چهاردهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده شرکت پدیده برگزار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
چهاردهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده شرکت پدیده برگزار شد

چهاردهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده شرکت پدیده برگزار شد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
چهاردهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده شرکت پدیده به ریاست قاضی منصوری در مشهد برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این جلسه که در ابتدا با تذکرات قاضی منصوری در خصوص لزوم رعایت موارد قانونی توسط اطراف پرونده همراه بود، رئیس دادگاه از حضور هیأت وکلای مدافع، نمایندگان سهامداران، اصحاب رسانه و مطبوعات در جلسات علنی دادگاه تقدیر و از حمایت‌های مسئولان عالی قضائی، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی و مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی تشکر کرد.

همچنین رئیس دادگاه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی کشور مستقر در مشهد، از نماینده مدعی العموم خواست تا ضمن قرائت کیفرخواست سایر متهمین، گزارشی با موضوع بازگرداندن اموال سهامداران در فرصت اعطایی دادگاه ارائه نماید.

با قرائت کیفرخواست تعدادی دیگر از متهمین شرکت پدیده توسط نماینده مدعی العموم؛ ارائه آخرین دفاع توسط متهمین و وکلای مدافع آنان در صحن علنی دادگاه ادامه دارد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

قاضی منصوری با اشاره به دفاعیات انجام شده در صحن علنی دادگاه خطاب به متهمین گفت که در بیان مطالب خود شفافیت و صداقت را مد نظر قرار دهند و حقیقت را بگویند.

نماینده دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی با تقدیر از ریاست دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به دلیل اعطای فرصت به متهمین با هدف استرداد اموال سهامداران، گفت: این اقدام دادگاه بسیار ارزشمند بود و تعدادی از متهمین از این فرصت مغتنم استفاده کردند که انشاالله مورد توجه ریاست دادگاه قرار خواهد گرفت.

ادامه دارد

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز7 ساعت قبل
طبق برنامه سازمان حج و زیارت اولین اعزام زائران به حج تمتع ۱۷ تیرماه و آخرین اعزام ۱۴ مرداد است. باشگاه خبرنگاران جوان: زائران حج تمتع ۹۸ امسال با ۳۶۱ پرواز و از ۱۷ ایستگاه به حج تمتع مشرف می‌شوند که بخشی از زائران مدینه قبل و بخشی دیگر مدینه بعد هستند. طبق برنامه سازمان حج و زیارت اولین پرواز رفت زائران ۱۷ تیرماه و آخرین پرواز ۱۴ مرداد ماه است. همچنین ۲۶ مرداد ماه اولین پرواز برگشت و آخرین پرواز ۱۷ شهریور ماه است. همچنین برای ارائه خدمات بهتر به زائران و پیگیری مشکلات ۱۷ جلسه با سپاه حفاظت هوایی و ۳۴ جلسه با مدیران فرودگاه‌ها برگزار شده است.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
معصومه ابتکار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد تعیین مصادیق خشونت در لایحه تامین امنیت زنان که در نشست اخیرش با رئیس قوه قضائیه مطرح شده است، گفت: این لایحه جامع بوده و تمام مصادیق خشونت در پی بررسی ابعاد فرهنگی و اجتماعی در آن لحاظ شده است و تغییراتی نیز در آن اعمال شده و امیدواریم که به سرعت نیز ابلاغ شود. تغییر به‌روز در تعیین مصادیق خشونت در لایحه تامین امنیت زنان امکانپذیر خواهد بودوی ادامه داد: البته این امکان هم وجود دارد که بعد از این به مصادیق خشونتی که در این لایحه درج شده، مواردی اضافه شده یا حذف شود، ضمن اینکه تعدادی از آنها در دیداری که با آقای رئیسی داشتیم، مطرح شد. معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، در رابطه با نبود ضرورت برای استفاده از چادر برای متهمان زن جهت حضور در محاکم قضایی، خاطرنشان کرد: حذف چادر متهمان موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد و همان طور که آقای رئیسی هم بدان اشاره کرد، قوه قضائیه می‌تواند به این موضوع به طور جدی ورود کند. اصلاح روند وصول مهریه نباید به تضییع حقوق زنان منتهی شودابتکار در مورد تاکید رئیس قوه قضائیه بر آزادی تمام زندانیان مهریه، یادآور شد: اگر قرار باشد این امر محقق شود، ابتدا لازم است که تمام ابعاد آن مورد بررسی قرار گیرد، به گونه‌ای که وضعیت و حقوق زنان در این مورد نادیده گرفته نشود، چرا که مهریه یکی از ابزاری است که زنان می‌توانند از آن برای احقاق حقوقشان استفاده کنند. معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، تصریح کرد: هم‌اکنون این زمینه ایجاد شده است که این لایحه در دولت به تصویب رسیده و برای بررسی در صحن علنی به مجلس شورای اسلامی فرستاده شود. /پایان پیام
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اجرای مصوبه راهبردهای برنامه عملیاتی مدیریت بحران و برنامه واکنش اضطراری در مترو و فضاهای زیر سطحی را گام مؤثری در کاهش خطرپذیری شبکه مترو و فضاهای زیرسطحی شهر تهران دانست. به گزارش ایسنا، رضا کرمی محمدی در پنجمین نشست کمیته عملیاتی مدیریت بحران در مترو و فضاهای زیرسطحی با اشاره به مصوبه شورای شهر تهران در سال ۹۵ با موضوع راهبردهای برنامه عملیاتی مدیریت بحران و برنامه واکنش اضطراری در مترو و فضاهای زیر سطحی را گام مؤثری در کاهش خطرپذیری شبکه مترو و فضاهای زیرسطحی شهر تهران گفت: این مصوبه در راستای مخاطرات زیرسطحی شهر تهران بوده و یک مطالبه جدی است که اجرای آن نیاز به سرعت بخشیدن بیشتری به این موضوع دارد و نباید مدیریت بحران را به بعد از حادثه موکول کرد بلکه باید قبل از وقوع آن را مدیریت کرد. به گفته رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران وضعیت مدیریت بحران در حال حاضر نسبت به ۲۵ سال قبل خوب است اما کافی نیست و باید به فعالیت‌ها در این حوزه سرعت بیشتری بخشید. صمیم مرادی روزبهانی معاون آمادگی، عملیات و پدافند غیر عامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز در این جلسه گفت: کمیته عملیاتی مدیریت بحران در مترو و فضاهای زیرسطحی با موضوع راهبردهای برنامه عملیاتی مدیریت بحران و واکنش اضطراری در مترو و فضاهای زیرسطحی شامل ۲۳ عضو از سازمان‌ها و نهادهای مختلف است که ۵۰ اقدام لازم برای سهم و نقش هر دستگاه اجرایی و نیاز سنجی دستگاه‌ها و برآورد اعتبارات مورد نیاز احصاء و در سال گذشته ابلاغ شده است. روزبهانی اضافه کرد: اجرای این مصوبه نیازمند همکاری مؤثرتر اعضا و دستگاه‌های متولی می‌باشد و می‌تواند گام مؤثری در کاهش خطرپذیری شبکه مترو و فضاهای زیرسطحی شهر تهران باشد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی با بیان اینکه ایجاد صنایع پایین دستی مس و ذغالسنگ می‌تواند کارگران زیادی را مشغول به کار کند و باید مورد توجه استان قرار گیرد گفت: ظرفیت تولید ذوب و مس کاتد در استان کرمان که سال‌ها راکد بوده است بسیار عظیم است. وی با بیان اینکه ساخت و ساز مسکن اشتغال آفرین است و باید نهضت احداث مسکن برای کارگرانی که خانه ندارند در استان فعال شود گفت: زمین اختصاص داده شده ویلایی نیست و باید به صورت مجتمع احداث شود. پورابراهیمی با اشاره به اینکه کارهایی که در وزارتخانه کار شده قابل تقدیر است و هفته گذشته فهرست مدیران و حقوق آنها بر روی سایت گذشته شده است افزود: در بعضی موارد از وزیر کار گلایه داریم. وی با بیان اینکه انتخاب مدیر تامین اجتماعی بدون مشورت با نماینده کارگران و کارفرمایان نغض قانون است گفت: پول سازمان تامین اجتماعی از کارگران و کارفرمایان است و دولت یک ریال سرمایه‌گذاری ندارد. انتهای پیام/ ت

بازگشت لاله‌های سرخ وطن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ بار دیگر تهران میزبان تشییع ۱۵۰ شهیدی است که پیکر پاکشان پس از ۳۰ سال چشم انتظاری به وطن بازگشته است. تشییع پیکر پاک شهدا فردا ساعت ۹ صبح از مقابل دانشگاه تهران به سمت معراج شهدا انجام خواهد شد و سخنران این مراسم حجت الاسلام رئیسی رئیس قوه قضائیه خواهد بود.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرایم دادگستری استان گیلان گفت: امروزه کسی از اثرات شوم مواد مخدر کاملا دور نیست و حل این معضل اجتماعی به‌عنوان یک خطر جدی، نیازمند یک عزم جدی و همگانی است و همه نهادها و مسئولان و همچنین خانواده‌ها بایستی در این راستا تلاش کنند. وی با اشاره به اینکه انواع بیماری‌ها، تصادفات و مواد مخدر از جمله مهم‌ترین عوامل تهدید کننده سلامت بشر هستند تصریح کرد: از آنجایی که مواد مخدر در باور مردم به معنای مواد افیونی است، قانونگذار اعتیاد را جرم تلقی می‌کند اما در برخورد با آن نگاه افتراقی و ترحم‌آمیز دارد. آقایی با بیان اینکه دادگاه درمانی ۲ سال است که در ۵ استان کشور اجرا می‌شود خاطرنشان کرد: استان گیلان در این رابطه رتبه نخست را دارد زیرا تعداد معتادان کارتن‌خواب طی این ۲ سال در سطح استان بسیار کم شده است و در این طرح کرامت و حقوق انسانی در برخورد با معتادان رعایت می‌شود. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرایم دادگستری استان گیلان گفت: استان گیلان در زمینه حمل، فروش و نگهداری مواد مخدر رتبه ۴ و در بحث استعمال مواد مخدر نیز رتبه ۱۵ کشوری را دارد و این آمار نشان می‌دهد که وضعیت استان گیلان نسبت به برخی استان‌ها در کشور بهتر است. آقایی با اشاره به عوامل موثر در کاهش آمار اعتیاد اظهار داشت: ابتدا والدین وظیفه دارند که در تربیت درست فرزندان خود کوشا باشند زیرا امروزه مواد مخدر همه افراد در سنین مختلف را تهدید می‌کند و دولت نیز با برنامه‌ریزی در جهت ایجاد اشتغال گام بردارد.

نظرها

اخبار بیشتر