۵۵ شرکت دانش بنیان در زنجان فعالیت می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
۵۵ شرکت دانش بنیان در زنجان فعالیت می‌کند

۵۵ شرکت دانش بنیان در زنجان فعالیت می‌کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با اعلام اینکه در کل کشور ۴ هزار و ۳۹۸ شرکت دانش بنیان وجود دارد، گفت: در استان زنجان ۵۵ شرکت دانش بنیان فعال است.

- اخبار زنجان -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، غلامحسین جمیلی امروز در چهل و سومین جلسه شورای استانی گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان با بیان این که شرکت‌های دانش بنیان عموما نو پا هستند، اظهار داشت: شرکت‌های دانش بنیان تولیدی و صنعتی هستند که نوع دوم مورد تاکید است.

به گفته وی مشوق‌های برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده است تا ضمن توجه به اقبال فعالان، این بخش بتواند زمینه ساز اتفاقات دو جانبه هم باشد و اگر صرفا نگاه‌ها دوجانبه باشد هر گونه توجه به این مشوق‌ها منفعت خواهد داشت.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با اعلام اینکه در کل کشور ۴ هزار و ۳۹۸ شرکت دانش بنیان وجود دارد، تصریح کرد: در استان زنجان ۵۵ شرکت دانش بنیان فعال است و در میانه‌های جدول در تراز بندی کشوری قرار دارد و همسطح با سمنان در رتبه ۱۴ از لحاظ تعداد شرکت‌ها قرار دارد.

وی اظهار داشت: فعالیت و گستره شرکت‌های دانش بنیان به حوزه صادارات نیز رسیده و اقلام با ارزش در کشور تولید می‌شود که تماما جز کالاهای صادراتی با ارزش هستند.

به گفته وی به کشور عراق در حوزه دارو ۲۶ میلیون دلار صادرات رسمی دارو است و این ارقام با قدری تاکید و حمایت می‌توانند رشد چندین برابری داشته باشند.

جمیلی اظهار داشت: بر اساس آخرین وضعیت پایش کسب و کار، زنجان مساعد سرمایه‌گذاری است و برای چندین فصل متوالی این اتفاق صورت گرفته است.

به گفته وی طبق پایشی که برای شرکت‌های دانش بنیان در طی فصل‌ها انجام شده است، تقریبا تمام شرکت‌های دانش بنیان به دلیل نبودن و فقدان شرکت‌های ارزیابان را به عنوان نقیصه اشاره کردند و با عنوان موضوعی در سطح کشور پیگیری و انتشار یافت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها