محکوم شدن ۹ داعشی فرانسوی در عراق به اعدام
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
محکوم شدن ۹ داعشی فرانسوی در عراق به اعدام

محکوم شدن ۹ داعشی فرانسوی در عراق به اعدام

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
منابع قضایی عراق روز یکشنبه گفتند که با صدور حکم اعدام علیه دو نفر دیگر از فرانسوی‌های متهم به همدستی با داعش، ۹ داعشی فرانسوی در عراق به اعدام محکوم شده‌اند.

به گزارش افکارنیوز،

منابع قضایی عراق روز یکشنبه گفتند که با صدور حکم اعدام علیه دو نفر دیگر از فرانسوی‌های متهم به همدستی با داعش، ۹ داعشی فرانسوی در عراق به اعدام محکوم شده‌اند.

شبکه روسیاالیوم به نقل از منابع قضایی عراق گزارش داد که «فاضل عویدات» فرانسوی جزایری‌الاصل و «ونی اوراگی» ۲۸ ساله دو تبعه فرانسوی هستند که به جمع هفت نفر از محکومان قبلی پیوستند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که اوراگی در حین بازجویی در عراق اعتراف کرد که در فرانسه به تحصیل روانشناسی مشغول بود که قبل از پذیرفتن افکار افراطی‌گرایانه در شبکه‌های مجازی، ترک تحصیل کرده بود.

بر اساس این گزارش، دادگاه شکایت عویدات متهم فرانسوی الجزایری الاصل درباره شکنجه شدنش در حین بازجویی را رد کرده بود، چون گزارش پزشکی این مساله را اثبات نکرده بود.

در عراق، ۱۳ متهم فرانسوی متهم به دست داشتن با داعش وجود دارد که «نیروهای دموکراتیک سوریه» آنها را بازداشت و سپس تحویل عراق داد و در حال حاضر حکم اعدام علیه ۹ نفر از آنها صادر شد.

در سایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

دادگاه‌های عراقی تاکنون علیه بیش از ۵۰۰ خارجی عضو داعش از جمله تعدادی زن و مرد حکم اعدام صادر کرد، اما تاکنون اعدام هیچ یک از آنها اجرایی نشده است.

«برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق پیشتر در دیدار با همتای فرانسوی خود در پاریس گفته بود که بغداد ۱۳ داعشی این کشور را که در سوریه بازداشت شده بودند، محاکمه خواهد کرد.

رئیس جمهوری عراق ٢۵ فوریه گذشته (ششم اسفند سال ۹۶) به پاریس سفر کرده بود و در آنجا در دیدار با ماکرون گفته بود که ۱۳ داعشی فرانسوی را نیروهای دموکراتیک سوریه موسوم به «قسد» (تحت حمایت آمریکا) تحویل عراق دادند تا در یکی از دادگاه‌های این کشور محاکمه ‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ظریف: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم

فارسفارس2 روز قبل
وزیر امور خارجه ایران اقدامات آمریکا تحت عنوان «تحریم» را تروریسم اقتصادی خواند و تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم. وی با بیان اینکه فقط واژه «تروریسم» را جستجو کنید، اظهار داشت: من معنی «تروریسم» را در لغتنامه به شما خواهم گفت. ظریف اضافه کرد: نیاز داریم که از واژه تروریسم (به جای تحریم) استفاده کنیم. به گزارش فارس، وی تصریح کرد: این تروریسم اقتصادی است، خالص و ساده و نیاز داریم که دائم آن را تکرار کنیم. ظریف در پایان تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.

اعدام در انتظار جاسوسان دستگیرشده

مهرمهر1 روز قبل

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

آمریکا در شرایط سرطان بدخیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، الهان عمر عضو مسلمان کنگره آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی گفت: ترامپ تفرقه انگیز‌ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست. وی در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: شما رئیس جمهور آمریکا را فردی اختلاف افکن که ضد اقلیت‌ها صحبت می‌کند, توصیف کرده‌اید. ما شاهد تفرقه انگیز‌ترین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا هستیم. ما در تاریخ آمریکا شاهد به پا خاستن افراد زیادی بوده‌ایم. وی درباره حمایت آمریکا از عربستان و امارات گفت: پیمان ما با عربستان و امارات موضوعی غیرعقلانی است.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

نظرها

اخبار بیشتر