الزام رانندگان اتوبوس به روشن کردن کولر/ نامگذاری خیابان‌های پایتخت به نام ورزشکاران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

الزام رانندگان اتوبوس به روشن کردن کولر/ نامگذاری خیابان‌های پایتخت به نام ورزشکاران

خبرگزاری میزان- الزام رانندگان اتوبوس به روشن کردن کولر، نامگذاری خیابان‌های پایتخت به نام ورزشکاران، خشونت‌زدایی از مدارس ابتدایی در سال تحصیلی جدید، گزارشی از هجوم ملخ‌ها در استان تهران نداشتیم و ... گزیده‌ای از اخبار بسته اجتماعی امروز است.

الزام رانندگان اتوبوس به روشن کردن کولر/ نامگذاری خیابان‌های پایتخت به نام ورزشکاران - 1

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، رانندگان اتوبوس به روشن کردن کولر ملزم شدند، نامگذاری خیابان‌های پایتخت به نام ورزشکاران، خشونت‌زدایی از مدارس ابتدایی در سال تحصیلی جدید، گزارشی از هجوم ملخ‌ها در استان تهران نداشتیم و … گزیده‌ای از اخبار بسته اجتماعی امروز است که در ادامه می‌خوانید.

• رانندگان اتوبوس به روشن کردن کولر ملزم شدند

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تأکید بر اینکه رانندگان شرکت واحد موظف‌اند کولر اتوبوس خود را روشن کنند، گفت: اتوبوس‌های فاقد کولر چرخشی در خطوط مختلف استفاده می‌شود. به گزارش فارس، پیمان سنندجی در پاسخ به سوالی مبنی بر مشکل سرمایش اتوبوس‌های جنوب شهر اظهارداشت: همه اتوبوس‌های شهری پایتخت دارای سیستم سرمایشی یا کولر نیستند و این اتوبوس‌ها که حدود ۶۰۰ مورد است به صورت چرخشی در خطوط مختلف استفاده می‌شود و فقط برای خطوط جنوبی تهران استفاده نمی‌شود.

• نامگذاری خیابان‌های پایتخت به نام ورزشکاران

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران از نامگذاری ۱۵۵ خیابان و معبر طی دو سال گذشته در پایتخت خبر داد و گفت: اسامی جدید خیابان‌ها در تهران به نام ورزشکاران و نام‌آوران خواهد شد. به گزارش فارس، محمدجواد حق‌شناس در ارتباط با نام گذاری خیابان‌های پایتخت اظهار داشت: در سال گذشته ۲۹ جلسه کمیسیون نامگذاری در شورا برگزار شد و ۱۵۵ مصوبه در این کمیسیون مورد تائید قرار گرفت. وی با اشاره به اینکه مصوبه‌ای برای نامگذاری خیابانی به نام ناصرحجازی نداشته‌ایم، گفت: پیشنهاد این نامگذاری از جانب رئیس کمیته ورزش شورای شهر و اظهار تمایل خانواده وی انجام گرفته است.

• خشونت‌زدایی از مدارس ابتدایی در سال تحصیلی جدید

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح «خشونت زدایی در مدارس ابتدایی» در سال تحصیلی آینده خبر داد. به گزارش ایسنا، رضوان حکیم زاده به اعلام جزئیات بیشتری از این طرح پرداخت و اظهار کرد: این طرح، طرح خشونت زدایی همه جانبه است و معلمان، مدیران و والدین جزو گروه‌هایی هستند که باید آموزش‌های لازم را دریافت کنند. وی افزود: لازم است خانواده‌های ما با نشانه‌های پنهان خشونت که ممکن است، از سوی خودشان یا دیگران علیه کودکان اعمال شود، آشنا شوند. معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اولیاء و مدیران مدارس نیز باید آموزش‌های لازم را در این باره دریافت کنند گفت: قصد داریم از تعریف محدودی که از خشونت وجود دارد و معمولا به خشونت فیزیکی محدود می‌شود فراتر برویم.

• گزارشی از هجوم ملخ‌ها در استان تهران نداشتیم

رئیس اداره نظارت بر امور حیات‌وحش محیط زیست استان تهران با بیان اینکه تاکنون گزارشی مبنی بر هجوم ملخ‌ها در استان تهران نداشتیم، تصریح کرد: اینکه تعداد ملخ‌ها از حد استاندارد بیشتر شده است یا خیر و اینکه آیا این تعداد موجود می‌توانند سبب خسارت‌های اقتصادی و دردسر برای مردم شوند، را سازمان حفظ نباتات باید بررسی کند. به گزارش ایسنا، محمد کرمی گفت: چنانچه سازمان حفظ نباتات با بررسی‌های خود به این نتیجه برسد که تعداد ملخ‌ها در استان تهران بیشتر از هر سال شده است و خسارت‌هایی برای کشاورزی در پی دارد باید مبارزه با آن‌ها را آغاز کند.

• افزایش دما در نیمه شمالی کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش نسبی دما در نیمه شمالی کشور طی سه روز آینده، از تداوم وزش باد شدید موقت در بیشتر مناطق کشور خبر داد. به گزارش ایسنا، احد وظیفه با اشاره به اینکه در ساعات بعد از ظهر روز دوشنبه (۱۳ خرداد) علاوه بر این مناطق برای استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی نیز رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود، گفت: در ساعات بعد از ظهر روز سه‌شنبه (۱۴ خرداد) برای استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب فارس و شمال بوشهر افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. وظیفه با بیان اینکه در روز سه‌شنبه (۱۴ خرداد) برای استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان، غرب گیلان و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود، اظهارکرد: در روز چهارشنبه (۱۵ خردادماه) در استان‌های واقع در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی شاهد رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم بود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

• تکمیل اپلیکیشن راهنمای زائرین روح الله

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) و شهردار حرم مطهر امام خمینی (ره) با اشاره به هماهنگی و بکارگیری ناوگان اتوبوسرانی، ۱۰۰ دستگاه تاکسی و هماهنگی با شرکت بهره برداری مترو جهت جابجایی زائرین تهرانی و حومه بمنظور شرکت در مراسم سالگرد بزرگداشت حضرت امام (ره) افزود: هماهنگی و جانمایی جهت استقرار واحد‌های آتش نشانی، اورژانس، فوریت‌های اجتماعی و گشت شرکت ساماندهی مشاغل و مفروش نمودن ۲۰ هزار متر مربع صحن‌های شهدا و حاج آقا مصطفی در حرم مطهر ویژه مراسم سی امین سالگرد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) انجام شد. به گزارش ایسنا، سعید خال بااشاره به برپایی بیمارستان صحرایی و سیار توسط شرکت شهر سالم و آماده سازی مسیر‌ها در جهت بازگشایی درب جنوبی حرم مطهر ویژه خروج زائرین پس از مراسم، تاکید کرد: با همکاری قرار گاه شهید فهمیده، سپاه، ولی امر، سپاه انصار جهت ارتباط با دوربین‌ها، نظارت تصویری در محدوده حرم مطهر و سازمان بهشت زهرا (س) محقق شد ضمن آنکه طراحی و تکمیل اپلیکیشن راهنمای زائرین روح الله قطعا خدمات بهتری به زائرین امام راحل ارائه خواهد شد.

محدودیت تردد وسایل نقلیه سنگین و وانت‌بار‌ها در تهران

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور فاتب از محدودیت تردد وسایل نقلیه سنگین و وانت‌بار‌ها در سطح شهر تهران خبر داد. به گزارش ایلنا، محمد رازقی، اظهار داشت: تردد کلیه وسایل نقلیه سنگین و کامیون‌های فاقد مجوز در سطح شهر از ساعت ۰۶:۰۰تا ساعت ۱۰:۰۰ شب در روز‌های عادی وشب‌های تعطیل تا ساعت ۲۴:۰۰ممنوع بوده و در صورت مشاهده توسط عوامل راهور برابر قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد. وی افزود: تردد وانت بار‌هایی که بصورت نا متعارف اقدام به حمل بار تیر آهن می‌کنند و اصول ایمنی حمل این نوع بار را رعایت نمی‌کنند، ممنوع بوده و در صورت مشاهد توسط مأمورین پلیس راهور برابر قانون با این رانندگان نیز برخورد خواهد شد.

• نجات گونه‌های در معرض خطر نیازمند بودجه

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط‌زیست با بیان اینکه ۱۳۰۰ گونه مهردار در کشور شناسایی شده است، گفت: برای تهیه و اجرای برنامه عمل ۴۶ گونه جانوری در معرض خطر تهدید و انقراض کشور به اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان نیاز است که تاکنون کمتر از ۵ درصد اعتبارات مورد نیاز محقق شده است. به گزارش ایلنا، حمید ظهرابی درباره مقابله با تهدید‌های زیست‌محیطی کنونی در کشور از قبیل: تخریب جنگل‌ها و مراتع، بیابان‌زایی، آلودگی آب، فرسایش خاک، ریزگرد‌ها و خشک شدن تالاب‌ها گفت: این موضوع کلی است که دامنه آن علاوه بر آنکه به بخش‌ها و معاونت‌های مختلف سازمان حفاظت محیط زیست مرتبط است، با ماموریت دستگاه‌های دیگر مانند وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی نیز مرتبط است. بخش مهمی از تخریب به اشکال مختلف در پی اقدامات توسعه‌ای رخ می‌دهد که مهمترین ابزار سازمان حفاظت محیط زیست در انجام ماموریت‌هایش برای مقابله با این تخریب‌ها، قوانین مختلفی از جمله «حفاظت و بهسازی محیط زیست» است.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رالی خانوادگی تاکسیرانی تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

«باستی هیلز» جنوب کشور در بوشهر+عکس و فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
«باستی هیلز» نامی که اگر تا چندی پیش برای تهرانی‌ها نام آشنا بود امروز آوازه آن فراتر رفته است. باستی هیلز منطقه‌ای حفاظت شده با دیوارهای بلند و تیم امنیتی و خانه‌های اشرافی وجه تمایزی از عرش تا فرش را میان طبقه مرفه و ثروتمند جامعه با اقشار متوسط و ضیعف را تداعی کرد. این شهرک پس از جنجال‌های به پا شده، سرانجام با دستور قضایی گیت امنیتی و حفاظت آن که از ورود مردم جلوگیری می‌کرد، برداشته شد. «گورکات هیلز» چیزی شبیه «باستی هیلز» منطقه «گورکات» در شهرستان تنگستان از توابع استان بوشهر یکی از نقاطی است که احداث بی‌رویه باغ ویلاها و خانه باغ‌های چند هزار متری با استخرهای وسیع و درختان سر به فلک کشیده این منطقه را از جهاتی شبیه به باستی هیلز لواسان کرده است. بخش دلوار که در نزدیکی و چند کیلومتری گورکات در شهرستان تنگستان قرار دارد، یکی از مکان‌هایی است که لب‌های مردم آن خشکیده و زمین‌های آن تشنه آب است.

کاهش ۶ درجه‌ای دما در سواحل خزر

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: در بیشتر مناطق کشور امروز شاهد افزایش جزئی دمای هوا خواهیم بود، اما دمای هوا در مناطق ساحلی دریای خزر و استان اردبیل ۴ تا ۶ درجه کاهش خواهد یافت. وی گفت: بجز مناطق جنوبی کشور امروز در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت. احمدی افزود: در نواحی شمالی کشور نیز در استان‌های ساحلی دریای خزر علاوه بر کاهش نسبی دما شاهد بارش‌های خفیف و پراکنده خواهیم بود که همین شرایط در مناطقی از استان اردبیل و شمال غرب کشور مهیاست. وی گفت: با وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شرق کشور به ویژه در زابل به عنوان کانون آن شاهد خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود. کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران نیز امروز صاف است و در ساعات عصر با وزش باد مواجه خواهیم بود و دمای هوا در گرم‌ترین زمان به ۳۶ درجه سانتی گراد خواهد رسید

احتمال افزایش دمای بیشتر مناطق کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی افزود: احتمال تشکیل ابر‌های باران زا در مناطق مرزی استان‌های گیلان و اردبیل وجود دارد که احتمال وقوع بارش خفیف پیش بینی می‌شود. وی گفت: همچنین در ساعات عصر امروز در مناطقی از جنوب استان فارس از جمله گراش، خنج، لار، استهبان، لامرد و همچنین در جنوب شرق هرمزگان شامل پارسیان و بستک و غرب هرمزگان شامل حاجی آباد و بشاگرد و جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و بارش‌های پراکنده خفیف وجود دارد و عشایری که به مناطق مرتفع می‌روند به جهت احتمال برخورد صاعقه مراقب باشند. کارشناس هواشناسی افزود: ما همین بارش‌ها را به صورت پراکنده‌تر و خفیف‌تر در استان‌های چهارمحال و بختیاری و لرستان خواهیم داشت. آقای اصغری سواحل دریای عمان و تنگه هرمز و بخش‌های مرکزی خلیج فارس را مواج پیش بینی کرد. وی گفت: نوسانات دمایی در بیشتر مناطق کشور در هفته آینده قابل توجه نیست، اما احتمال افزایش دما بیشتر به نظر می‌رسد و در نیمه دوم هفته آینده باید منتظر بارندگی باشیم که جزئیات آن اعلام می‌شود.

علل وقوع ۸۲ درصد حوادث رانندگی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
زنگ هشدار به مردم و مسئولان؛ چهار علت «سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ، بی توجهی به جلو و خواب آلودگی» علل وقوع ۸۲ درصد حوادث رانندگی در کشور است.

آغاز ثبت نام زائرین اربعین حسینی در سامانه سماح

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

فاتحه‌خانی و سخنرانی رئیس‌جمهور روحانی در میثاق با آرمان‌های امام: با تضعیف دولت کسی قدرت نمی‌گیرد

خبری9 ساعت قبل

توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی بوده است

خبری9 ساعت قبل

۲ شرط سران الاهلی برای برانکو/ مهلت اندک ایوانکوویچ!

خبری9 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

ترکیب دو تیم سپاهان و شاهین شهرداری بوشهر اعلام شد

نود19 دقیقه قبل

کانون اصلی آتش‌سوزی ارسباران مهار شد

ساعت ۲۴22 دقیقه قبل

وضعیت همکاری نظامی و امنیتی اسرائیل با هندوستان

خبرآنلاین22 دقیقه قبل

اجازه عرض اندام به اراذل و اوباش نمی‌دهیم/تشکیل پلیس امنیت اقتصادی و تاثیر آن در مبارزه با قاچاق کالا

فارس23 دقیقه قبل

حمله بوکوحرام در نیجر، ۱۲ کشته برجای گذاشت

ساعت ۲۴23 دقیقه قبل

اینچه درگاهی: حداقل انتظار ما از ورزشکاران این است که قدردان زحمات باشند/ پدر بهلول‌زاده گفت با پسرم باید مثل بهداد سلیمی برخورد شود

میزان‌آنلاین25 دقیقه قبل