ویدیو/ صدای شادروان «پرویز بهرام» دوبلور پیشکسوت در افسانه «غلامرضا» که صبح امروز درگذشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. فرهنگ

در ادامه بخوانید

دود شدن ارز دولتی

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
این روز‌ها جای کالا‌های اساسی در فهرست ارز دولتی هر روز تنگ‌تر می‌شود جای دخانیات انگار در این فهرست قرص و محکم استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این روز‌ها جای کالا‌های اساسی در فهرست ارز دولتی هر روز تنگ‌تر می‌شود جای دخانیات انگار در این فهرست قرص و محکم است.

تهران؛ شهر جهانی هنر شیشه‌گری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تهران، صرفا شهری صنعتی نیست، وجود بیش از ۵۰ کارگاه هنر حکاکی روی شیشه و شیشه‌گری جایگاه ویژه‌ای را به این شهر داده استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با ثبت تهران به عنوان شهر جهانی هنر شیشه‌گری، خاستگاه ۴ هزار ساله این هنر به جهان معرفی می‌شود.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
مؤسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران بر اساس تفاهم‌نامه مشترک همکاری بین نمایشگاه کتاب سئول و نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در این نمایشگاه حضور یافته و فعالیت‌های خود را آغاز کرد. جمهوری اسلامی ایران برای دومین سال متوالی و براساس تفاهم‌نامه‌ تبادل رایگان غرفه با نمایشگاه کتاب سئول در غرفه‌ای به مساحت ۱۸ مترمربع در این نمایشگاه حضور دارد و کتاب‌هایی در حوزه ایرانشناسی، کودک و نوجوان، هنر، ادبیات معاصر را در معرض دید عموم قرار داده است. این نمایشگاه پنج‌روزه بزرگ‌ترین جشنواره کتاب در کره جنوبی است که در سال ۱۹۵۴ به‌عنوان یک نمایشگاه کتاب ملی آغاز به کار کرد و در سال ۱۹۹۵ به سطح بین‌المللی گسترش یافت. سال گذشته جمهوری چک به‌عنوان مهمان ویژه در این نمایشگاه حضور داشت و امسال نیز کشور مجارستان مهمان افتخاری نمایشگاه است. سخنران بعدی مراسم افتتاحیه، معاون وزیر امور خارجه کشور مجارستان (مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه) بود.

جشن تولد ملکه انگلیس به روایت طنازان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نطنز توانسته است هنرمندان زیادی را به این عرصه معرفی کند؛ هنرمندانی که طنز همراه با تامل را برای مخاطبان خود به همراه می‌آورند.
فارسفارس18 ساعت قبل
حجت‌الاسلام ارزانی با اعلام تبدیل ۲۴۰۰۰ کانون فرهنگی، هنری به پایگاه اوقات فراغت تابستان، گفت: طرح «پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران» به همت ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد اجرا می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور و مشاور وزیر ارشاد و دبیر مساجد و مناسک یازدهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال در در ارتباط تلفنی با برنامه «صبح و گفت‌وگو» با موضوع «اوقات فراغت، سلامت جسم و روح و رشد اجتماعی» اظهارداشت: حدود ۲۴ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در ایام تابستان و از یکم تیرماه به پایگاه‌های اوقات فراغت تبدیل می‌شوند. رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با بیان اینکه یکی از نیازهای معنوی بشر ارتباط با خداوند است، افزود: از این رو تلاش ما این است که برنامه‌های مختلفی را با شعار «اخلاق، نشاط و معنویت» در دل مسجد برگزار کنیم. رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور ادامه داد: طرح «پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران» به همت ستاد طراحی شده و استان برتر در این زمینه را در شب ولادت حضرت زهرا (س) معرفی خواهیم کرد. وی در توضیح فرآیند اجرای این طرح تاکید کرد: تمامی فعالیت‌هایی که در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد انجام می‌شود تا پایان سال مورد سنجش قرار می‌گیرند و امتیازات آنها از طریق پورتال بچه‌های مسجد متشکل از تیم قوی اساتید و مسجدی‌ها قابل‌رصد است.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
دانشگاه تهران در رتبه‌بندی دانشگاه ملی تایوان، در چهار موضوع مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و علوم کشاورزی در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران؛ در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان از سوی نظام رتبه‌بندی دانشگاه ملی تایوان در سال ۲۰۱۹، دانشگاه تهران در چهار موضوع مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و علوم کشاورزی در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت. دانشگاه تهران با کسب رتبه‌های ۷۶ در حوزه مهندسی و ۱۶۱ در حوزه کشاورزی و نیز کسب رتبه ۹ در موضوع مهندسی مکانیک، رتبه ۲۸ در مهندسی شیمی، رتبه ۵۹ در مهندسی عمران، رتبه ۸۶ در علوم کشاورزی توانست جایگاه اول ملی را تثبیت کند و با ۲۳ رتبه صعود، جایگاه ۳۴۴ جهانی را به دست آورد. همچنین این دانشگاه در موضوع علوم کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مواد، شیمی، محیط زیست، علوم گیاهی و جانوری و علوم زمین به ترتیب رتبه‌های ۱۱۷، ۱۱۹، ۱۴۳، ۱۹۳، ۱۹۸، ۲۱۴ و ۲۵۵ را کسب کرد. مهندسی مکانیک دانشگاه تهران مانند پارسال با درخششی افتخارآمیز در جایگاه نهم جهان قرار گرفت و به جایگاه خود در میان ۱۰ دانشگاه برتر جهان در این موضوع استحکام بخشید و نام دانشگاه تهران را بالاتر از MIT قرار داد. پس از دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز با کسب رتبه ۴۰۷ جهانی جایگاه دوم ملی را کسب کرد و در کنار دانشگاه تهران در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر