تولید کتاب صوتی «سیره تقوی» در بخش نابینایان کتابخانه مرکزی ایلام
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ
تولید کتاب صوتی «سیره تقوی» در بخش نابینایان کتابخانه مرکزی ایلام

تولید کتاب صوتی «سیره تقوی» در بخش نابینایان کتابخانه مرکزی ایلام

کتابدار بخش نابینایان کتابخانه مرکزی ایلام از تولید کتاب صوتی «سیره تقوی» اثر جواد محدثی، از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در این کتابخانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، رقیه شفیعی، کتابدار بخش نابینایان کتابخانه مرکزی استان ایلام، از تولید کتاب صوتی «سیره تقوی» ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد علیه السلام، اثر جواد محدثی، از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در این کتابخانه خبر داد.

وی تصریح کرد: کتب صوتی با هدف تأمین نیاز مطالعاتی روشندلان برای شرکت فعال در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تولید می‌شود که به صورت گسترده مورد استقبال قرار گرفته است.

شفیعی افزود: اغلب کتب صوتی تولید شده، از کتاب‌های پرتقاضای روشندلان بوده و تلاش شده بخشی از نیاز مطالعاتی روشندلان به کتاب‌های غیردرسی از طریق کتب صوتی تأمین شود.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

همچنین رمضان بشاره صیفی، سرپرست کتابخانه مرکزی ایلام در این زمینه اظهار داشت: تهیه کتاب‌های صوتی از سال۱۳۹۷در بخش نابینایان کتابخانه مرکزی استان ایلام شروع شده و تاکنون ۴۰ عنوان کتاب با بیش از پانصد ساعت به صورت گویا ضبط شده است. بالغ بر ۱۲۰ نابینا و کم‌بینا از کتاب‌های صوتی که در این بخش تهیه شده، استفاده کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تعداد ۲۰۴ روشندل عضو کتابخانه‌ مرکزی ایلام هستند، افزود: علاوه بر تولید کتاب گویا و بریل، قصه گویی، جمع خوانی کتاب، معرفی کتاب، نشست‌های کتابخوانی، جلسات نقد و بررسی کتاب نیز برای روشندلان برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها