استقبال ضعیف ساکنان اروپا از انتخابات پارلمانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. سیاسی
استقبال ضعیف ساکنان اروپا از انتخابات پارلمانی

استقبال ضعیف ساکنان اروپا از انتخابات پارلمانی

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
در حالی که تنها چند ساعت به پایان زمان انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا زمان باقی مانده است، آمارها از استقبال ضعیف ساکنان قاره سبز از این انتخابات می دهد.

به گزارش رادیو بین المللی فرانسه، انتخابات برای گزینش نمایندگان پارلمان اروپا که در سه روز گذشته در هفت کشور عضو اتحادیه انجام گرفت، امروز یکشنبه ٢۶ ماه مه، در ٢١ کشور دیگر و از جمله فرانسه برگزار می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، هر چند انتخابات امسال به سبب تشدید رویارویی میان «اروپاگریزان» و «اروپاباوران» برای آینده اتحادیه و کشورهای عضو آن از اهمیت فراوان برخوردار است، بر پایۀ کلیه ارزیابی‌ها انتظار می‌رود نرخ مشارکت در رای دهی همچنان در سراسر اروپا اندک باشد.

مشارکت در انتخابات پارلمانی اروپا از آغاز گزینش نمایندگان با رای مستقیم مردم همواره رو به کاهش گذاشته است، چنانکه اینک دیگر بیش از نیمی از دارندگان حق رای از شرکت در انتخابات خودداری می‌کنند.

این بی اعتنائی با افزایش تدریجی اختیارات پارلمان اروپا در تدوین و تصویب قوانین اروپائی در تضاد است. قوانینی که هر روز بیش از گذشته بر زندگی روزمرۀ شهروندان در اروپا سایه می‌اندازد.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

شهروندان فرانسه نیز، هر چند کشور آنان در کنار بلژیک یکی از دو میزبان پارلمان اروپاست، شرکت کمرنگ‌تری در انتخابات پارلمانی اتحادیه دارند.

قرار است پارلمان اروپا ساعتی پس از آغاز شمارش آرا، نتایج اولیه را در مورد احزاب راه یافته به نهاد قانونگذاری اروپا از ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا اعلام کند.

انتخابات این دوره پارلمان اروپا که چهار روز به طول انجامیده است؛ از پنج شنبه دوم خرداد با رای گیری در انگلیس و هلند آغاز شد.

مقامات اروپایی امیدوار به مشارکت بالای حدود ۴۲۷ میلیون شهروند اروپایی واجد رای دادن در این انتخابات هستند با این حال برآوردها حاکی از استقبال نه چندان گرم آنها از این انتخابات است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
«هلگا اشمید» دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا پیش از ظهر امروز با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه دیدار کرد. دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که برای انجام گفت وگو با مسئولان وزارت امور خارجه در تهران به سر می‌برد، پیش از ظهر امروز با «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار، اشمید و عراقچی در رابطه با آخرین تحولات مربوط به برجام، اعمال تحریم‌های آمریکا و توقف برخی از تعهدات ایران براساس توافق هسته‌ای با یکدیگر به تبادل نظر پرداختند. علاوه بر دیدار عراقچی و اشمید، گفت وگوهایی هم در سطح کارشناسان ایران و اتحادیه اروپا در حال انجام است. هلگا اشمید در حالی در تهران به سر می‌برد که او پیش از سفر به ایران، به امارات، عمان و قطر رفته بود.

فیلم | لحظاتی هولناک از رانش زمین و سیل در چین

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
تصاویری هولناک از سیل و رانش زمین در چین می‌بینید. شمار تلفات این حادثه به ۶۱ نفر رسید و ۳۵۰ هزار نفر محل زندگی خود را ترک کردند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
الفالف1 روز قبل
با این حال؛ آنها که طی این سال‌ها بارها نتیجه اقدامات شرورانه خود در تقابل با جبهه حق را آزموده و طعم شکست نقشه‌های شیطانی خود را چشیده‌اند، اینبار نیز در رفتاری حقیرانه شاید برای آخرین بار شانس خود برای تحمیل خواسته‌هایشان به ایران اسلامی را با فرستادن پیغام و بسته‌های پوچ محک زدند. گویا چنان در جهل و جاه‌طلبی خود غرق شده‌اند که پایانی بر سیاست‌های شکست‌خورده آنها متصور نیست و هنوز واقعیت این ضرب‌المثل معروف ایرانی را که می‌گوید؛ «آزموده را آزمودن خطاست» باور نکرده‌اند. ۲- متهم‌سازی ایران به جنگ‌افروزی و القای ناامنی به کشورهای منطقه و فراهم نمودن شرایط برای طرح دعوای جدید در سازمان‌های بین‌المللی، هدف دیگری است که نمی‌تواند، دور از انتظار باشد. ۳- همچنین این اقدام می‌تواند تاکتیکی باشد برای فراهم نمودن شرایط حضور پررنگ‌تر در منطقه، به بهانه تأمین امنیت تردد شناورها و در واقع حفظ منافع و تأمین اهدافی که آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند. ۵- بی‌شک تشدید سیاست پوسیده ایران‌هراسی و گرم کردن بازار فروش تسلیحات بیشتر به کشورهای مرعوب منطقه و دوشیدن مجدد گاوهای عربی، یکی دیگر از اهداف آمریکایی‌ها برای سناریوسازی‌ اتفاقات اخیر محسوب می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به تصریح کرباسچی و مرعشی و دیگران، اتفاقا نهاد امنیتی به موقع هشدار داد و به همین دلیل، وزارت کشور هم با شهردار شدن نجفی مخالفت کرد. اما متاسفانه دولت و شورای شهر، بی اعتنایی بلکه لجبازی کردند و با فشار آقای روحانی، وزارت کشور مجبور به صدور حکم شد. مقصر و شریک جرم نجفی، آنهایی هستند که مطلع شدند اما او را برحذر نداشتند بلکه به او برای بی مبالاتی هایش پاداش هم دادند! بر عکس نهاد امنیتی، که دلسوزانه هشدار داده بود. کاری که روحانی و برخی اصلاح طلبان با نجفی کردند، دوستی خاله خرسه بود؛ اگر خیانت و هل دادن بیشتر او به پرتگاه نبوده باشد.

نظرها

اخبار بیشتر