کارگاه آموزش پارابولینگ و پارابیلیارد برگزار می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

کارگاه آموزش پارابولینگ و پارابیلیارد برگزار می‌شود

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس کمیته پارا بیلیارد از برنامه‌های پیش روی این کمیته برای ورزشکاران این رشته خبر داد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان؛ برای راه اندازی رشته‌ بولینگ، بیلیارد و بولس، ویژه ورزشکاران دارای معلولیت، تفاهم نامه‌ای میان فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان و فدراسیون بولینگ امضا شد.

بر همین اساس، هاشم اسکندری رئیس فدراسیون بیلیارد، عیسی ساوه شمشکی را به عنوان مشاور و رئیس این کمیته انتخاب کرد.

عیسی ساوه شمشکی درباره فعالیت این کمیته گفت: در حال حاضر رشته پارابیلیارد در سطح جهانی فعالیت دارد و مسئولان جهانی آن به دنبال ورود این رشته به بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس هستند، بر همین اساس فدراسیون بولینگ تصمیم گرفت در بخش جانبازان و معلولان، کمیته‌ای را راه اندازی کند تا ورزشکاران ما نیز بتوانند در این رشته فعالیت کنند.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی افزود: با توجه به صحبت‌هایی که با فدراسیون بولینگ انجام شده است، قرار شد جمعه ۳۱ خرداد اولین کارگاه آموزش تخصصی این رشته برای افراد دارای معلولیت در پایگاه قهرمانی فدراسیون بولینگ در مجموعه آزادی برگزار شود تا علاقه‌مندان بتوانند با قوانین آشنا شوند.

شمشکی درباره نحوه کلاسبندی ورزشکاران گفت: فدراسیون بولینگ به دنبال تهیه جدول کلاسبندی این رشته ورزشی است و هر زمان که آماده شود، ورزشکاران ما با حضور پزشکان فدراسیون جانبازان و معلولان، کلاسبندی خواهند شد.

رئیس کمیته پارا بیلیارد افزود: در تلاش هستیم تا با برگزاری دوره‌های آموزشی و جشنواره استعدادیابی، ورزشکاران مستعد را شناسایی کنیم و با برنامه ریزی مناسب تا یکسال آینده رقابت‌های قهرمانی کشور آن را برگزار کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جان تازه موسیقایی در کالبد تبلیغات سینمایی/پیوست‌هایی که می‌مانند

مهرمهر1 روز قبل
بهره‌گیری از ظرفیت موسیقی در راستای تولید موزیک ویدئوهایی مستقل از فیلم‌های سینمایی، در چندسال اخیر به صورت ویژه در دستور کار سینماگران قرار گرفته و از این منظر جریانی نو، متفاوت و تأثیرگذار را به‌وجود آورده است. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴آنچه در نماهنگ فیلم «شبی که ماه کامل شد» به مخاطبان این فیلم سینمایی ارائه شده است، دقیقا همان هدفی را محقق می‌کند که گویی از پیش برای آن طراحی و برنامه‌ریزی شده بود. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. حواشی این حوزه طی سال‌های اخیر برخی از تهیه‌کنندگان و خوانندگان موسیقی را در چالشی با اصحاب سینما قرار داد که برخی تبادلات اقتصادی پنهان و مافیاگونه مهمترین دستاورد این چالش‌ها بوده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
گزارش کیمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه) پارلمان توسط میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرائت شد. طبق جمع‌بندی این گزارش، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات و شرکت مهران گشت در این حادثه و در مواردی که ذکر شد مقصر هستند. همچنین با بررسی صورت گرفته مشخص شد که استفاده از تله‌کابین برای جابه‌جایی حدود ۴۰ هزار دانشجوی این واحد و با توجه به قرارگیری ساختمان‌های دانشگاه در محل‌های مختلف این مجموعه امکان منطقی ندارد. همچنین براساس این گزارش موارد متعددی از سهل‌انگاری مدیران دانشگاه آزاد و رؤسا و معاونان واحد علوم تحقیقات در خصوص بی‌تدبیری در این حادثه وجود دارد که این موارد شامل قبل از حادثه (نظیر عدم رعایت موارد ایمنی راه و عدم نظارت بر پیمانکار) و بعد از حادثه (نظیر باقی ماندن موارد عدم ایمنی) است که از سوی کمیسیون در حال پیگیری از مقامات قضائی و نتیجه آن متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

جشن تولد ملکه انگلیس به روایت طنازان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نطنز توانسته است هنرمندان زیادی را به این عرصه معرفی کند؛ هنرمندانی که طنز همراه با تامل را برای مخاطبان خود به همراه می‌آورند.
ایرناایرنا2 ساعت قبل
دانشجوی ما با کلیه کتاب‌های مرجع علوم پزشکی جهان آشنا است ولی بزرگان علم و فرهنگ سرزمین خویش را نمی‌شناسد و این بی خویشتنی، ماندگاری در سرزمین‌های دیگر را تسهیل می‌کند. در این راستا همکاری معاونان آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان ضرورت دارد تا دانشجویان مهارت زندگی با مردم و خدمت مفید در جامعه را بیاموزند. انتصاب نماینده وزیر بهداشت و دبیر هیات‌های امنا و شوراهانمکی همچنین در حکمی دیگر محمد مهدی ناصحی را به عنوان نماینده خود و دبیر هیات‌های امنا و شوراها منصوب کرد. وزیر بهداشت در این حکم نوشت: لازم به ذکر است با توجه به اهمیت تصمیمات هیات‌های امناء، اینجانب شخصا در برخی جلسات هیات امناء به ویژه در جلسات مناطق آمایشی شرکت خواهم کرد. امیدوارم دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی باتوجه به ظرفیت‌های قانونی که قانون‌گذار در جهت استقلال دانشگاه‌ها ایجاد کرده، بتوانند قدم‌های موثری در جهت رفع مشکلات حوزه تحت پوشش خود بردارند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
مرضیه افضلی در ابتدای سخنان خود تاکید کرد: مسئله حجاب یک امر دینی است و در اسلام به عنوان یک فریضه واجب شناخته شده است. افضلی تاکید کرد: تحکیم خانواده از دیگر کارکرد‌های حجاب است. وی ادامه داد: آسیب شناسی می‌تواند مبنای چاره اندیشی مسئولان فرهنگی و نیز خانواده‌ها و حتی خود رسانه‌ها قرار بگیرد. وی در پایان تاکید کرد: حجاب مسئله‌ای انسانی است که همه به آن علاقه دارند، اما امروز متاسفانه تبدیل به یک مسئله سیاسی شده است. حجاب هنجاری فراتر از قوانینمریم خطیب زاده مسئول فضای مجازی بسیج جامعه زنان نیز میهمان تلفنی برنامه «بحث روز» گروه سیاسی رادیو ایران بود.

کشتی در مسیر تحول

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
­آکادمی ملی کشتی، این روز‌ها مراحل پایانی را پشت سر می‌گذاردبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آکادمی ملی کشتی، این روز‌ها مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد.

نظرها

اخبار بیشتر