حجاج خراسان‌جنوبی هزینه ولیمه خود را به سیل‌زگان می‌دهند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. حوادث
حجاج خراسان‌جنوبی هزینه ولیمه خود را به سیل‌زگان می‌دهند

حجاج خراسان‌جنوبی هزینه ولیمه خود را به سیل‌زگان می‌دهند

فارسخبرگزاری فارس |
مدیر کل حج و زیارت خراسان‌جنوبی با اشاره به اهدای هزینه ولیمه حج برخی از زائران حج تمتع امسال خراسان‌جنوبی جهت کمک به مردم مناطق سیل‌زده کشور، گفت: زائرین استان بخشی از هزینه‌ی ولیمه خود را که بالغ بر ۴۰ میلیون تومان است به هموطنان سیل‌زده اختصاص داده‌اند.

ابوالفضل نوفرستی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، با اعلام اینکه ثبت‌نام از زائران حج تمتع استان از ۱۰ اسفندماه ۹۷ آغاز و به مدت یک هفته ادامه داشت، اظهار داشت: امسال دو هزار و ۵۰۰ زائر به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.

وی با بیان اینکه زائران حج تمتع در قالب ۱۷ کاروان اعزام می‌شوند، بیان داشت: ظرفیت کاروان‌ها ۱۶۰، ۱۳۵ و ۸۵ نفره است که دو کاروان زائران به اهل سنت و مابقی زائران اهل تشیع حضور دارند.

مدیر کل حج و زیارت خراسان‌جنوبی از اعزام نخستین کاروان حج تمتع استان به سرزمین وحی در ۲۵ تیرماه خبر داد و افزود: کاروان‌های حج تمتع از ۲۵ تیرماه به مدت ۵ روز از طریق فرودگاه بین‌المللی بیرجند به مدینه منوره مشرف می‌شوند.

نوفرستی با بیان اینکه امسال تمامی کاروان‌های اعزامی حج ۹۸ مدینه اول هستند و پس از آن به مکه مکرمه مشرف خواهند شد، تبیین کرد: ۵۳ درصد زائران خراسان‌جنوبی را مردان و ۴۷ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

وی میانگین سن زائران را ۶۰ سال اعلام کرد و گفت: سفر حج تمتع، خاص و ویژه است و زائران باید از آمادگی جسمانی و روحی مناسبی برخوردار و در این ارتباط پزشکان کاروان‌ها نسبت به سلامت زائران اعلام نظر خواهند کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث واقعی در ایران

مدیر کل حج و زیارت خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه مسن‌ترین زائر امسال ۹۱ سال و جوان‌ترین زائر ۳۲ سال دارد، تصریح کرد: حدود ۱۰ هزار نفر در استان برای حج تمتع ودیعه‌گذاری کرده و در صف انتظار اعزام به حج تمتع هستند.

نوفرستی بر ضرورت بهره‌گیری درست از فرصت‌ها توسط زائران تأکید و بیان داشت: سفر حج بسیار زودگذر و بین ۲۸ تا حداکثر ۴۰ روز است لذا باید حجاج از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.

وی با اشاره به اهدای هزینه ولیمه حج برخی از زائران حج تمتع امسال خراسان‌جنوبی جهت کمک به مردم مناطق سیل‌زده کشور، خاطرنشان کرد: امسال در حرکتی مردمی، زائرین استان بخشی از هزینه‌ی ولیمه خود را که بالغ بر ۴۰ میلیون تومان است به هموطنان سیل‌زده اختصاص داده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بابل گفت: در این آتش سوزی مهیب که عصر امروز آغاز شد و همچنان ادامه دارد چهار آتش نشان بابلی نیز بر اثر دود گرفتگی مصدوم شده‌اند. مازیار حسنی افزود: هنوز علت آتش سوزی و میزان خسارت به ۴۰ واحد تجاری که به طور کامل در این آتش سوزی سوخت، مشخص نیست. وی گفت: حدود ۲۰ خودروی آتش نشانی با بیش از ۷۰ آتش نشان از شهرهای بابل، بابلسر، امیرکلا، قائمشهر، آمل و ساری در حال اطفای حریق می‌باشند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مدارسی که فردا، چهارم اسفند ماه به دلیل پیشگیری از بیماری کرونا تعطیل شدند را مشاهده می‌کنید. مدارس استان قزوین تعطیل شدمدارس استان قزوین به مدت دو روز تعطیل خواهد بود. تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های گیلان تا چهارشنبههمه مدارس و دانشگاه‌های گیلان برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا از فردا تا چهارشنبه تعطیل است. تعطیلی دو روزه مدارس گلستانبا تصمیم اعضای شورای سلامت مدارس استان تعطیل شدمدارس استان قم ۲ روز تعطیل شدروز‌های یکشنبه و دوشنبه، ۴ و ۵ اسفندماه تمام مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی، مهدکودک‌ها و مراکز حوزوی استان قم تعطیل است. تعطیلی یک هفته‌ای مدارس و آموزشگاه‌های استان مرکزیمدارس و آموزشگاه‌های استان مرکزی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا پایان هفته تعطیل شدند.

از انگل تا قطار بوسان: جذاب‌ترین فیلم‌های سینمایی کره جنوبی + عکس

5+
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
آتش سوزی مهیب سبب سوختن کامل ۴۰ واحد تجاری در بازار بابل شده است. مازیار حسنی مدیرعامل سازمان آتش نشانی بابل در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سوختن کامل ۴٠ واحد تجاری در آتش‌سوزی مهیب در بازار بابل از مصدومیت چهار آتش نشان در عملیات امدادرسانی خبر داد و گفت: آتش‌نشان بابلی در عملیات مهار آتش‌سوزی پاساژ ابراهیمی واقع در خیابان بازار بابل دچار مصدومیت شدند. وی افزود: دو نفر از آتش‌نشانان به خاطر ضرب‌دیدگی دست و پا و ۲ نفر نیز به دلیل مشکلات تنفسی دچار مصدومیت شدند که حال عمومی مصدومین خوب گزارش شد. وی ادامه داد: همچنین حدود ۴۰ واحد تجاری در این آتش‌سوزی گسترده به طور کامل در آتش سوخت و سقف چندین واحد تجاری نیز به دلیل حجم گسترده آتش، دچار ریزش شد. حسنی گفت: ۱۹ خودروی آتش‌نشانی شامل ۱۱ خودرو از بابل و ۸ خودرو از شهرهای بابلسر، امیرکلا، قائم‌شهر، آمل و ساری با حدود ۷۰ آتش‌نشان در این عملیات حضور داشتند.

از انگل تا قطار بوسان: جذاب‌ترین فیلم‌های سینمایی کره جنوبی + عکس

5+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
روابط عمومی این دانشگاه شنبه شب در اطلاعیه خود بیان داشت: به منظور جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری ناشی از ویروس کرونا و کاهش دغدغه خانواده‌ها و دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی، تمامی کلاس‌های آموزشی این دانشگاه در شهرستان‌های اردبیل، نمین، مشگین‌شهر و پارس‌آباد، از روز یکشنبه ۴ اسفند تا پنجشنبه ۸ اسفند تعطیل می‌باشد. همچنین دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل نیز اعلام کرد که برای جلوگیری از شیوع احتمالی هرگونه بیماری و کاهش دغدغه خانواده‌ها و دانشجویان کلاسهای آموزشی این دانشگاه در سراسر استان اردبیل، روزهای یکشنبه و دوشنبه تعطیل است. آموزش و پرورش استان اردبیل نیز مدارس این استان را در روزهای یکشنبه و دوشنبه تعطیل اعلام کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر