ولید معلم: تحریم اقتصادی سوریه نوعی تروریسم است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. سیاسی

ولید معلم: تحریم اقتصادی سوریه نوعی تروریسم است

الفخبرگزاری الف |
وزیر خارجه سوریه با اشاره به تحولات جنگ تروریستی که از سال ۲۰۱۱ علیه ملت و دولت سوریه آغاز شده، تاکید کرد: تحریم و محاصره اقتصادی سوریه یکی از اشکال تروریسم است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المنار، ولید معلم، وزیر خارجه سوریه در جلسه پارلمان این کشور به تحولات جنگ تروریستی که از ابتدای سال ۲۰۱۱ علیه سوریه آغاز شده و نقش برخی کشورها به ویژه ترکیه در این جنگ اشاره کرد و گفت: ترکیه در کنار آمریکا که وارد کانتون الجزیره شده و به نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) سلاح داده و از آنها حمایت کرده، از ابتدا با آموزش دادن به گروه‌های تروریستی و تجهیز آنها به سلاح در این توطئه مشارکت داشته است. علاوه بر این آمریکا، کشورهای اتحادیه اروپا و برخی کشورهای عربی اقدامات اقتصادی یک‌جانبه‌ای را علیه مردم سوریه در پیش گرفتند.

معلم تاکید کرد: محاصره اقتصادی مردم سوریه یکی از انواع تروریسم است زیرا تمامی افراد جامعه را در کنار شرکت‌هایی که در سوریه فعالیت دارند و بخش خصوصی که از دولت سوریه حمایت می‌کند، شامل می‌شود.

وزیر خارجه سوریه گفت: موضع‌گیری کشورهای عربی که میادین نفت را در دست دارند و سوریه را از داشتن یک بشکه نفت محروم می‌کنند، در راستای عمل به دستورات آمریکاست که جرأت مخالفت با آن را ندارند.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

رئیس دستگاه دیپلماسی سوریه تاکید کرد، مردم سوریه ثابت کردند که در پایداری و شکیبایی خود معجزه‌گر هستند.

او افزود: سوریه با هدایت بشار اسد (رئیس جمهوری این کشور) و دلاوری نیروهای مسلح آن که امروز در حومه شمالی حماة و حومه جنوبی ادلب برای آزادسازی خاک این کشور از تروریست‌ها و بیگانگان وارد شدیدترین درگیری‌ها شده‌اند، پیروز خواهد شد.

معلم در ادامه گفت: غرب می‌خواهد این منطقه نفت‌خیز و دارای منابع طبیعی تنها بازار مصرفی بزرگی برای تولیدات غرب باشد و رژیم اشغالگر اسرائیل در منطقه سروری کند بر همین اساس ادامه جنگ در سوریه و محاصره اقتصادی علیه آن و مقابله با کشورهای شرکت‌کننده در بازسازی‌ها خواسته غرب است و غرب می‌خواهد حضور نیروهای آمریکایی در کانتون الجزیره و نیز حمایت از نیروهای قسد ادامه یابند.

وی تاکید کرد: جنگ در سوریه هنوز پایان نیافته اما سوریه امروز در وضعیت بهتری است هرچند که هنوز به پیروزی قطعی نرسیده‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ظریف: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم

فارسفارس2 روز قبل
وزیر امور خارجه ایران اقدامات آمریکا تحت عنوان «تحریم» را تروریسم اقتصادی خواند و تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم. وی با بیان اینکه فقط واژه «تروریسم» را جستجو کنید، اظهار داشت: من معنی «تروریسم» را در لغتنامه به شما خواهم گفت. ظریف اضافه کرد: نیاز داریم که از واژه تروریسم (به جای تحریم) استفاده کنیم. به گزارش فارس، وی تصریح کرد: این تروریسم اقتصادی است، خالص و ساده و نیاز داریم که دائم آن را تکرار کنیم. ظریف در پایان تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.

اعدام در انتظار جاسوسان دستگیرشده

مهرمهر1 روز قبل

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

فرصت‌های از دست رفته در سرزمین وحی؛

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی بیش از سیصد دستگاه اتوبوس ویژه حجاج ایرانی در نوزده خط مشخص، زائران ایرانی را در مکه مکرمه جابجا می‌کنند. به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. مشاهدات خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه النبی حاکیست زائران کشورمان در شهر رسول خدا (ص) بعد از شرکت در نماز جماعت و زیارت اماکن مقدس این شهر معنوی، به مراکز خرید مختلف نیز مراجعه می‌کنند. حجاج ایرانی نیز از دیرباز خرید سوغات از دو شهر مکه و مدینه را به عنوان بخش لازمی از این سفر معنوی در نظر داشته‌اند اما چند سالی است که نگاه متفاوتی در این موضوع وارد شده است. بخش قابل توجهی از حجاج کشورمان متاثر از مشاهده آثار مثبت حمایت از کالای ایرانی بر اشتغال و معیشت فرزندان ایران زمین، نسبت به هرگونه خرید سوغات در سفر حج خودداری می‌کنند. این افراد در مصاحبه با خبرنگاران تاکید دارند که قبل از تشرف به حج، سوغات مورد نظر برای خانواده، اقوام و دوستان را از بازار شهرهای خود تهیه کرده‌اند. این اقدام دو مزیت معقول دارد که جنبه نخست آن اقتصادی و جنبه دوم آن مدیریت زمان برای زیارت و بهره معنوی بیشتر است. نرخ برابری ریال دو کشور ایران و عربستان که متاثر از نرخ دلار است، یکی از دلایل اصلی جنبه اقتصادی ماجراست. مدینه اما به علت کاهش قابل توجه تعداد هتل‌های این شهر که ناشی از تخریب بسیاری از آنها در محوطه جنوبی حرم با هدف توسعه صحن مسجد النبی (ص) صورت گرفته است، روزهای اندکی پذیرای زوار کشورهای مختلف است. به طور معمول ایرانیان حدود پنج تا شش روز در مدینه النبی (ص) توقف دارند و برای خالی شدن هتل‌ها و امکان ورود کاروان‌های بعدی، از مسجد شجره محرم شده و وارد شهر مکه می‌شوند. این توقف کوتاه در مدینه منوره نیز مزید بر علت شده که زائران فرصت بیشتری را برای حضور در حرم نبوی (ص)، گلستان بقیع و دیگر اماکن مقدس شهر پیامبر (ص) اختصاص دهند.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

نظرها

اخبار بیشتر