حجتی: اعتبار مبارزه با ملخ کافی نیست +سند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اجتماعی
حجتی: اعتبار مبارزه با ملخ کافی نیست +سند

حجتی: اعتبار مبارزه با ملخ کافی نیست +سند

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
وزیر جهاد کشاورزی دوباره برای وزیر کشور نامه نوشت و درخواست افزایش اعتبار برای مبارزه با ملخ های صحرایی کرد.

به گزارش مشرق، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی بعد از ارسال نامه به وزیر کشور در سال گذشته برای افزایش اعتبارات مبارزه با ملخ‌های صحرایی، دوباره برای وزیر کشور نامه نوشت و در خواست کمک کرد.

در این نامه اشاره شده است که این ملخ‌ها امنیت غذایی و پایداری عرصه‌های منابع طبیعی کشور را با تهدید جدی مواجه نموده است و اعتبارات مالی اختصاص یافته برای مبارزه با این ملخ‌ها کافی نیست.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به رحمانی فضلی وزیر کشور و قائم مقام رئیس شورای عالی مدیریت بحران کشور نوشت: پیرو نامه شمراه ۰۲۰٫۲۲۷۵۱ به تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۹۷، همانگونه که استحضار دارید؛ هجوم ملخ صحرایی از کشورهای همسایه، پهنه وسیعی از استان‌های جنوبی کشور از جمله؛ هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس، بوشهر، خوزستان، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد، امنیت غذایی و پایداری عرصه‌های منابع طبیعی کشور را با تهدید جدی مواجه نموده است؛ متأسفانه اعتبار تصویب شده طی مصوبه ه ۵۶۵۰۶ ت.۱۳۲۹۸ در تاریخ ۱۰ اریدبهشت ۱۳۹۸ هیئت وزیران، تکافوی اقدامات و مدیریت یکپارچه مقابله و کنترل آفت مذکور را نمی‌کند.

لذا، خواهشمند است دستور فرمایید نسبت به طرح و تصویب اصلاح بند (۱) تصویب نامه مذکور به مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال مشتمل بر ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه‌ای و ۱۵۰ میلیارد ریال تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در هیئت وزیران، اقدام لازم را به عمل آورند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

بنابراین گزارش پیرو این نامه رحمانی فضلی با ارسال نامه‌ای به نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و وبودجه کشور نوشت که مشروح آن در ذیل مطلب آمده است.

با توجه به استمرار گسترده هجوم آفت ملخ صحرایی در مناطق جنوبی کشور و با عنایت به عدم تکافوی اعتبار تخصیصی طی مصوبه شماره ه ۵۶۵۰۶ ت.۱۳۲۹۸ در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۹۸ هیئت وزیران که تاکنون توانسته بطور کامل هزینه‌های مقابله با این آفت را کنترل نماید، ضمن ایفاد تصویر نامه شماره ۰۲۰٫۳۲۷۴ در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۹۸ وزیر محترم جهاد کشاورزی لطفا دستور فرمایید نسبت به طرح اصلاح بند (۱) تصویب نامه مذکور بصورت مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه‌ای و ۱۰۰ میلیارد ریال تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در هیئت وزیران اقدام تا پس از تصویب در اختیار سازمان حفظ نباتات کشور قرار گرفته و وفق ضوابط و مقررات با هماهنگی و نظارت سازمان مدیریت بحران کشور هزینه گردد.

لازم به ذکر است به استناد بند «و» تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۸، سازمان حفظ نباتات کشور موظف است نسبت به ارائه گزارش عملکرد سه ماهه به سازمان مدیریت بحران کشور اقدام نماید.

حجتی: اعتبار مبارزه با ملخ کافی نیست +سند - 9حجتی: اعتبار مبارزه با ملخ کافی نیست +سند - 10

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ریزش مرگبار ساختمانی در قلب تهران /ماشین لاکچری بلعیدن شد + فیلم وحشتناک

رکنارکنا1 روز قبل
سید جلال ملکی درباره این حادثه گفت: حوالی ساعت ١٠ امروز یک مورد حادثه آوار ساختمان به سامانه ١٢۵ آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام شد که در پی آن بلافاصله سه ایستگاه به محل حادثه واقع در محله وردآور خیابان طالقانی اعزام شدند. وی با بیان اینکه آتش نشانان در مدت زمان چهار دقیقه به محل حادثه اعزام شدند و عوامل شهرداری منطقه نیز در محل حضور داشتند گفت: در این حادثه یک بنای یک طبقه قدیمی در مجاورت یک زمین گود برداری شده به وسعت حدودا ۴٠٠ متر تخریب شده بود؛ البته مشاهدات نشان می‌داد که در زمین گود برداری شده ایمن سازی‌های لازم انجام شده بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه در طبقه زیرزمین این ساختمان اتاقک کوچکی مانند آب انبار وجود داشت که آن هم تخریب شده بود گفت: اطلاعات اولیه حاکی از آن بود که افرادی زیر این آوار محبوس و گرفتار هستند بنابراین آتش نشانان بلافاصله عملیات ایمن سازی را انجام دادند و با احتیاط لازم مشغول انجام عملیات آواربرداری و خاکبرداری شدند که در دقایق اولیه یک آقای جوان حدودا ٢٧ ساله با تابعیت افغانستان را زنده اما آسیب دیده از زیر آوار خارج کردند. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ادامه داد: در روند ادامه عملیات نیز یک خانم ٣٠ ساله ایرانی نیز از زیر آوار بیرون آورده شد که پس از تحویل به عوامل اورژانس مشخص شد متاسفانه جان خود را از دست داده است. وی در ادامه نیز از تخریب بخشی از دیوار محل گودبرداری شده نیز خبر داد و افزود: یک دستگاه خودرو سواری جک نیز به همراه آوار به داخل محل گودبرداری سقوط کرده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

مانور سگ‌های جستجو و نجات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دارندگان سگ‌های گروه کار علاوه بر آموزش‌های تخصصی جمعیت هلال احمر می‌توانند در زمان بروز بحران به صورت داوطلبانه کمک حال مردم باشندمانور سگ‌های جستجو و نجاتمانور سگ‌های جستجو و نجاتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دارندگان سگ‌های گروه کار علاوه بر آموزش‌های تخصصی جمعیت هلال احمر می‌توانند در زمان بروز بحران به صورت داوطلبانه کمک حال مردم باشند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور در نشست با دادستان‌های مراکز استان‌ها با اشاره به ضرورت حمایت از تولید داخلی افزود: مسئله امروز ما بحث مشکلات اقتصادی کنونی کشور و تاکید بر تحقق منویات مقام معظم رهبری حول شعار سال است. وی افزود: از یک طرف حقوق مردم در بانک‌ها مطرح است و از طرف دیگر می‌خواهیم که این مراکز تولید و کارخانجات تعطیل نشوند. دادستان کل کشور ادامه داد: ما در چند ماه اخیر پس از تغییر و تحولات در راس دستگاه قضایی یکسری تغییرات در سطح مراکز استانی داشته‌ایم که تا کنون ۸ نفر از دادستان‌های مراکز استان‌ها تغییر کرده‌اند. حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری گفت: در چند ماه اخیر آقایان القاصی مهر به عنوان دادستان تهران، آسیابی به عنوان دادستان مرکز استان فارس، خانجانی به عنوان دادستان مرکز همدان، ابراهیمی به عنوان دادستان مرکز استان سمنان و جباری به عنوان دادستان مرکز استان کردستان منصوب شده‌اند و ان شا الله در آینده نزدیک آقایان حدادزاده به عنوان دادستان مرکز استان یزد، طباطبایی به عنوان دادستان مرکز استان اردبیل و کرمی هم به عنوان دادستان مرکز استان زنجان معرفی خواهند شد. این مقام قضایی افزود: امیدواریم حضور این دادستان‌ها موجب تقویت بیش از بیش حوزه‌های قضایی آنان شود.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمدحسن زدا در مراسم معارفه مدیرعامل جدید این سازمان افزود: با آرزوی موفقیت برای مدیرعامل جدید باید تأکید کنم که سازمان تأمین اجتماعی مدال افتخار جمهوری اسلامی ایران است و ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه جاری در اختیار دارد. زدا گفت: طبق اسناد، چهار هزار میلیارد تومان سود از شستا دریافت کرده‌ایم. در شش ماه گذشته با وحدت و همدلی مدیران این مجموعه رکوردهای بی نظیری در بخش درآمدی سازمان به ثبت رسیده و بیشترین آرامش و رضایت خاطر از سوی مخاطبان جلب شده است. سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی گفت: طبق اسناد موجود، ماهانه شش هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان هم پرداخت مستمری انجام می‌گیرد. مطالباتی از دولت داریم که باید پرداخت شود و پرداخت این مطالبات می‌تواند ما را از بحران نقدینگی در سازمان نجات دهد.
فارسفارس12 ساعت قبل
فرمانده انتظامی پایتخت از بازداشت و عزل دو مامور کلانتری به خاطر رفتار خارج از عرف در ماجرای پارک پلیس خبر داد. به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در واکنش به دستگیری۵ هنجارشکن در پارک پلیس تهرانپارس و فیلمی که از درگیری مامور با یکی از هنجارشکنان در فضای مجازی منتشر شد اظهار داشت: براساس تماس جمعی از شهروندان که در آن پارک مشغول تفریح بودند در ساعت ۱۶:۳۰ اول تیر مامور پلیس ۱۱۰ به محل اعزام شد. پس از حضور مامور مشخص شد که عده‌ای جوان که حالت عادی نداشتند رفتارهای هنجارشکنانه و ناشایست که غیرقابل تحمل برای خانواده‌ها بود مرتکب شده و شئونات را زیر پا گذاشتند که درنهایت طی تماس مامور جانشین کلانتری، چند نفر از ماموران به محل اعزام شدند. عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت تصریح کرد: با گذشت ۴۸ ساعت از ماموریت دو نفر از همکاران پلیس از جمله جانشین کلانتری و مامور از مسئولیت خود عزل شده و هم اکنون در بازداشت هستند تا به رفتار خارج از عرف آنها رسیدگی شود. عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت جرم ۵ دختر و پسر دستگیر شده را کشف حجاب، هنجارشکنی و برخورد توهین‌آمیز با پلیس عنوان و خاطرنشان کرد: این ۵ نفر هنوز در بازداشت پلیس هستند.
فردا نیوزفردا نیوز13 ساعت قبل
باشگاه خبرنگاران: سرهنگ عباس مرادی سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به دستگیری یک سارق تلفن همراه در شمال پایتخت، اظهار کرد: ارزش مالی تعداد گوشی‌هایی که از مخفیگاه متهم کشف شد، معادل ۴ میلیارد ریال است. وی با بیان اینکه متهم برای نخستین بار اقدام به سرقت کرده است، افزود: متهم با همدستی برادرش که در یک شرکت فروش تلفن همراه برند آیفون واقع در منطقه زعفرانیه فعالیت داشت، سرقت کرده است. سرهنگ مرادی تصریح کرد: ماموران‌کلانتری ۱۲۲ دربند در یک عملیات پلیسی، موفق به دستگیری متهم و کشف تلفن‌های مسروقه شدند. سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری خاطرنشان کرد: پس از انجام بازجویی‌های تکمیلی، پرونده به همراه متهم تحویل مرجع قضایی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر