدد عرق را وادار به فعالیت می‌کنند. فشار روحی باعث فعالیت غدد عرق در کف دست‌ها و پاها می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
معاون بهداشت وزارت بهداشت از ثبت فشار خون بیش از ۲۰ میلیون نفر از هموطنان طی اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون تا امروز خبر داد. به گزارش ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی با اعلام این خبر افزود: از مجموع این تعداد، بیش از ۳۹۵ هزارنفر فشار خون خود را در سامانه خوداظهاری فشار خون بسیج ملی کنترل فشار خون به نشانی salamat. gov. ir ثبت کردند. وی گفت: بیش از ۵ میلیون مورد فشار خون هموطنان در ایستگاه‌های ثابت و سیار سنجش فشار خون در سراسر کشور ثبت شده است. دبیر شورای راهبری بسیج ملی کنترل فشار خون افزود: از مجموع ثبت‌های انجام شده بیش از ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار مورد در سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) ثبت شده است. رئیسی با اشاره به فعالیت گسترده ایستگاه‌های ثابت و سیار سنجش فشار خون در کشور گفت: تاکنون ۱۳ هزار و ۷۱۲ایستگاه ثابت و سیار در اقصی نقاط کشور راه‌اندازی شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

واکنش آگین به عدم بازگشت یک ملی‌پوش به ایران: کاری از دست ما برنمی‌آمد

فارس15 ساعت قبل

آیا جنین در رحم مادر می‌بیند؟!

نامه‌نیور1 روز قبل

البرز رتبه دوم مهاجر‌پذیری ‌کشور را بعد از تهران را به خود اختصاص داد

تسنیم9 ساعت قبل

هشدار نسبت به وقوع آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌ها/ اردبیل در مرز تب

مهر1 روز قبل

دبیر کل ناتو: نقشی در خلیج فارس نداریم

ایرنا1 روز قبل

مدیر روابط عمومی صداوسیما: مردم از ما گله می‌کنند چرا این‌همه ناکارآمدی دولت را نشان نمی‌دهیم

خبر فوری2 ساعت قبل

نماینده دادستان: بانک سرمایه هنوز آماج حملات «ریخته‌گران» است

مشرق‌نیوز1 روز قبل

تک درخت عباس کیارستمی ثبت میراث فرهنگی می‌شود

مهر14 ساعت قبل

بازیکن تیم ملی فوتبال زنان آمریکا: اگر قهرمان جام جهانی شویم، پایم را در آن کاخ سفید لعنتی نمی‌‌گذارم!

تسنیم6 ساعت قبل

پیام «شباب المقاومت» به سران صهیونیست/ «معامله قرن» محکوم به شکست است

فارس1 روز قبل