۷ هزار میلیارد ریال جریمه در ۸۳ روز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. تکنولوژی
۷ هزار میلیارد ریال جریمه در ۸۳ روز

۷ هزار میلیارد ریال جریمه در ۸۳ روز

ایسناخبرگزاری ایسنا |
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: متخلفان در ۸۳ روز نخست سال جاری به ۷ هزار میلیارد (تریلیون) و ۷۰۳ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شده‌اند.

به گزارش ایسنا، سید یاسر رایگانی صبح امروز (چهارشنبه) در نشست خبری خود در محل سازمان تعزیرات حکومتی در رابطه با آمار کلی این سازمان در ۸۳ روز نخست سال جاری (تا ۲۱ خردادماه) اظهار کرد: در این مدت ۱۲۰ هزار و ۶۴۱ پرونده وارده به تعزیرات داشته‌ایم و ۱۰۷ هزار و ۸۲ پرونده مختومه شده است که کل پرونده‌های مانده سازمان ۵۶۴۵۵ فقره است. متخلفان در این ۸۳ روز به ۷ هزار میلیارد (توریلیون) و ۷۰۳ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شده‌اند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی بیشترین پرونده‌ها را مربوط به حوزه کالا و خدمات دانست و عنوان کرد: بیشترین ارزش ریالی تخلف مربوط به حوزه قاچاق است که مقایسه تعداد پرونده‌های قاچاق و میزان ارزش ریالی نشان دهنده برخورد با قاچاقچیان در سطح کلان است.

وی با اشاره به طرح ضیافت ماه مبارک رمضان، بیان کرد: ۳۵۰۲ تیم گشت مشترک تعداد ۱۶ هزار و ۴۷۲ مورد بازرسی انجام داده‌اند و در این بازرسی‌ها ۵۸۲۲ واحد دارای تخلف، ۵۸۲۴ واحد بدون تخلف، ۴۸۲۶ واحد تذکر گرفتند و برای ۶۳۶۳ متخلف پرونده تشکیل شده و متخلفان جمعا به پرداخت ۱۹۶ میلیارد و ۴۹۴ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شده‌اند.

رایگانی در رابطه با آمار کلی پرونده‌های مربوط به خودروها، تصریح کرد: رئیس سازمان حمایت در رابطه با سه، چهار خودروساز ورود داشتند که در مورد گروه خودروسازی بهمن، خودرو بستر ۱۵۰ دستگاه تعهد تحویل مانده بود که با ورود تعزیرات به قیمت مصوب سازمان حمایت یعنی ۱۰۳ میلیون تومان تحویل مشتری شده است. در مورد خودروی هاوال ۱۰۰ دستگاه مانده را پیگیری کردیم و به قیمت مصوب سازمان حمایت تحویل مشتری شد و ۱۴۰۰ خودرو تعهد دیگر باقی مانده که از طریق پلیس راهور و سایر دستگاه‌ها پیگیر هستیم تا کارهای تحویل آن انجام شود. آخرین اطلاعات قطعه خودرو از گمرک استعلام گرفته شده و از پلیس راهور تعدادی پلاک برای این خودروها صادر شده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی همچنین در رابطه با شرکت سایپا و تعهد تحویل خودرو سیترون (C۳) ۲۰۰۰ دستگاه تعهد داشتند که ۱۳۰۰ مورد را تحویل دادند. ۷۰۰ شاکی از سازمان حمایت به سازمان تعزیرات ارجاع شده بودند که برای ۷۰۰ دستگاه باقی مانده مهلت یک ماهه برای تحویل داده شده است. قول می‌دهیم روند تحویل را پیگیری خواهیم کرد تا ۷۰۰ شاکی خودروهای ثبت نامی خود را تحویل بگیرند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

وی در رابطه با کرمان خودرو نیز گفت: این شرکت خودرو سازی به ۴۵ دستگاه تعهد تحویل داشتند که پیگیری کردیم و تحویل شد و در حال حاضر ۴۰ نفر جدیدا به دلیل عدم تعهدات مراجعه کردند که در حال پیگیری این موارد جدید هستیم. پرونده‌ای با ۱۷۰۰ شاکی از شرکت هوو داشتیم که بعد از مدت‌ها با جلساتی که برگزار شد همه خودروها تحویل شده و فقط ۳۰ خودرو باقی مانده است. سیاست ما حمایت از تولید است و دوست نداریم واحدهای تولید کننده جریمه شوند. ایران خودرو و سایپا هم در حال انجام تعهدات و تحویل خودروها هستند.

رایگانی با اشاره به مراجعه یکی از شهروندان به تعزیرات در مورد سایپا که گفته است خودرو من کراس ۳۰۰ برلیانسفول اتوماتیک بوده که در پیش فروش باید همان موقع مبلغ خودرو را واریز می‌کردیم، ادامه داد: می‌گویند تاریخ صدور دعوتنامه در ماه‌های تیر، مرداد و شهریور است و در هر ماهی که صادر شود حداقل ۶۰ روز بازه زمانی تحویل خودرو طول می‌کشد که این تماما به نفع شرکت است. از طرف دیگر پرسیدم اگر بخواهیم پول را پس بگیریم چه؟ گفتند که واریز پول شما با سودش ۳ ماه زمان می‌برد یعنی اگر پولمان را هم بخواهیم باید ۳ ماه صبر کنیم.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی بیان کرد: با شرکت رامک خودرو توافق خوبی صورت گرفته است و یک هزار خودرو در گمرک دارند که بخش تشریفات آن بر عهده ما نیست. در مورد شرکت ایران خودرو دیزل پرونده سنگینی وجود داشت و حساب‌ها مسدود و اموال توقیف شده بود که توافق کردیم به شرط عمل به تعهدات حساب‌ها رفع مسدودیت و اموال رفع توقیف شوند. ۱۲ هزار پرونده خودرو را مختومه کرده کردیم و این آمار پرافتخاری است و در یک سال رضایت ۱۲ هزار شاکی را جلب کردیم.

ادامه دارد…

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زومیتزومیت13 ساعت قبل
به‌عنوان مثال احتمالا بخشی از تولید آیفون در چین به کشورهای دیگر منتقل شود. اپل قصد دارد ۱۵ تا ۳۰ درصد از تولید آیفون را از چین خارج کند. تحلیل‌گران پس از اعلام خبر چینی‌ها پیش‌بینی کرده بودند که قیمت آیفون در نتیجه‌ی تعرفه‌ها ۱۴ درصد افزایش خواهد یافت. به‌هرحال قبلا در اخبار خوانده بودیم که در صورت افزایش تنش میان چین و آمریکا، اپل تولید محصولات خود را از چین خارج خواهد کرد. تحلیل‌ها نشان می‌دهد که همکار تایوانی اپل یعنی فاکسکان، توانایی تولید آیفون خارج از خاک چین به‌اندازه‌ی نیاز بازار آمریکا را دارد.
زومیتزومیت1 روز قبل
دسترسی از‌ راه‌ دور و آنی و بی‌سیم به محاسبات هوش مصنوعی در حجمی برابر با محاسبات مغز انسان از این جمله‌اند. راپاپورت یکی از پژوهشگران پیش‌گام دانشگاه نیویورک است که در حوزه‌ی ارتباطات بی‌سیم فعالیت می‌کند. این کار حتی در امواج میلی‌متری امروزی هم امکان‌پذیر نیست که فقط یکی از‌ آن‌ها می‌تواند دسترسی به پهنای باندی به وسعت بزرگ‌راهی با ۵۰۰ باند را فراهم کند. طبق قانون مور، تا سال ۲۰۳۶ کامپیوترهایی با قدرت محاسباتی مغز انسان، تنها به قیمت هزار دلار به کاربران فروخته خواهند شد. همچنین، فرکانس‌های امواج زیرمیلی‌متری مانند امواج میلی‌متری به آنتن‌های کاملا جهت‌دار نیاز دارند.
مجله سخت‌افزارمجله سخت‌افزار1 روز قبل
در کدهای درایو لینوکس اشاراتی به گرافیک‌های Navi ۱۰، ۱۲، ۱۴ و ۲۱ شده است. AMD تنها از گرافیک‌های RX ۵۷۰۰ XT و RX ۵۷۰۰ بر مبانای Navi ۱۰ رونمایی کرده اما احتمالا شاهد تعداد بیشتری پردازنده‌ گرافیکی از معماری Navi خواهیم بود. این کد شامل Navi ۱۰، Navi ۱۲، Navi ۱۴، Navi ۲۱، Navi ۱۰ Lite احتمالا با دو نسخه A۰ و B۰، همچنین Navi ۱۲ Lite و Navi ۲۱ Lite می‌باشد. اکثر آنها با این نظر همراه شده‌اند که Navi ۱۰ و Navi ۱۲ هر دو برای بازار میان رده، Navi ۱۴ برای بازار پایین رده و البته Navi ۲۱ نیز در بخش بالا رده بازار حضور خواهند داشت. درباره سری Radeon RX ۵۷۰۰ نیز که اطلاع داریم قرار است در مقابل دو نمونه GeForce RTX ۲۰۶۰ و RTX ۲۰۷۰ قرار بگیرد.
دیجیاتودیجیاتو5 ساعت قبل
آلتو در دومین ماجراجویی‌اش به صحراها سفر کرد (Alto's Odyssey) اما اگر در کوهستان می‌ماند و کوهستان هم حال و هوای شلوغ‌تری به خودش می‌گرفت، شاید Grand Mountain Adventure تبدیل به همان تصویری می‌شد که اتفاق می‌افتاد. Grand Mountain Adventure شبیه به دنباله معنوی Alto's Adventure است. همین اشتراکات هم برای اینکه Grand Mountain Adventure را جواب به یک سوال هیجان‌انگیز به حساب بیاورم، کافی به‌نظر می‌رسند؛ «چه می‌شد اگر آلتو کوهستان را ترک نمی‌کرد؟». در Grand Mountain Adventure بازیکن نقش اسکی‌سواری را داشته و آزادانه با رفتن به هر جایی که خواست، می‌تواند کارهای مختلفی انجام بدهد. Grand Mountain Adventure را باید جزو دوست داشتنی‌ترین بازی‌های جدید موبایل بنامیم.
انتخابانتخاب1 روز قبل
شرکت اپل اعلام کرده که به زودی تولید قطعات خود را در خاک چین کاهش می‌دهد این موضوع نشان می‌دهد جنگ تجاری چین و ایالات متحده وارد فازی جدید شده و به طور علنی شرکت‌های بزرگ و سرشناس ایالات متحده را نیز درگیر کرده است. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اپل در حال بررسی کاهش ۱۵ تا ۳۰ درصد از تولید سخت افزارهای خود در خاک چین است. بر همین اساس نیز اپل گزارش داده که می‌خواهد روند تولیدات خود را را تغییر دهد و به نظر می‌رسد این روشی است برای دور زدن مشکلات احتمالی پیش رو. پیش از این نیز کشورهایی مانند هند و ویتنام با ایالات متحده همکاری کرده‌اند. اما جا به حایی بخش تولید قطعات به سادگی جملات روی کاغذ نیست.

بیگانگان به ایستگاه بین المللی فضایی رسیدند + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، ویدئویی که به تازگی منتشر شده است نزدیک شدن یک یوفو یا شیء پرنده ناشناس به ایستگاه بین‌المللی فضایی را نشان می‌دهد. این ویدئو که در تاریخ ۱۴ ژوئن در یوتیوب منتشر شد یک یوفوی استوانه‌ای‌شکل را نشان می‌دهد که به آرامی به ایستگاه فضایی نزدیک می‌شود. در این ویدئو صدایی از ایستگاه فضایی شنیده می‌شود که می‌گوید: «تماس گرفته و دریافت شد.» صدایی از ایستگاه فضایی شنیده می‌شود که می‌گوید: تماس گرفته و دریافت شد. این بدین معنی است که آن‌ها با یوفو در خارج از ایستگاه بین‌المللی فضایی ارتباط برقرار کرده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

بیرانوند بزرگ‌ترین بمب نقل‌وانتقالات را لو داد؛ ستاره ملی‌پوش استقلال، قرمزپوش می‌شود+ عکس

روزنو3 ساعت قبل

۸۰ هزار متر مربع از معابر شهر دهدشت آسفالت می‌شود

ایرنا22 ساعت قبل

اظهارات عادل الجبیر در خصوص جنگ با ایران

افکارنیوز9 ساعت قبل

اولین عکس از اعدام ۳ جوان پلید در بندر عباس / این زن توانست از چنگال آن‌ها فرار کند

رکنا15 ساعت قبل

فهرست ۱۸ نفره بزرگسالان با کنعانی‌زادگان و طارمی تکمیل می‌شود/ پول، مانع بازگشت نادری به پرسپولیس

میزان‌آنلاین12 ساعت قبل

ایرج نوذری در کنار دخترش

برترین‌ها1 روز قبل

آقای بازیگر ابر جاسوس شد

برترین‌ها14 ساعت قبل

قیمت خودرو در بازار امروز ۲۹ خرداد ۹۸؛ پژو پارس ۱۰۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان!

فرارو1 روز قبل

برانکو از پرسپولیس به فیفا شکایت کرد

روزنو1 روز قبل

ایندیپندنت: محمد مرسی بیش از ۲۰ دقیقه روی زمین افتاده بود؛ بعد از ۳۰ دقیقه آمبولانس رسید/ بی‌توجهی‌های اولیه به مرسی عمدی بود

انتخاب1 روز قبل