تاکید وزیر دادگستری بر برنامه ریزی مدون در حوزه مالکیت فکری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
تاکید وزیر دادگستری بر برنامه ریزی مدون در حوزه مالکیت فکری

تاکید وزیر دادگستری بر برنامه ریزی مدون در حوزه مالکیت فکری

مهرخبرگزاری مهر |
وزیر دادگستری در جلسه شورای سیاستگذاری و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در زمینه مالکیت فکری بر ضرورت برنامه ریزی جامع و مدون در حوزه مالکیت فکری تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت دادگستری، صبح امروز شورای سیاستگذاری دستگاه‌های اجرایی در زمینه حقوق مالکیت فکری به ریاست وزیر دادگستری تشکیل جلسه داد.

سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت و اولویت مساله آموزش در زمینه حقوق مالکیت فکری در جامعه، از سازمان صدا و سیما درخواست کرد تا با جدیت بیشتری به مقوله معرفی و آموزش جنبه‌های مختلف حقوق مالکیت فکری بپردازد.

وی در این باره افزود: در بسیاری از کشورها موضوع آموزش مالکیت فکری از دوران مهد کودک برای کودکان آغاز می‌شود و این در حالی است که متأسفانه این موضوع در کشور ما حتی برای برخی از افراد تحصیلکرده نیز ناشناخته است؛ لذا برای توسعه فرهنگ مالکیت فکری در کشور ضروری است با اولویت قرار دادن بحث آموزش، تمامی متولیان از جمله سازمان صدا و سیما به میدان بیایند، چراکه این موضوع بسیار حساس و مهم و از طرفی فراجناحی و غیر شخصی است و منافع آن به کل کشور باز می‌گردد.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

وزیر دادگستری همچنین بر ضرورت برنامه ریزی جامع و مدون در حوزه مالکیت فکری تاکید کرد و گفت: متأسفانه شاهد عدم تناسب ظرفیت‌های موجود با خروجی کار در این حوزه‌ایم و برای جبران عقب ماندگی‌ها نیازمند دقت در برنامه ریزی و مدیریت صحیح زمان هستیم و با توجه به تعداد بالای دانشجویان و فارغ التحصیلان و درخشش بانوان در بخش‌های مختلف علمی و فناوری، حتی در مقایسه با کشورهای پیشرفته، امیدواریم توفیقات خوبی کسب کنیم.

همچنین در این جلسه نمایندگان دستگاه‌های عضو این شورا گزارشی از اقدامات شاخص خود در زمینه مالکیت فکری ارائه کردند.

وزیر دادگستری رئیس شورای سیاستگذاری و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در زمینه حقوق مالکیت فکری است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

علیخانی به روحانی: اگر نمی‌توانید رسما اعلام کنید!

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل

۱۰ زن و شوهر موفق سینمای ایران

6+
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش تابناک ورزشی، امروز هم خبری در همین رسانه‌های نامطمئن و بدون تایید منبع رسمی منتشر شده است که یک شبکه‌ ماهواره‌ای مستقر در انگلیس، به عادل فردوسی‌پور مجری طردشده شبکه سوم سیما پیشنهاد همکاری داده است. خبری که به احتمال فراوان و قریب به یقین از سوی این فعال رسانه‌ای هم قویا تکذیب خواهد شد. در آن برهه زمزمه می‌شد که شبکه فارسی بی بی سی مقصد بعدی عادل خواهد بود اما این گمانه زنی‌ها هیچگاه به واقعیت بدل نشد و فردوسی پور تریبون و برنامه‌اش را حفظ کرد. با اینحال و به رغم بی مهری مقامات رده بالای صداوسیما در پیگیری مساله عادل فردوسی پور و نادیده گرفتن تذکرات متعدد نمایندگان مجلس و هشدار شورای نظارت بر صداوسیما؛ فردوسی پور طبق جمله معروفش همچنان فرزند رسانه ملی است و هیچ واکنشی به این شایعات نشان نداده است. فردوسی پور اما ثابت کرده که دنبال پست و مقام نیست و تنها دل به کار رسانه و آگاهی مردم در حوزه فوتبال بسته است.

عزم جدی برای برخورد با تقلب‌های علمی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
گزارش تصویریعزم جدی برای برخورد با تقلب‌های علمیاگر در حد فاصل میدان انقلاب تا دانشگاه تهران را قدم بزنیم به راحتی می‌توانیم صدای دستفروشانی که مشغول خرید و فروش پایان نامه و یا مقاله علمی هستند، بشنویم
تسنیمتسنیم1 روز قبل
علی رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار‌کرد: حادثه پیش آمده در منطقه خجیر برای تعدادی از دانش‌آموزان در اردوی مربوط به آموزش‌وپرورش نبود. وی افزود: این اتفاق در اردویی رخ داد که یکی دیگر از نهادها برگزار کرده بود. همچنین طبق اعلام اورژانس، پس از رسیدن نیروهای اورژانس مشخص شد که تعدادی از دانش آموزان در وسط رودخانه گرفتار شدند که با تلاش نیروهای امدادی از محل نجات پیدا کردند و خوشبختانه این حادثه مصدوم جدی در پی نداشته است. البته طبق آخرین اخبار، بالگردهای هلال احمر با کمک نیروهای آتش نشانی، دقایقی قبل دانش آموزان گرفتار در رودخانه خجیر را نجات داده و به منطقه امن منتقل کردند. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما23 دقیقه قبل
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: تا صبح امروز ۲۰۶ هزار ۲۹۶ داوطلب برای انتخاب و ثبت کدرشته محل‌های انتخابی در برگ اینترنتی انتخاب رشته اقدام کرده‌اند. حسین توکلی افزود: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند باید با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان به نشانی www. sanjesh. org برای انتخاب رشته و ثبت کدرشته محل‌های انتخابی در برگ انتخاب رشته اقدام کنند. وی ادامه داد: اصلاحات جدید دفترچه راهنمای انتخاب رشته نیز در این سایت اینترنتی منتشر شده است. توکلی گفت: داوطلبانی که در روز‌های گذشته برای انتخاب رشته اقدام کرده‌اند نیز می‌توانند در مدت یاد شده برای ویرایش کدرشته محل‌های انتخابی اقدام کنند. وی افزود: دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی دوره‌های کارشناسی ارشد نیز از طریق سایت اینترنتی یاد شده منتشر شده است.

نظرها

(1)

افای اوایی اکنون که تعزیرات زیر نظر شما در بازار بسیار ضعیف عمل می کند ومالکیت واقعی مردم بر اثر ضعف شما به یغما میرود به فکر مالکیت معنوی هستی

1 ماه قبل

اخبار بیشتر