تشریح اقدامات قرارگاه راهیان نور در خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. حوادث

تشریح اقدامات قرارگاه راهیان نور در خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور اقدامات این قرارگاه در خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده را تشریح کرد.

گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ سردار «یعقوب سلیمانی» با اشاره به اینکه از شروع بحران سیل در کشور، تمام امکانات و ظرفیت راهیان نور در اختیار سیل زدگان قرار گرفت، اظهار داشت: سپاه و بسیج مفتخرند که خود را خادم مردم بدانند و در زمان شروع بحران سیل در کشور هم شاهد فعالیت گسترده سپاه و بسیج و گروه‌های جهادی و خادمین شهدا برای خدمت رسانی به مردم سیل زده بودیم و در این میان، قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج هم تلاش نمود تا امکانات و ظرفیت خود را در اختیار سیل زدگان کشور قرار دهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در استان خوزستان، اردوگاه‌های اسکان راهیان نور در اختیار سیل زدگان قرار گرفت و روزانه شاهد پخت غذا برای سیل زدگان بودیم، گفت: به لحاظ زیرساخت‌هایی که در نقاط مختلف حمیدیه، اردوگاه‌های شهیدان حبیب‌اللهی و مسعودیان، زین‌الدین، کلهر، عاصی‌زاده و سایر اردوگاه‌های متمرکز و غیرمتمرکز کشوری در استان خوزستان وجود دارد؛ آمادگی اسکان ۱۵۰ هزارنفر پیش‌بینی و هماهنگ شد.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج افزود: اردوگاه‌های راهیان نور در اوایل شروع بحران سیل، در اختیار سیل زدگان قرار گرفت و شرکت اتوبوسرانی حمل و نقل جوان سیر ایثار نیز با تمام امکانات، در اختیار این عزیزان قرار گرفت.

وی ادامه داد: سپاه و بسیج و گروه‌های جهادی و مردمی با تمام ظرفیت و وجود، پای کار هستند و تا پایان برطرف شدن مشکلات خانه‌های مسکونی مردم سیل زده، در کنارشان خواهند بود.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه مردم خوزستان در زمان وقوع سیلاب با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کردند و سپس پس از فروکش کردن سیلاب با مشکل گل و لای موجود در منازل و کمبود مواد غذایی مواجه بودند، افزود: برخی روستا‌ها همچنان با مشکل سیلاب دست به گریبان است و قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج به یاری سیل‌زدگان شتافته است و در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه، شاهد توزیع ۱۴ هزار بسته غذایی و اقلام مصرفی و ضروری زندگی در میان مردم سیل زده این استان از سوی این قرارگاه بودیم؛ به طوری که بیش از ۲۰۰ نیسان در استان خوزستان، ۱۴ هزار بسته اقلام غذایی و ضروری را در میان مردم این استان توزیع نمودند.

در وبسایت خبری بخوانید: حوادث واقعی و تکان دهنده در ایران

وی با بیان اینکه قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج از اوایل سال ۹۸ و همزمان با بروز سیل در استان لرستان هم با اعزام نیرو‌های خادمین شهدا و مسئولان راهیان نور به شهرستان پلدختر، تلاش کرد که در کنار مردم سیل زده این شهرستان باشد، تصریح کرد: از ۱۶ فروردین ماه، همکارانمان در سازمان اردویی بسیج به کمک سیل زدگاه شهرستان پلدختر شتافتند و از آن روز تا به امروز تلاش شده که خدمات ارزنده‌ای برای سیل زدگان این شهرستان انجام داده شود و باید تاکید کرد که به همت قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج، روزانه شاهد پخت غذا برای ۶ هزار نفر در هر وعده بودیم و تلاش کردیم اقلام و کالا‌های ضروری مثل روغن، برنج، کنسرو، بیسکویت، قند، نبات، شیرینی و … را در میان خانواده‌های سیل زده این شهرستان توزیع کنیم.

وی ادامه داد: چندین تانکر آب در شهرستان پل دختر آماده کردیم و همچنین ساخت چندین حمام، ذبح ده‌ها گوسفند برای تهیه گوشت و توزیع آن در میان سیل زدگان، تهیه غذای گروه‌های جهادی، خادمین شهدا، هلال احمر، ارتش، سپاه، بسیج و گروه‌های مردمی و ساکنین این شهرستان و … از جمله عملکرد ما در شهرستان پل دختر بوده است و سپاه و بسیج در کنار مردم سیل زده هستند.

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج با اشاره به خدمات ارزنده گروه خادمین شهدا برای مردم سیل زده کشور اظهار داشت: خادمان شهدا، نیرو‌های داوطلبانه و عاشقی هستند که همه ساله داوطلبانه در مناطق عملیاتی دفاع مقدس به خدمات رسانی به زائران راهیان نور در یادمان‌های دفاع مقدس مشغول هستند و این کار را به نیت شهدا انجام می‌دهند، اما در زمان بحران سیل در کشور، شاهد حضور این نیرو‌های مردمی و انقلابی در کمک به مردم سیل زده بودیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
مهدی پورحیدر فرمانده آتش نشانان اعزامی در این باره گفت: یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ به علت نامشخصی پس از انحراف از مسیر اصلی خود با جدول و نرده‌های وسط بلوار برخورد کرد وسپس بر روی نرده‌ها ی فلزی وسط بلوار بر روی سقف واژگون شد. این فرمانده آتش نشانی افزود: هر دو سرنشین خودرو که یک زن ۳۲ ساله و یک مرد ۲۷ ساله بودند به شکل معجزه آسایی از این حادثه جان سالم بدر برده و قبل از رسیدن آتش نشانان از داخل خودرو خارج شده بودند. وی تصریح کرد: آتش نشانان پس از بازدید و بررسی و با رعایت موارد ایمنی اقدام به چیدمان علائم هشدار ترافیکی کرده و با ایجاد ترافیک مصنوعی جهت ایمن سازی محل حادثه، خطرآتش سوزی براثر نشت سوخت خودرو را برطرف کردند. پورحیدر ادامه داد: با حضور جرثقیل در محل حادثه این خودرو به حالت اول بازگردانده شد و همچنین آتش نشانان بی درنگ محل حادثه را از وجود بقایای به جا مانده از صحنه تصادف پاکسازی کرده و این وسیله نقلیه را به عوامل پلیس راهور تحویل دادند. گفتنی است: علت این حادثه توسط کارشناسان پلیس راهور مشخص خواهد شد.
تابناکتابناک6 ساعت قبل
پیشکسوت کشتی ایران و جهان، تصادف عجیب و خطرناکی را در حوالی کاشان تجربه کرد اما خوشبختانه زنده ماند. علیرضا حیدری، در یک تصادف شدید جان سالم به در برد. تصادف حیدری در این حد شدید بوده که او در صفحه اینستاگرامش تصویر زیر را منتشر کرده و نوشته خودش هم تعجب کرده که چطور در این سانحه رانندگی زنده مانده؟! گویا افراد دیگر جان باخته‌اند. در تصویر یک خودروی سمند مچاله شده دیده می‌شود
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان از تصادف مرگبار خودرو سواری پژو ۲۰۶ با کامیون کشنده ماک خبر داد. وی با اشاره به اینکه این تصادف در کمربندی مریانج اتفاق افتاده است، عنوان کرد: متأسفانه راننده که نوجوان ۱۵ ساله فاقد گواهینامه بوده است، همراه با سرنشین خود که یک نوجوان ۱۷ ساله بود، به علت شدت آسیب جان خود را از دست دادند. فکری تصریح کرد: متأسفانه نظارت و کنترل خانواده‌ها بر روی نوجوانان به ویژه پسران به شدت کم بوده وهیچ کنترلی بر روی اقدامات فرزندان خود از جمله رانندگی بدون گواهینامه ندارند. رئیس پلیس راه استان همدان با اشاره به اینکه صحنه تصادف کاملا بیانگر عدم توانایی راننده در کنترل خودرو بوده است، یادآور شد: شدت برخورد خودرو با کامیون پارک شده به قدری بوده است که هر دو سرنشین در همان لحظه اول جان خود را از دست می‌دهند. وی در پایان از خانواده‌ها درخواست کرد: به هیچ عنوان به فرزندان خود که توانایی رانندگی را ندارند و همچنین اقدامی برای دریافت گواهینامه نکرده‌اند، اجازه رانندگی ندهند و بر روی آنها نظارت داشته باشند.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
رییس گروه ژئوپولیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران: شکار پهپاد آمریکایی تنها شکار هواپیمای بدون سرنشین نبود، در حقیقت فتح قله غرور استکبار جهانی و شلیک به ابهت آمریکا بودبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ محمدحسن نامی با حضور در برنامه «بحث روز» گروه سیاسی رادیو ایران افزود: زمانی که هواپیمای گلوبال هاوک ساخته شد برای آزمایش ‍‍۱۱ بار مورد اصابت گلوله‌ها قرار گرفت، اما ساقط نشد. رئیس گروه ژئوپولیتیک مرکز راهبردی افزود: ساخت این هواپیما از سال ۲۰۰۱ آغاز شد و تا سال ۲۰۰۵ ادامه داشت، سابقه سرنگونی نداشت و در این جریان هم حتی کشور‌های بزرگ دنیا همچون روسیه واکنش‌هایی داشتند که نشان از تعجب آن‌ها است. وی گفت: امروزه نیروی هوافضای جمهوری اسلامی ایران که تحت فرماندهی سپاه پاسداران است اشرافیت خوبی به مسائل نظامی دارد و هر متجاوزی که به مرز‌های ما تجاوز کند حتما پاسخ دندان شکن دریافت خواهد کرد. مقابله ایران با قوی‌ترین فناوری دنیامشاور رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح نیز گفت: ایران در دفاع از منافع سرزمینی خود اندک مسامحه‌ای نخواهد داشت. وی گفت: با فناوری بالایی در هواپیمای آمریکایی مواجه هستیم که قابل قبول است، اما جمهوری اسلامی توانست با این فناوری مقابله و آن را خنثی کند.
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از آتش‌سوزی در هتل قصر مشهد و مهار آن خبر داد. امیر عزیری با اعلام این خبر، اظهار کرد: ساعت ۱۶:۱۴ دقیقه وقوع آتش‌سوزی در هتل قصر مشهد به آتش‌نشانی اعلام شد و نیروهای آتش‌نشانی دو دقیقه پس از اعلام حریق به محل حادثه رسیدند. وی ادامه داد: بیش از ۳۰ آتش‌نشان و ۴ خودروی آتش‌نشانی در محل حادثه حضور پیدا کردند و با اقدام به موقع تمامی مسافران هتل اکثرا از درب اصلی هتل خارج شدند. عزیزی با اشاره به حجم دود بالا در محل حادثه، تصریح کرد: سه نفر دچار تنگی نفس شدند که توسط مأموران اورژانس در محل تحت درمان قرار گرفتند. وی خاطرنشان کرد: این آتش‌سوزی جدی بود که با حضور به موقع نیروهای آتش‌نشانی مهار شد.
الفالف1 روز قبل
شکیبایی و آرامش از اصول اولیه‌ای است که پلیس آموزش دیده پیش از ورود به یک عملیات و در مواقع بحرانی و حساس باید داشته باشد. دومین مسأله بحث جلوگیری از ترویج خشونتی است که مجموعه پلیس و بخصوص پلیس پیشگیری سال‌ها برای تحقق آن تلاش کرده است. نکته سوم هم برخوردهای محتاطانه مدیران بخش‌های مختلف نیروی انتظامی با رسانه‌هاست. از فرمانده نیروی انتظامی تا معاونت اجتماعی هیچ‌کدام حاضر به گفت‌و‌گو نشدند و حتی رئیس پلیس پیشگیری هم که چند ثانیه‌ای صحبت کرد ما را تنها به توضیحات مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران بزرگ ارجاع داد! آیا پلیس همانند حالا که فیلم دست به دست و با واکنش‌های منفی جامعه هم روبه‌رو شده است، با مأمور خاطی برخورد می‌کرد؟!

نظرها

اخبار بیشتر