دانشگاه آزاد مولود انقلاب است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

دانشگاه آزاد مولود انقلاب است

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب است و همگام با جریان انقلاب اسلامی وارد گام دوم انقلاب شده است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمدمهدی طهرانچی صبح امروز در اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در گرامیداشت سی‌ و هفتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه افزود: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب است و همگام با جریان انقلاب اسلامی وارد گام دوم شده است.

وی با اشاره به رئوس اصلی بیاینه گام دوم گفت: بند دوم این بیانیه موتور پیشران کشور در عرصه علم و فناوری و ایجاد زیرساخت‌های حیاتی، اقتصادی و عمرانی است.

طهرانچی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین شبکه حقیقی دانشگاهی است که همگام با انقلاب اسلامی رشد و نمو کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گسترش آموزش عالی را رکن اصلی اقتصاد دانش‌بنیان دانست و اظهار داشت: اکنون برخلاف سیاست‌های کلی، ظرفیت و پذیرش دانشجو در کشور کاهش یافته و سیاست محدودکنندگی در متن کار قرار گرفته است.

کلانتری: رویکرد اصلی نشست مدیران دانشگاه آزاد عملیاتی کردن ساختار جدید استمعاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رویکرد اصلی نشست مدیران دانشگاه آزاد، عملیاتی کردن و شروع ساختار جدید دانشگاه در دوران جدید است.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

حجت الاسلام ابراهیم کلانتری صبح امروز در اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در گرامیداشت سی‌وهفتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه افزود: رویکرد اصلی این نشست، عملیاتی کردن و شروع ساختار جدید دانشگاه در دوران جدید است. لازم بود مدیران و رؤسای دانشگاهی در اجلاسی درباره سیاست‌های کلان و رویکردهای جدید دانشگاه تبادل نظر کنند.

وی افزود: ایجاد ارتباط بین مدیران ستادی و مدیران استانی از اهداف این اجلاس است. نشست امروز با آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی و گام دوم انقلاب مصادف شده که قطعا نقش دانشگاه در گام دوم انقلاب بسیار حیاتی و تاثیرگذار است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی به‌ عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه‌های جهان نقش اساسی در تحقق گام دوم انقلاب خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
استقبال مخاطبان سینما از آثاری که با موضوع مسائل راهبردی و قهرمانان کشور روی پرده می‌رود نشان می‌دهد اهالی هنر هفتم باید بیش از پیش به مسائل راهبردی در سینما توجه کنند. این کارگردان جوان پس از موفقیت‌های ماجرای نیمروز و استقبالی که سینما دوستان از آن کردند، «ترور سرچشمه» را روانه پرده نقره‌ای کرد. مستندی که به بررسی ابعاد آثار و چرایی انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی می‌پردازد. فیلمی که قصه عشق فائزه عبدالحمید را به تصویر می‌کشد. جعفر گودرزی نائب رئیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران در این باره گفت: متأسفانه مسائل راهبردی دغدغه سینماگران و مسؤولان سینمایی نیست.

تامین ۲۵ هزار تن کاغذ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سید عباس صالحی در حاشیه جلسه هیات دولت، در پاسخ به ابهامات خبرنگاران درخصوص چگونگی شمول کاغذ در فهرست کالا‌های اساسی افزود: در سال ۹۷، کل کاغذ مشمول کالای اساسی بود، اما از سال ۹۸ تفاوتی میان کاغذ فرهنگی (یعنی کاغذ مصرفی برای حوزه کتاب و مطبوعات) و کاغذ غیرفرهنگی قائل شده‌ایم و از ابتدای امسال فقط کاغذ کتاب و مطبوعات شامل کالای اساسی است و ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرد. وی با بیان اینکه این جابه جایی و تغییر مسیر و تثبیت این مطلب هم در تصمیم گیری و هم در سامانه و نیز در تعیین ارز اتفاقاتی را ایجاد کرد؛ گفت:، اما در حال حاضر یعنی تا پایان خرداد تامین حدود ۲۵ هزار تن معادل ۲۵ میلیون دلار تایید شده که حدود ۹ هزار و ۵۰۰ تن کاغذ مطبوعات و حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ تن کاغذ کتاب است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر روند سه ماهه ابتدای سال ۹۸ و مطابق برنامه تامین ۲۵ هزار تن کاغذ به گواه سامانه‌های وزارت ارشاد و وزارت صمت و بانک مرکزی افزود: مسیر مورد نظر این بوده که ما در شش ماهه اول سال در حد ۴۰ هزار تن کاغذ و در پایان سال هم ۸۰ هزار تن کاغذ داشته باشیم تا مشکل حوزه مطبوعات و کتاب حل شود که ان شاء الله با این روند آن را حل خواهیم کرد.

شمارش معکوس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

مثل گوهر شاد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی؛ مجموعه سعدآباد ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت هفتمین امام شیعیان، امام جعفر صادق (ع) اعلام کرد، روز شنبه ۸ تیر کاخ موزه‌های سعدآباد تعطیل و پذیرای بازدیدکنندگان نخواهدبود. مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در تمام ایام سال (بجز ایام سوگواری) از ساعت ۹ تا ۱۹ (فروش بلیت تا ساعت ۱۷) پذیرای گردشگران است.

نظرها

اخبار بیشتر