نماینده اصولگرا: دنبال از نصاب انداختن هیئت دولت نیستیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. سیاسی
نماینده اصولگرا: دنبال از نصاب انداختن هیئت دولت نیستیم

نماینده اصولگرا: دنبال از نصاب انداختن هیئت دولت نیستیم

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصادنیوز: عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: دولت اقدام جدید و گسترده ای را برای عملیات روانی در آستانه انتخابات مجلس شروع کرده است.

به گزارش اقتصادنیزو به نقل از نامه نیوز، سال انتخابات مجلس است، هر اقدامی از سوی جریان‌های سیاسی یا نمایندگان موافق و مخالف دولت شاید سیاسی و با هدف کسب رأی تحلیل و توصیف شود. حسینعلی حاجی دلیگانی تلاش منتقدان برای از نصاب انداختن دولت را رد می‌کند.

مشروح این گفتگو را در ادامه بخوانید.

در محافل رسانه‌ای مطرح می‌شود که منتقدان دولت در مجلس سعی دارند دولت را از نصاب بیاندازند، آیا این طور است؟

این حرف کاملا دروغ است. دولت اقدام جدید و گسترده‌ای را برای عملیات روانی و انتصابات هدفمند در آستانه انتخابات شروع کرده است.

مثلا در هر حوزه انتخابیه همچون خمینی شهر و نجف آباد که نماینده انقلابی وجود دارد، از همه طرف به انحای مختلف فشار می‌آورند تا آن نماینده را از صحنه خارج کنند.

برخی معتقدند اصرار شما به استیضاح آقای زنگنه سیاسی و با هدف از نصاب انداختن دولت انجام می‌شود، آیا این طور است؟

خیر. استیضاح آقای زنگنه کاملا اقتصادی است نه سیاسی. چون او عملا راهی را در فروش نفت می‌رود که کشور را به وضعیت کنونی رسانده است و برنامه‌ای برای دورزدن تحریم‌ها ندارد.

اما آقای زنگنه نظر دیگری دارد و معتقد است «برای دور زدن تحریم‌ها راهکارهایی را در حال اجرا دارد اما به نمایندگان نمی‌گوید چون لو می‌رود و این روش‌ها بی اثر می‌شوند».

روحیه و اخلاق آقای زنگنه همین است، همیشه فرار به جلو می‌کند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

روایتی مطرح است که آقای زنگنه استعفا داده اما آقای روحانی اصرار دارد او در کابینه بماند.

بعید است آقای زنگنه استعفا داده باشد ولی این را می‌دانم اگر همه وزرا بگویند خوب است آقای زنگنه استعفا دهد، آقای روحانی قبول نمی‌کند و می‌گوید «زنگنه شیخ الوزراست و باید در کابینه بماند».

چرا می‌خواهید یک وزیری را که آقای روحانی به او اعتماد دارد، از کابینه خارج کنید، این باعث ضعیف شدن دولت نمی‌شود؟

ما عملکرد افراد را می‌بینیم. البته طبق ماده ۲۳۵، ۲۳۶ و ۲۳۷ آیین نامه داخلی جدید مجلس در مردادماه گزارش عملکرد تک تک وزرا و آقای رئیس جمهور به مجلس می‌آید و قرائت می‌شود. ما یک به یک عملکردها را بررسی می‌کنیم و رأی می‌دهیم. آن زمان مشخص خواهد شد هر کدام وزرا و آقای رئیس جمهور چه کرده است. اگر گزارش عملکرد وزیر یا رئیس جمهور، نمایندگان را قانع نکند، آن موقع استیضاح رئیس جمهور یا آن وزیر کلید می‌خورد. در واقع هر سال کابینه از مجلس یک رأی اعتماد جدید می‌گیرد.

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها