حمله موشکی نیروهای یمنی به فرودگاه «ابها» در جنوب عربستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

حمله موشکی نیروهای یمنی به فرودگاه «ابها» در جنوب عربستان

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن فرودگاه "ابها" را در جنوب عربستان با موشک کروز هدف قرار داد و این موشک با دقت به هدف خود اصابت کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره, یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن فرودگاه «ابها» را در جنوب عربستان با موشک کروز هدف قرار داد و این موشک با دقت به هدف خود اصابت کرد.

­شبکه تلویزیونی العالم نیز به نقل از یک منبع آگاه در یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از توقف ناوبری هوایی در فرودگاه ابها در جنوب عربستان پس از حمله موشکی نیروهای یمنی به این فرودگاه خبر داد.در خبری دیگر، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی را در منطقه الهضبه در استان البیضاء با موشک زلزال- ۱ هدف قرار داد. شماری از مزدوران در این حمله کشته و زخمی شدند.جنبش انصار الله: در صورت بسته ماندن فرودگاه صنعا, فرودگاه های سعودی اماراتی بسته خواهند شدعضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با اعلام هشدار درباره اینکه در صورت بسته ماندن فرودگاه صنعا, فرودگاه‌های عربستان و امارات بسته خواهند شد, تأکید کرد حملات ما در مرحله بعد با نمونه‌های سابق آن تفاوت چشمگیری خواهد داشت.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیعلی القحوم در گفتگو با شبکه المیادین با اشاره به هشدارهای سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن به عربستان و امارات در صورت متوقف نکردن جنگ علیه یمن, گفت: جنایتکاران به کشور ما و خاک و ملت یمن حمله کردند و هر آن چیزی را که با زندگی مردم یمن در ارتباط است, ویران کردند و کشور ما را هدف هزاران حمله هوایی قرار دادند. متجاوزان توانمندی‌های‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را دست کم گرفتند و گمان کردند یمن لقمه ساده‌ای برای آنان خواهد بود که می‌توانند آن را ببلعند. آنها خواستند یمن تسلیم خواسته‌های آمریکای اشغالگر و مزدوران پلید آن یعنی نظام‌های سعودی و اماراتی باشد. متجاوزان تلاش کردند توانایی نظامی ارتش یمن را محدود و متوقف کنند, اما در پنجمین سال جنگ چه چیزی تغییر کرده است؟وی افزود: جنایتکاران نتوانسته‌اند به هیچ یک از اهداف خود برسند و فقط ویرانی و قتل عام به بار آورده‌اند. در مقابل, توانایی نظامی ما روز به روز افزایش یافته است و در حال حاضر شاهد پیشرفت و توسعه گسترده توانمندی‌های یمن هستیم. همه جهان پهپادها, قدرت موشکی و تاکتیک‌های راهبردی فرماندهان نظامی یمنی در وزارت دفاع و ریاست ستاد ارتش را مشاهده کردند. ما امروز با معادله جدیدی مواجه هستیم و دشمن باید بفهمد و آگاه باشد این تجاوزگری‌ها حتما محکوم به شکست است و آنها نمی‌توانند اراده ملت یمن را بشکنند و به هیچ نوعی نمی‌توانند فرزندان یمنی را وادار کنند تسلیم آمریکا باشند و حال و روز آنها مانند حال و روز کشورهای تحت اشغال باشد.وی گفت: ما تأکید می‌کنیم با تمام توان خواهیم جنگید و در این جنگ, ابداع و نوآوری به خرج خواهیم داد. ما توان و قدرت ابداع و نوآوری داریم و از قدرت ذهن خلاق یمنی برخوردار هستیم. آنچه اخیرا شاهدش هستیم نتیجه تحرکات ما و تلاش‌های افراد با ذکاوتی است که توانسته‌اند سلاح‌های راهبردی را در اختیار بگیرند و معادله قدرت را تغییر بدهند. دشمن از این سلاح‌ها ترسیده و ناراحت است و در ابتدا تلاش کرد عملیات پهپادی ما را انکار کند و مخفی نگه دارد و از ارزش آن بکاهد.

وی در ادامه افزود: ما از طریق رشته عملیات اخیر می‌خواهیم به دشمن که به کشور و ملت یمن هجوم آورده است و به مدت پنج سال کشور ما را تحت محاصره زمینی و دریایی و هوایی قرار داده است, بگوییم یمن لقمه آسانی نیست و شما باید این محاصره را پایان دهید و این تجاوزگری‌ها را متوقف کنید. به هیچ عنوان امکان ندارد ما دست بسته باقی بمانیم چرا که این مسئله, مسئله ما و این سرزمین, سرزمین ماست و ما با تمام توان خود خواهیم جنگید و خلاقیت و نوآوری به خرج خواهیم داد. این پیام واضح ما برای آنهاست که تجاوزگری‌های خود را متوقف کنند در غیر این صورت مواضع مشخصی را در خاک آنها هدف قرار خواهیم داد.القحوم گفت: رهبر انقلاب یمن در سخنرانی خود به مناسبت پنجمین سالگرد جنگ, معادله جدیدی را مطرح کرد و به دشمنان هشدار داد این تجاوزگری را متوقف کنید و اگر خواهان حل و فصل سیاسی و داخلی هستید که مسیر آن فراهم است, پس دست از سر یمن بردارید چرا که ما نیازی به سرپرستی سعودی, آمریکایی و انگلیسی نداریم و باید بفهمید که در یمن اراده مردمی حاکم است.

عضو دفتر سیاسی انصار الله تأکید کرد: این دشمن است که تنش‌های نظامی را افزایش داده است و به هیچ عنوان اقدامات خود را متوقف نخواهد کرد و حملات هوایی به شهرها و روستاها ادامه دارد و بیگناهان در همه مناطق یمن قتل عام می‌شوند و خون یمنی در هر جایی ریخته می‌شود. ما بارها تکرار کرده‌ایم خون مردم یمن کم ارزش نیست, بلکه خون‌های ما گرانبهاست و ما برای دفاع از آن خواهیم جنگید و با تمام توان از خود دفاع و تلاش خواهیم کرد جنایتکاران را هدف قرار دهیم تا تجاوزگری هایشان را متوقف کنند. ما هیچ خصومتی با عربستان و سایر کشورها نداریم. دشمنی ما با آمریکا و رژیم صهیونیستی است که دشمن همه امت هستند. اما سعودی‌ها و اماراتی‌ها خود را وارد بازی آمریکا و رژیم صهیونیستی کرده‌اند و به عنوان مزدوران پلید آنها عمل می‌کنند تا توطئه‌های آنها را در منطقه و یمن اجرا کنند. نگاه کنید در منطقه عربی و اسلامی چه می‌گذرد؟ متجاوزان حتی فلسطین را فروختند و آنها هیچ هدفی جز نابودی ملت‌های آزاد و مخالف آمریکا و رژیم صهیونیستی ندارند. از این رو ما تأکید می‌کنیم که به خدای عزیز و قدیر توکل می‌کنیم و برای دفاع از وطن خود حرکت خواهیم کرد و تجهیزات و تسلیحات به دست خواهیم آورد.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

علی القحوم در پاسخ به این پرسش که آیا نیروهای یمنی برای اجبار عربستان و امارات به رفع محاصره فرودگاه صنعا, قادر به هدف قرار دادن فرودگاه‌های این دو کشور هستند, گفت: ما از سازمان ملل وجامعه جهانی خواستیم در اقدامی بشردوستانه محاصره فرودگاه صنعا را بشکنند, چرا که هزاران بیمار یمنی برای درمان باید از کشور خارج شوند؛ ولی این درخواست ما رد شد و بی پاسخ ماند. اما ما به متجاوزان می‌گوییم اگر فرودگاه‌های ما را بستید اجازه نمی‌دهیم این فرودگاه‌ها بسته باقی بمانند, ما نیز اقدام و مقابله به مثل خواهیم کرد و می‌توانیم فرودگاه‌های شما را ببندیم. ما با تمام توان خود برای هدف قرار دادن فرودگاه‌های سعودی و اماراتی تلاش خواهیم کرد و این اقدام ما کاملا قانونی است.وی افزود: دشمن باید بداند در آستانه پنجمین سال جنگ, تولیدات و پیشرفت نظامی ما افزایش یافته است و امکان ندارد فرزندان یمن در مقابل جنایت‌های آمریکا و مزدوران پلید آن یعنی نظام‌های اماراتی و سعودی ساکت بمانند. نیروی هوایی و موشکی یمن در واکنش به حملات مستمر متجاوزان توانست مواضعی را در عمق خاک عربستان و امارات هدف قرار دهد و آنها نیز به این حملات اعتراف کردند. اشغالگران و متجاوزان باید بدانند ملت یمن و اراده راسخ آن, خواسته‌های سفرای سعودی- آمریکایی- انگلیسی و سایرین را نخواهد پذیرفت.

عضو دفتر سیسی انصار الله در پایان تأکید کرد: حملات آینده ما به فرودگاه‌های کشورهای متجاوز با حملات سابق تفاوت واضحی خواهد داشت و این مسئله به تصمیم فرماندهی نظامی بستگی دارد که اهداف و سلاح مناسب را برای هدف قرار دادن مواضع مورد نظر تعیین می‌کند. متجاوزان باید بدانند ما اکنون در مرحله جدیدی هستیم و آنها باید حملات خود را متوقف کنند و این محاصره را بشکنند, در غیر این صورت بازنده و پشیمان خواهند شد. ما امروز پس از گذشت پنج سال چیزی برای از دست دادن نداریم و یمن تبدیل به ویرانه شده و حملات هوایی زیرساخت‌های خدماتی را نابود کرده است. ما پس از گذشت پنج سال, به حول و قوه خداوند و توانمندی ارتش و کمیته‌های مردمی و حکمت رهبری خود قادر خواهیم بود مواضع مورد نظر را در عمق خاک سعودی و اماراتی هدف قرار دهیم.یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد اهداف مورد نظر به دقت منهدم شدند و حملات بیشتر نیز در راه است.

عزیز راشد کارشناس مسائل نظامی نیز گفت: اینگونه عملیات گسترش خواهد یافت تا مناطق بیشتر و کشور‌های دیگر مثل امارات عربی متحده را نیز که در تجاوز به یمن شرکت دارد و مناطق جنوبی یمن را اشغال کرده است، در بر بگیرد. آن‌ها باید پیام‌های سیاسی و نظامی اینگونه حملات را درک کنند. تا زمانی که تجاوز به یمن ادامه دارد این حملات نیز ادامه خواهد یافت.

در ادامه گزارش آمده است: بانک اهداف نیرو‌های یمنی روز به روز گسترش می‌یابد. بر همین اساس فرودگاه نظامی خمیس مشیط، فرودگاه جیزان و نجران همه و همه در تیررس یگان پهپادی ارتش یمن قرار دارند. این در حالیست که مسئولان یمنی اعلام کردند همه فرودگاه‌های متجاوزان جزو اهداف نیرو‌های مسلح یمن هستند و بستن این فرودگاه‌ها یا مختل کردن فعالیت آن‌ها کوتاه‌ترین راه برای شکستن محاصره فرودگاه صنعاست که از سه سال پیش بسته شده است.

فهمی الیوسفی معاون وزیر اطلاع رسانی یمن گفت: طرف مقابل یا همان متجاوزان می‌توانند با فراهم کردن امکان ازسرگیری فعالیت فرودگاه‌های یمن حسن نیت خود را نشان دهند و به معاهده‌های بین المللی پایبند باشند. در غیر این صورت چاره‌ای جز ادامه حملات به فرودگاه‌های متجاوزان برای شکستن محاصره فرودگاه‌های یمن نداریم.

خبرنگار ادامه داد: به گفته ناظران عملیات نظامی اخیر توانایی بالای یمنی‌ها را برای تغییر توازن نظامی به نفع خود نشان می‌دهد و گواهی بر درستی تهدیدات وزارت دفاع یمن است که از بانک اهدافی متشکل از ۳۰۰ هدف نظامی در عربستان سعودی و امارات عربی متحده سخن می‌گفت.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ انبوه پهپادهای انتحاری آماده حمله به فرودگاه‌های عربستان و امارات

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ برخورد وحشیانه سربازان سعودی با زائر خانه خدا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

ترامپ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را به دلیل «سرفه» بیرون کرد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
رئیس‌جمهور آمریکا حین مصاحبه با شبکه «ای بی سی نیوز» از سرفه‌های «میک مولوانی» به خشم آمد و او را از دفتر ریاست‌جمهوری بیرون کرد. در این لحظه پرتنش، مجری در حال پرسیدن سوالاتی درباره تحقیقات درباره پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ و سوابق مالیاتی ترامپ بود.

رویای بر باد رفته

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداو سیما سخنان رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر ژاپن همچنان در حال تحلیل و بررسی است. امریکایی‌ها که نظام محاسباتی خود را به هم ریخته می‌بینند در لحظات ابتدایی پس از سخنان رهبر انقلاب در سکوت خبری و رسانه‌ای سر می‌کنند. حادثه‌ای که هرچند به گفته خودشان هنوز عامل آن پیدا نشده، اما عملیات روانی امریکایی‌ها و انگلیسی‌ها بر روی آن آغاز شده است. امریکایی‌ها که هرچه توان داشتند برای بیرون آمدن از باتلاق جنگ‌های گذشته گذاشته‌اند، نای زد و خورد دوباره‌ای را ندارند، اما می‌خواهند رویای خود را در رسانه‌ها ببینند. شواهد هم نشان می‌داد عملیات فریب شکست خورده و به جای آن عملیات مقاومت هم از مردم و هم از مسئولان ادامه دارد.

خودشیرینی نتانیاهو برای ترامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بنیامین نتانیاهو نخستین بار در بیست سال گذشته، کلنگ شهرکی را در منطقه اشغالی جولان سوریه بر زمین زد که نام ترامپ برای آن انتخاب شده است. نتانیاهو برای تشکر از اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر منطقه اشغالی جولان، نام ترامپ را برای این شهرک انتخاب کرد. قرار است ۱۲۰ خانواده در شهرک ترامپ اقامت کنند. هزاران سوری ساکن منطقه جولان که بیشتر آنها از طایفه دروزی‌ها هستند، خود را ملت در اشغال می‌دانند و حاضر نیستند تابعیت و گذرنامه اسرائیلی دریافت کنند. نکته جالب این که در این مراسم وزش شدید باد در جولان اشغالی سوریه مراسم رونمایی از شهرک ترامپ را به شدت تحت الشعاع قرار داد و همه برنامه را به هم ریخت..

فیلم شادی مردم ارومیه بعد از برد ایران برابر روسیه

الفالف1 روز قبل
گروه ورزشی الف، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۱۹ ۳۹۸۰۳۲۶۲۲۸به گزارش مهر، عاشقان والیبال در ارومیه در بازی آخر هفته سوم مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها پس از برد شیرین و قاطع ایران برابر روسیه با حضور در خیابان‌ها و با راه اندازی کاروان‌های شادی در نقاط مختلف شهر خوشحالی خود را به نمایش گذاشتند. بادکنک‌های رنگی، کلاه‌های مزین به رنگ پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، صورت‌های رنگ شده و شیپورهای بزرگ و کوچک نشانه‌هایی از شادمانی و قدردانی مردم ارومیه از والیبالیست‌های تیم ملی است. مسیر گردشگری روستای بند ارومیه با بیشترین ازدحام مواجه است و از آنجایی که هتل محل اقامت ملی پوشان ایرانی در این مسیر قرار دارد، مأموران راهنمایی و رانندگی به دنبال روان سازی ترافیک در این مسیر هستند. سرو قامتان ایران امروز در دیدار با تیم ملی والیبال روسیه با قدرت هر چه تمام این تیم را سه بر صفر شکست دادند و صدرنشینی خود را در پایان هفته سوم تثبت کردند.

نظرها

اخبار بیشتر