نیمی از ساختمان‌های بلند مرتبه پایان کار ندارند/رفع مشکل وام اشتغال مددجویان روستایی/ تخریب ۱۴ هزار کیلومتر بر اثر سیل
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

نیمی از ساختمان‌های بلند مرتبه پایان کار ندارند/رفع مشکل وام اشتغال مددجویان روستایی/ تخریب ۱۴ هزار کیلومتر بر اثر سیل

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- نیمی از ساختمان‌های بلندمرتبه پایتخت پایان کار ندارند، رفع مشکل وام اشتغال مددجویان روستایی و عشایر، ۱۴ هزار کیلومتر راه و ۴۰۰ پل در کشور بر اثر سیل تخریب شدند، موکب‌داران شناسنامه دار اربعین از پرداخت گمرک معاف شدند و ... گزیده‌ای از اخبار در بسته اجتماعی امروز است.

نیمی از ساختمان‌های بلند مرتبه پایان کار ندارند/رفع مشکل وام اشتغال مددجویان روستایی/ تخریب ۱۴ هزار کیلومتر بر اثر سیل - 1

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، نیمی از ساختمان‌های بلندمرتبه پایتخت پایان کار ندارند، رفع مشکل وام اشتغال مددجویان روستایی و عشایر، ۱۴ هزار کیلومتر راه و ۴۰۰ پل در کشور بر اثر سیل تخریب شدند، موکب‌داران شناسنامه دار اربعین از پرداخت گمرک معاف شدند و … گزیده‌ای از اخبار در بسته اجتماعی امروز است که درادامه می‌خوانید.

• نیمی از ساختمان‌های بلندمرتبه پایتخت پایان کار ندارند

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران گفت: از حدود ۵ هزار ساختمان بلندمرتبه در پایتخت، حدود ۳ هزار مورد پایان کار ندارند. مهدی صالحی با اشاره به بررسی لایحه ایمنی ساختمان‌های ناایمن با اولویت حریق افزود: براساس این لایحه ساختمان‌های بلندمرتبه ناایمن توسط سازمان آتش نشانی شناسایی و برای آن‌ها دستور العمل ایمنی تهیه خواهد شد. به گزارش صدا و سیما، وی در پاسخ به این سوال که پیش از این نیز چنین اقداماتی از سوی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و سازمان آتش نشانی صورت گرفته بود، اظهار کرد: تفاوت این لایحه با قوانین پیش از خود در این است که این بار برای اجرای دستورالعمل‌ها و نظارت بر آن‌ها یکسری ضمانت‌های اجرایی دیده شده است. همچنین برای تمامی شخصیت‌های حقوقی که در کمیته ایمنی مسئولیت دارند، تعهداتی پیش بینی شده است.

• رفع مشکل وام اشتغال مددجویان روستایی و عشایر

مدیر کل بهزیستی استان تهران از برطرف شدن مشکل وام اشتغالزایی مددجویان روستایی و عشایر خبر داد و گفت: پیشنهادی برای ضمانت وام‌های مددجویی ارائه شده است. به گزارش مهر، داریوش بیات نژاد افزود: تسهیلاتی که به بهزیستی اختصاص پیدا کرده به استثنای روستاییان و عشایر همه آن‌ها جذب شده و وام روستاییان و عشایر یکسری اشکالاتی در تخصیص داشت که در آخرین جلسه این موضوع برطرف شد. وی تاکید کرد: اعتبار مربوط به اشتغال روستاییان و عشایر ۱۵ میلیارد تومان بود که تا ۱۰ روز پیش سامانه ثبت نام مشکل داشت، اما از امروز این مشکل برطرف شده است و در آخرین جلسه شورای عالی کار، مصوب شد که روستاییان و عشایری که شرایط لازم را برای اشتغالزایی دارند در این سامانه ثبت نام کنند.

• ۱۴ هزار کیلومتر راه و ۴۰۰ پل در کشور بر اثر سیل تخریب شدند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: ۶۴ درصد تصادفات در حریم ۳۰ کیلومتری شهر‌ها اتفاق می‌افتد، اما در این دوره شاهد بودیم که در ۳۰ کیلومتری ابتدایی و انتهای شهر‌ها مشکلات جدی در خصوص تصادفات وجود دارد. به گزارش ایلنا، کمال هادیانفر افزود: در نوروز امسال از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین شرایط ناپایدار در کشور داشتیم و به رغم همه تلاش‌های صورت گرفته یکی از بحث‌های جدی ما در این ایام پدیده واژگونی است. وی با بیان اینکه ۱۰۷ هزار نیروی اورژانس، امدادی و پلیس در ۲۰۰هزار کیلومتر از راه‌های کشور مستقر بودند، گفت: بر اثر سیل ۱۴ هزار کیلومتر راه و ۴۰۰ پل در سراسر کشور تخریب شدند.

• موکب داران شناسنامه دار اربعین از پرداخت گمرک معاف شدند

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: موکب داران شناسنامه دار اربعین حسینی که در ایام محرم و صفر برای استقرار موکب عازم عتبات عالیات در عراق می‌شوند، از پرداخت گمرک معاف هستند. به گزارش ایرنا، یوسف افضلی افزود: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۵۴ هزار و ۶۷۲ نفر به سامانه این ستاد مراجعه کردند که از این تعداد تاکنون ۸۳۵ نفر تقاضای صدور شناسنامه برای موکب خود را داشته‌اند. وی با بیان اینکه سال گذشته برای ۲ هزار و هشت نفر پروانه فعالیت موکب داری صادر شده است، تاکید کرد: امسال از بین متقاضیان صدور شناسنامه فعالیت از سراسر کشور تاکنون پرونده ۶۰۶ نفر تکمیل و آماده صدور پروانه فعالیت است.

سالی ۱۰ برابر دریاچه ارومیه از آب‌های زیرزمینی برداشت می‌شود

یک پژوهشگر حوزه منابع آب با اشاره به اینکه سالانه ۵۰ میلیارد متر مکعب از منابع آب زیرزمینی برداشت می‌شود، گفت: این مقدار به اندازه حجم ۱۰ دریاچه ارومیه است. به گزارش ایسنا، محمدرضا گلدانساز با بیان اینکه منابع آب زیرزمینی ذخایر ارزشمندی هستند که طی سالیان طولانی تشکیل شده‌اند و یک منبع استراتژیک برای کشور به حساب می‌آیند، اظهار کرد: در کشور ما به دلیل وجود شرایط اقلیمی خشک و نیمه خشک، وابستگی به منابع آب زیرزمینی قابل توجه است و حدود ۶۰ درصد مصارف خانگی و صنعت و حدود ۵۰ درصد مصارف کشاورزی توسط آب زیرزمینی تأمین می‌شود.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | اخبار حوادث ایران

• ارائه غیرمجاز قلیان با یخ و شیرنارگیل

بهزاد، ولی زاده، رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات کشور ارائه قلیان با یخ، شیر نارگیل و موارد اینچنینی را غیر مجاز دانست و به ایسنا گفت: بازرسین ما طبق بازرسی‌های خود تخلفات را ثبت کرده و به مقامات قضائی گزارش می‌دهند، اما از آنجایی که فرآیند رسیدگی به این اعتراضات طولانی مدت است و همچنین جرایم این شکایات از نظر ارزش ریالی کم است، در عمل هیچ تأثیری برای جلوگیری از ترویج این اتفاقات ندارد.

• گرد و خاک مهمان برخی مناطق کشور می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز سه‌شنبه (۱۴ خرداد) برای استان‌های اردبیل، شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، اظهارکرد: طی روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه (۱۵ و ۱۶ خرداد) به‌ویژه در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب برای استان‌های واقع در شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. به گزارش ایسنا، احد وظیفه در ادامه با اشاره به اینکه طی سه روز آینده برای برخی مناطق شرق، جنوب شرق کشور و استان هرمزگان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک انتظار می‌رود، گفت: طی هفته جاری شاهد افزایش نسبی دما در بیشتر نقاط کشور هستیم.

ترغیب دانش‌آموزان به مدارس غیردولتی با نمایش امکانات مجلل

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: برخی مدارس غیردولتی برای فریب مردم، امکانات مجللی که در راستای اهداف تعلیم و تربیت نیست، ارائه می‌دهند. به گزارش فارس، میرحمایت میرزاده در مورد وضعیت مدارس غیردولتی اظهار کرد: اگر از استثنا‌ها بگذریم، به طور کلی امکانات مدارس دولتی بیش از مدارس غیردولتی است؛ به عبارتی امکانات برای تعلیم و تربیت مانند معلمان فرهیخته، کتب درسی و … در مدارس دولتی به خوبی وجود دارد.

• استقرار ۱۱۰۰ پایگاه جمع‌آوری زکات فطره بهزیستی

مدیر کل بهزیستی استان تهران، گفت: یک هزار ۱۰۰ پایگاه مراکز دولتی و غیردولتی جمع‌آوری زکات فطره بهزیستی در سراسر استان تهران آماده دریافت فطریه و وجوهات شرعی در روز عید فطر هستند. به گزارش فارس، داریوش بیات‌نژاد با اشاره به برپایی ۱۱۰۰ پایگاه در سراسر استان در روز عید فطر افزود: همچون سنوات گذشته و با هماهنگی دبیرخانه شورای زکات استان تهران، مجوز‌های لازم دریافت شده است و ۴۰۰ پایگاه جمع‌آوری از مراکز دولتی و ۷۰۰ پایگاه مراکز و مؤسسات غیردولتی مجاز در روز عید سعید فطر اقدام به دریافت وجوهات شرعی و زکات فطره در روز عید سعید فطر خواهند کرد که این پایگاه‌ها عموما در میادین اصلی شهر و اماکن پرتردد مستقر خواهند شد.

• ورود اتوبوس دست‌دوم خارجی بر اساس قانون ممنوع است

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: بر اساس قانون، ورود اتوبوس دست‌دوم خارجی به کشور ممنوع است. به گزارش فارس، محمد علیخانی در خصوص ورود اتوبوس‌های دست‌دوم خارجی اظهار داشت: این مسئله در حد یک پیشنهاد مطرح شد و به نظرم عملی نیست. ما نیز آن را توصیه نمی‌کنیم و پیشنهاد دادیم که دوستان برای این مسئله موضوع اتوبوس‌های برقی را مدنظر قرار دهند.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
در پی دریافت این خبر، بلافاصله ماموران کلانتری خلق آباد مشهد برای بررسی موضوع به محل اعلام شده واقع در پشت پمپ بنزین عزیمت کردند. آنان با مشاهده جسد خون آلود داخل یک گودال در نزدیکی روستای حاشیه جاده، مراتب را به قاضی علی اکبر صفائیان (قاضی ویژه قتل عمد در زمان حادثه) اطلاع دادند. با حضور مقام قضایی و تیم تشخیص هویت و کارآگاهان پلیس آگاهی در محل کشف جسد، بررسی‌های قضایی در این باره آغاز شد. جسد خون آلود مربوط به دختر ۷ ساله‌ای بود که با وارد آمدن ضرباتی با جسم سخت کشته شده بود. بررسی‌ها در این باره بیانگر آن بود که دختر ۷ ساله در بازگشت از مدرسه ربوده شده و به قتل رسیده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز23 ساعت قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
دستور کار ۹۹ شهرداری تهران در نوبت بررسی صحن علنی پارلمان محلی پایتخت قرار گرفت. جزئیات اولیه این دستور نشان می‌دهد شهرداری تهران برای عبور از تنگنای مالی سال آینده باید با برداشتن یک دیوار نامرئی، یک تکلیف ویژه در حوزه تامین منابع مالی را عملیاتی کند. گشایش این سرفصل با اضافه شدن یک سرفصل جدید به سیاست‌ها و الزامات اجرایی تدوین بودجه سال آینده است. کارشناسان شهری معتقدند کارنامه عملکرد مالی شهرداری در نیمه نخست سال جاری به خوبی بیانگر ضعف منابع مالی شهرداری در تکمیل و پیشبرد پروژه‌های شهری است. از دیدگاه آنها شرایط سخت شهرداری در سال جاری سبب شده تا بخش مهمی از این سیاست‌ها در سال جاری پیگیری نشود.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که اگر جایی احساس کنیم سهمیه خودروها کم است وزارت کشور آمادگی افزایش را دارد. به گزارش ایسنا، پورسید آقایی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران گفت: در مورد حمل و نقل بررسی‌های خوبی انجام شده است. برای تاکسی‌ها، وانت بارها، تاکسی‌های اینترنتی و سایر وسایل حمل و نقل سهمیه‌ها در نظر گرفته شده است. وی ادامه داد: اگر جایی احساس کنیم سهمیه کم است وزارت کشور آمادگی دارد آن را افزایش بدهد. تنها جایی که برایش سهمیه در نظر گرفته نشده است تاکسی‌های شخصی است که چون ساماندهی ندارد کاری نتوانستیم بکنیم.
برترین‌هابرترین‌ها14 ساعت قبل
روزنامه خراسان: مرد جوان که همسر و دختر دو ماهه‌اش را خفه کرده بود در دادگاه به دفاع از خود پرداخت. پزشکی قانونی سلامت روان این مرد را تایید کرده است و او با اتهام دو جنایت مجازات خواهد شد. تراژدی تلخدهم آبان سال ۹۳ مردی با پلیس تماس گرفت و از قتل همسر و فرزند نوزادش خبر داد. ساعتی بعد جسد مادر و فرزند شیرخواره‌اش با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد. با اعترافات تکان دهنده این مرد، وی به پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان گزارش سلامت روان وی را تایید کردند.

برخورد با ناامن کنندگان

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
اشرار و ناامن کنندگان جامعه در چند نقطه از تهران آسایش و آرامش پایتخت نشینان را برهم ریختند و در برخی از موارد موجب تخریب اموال عمومی و شخصی شهروندان شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در چند روز گذشته حدود ۳۰۰ نفر از ناامن کنندگان توسط پلیس دستگیر شدند. پلیس بلافاصله بعد از دستگیری اشرار و تهیه تحقیقات مقدماتی، آن‌ها را به دستگاه قضا معرفی کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری19 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری19 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری19 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

صفا هادی: رابطه من و سردار برادرانه است

روزنو5 دقیقه قبل

کاوانی، مسی را به دعوا دعوت کرد!

ایسنا5 دقیقه قبل

پایان اعتصاب بانک‌های لبنان از امروز/ فراخوان برای محاصره پارلمان برای ممانعت از تشکیل جلسه آن

ایسنا7 دقیقه قبل

حملات توپخانه‌ای رژیم سعودی به «الحدیده» یمن

مهر8 دقیقه قبل

درخواست قانونگذاران آمریکایی برای کنترل بیشتر صادرات تکنولوژی‌های پیشرفته به چین

ایسنا8 دقیقه قبل

شرایط قبول و رد برات در قراردادهای تجاری مشخص شد

خانه ملت8 دقیقه قبل