دانشگاه آزاد سرمایه ملی برای آموزش عالی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

دانشگاه آزاد سرمایه ملی برای آموزش عالی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه بزرگ ملی و بین المللی برای آموزش عالی است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام و المسلمین سید سعید رضا عاملی در اجلاس رؤسای واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی افزود: این دانشگاه بعد از ۳۷ سال رتبه خوبی را به خودش اختصاص داده و آن بزرگترین دانشگاه جهان اسلام است.

وی گفت: به نظر می‌رسد سرریز استعداد‌های کشور وارد این دانشگاه می‌شود و می‌توان از مجموعه استعداد‌ها در کشور استفاده بهینه کرد و به طور قطع این ظرفیت با نگاه فاخر می‌تواند تقویت شود.

حجت الاسلام و المسلمین عاملی افزود: در یک سال گذشته با ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی آشنا شدم و احساس می‌کنم آن گونه باید در سطح ملی به آن توجه نشده است.

وی با اشاره به موضوعاتی شامل تولید علم و پژوهش‌های کاربردی در دانشگاه آزاد گفت: ظرفیت‌های خوبی در این دانشگاه وجود دارد.

حجت الاسلام و المسلمین عاملی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با استادان دانشگاه افزود: اگر بخواهیم پیشرفت را به عنوان هدف اساسی پیگیری کنیم مرجع اصلی آن دانشگاه و حوزه است که می‌تواند با هم در آمیختگی حکمت نظری و عملی مسیر رشد را فراهم کنند.

وی گفت: اگر بخواهیم علم و فناوری در مسیر صحیح قرار گیرد مسیری جز توجه به خطوط اندیشه اسلامی نداریم، اندیشه‌ای که مرجع آن خدا است.

خبری: اخبار فرهنگی و هنری روز

حجت الاسلام و المسلمین عاملی با اشاره به موضوعات و مباحث نظری توسعه افزود: ارائه نظریات در خصوص توسعه پایدار مسؤول شکست توسعه صنعتی بدون توجه به طبیعت بود.

وی گفت: به نظر بنده توسعه پایدار نیز خلاء اندیشه دارد و به جنبه‌های عالی انسان توجه نکرده است.

حجت الاسلام و المسلمین عاملی در بخش دیگری از سخنانش به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: این بیانیه که عصاره تجربیات و حکمت چندین ساله است، نگاه مثبت است.

وی گفت: جامعه ما از نگاه منفی رنج می‌برد و همواره به آسیب توجه می‌کنیم، اما محور‌های بیانیه گام دوم، محور‌های راهبردی مثبت است.

حجت الاسلام و المسلمین عاملی افزود: همچنین مدلی که در این بیانیه برای آینده ترسیم شده است دانش مبنا و فرهنگ بنیان است.

اجلاس رؤسای واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی با هدف گرامیداشت سی و هفتمین سال تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «دانشگاه آزاد اسلامی؛ گام دوم انقلاب اسلامی» امروز و فردا در کتابخانه دکتر حبیبی این دانشگاه برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جان تازه موسیقایی در کالبد تبلیغات سینمایی/پیوست‌هایی که می‌مانند

مهرمهر1 روز قبل
بهره‌گیری از ظرفیت موسیقی در راستای تولید موزیک ویدئوهایی مستقل از فیلم‌های سینمایی، در چندسال اخیر به صورت ویژه در دستور کار سینماگران قرار گرفته و از این منظر جریانی نو، متفاوت و تأثیرگذار را به‌وجود آورده است. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴آنچه در نماهنگ فیلم «شبی که ماه کامل شد» به مخاطبان این فیلم سینمایی ارائه شده است، دقیقا همان هدفی را محقق می‌کند که گویی از پیش برای آن طراحی و برنامه‌ریزی شده بود. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. حواشی این حوزه طی سال‌های اخیر برخی از تهیه‌کنندگان و خوانندگان موسیقی را در چالشی با اصحاب سینما قرار داد که برخی تبادلات اقتصادی پنهان و مافیاگونه مهمترین دستاورد این چالش‌ها بوده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
گزارش کیمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه) پارلمان توسط میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرائت شد. طبق جمع‌بندی این گزارش، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات و شرکت مهران گشت در این حادثه و در مواردی که ذکر شد مقصر هستند. همچنین با بررسی صورت گرفته مشخص شد که استفاده از تله‌کابین برای جابه‌جایی حدود ۴۰ هزار دانشجوی این واحد و با توجه به قرارگیری ساختمان‌های دانشگاه در محل‌های مختلف این مجموعه امکان منطقی ندارد. همچنین براساس این گزارش موارد متعددی از سهل‌انگاری مدیران دانشگاه آزاد و رؤسا و معاونان واحد علوم تحقیقات در خصوص بی‌تدبیری در این حادثه وجود دارد که این موارد شامل قبل از حادثه (نظیر عدم رعایت موارد ایمنی راه و عدم نظارت بر پیمانکار) و بعد از حادثه (نظیر باقی ماندن موارد عدم ایمنی) است که از سوی کمیسیون در حال پیگیری از مقامات قضائی و نتیجه آن متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

جشن تولد ملکه انگلیس به روایت طنازان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نطنز توانسته است هنرمندان زیادی را به این عرصه معرفی کند؛ هنرمندانی که طنز همراه با تامل را برای مخاطبان خود به همراه می‌آورند.
ایرناایرنا2 ساعت قبل
دانشجوی ما با کلیه کتاب‌های مرجع علوم پزشکی جهان آشنا است ولی بزرگان علم و فرهنگ سرزمین خویش را نمی‌شناسد و این بی خویشتنی، ماندگاری در سرزمین‌های دیگر را تسهیل می‌کند. در این راستا همکاری معاونان آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان ضرورت دارد تا دانشجویان مهارت زندگی با مردم و خدمت مفید در جامعه را بیاموزند. انتصاب نماینده وزیر بهداشت و دبیر هیات‌های امنا و شوراهانمکی همچنین در حکمی دیگر محمد مهدی ناصحی را به عنوان نماینده خود و دبیر هیات‌های امنا و شوراها منصوب کرد. وزیر بهداشت در این حکم نوشت: لازم به ذکر است با توجه به اهمیت تصمیمات هیات‌های امناء، اینجانب شخصا در برخی جلسات هیات امناء به ویژه در جلسات مناطق آمایشی شرکت خواهم کرد. امیدوارم دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی باتوجه به ظرفیت‌های قانونی که قانون‌گذار در جهت استقلال دانشگاه‌ها ایجاد کرده، بتوانند قدم‌های موثری در جهت رفع مشکلات حوزه تحت پوشش خود بردارند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
مرضیه افضلی در ابتدای سخنان خود تاکید کرد: مسئله حجاب یک امر دینی است و در اسلام به عنوان یک فریضه واجب شناخته شده است. افضلی تاکید کرد: تحکیم خانواده از دیگر کارکرد‌های حجاب است. وی ادامه داد: آسیب شناسی می‌تواند مبنای چاره اندیشی مسئولان فرهنگی و نیز خانواده‌ها و حتی خود رسانه‌ها قرار بگیرد. وی در پایان تاکید کرد: حجاب مسئله‌ای انسانی است که همه به آن علاقه دارند، اما امروز متاسفانه تبدیل به یک مسئله سیاسی شده است. حجاب هنجاری فراتر از قوانینمریم خطیب زاده مسئول فضای مجازی بسیج جامعه زنان نیز میهمان تلفنی برنامه «بحث روز» گروه سیاسی رادیو ایران بود.

کشتی در مسیر تحول

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
­آکادمی ملی کشتی، این روز‌ها مراحل پایانی را پشت سر می‌گذاردبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آکادمی ملی کشتی، این روز‌ها مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد.

نظرها

اخبار بیشتر