مرگ بر اثر تماشای اپرا / ماجرای زنی که قربانی خندیدن زیاد شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سرگرمی

مرگ بر اثر تماشای اپرا / ماجرای زنی که قربانی خندیدن زیاد شد

انتخابخبرگزاری انتخاب |
در سال 1782، یک اتفاق بسیار عجیب برای یک تماشاچی اپرا رخ داد. این تماشاچی اپرا به علت خنده زیاد جان باخت. این موضوعی باورنکردنی اما واقعی است.

در سال ۱۷۸۲، یک اتفاق بسیار عجیب برای یک تماشاچی اپرا رخ داد. این تماشاچی اپرا به علت خنده زیاد جان باخت. این موضوعی باورنکردنی اما واقعی است.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، شاید برای افرادی که با اپرا آشنایی ندارند، اپرا شامل یک می‌شود که صرفا یک متن را با سبکی یکنواخت و خسته کننده می‌خواند. اما اپرا بسیار متنوع و جذاب است و گاهی به جای اجرای سولو ترکیبیست از چندین اجرای متنوع با سبک‌های مختلف از تنور تا باس. افزون بر این گاهی ارا با نمایش ترکیب می‌شود و شاهد اجرا یک تئاتر اپرای باشکوه می‌شویم.

در سال ۱۷۸۲ یک بانوی بریتانیایی علاقه مند به اپرا تصمیم گرفت برای دیدن اجرای تئاتر اپرایی که در سالن شهر لندن اجرا می‌شد برود. این تئاتر اپرا شامل بخش هایی نیمه کمدی نیز بود. خانم فیتزبربرت که اهل شمال امپوتتشایر بود هرگز فکرش را هم نمی‌کرد قرار است با دیدن یک تئاتر جان دهد.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

همه چیز از لحظه‌ای شروع شد که چارلز بنیستر با لباسی زنانه برای ایفای نقش پلی پیچهام روی صحنه ظاهر شد و طبیعتا بسیاری از حضار هم خندیدند. اما خنده خانم فیتزبربرت بند نمی‌آمد و تا ساعت‌ها به خندیدن ادامه داد تا جایی که مجبور شد زودتر از پایان نمایش سالن را ترک کند. او به خانه برگشت اما خنده او تبدیل به یک هیستری غیرقابل کنترل شده بود و همچنان ادامه یافت. این ماجرا تا چند روز ادامه یافت تا این که سرانجام در ۱۹ آوریل به مرگ وی منجر شد. پزشکانی که او را معاینه کرده بودند در گواهی فوت وی نوشتند: «عدم توانایی حذف این صحنه از حافظه او، به هیستریک هایی سریالی منتهی شد، که بدون وقفه ادامه یافت تا اینکه در روز جمعه منجر به مرگش شد.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-طرز تهیه کیک سیب مغزدار / مواد لازم برای تهیه کیک سیب مغزدار / مواد میانی کیک سیب / طرز تهیه کیک سیب / طرز تهیه کیک خوشمزه / خواص سیبمواد لازم برای تهیه کیک سیب مغزدار: تخم مرغ چهار عدد.. شیر یک لیوان …روغن نصف لیوان …شکر یک و نیم لیوان. مواد میانی کیک سیب: سیب دو عدد درشت. برای تهیه کیک بهتراست که سیب زرد باشه. خواص سیب برای افزایش ایمنیاجزای فعال و فرار در سیب با اثرات ضد میکروبی و ضد قارچی ارتباط دارد. (طرز تهیه کیک سیب مغزدار)
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تکلیف بازیکنان تمدیدی استقلال هنوز روشن نشده است. تا اینجا فقط وریا تمدید کرده و احتمالا حسینی هم ظرف امروز و فردا قراردادش را تمدید خواهد کرد. استقلال در تلاش بود تا علی کریمی هافبک دفاعی خود را هم حفظ کند اما خبرهای رسیده حکایت از آن دارد که این بازیکن به آبی‌ها پیام داده قطعا فصل بعد در جمع آنها باقی نخواهد ماند. کریمی یک فصل در استقلال توپ زد و البته بازی‌های زیادی را به خاطر مصدومیت از دست داد. آبی‌ها خیلی زود تلاش خود را برای جذب دو هافبک دفاعی آغاز کرده‌اند.

فیلم | گریه دختران مشهدی از دیدن نوید محمدزاده

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
لوییز گیبسون را می‌توان اسطوره طراحی چهره نامید. زنی که با طراحی‌های خیره کننده خود موفق شد به پیدا کردن هزاران مجرم کمک کند. لوییز گیبسون به خاطر طراحی‌های خیره کننده خود حتی از طراحی کامپیوتری نیز دقیق‌تر عمل می‌کرد تا جایی که با رکورد ۱ هزار مجرم موفق شد نام خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند. او وارد اداره پلیس در هوستون شد و پس از دو طرح که برای پلیس زد در طرح سوم موفق شد به دستگیری مجرم کمک کند و در نتیجه کارش مود توجه واقع شد. لوییز با برخی از شاهدان بین ۳ تا ۵ ساعت حرف می‌زد تا بتواند بهترین طرح را ارائه دهد.
ایسناایسنا1 روز قبل
حس مکان مقوله‌ای مهم و نو در صنعت گردشگری دنیاست که با خلق تجربه و برقراری ارتباط معنوی و عاطفی بین گردشگران و بناهای تاریخی باعث حس تعلق‌خاطر و احترام در گردشگران نسبت به مقصدشان می‌شود و بی‌توجهی به آن می‌تواند ایران را به مقصد یک باره گردشگران تبدیل کند. به گزارش ایسنا، یک خانواده آلمانی که همگی کفش‌هایشان را به دست گرفته و چهار نفری کوچه‌های گلین بافت تاریخی یزد را به شکلی طواف می‌کنند و واضح است که می‌خواهند زمین تاریخی یزد را با تمام وجود لمس کنند اما آنچنان غرق در لذت آرامش این بافت تاریخی هستند که متوجه نگاه‌های متعجب دور و برشان نمی‌شوند. حاجی‌سعید در مورد تجربه چنین شیوه‌ای در گردشگری کشورمان خاطرنشان می‌کند: هر چند برخی در زمینه‌ ایجاد حس مکان برای گردشگران کشورمان موفق عمل کرده‌اند اما بطور کلی در این مقوله مهم و نوین گردشگری هنوز دچار مشکل و ضعف هستیم. وی تکرار سفر گردشگران به ایران را از مهمترین تجارب موفقیت برخی راهنمایان گردشگری در ایجاد حس مکان عنوان می‌کند و می‌گوید: این بازگشت مجدد همان حس تعلق خاطر به یک کشور فارغ از ارتباطات فرهنگی، مذهبی یا نژادی است. رییس پردیس گردشگری هفت اقلیم در پایان نیز رویکرد کلی‌نگری و سیستمی در ارائه توضیحات به گردشگران را یکی از ضرورت‌های فعالیت در صنعت گردشگری برمی‌شمارد و از توجه جدی به این حوزه یاد می‌کند.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
شاید تعجب کنید اگر بدانید که ایسلند یکی از جذاب‌ترین و البته ایده آل‌ترین کشورهای جهان است. اما جالب است بدانید که افزون بر این اطلاعات، گاهی اطلاعاتی وجود دارند که بسیار جذاب‌تر محسوب می‌شوند. به گفته دانشمندان، آب و هوای ایسلند به آنها کمک می‌کند تا پشه‌ها از بین بروند. بر خلاف دیگر کشورهای سرد، آب و هوا در ایسلند به سرعت و به طور غیر منتظره تغییر می‌کند. این موضوع نشان می‌دهد که این کشور یکی از به روز‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر