جعفری: النصره از مردم به عنوان سپرانسانی استفاده می‌کند/ خاک سوریه را کاملا از تروریست‌ها آزاد می‌کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. قدس آنلاین
  4. سیاسی

جعفری: النصره از مردم به عنوان سپرانسانی استفاده می‌کند/ خاک سوریه را کاملا از تروریست‌ها آزاد می‌کنیم

قدس آنلاینخبرگزاری قدس آنلاین |
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گفت که تروریست‌های گروه جبهه النصره از غیرنظامیان در استان ادلب در شمال این کشور به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت درباره اوضاع سوریه گفت: گروه تروریستی جبهه النصره که اکثر مسات استان ادلب را در اشغال خود دارد، به حملات خود به مناطق مجاور و مقرهای ارتش سوریه ادامه می‌دهد و دولت سوریه حق و وظیفه دارد که از شهروندانش در برابر تروریسم حفاظت کند.

وی تاکید کرد: سوریه همه اراضی خود را از تروریسم و هرگونه حضور غیرقانونی خارجی آزاد خواهد کرد.

الجعفری به «جنایات جنگی و ضد بشری و تجاوزگری مستقیم تروریست‌ها و ائتلاف آمریکایی و اهرام‌های آن در سوریه» اشاره کرد و گفت: نشستی که دو روز پیش سازمان اطلاعات ترکیه ترتیب داد و در آن نمایندگانی از گروههای تروریستی جبهه النصره و جیش العزه و احرار الشام و صقور الشام و جیش الاحرار شرکت داشتند، خط بطلانی بر همه ادعاهای مطرح شده در سالهای گذشته مبنی بر وجود به اصطلاح «مخالفانه میانه روی سوری» کشید. این نشست بار دیگر بدون هرگونه ابهامی حمایت دولت‌های حامی تروریسم از این گروههای تروریستی را ثابت کرد.

الجعفری سپس عکسی را به حضار نشان داد و گفت: این عکس سرکردگان گروههای تروریستی است که دو روز پیش تحت حمایت و راهنمایی سازمان اطلاعات ترکیه و به ریاست ابومحمد الجولانی سرکرده تروریست گروه جبهه النصره و دیگر تروریست هایمورد حمایت ترکیه و برخی کشورهای شورای امنیت در ادلب گردهم آمدند. برخی از کسانی که در این عکس در کنار سرکردگان جبهه النصره می‌بینید، در مذاکرات آستانه حاضر بودند.. یعنی برخی از آنها ملزم به عدم نبرد در کنار گروه تروریستی جبهه النصره علیه دولت سوریه و همچنین ملزم به احترام گذاشتن به تفاهم‌های آستانه بودند که از جمله این تفاهم‌ها، ایجاد مناطق کاهش تنش در ادلب بود.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی همچنین گفت: نیروهای اشغالگر آمریکایی و گروه تروریست موسوم به «مغاویر الثوره» که مزدور این نیروها است، به بازداشت هزاران غیرنظامی در اردوگاه الرکبان در منطقه اشغالی التنف ادامه می‌دهند و از خروج و بازگشت آنها به مناطق خود جلوگیری می‌کنند.

نماینده سوریه در سازمان ملل بار دیگر از شورای امنیت خواست تا آمریکا را وادار به دست برداشتن از مانع تراشی در مسیر تلاش‌های مشترک سوریه و روسیه برای پایان دادن به مشکلات ساکنان این اردوگاه کند.

وی افزود: وضعیت اردوگاه الهول در شمال شرق سوریه نیز دستکمی از اردوگاه الرکبان ندارد که تحت کنترل شبه نظامیان «قسد» به عنوان مزدوران آمریکا هستند. آمریکا و باندهای «قسد» به سرقت نفت و آثار باستانی و منابع ملی سوریه و قاچاق آن ادامه می‌دهند.

الجعفری تاکید کرد: وجود هرگونه نیروی نظامی خارجی در خاک سوریه بدون موافقت این کشور، تجاوزگری و اشغالگری است و براین اساس با آن برخورد خواهد شد.

وی همچنین از شورای امنیت خواست تا برای متوقف کردن اقدامات دولت ترکیه برای تغییر هویت و ماهیت جمعیتی مناطق تحت اشغال این کشور و جلوگیری از خدشه وارد شدن به وحدت و سلامت ارضی کشور سوریه از سوی دولت اردوغان فوری و قاطع وارد عمل شود.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
عکسی از داخل کابین هدایت و فرماندهی کشتی انگلیسی خدمه آنرا در حالی که بر روی زمین نشانده شده‌اند نشان می‌دهد. قدس آنلاین: نفتکش توقیف شده «استینا ایمپرو» تحت پرچم کشور انگلستان است و ۲۳ خدمه دارد، که ۱۸ نفر آن‌ها ملیت هندی دارند و پنج نفر خدمه دیگر هم از کشورهای روسیه، فیلیپین و لتونی هستند.

فرصت‌های از دست رفته در سرزمین وحی؛

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی بیش از سیصد دستگاه اتوبوس ویژه حجاج ایرانی در نوزده خط مشخص، زائران ایرانی را در مکه مکرمه جابجا می‌کنند. به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. مشاهدات خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه النبی حاکیست زائران کشورمان در شهر رسول خدا (ص) بعد از شرکت در نماز جماعت و زیارت اماکن مقدس این شهر معنوی، به مراکز خرید مختلف نیز مراجعه می‌کنند. حجاج ایرانی نیز از دیرباز خرید سوغات از دو شهر مکه و مدینه را به عنوان بخش لازمی از این سفر معنوی در نظر داشته‌اند اما چند سالی است که نگاه متفاوتی در این موضوع وارد شده است. بخش قابل توجهی از حجاج کشورمان متاثر از مشاهده آثار مثبت حمایت از کالای ایرانی بر اشتغال و معیشت فرزندان ایران زمین، نسبت به هرگونه خرید سوغات در سفر حج خودداری می‌کنند. این افراد در مصاحبه با خبرنگاران تاکید دارند که قبل از تشرف به حج، سوغات مورد نظر برای خانواده، اقوام و دوستان را از بازار شهرهای خود تهیه کرده‌اند. این اقدام دو مزیت معقول دارد که جنبه نخست آن اقتصادی و جنبه دوم آن مدیریت زمان برای زیارت و بهره معنوی بیشتر است. نرخ برابری ریال دو کشور ایران و عربستان که متاثر از نرخ دلار است، یکی از دلایل اصلی جنبه اقتصادی ماجراست. مدینه اما به علت کاهش قابل توجه تعداد هتل‌های این شهر که ناشی از تخریب بسیاری از آنها در محوطه جنوبی حرم با هدف توسعه صحن مسجد النبی (ص) صورت گرفته است، روزهای اندکی پذیرای زوار کشورهای مختلف است. به طور معمول ایرانیان حدود پنج تا شش روز در مدینه النبی (ص) توقف دارند و برای خالی شدن هتل‌ها و امکان ورود کاروان‌های بعدی، از مسجد شجره محرم شده و وارد شهر مکه می‌شوند. این توقف کوتاه در مدینه منوره نیز مزید بر علت شده که زائران فرصت بیشتری را برای حضور در حرم نبوی (ص)، گلستان بقیع و دیگر اماکن مقدس شهر پیامبر (ص) اختصاص دهند.

ظریف: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم

فارسفارس2 روز قبل
وزیر امور خارجه ایران اقدامات آمریکا تحت عنوان «تحریم» را تروریسم اقتصادی خواند و تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم. وی با بیان اینکه فقط واژه «تروریسم» را جستجو کنید، اظهار داشت: من معنی «تروریسم» را در لغتنامه به شما خواهم گفت. ظریف اضافه کرد: نیاز داریم که از واژه تروریسم (به جای تحریم) استفاده کنیم. به گزارش فارس، وی تصریح کرد: این تروریسم اقتصادی است، خالص و ساده و نیاز داریم که دائم آن را تکرار کنیم. ظریف در پایان تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.

اعدام در انتظار جاسوسان دستگیرشده

مهرمهر1 روز قبل

آمریکا در شرایط سرطان بدخیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، الهان عمر عضو مسلمان کنگره آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی گفت: ترامپ تفرقه انگیز‌ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست. وی در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: شما رئیس جمهور آمریکا را فردی اختلاف افکن که ضد اقلیت‌ها صحبت می‌کند, توصیف کرده‌اید. ما شاهد تفرقه انگیز‌ترین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا هستیم. ما در تاریخ آمریکا شاهد به پا خاستن افراد زیادی بوده‌ایم. وی درباره حمایت آمریکا از عربستان و امارات گفت: پیمان ما با عربستان و امارات موضوعی غیرعقلانی است.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

نظرها

اخبار بیشتر