طرحی برای ممانعت از ورود خودرودار‌های ندار به کلانشهرها!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. تکنولوژی

طرحی برای ممانعت از ورود خودرودار‌های ندار به کلانشهرها!

تابناکخبرگزاری تابناک |
تامل در این طرح نشان می‌دهد مسائل محیط زیستی مورد هدف این طرح نبوده و مبنای اصلی شکل گیری آن، صرفه جویی سوخت و رونق خودروسازی و موتورسیکلت سازی در کشور است. دو اتفاقی که البته کاهش آلودگی هوا را هم در پی خواهند داشت، اما هدف اصلی طراحان ممنوعیت تردد خودرو‌های فرسوده نیستند.

چگونه می‌شود خودرو‌های فرسوده را از دایره استفاده حذف کرد؟ اخیرا گروهی از نمایندگان مجلس پاسخ عجیب و در خور تاملی برای این سوال یافته‌اند.

به گزارش «تابناک»، روز گذشته سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ممنوعیت ورود خودرو‌های فرسوده به کلانشهر‌ها خبر داد. طرحی که در یک کمیسیون تخصصی مجلس در راستای اصلاح ماده ۹ مکرر طرح ساماندهی صنعت خودرو به تصویب رسیده است.

اما این طرح چه می‌گوید و بر چه مبنایی استوار است؟ سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن در این باره می‌گوید: پیش از اصلاح این ماده، تردد، حمل بار و مسافر توسط وسائط نقلیه موتوری در شهر‌های بیش از ۱۰۰ هزار نفر ممنوع بود در حالی که پس از اصلاح مقرر شد؛ تردد، حمل بار و مسافر توسط وسائط نقلیه موتوری پس از رسیدن به سن فرسودگی در کلان شهر‌ها ممنوع شود.

بدین ترتیب مشخص می‌شود که تنها فعل و انفعال رقم خورده در ماده یاد شده، مختص کردن دایره شمول ممنوعیت تردد، به ۲ شرط کلیدی بوده است؛ نخست اینکه شامل وسایل نقلیه فرسوده است و دوم اینکه این ممنوعیت تنها در کلانشهر‌ها اعمال خواهد شد. اما سن فرسودگی که در این ماده به آن اشاره شده، چیست؟

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس در این خصوص توضیح می‌دهد: تعیین سن فرسودگی موضوع این ماده بر حسب آیین‌نامه‌ای است که حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ این قانون به پیشنهاد مشترک سازمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد ایران آماده شود.

بدین ترتیب به نظر می‌رسد که همه جوانب امر اندیشیده شده و طرحی شسته و رفته مهیای اجراست، اما به راستی هدف از اجرای چنین طرحی چیست؟ مقابله با آلودگی هوا که یکی از عوامل شکل گیری و رشد آن، تردد خودرو‌های فرسوده است یا مثلا رونق صنعت خودروسازی در کشور که می‌تواند از کارویژه‌های کمیسیون صنایع مجلس باشد؟

این مهم‌ترین ابهامی است که ممنوعیت تردد خودرو‌های فرسوده در کلانشهر‌ها به ذهن متبادر می‌کند، به ویژه اگر بدانیم بر اساس کلیت طرح یاد شده (طرح ساماندهی صنعت خودرو که ممنوعیت یاد شده، تنها یک ماده از آن است)، «دولت موظف است از محل صرفه‌جویی حاصل از بهبود و مدیریت مصرف سوخت ناشی از اجرای این قانون، ساز و کار و تسهیلات لازم را جهت جایگزینی خودرو‌های فرسوده، حمل و نقل عمومی با خودرو‌های نو، فراهم کند.»

در خبری بخوانید: بهترین اخبار تکنولوژی جهان

رویکردی که نشان می‌دهد مسائل محیط زیستی مورد هدف این طرح نبوده و مبنای اصلی شکل گیری آن، صرفه جویی سوخت و رونق خودروسازی و موتورسیکلت سازی در کشور است. دو اتفاقی که البته کاهش آلودگی هوا را هم در پی خواهند داشت، اما هدف اصلی طراحان ممنوعیت تردد خودرو‌های فرسوده نیستند.

ممنوعیتی که تامل در آن به نکات جالب توجه دیگری نیز می‌رسد از جمله این نکته که در طرح تاکید شده این ممنوعیت شامل همه خودرو‌ها و موتور سیکلت‌های فرسوده نیست و تنها آن دسته از این وسایل فرسوده را شامل می‌شود که به حمل بار و مسافر مشغول هستند و احتمالا استفاده از آن‌ها برای تردد به صورت تک سرنشین، بلا اشکال خواهد بود!

به این ابهامات، چرایی مشمول نشدن دیگر خودرو‌ها و موتور‌های فرسوده به منع تردد در دیگر شهر‌ها کشور را باید افزود که تنها دستاورد آن، کوچ خودرو‌های فرسوده جدید از کلانشهر‌ها به این شهر‌ها خواهد بود. اتفاقی که پیشتر نیز شاهد وقوعش بوده‌ایم و از جمله نتایج آن، افزایش چندین برابری آلودگی هوا در شهر‌های کوچک‌تر است؛ افزایشی که البته به چشم کسی نمی‌آید چراکه هنوز به جایی نرسیده که مانند آلودگی هوای تهران و دیگر کلانشهر‌ها به چشم بیاید!

این در حالی است که افزون بر کوچ دادن آلاینده‌ها به شهر‌های غیر کلان، این طرح به نوعی تبعیض آمیز نیز به نظر می‌رسد. تبعیض در نتیجه دسته بندی مالکان خودرو به ندار و دارا که ندار‌ها اجازه تردد در کلانشهر‌ها را ندارند و دارا‌ها تردد برایشان آزاد است. با این ملاحظه که راه تبدیل خودروی فرسوده به نوع غیرفرسوده آن، مدتی است بسته است، چراکه قیمت خودرو افزایش نجومی پیدا کرده و نایاب شده و از جمله نتایج آن، برچیده شدن بساط اسقاط خودرو‌های فرسوده و جایگزینی آن‌ها با خودرو‌های نو بوده است.

ایرادی که ظاهرا قرار نیست در طرح یاد شده رفع شود که اگر این گونه بود، ممنوعیت تردد خودرو‌های فرسوده با یک ملاحظه بزرگ همراه می‌شد که در آن راه تبدیل خودرو‌های فرسوده به نو باز بود، نه اینکه بگویند تصمیم گرفتیم فلان خودرو‌ها فرسوده است و نخواهیم گذاشت آن‌ها در شهر‌های بزرگمان تردد کنند؛ پیامی که شماری از نمایندگان مجلس به جامعه مخابره کرده‌اند!

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
نسل دوم پژو ۲۰۰۸، احتمالا از موتور ۱٫۲ لیتری توربوشارژ ۳ سیلندر بهره می‌برد که ۹۹ اسب‌بخار قدرت دارد. نسخه ۱٫۵ لیتری ۴ سیلندر و دیزلی این خودرو نیز ۱۲۸ اسب‌بخار قدرت دارد. ما همچنین در این خودرو شاهد شیب سقفی زیبا، خطوط بدنه پویا، و شیشه انتهایی متفاوت هستیم. از دیگر ویژگی‌های قابل توجه ۲۰۰۸ جدید می‌توان به چراغ‌های کشیده نمای عقب و اسپویلرهای کشیده نمای عقب اشاره کرد. نسل دوم پژو ۲۰۰۸، احتمالا از موتور ۱٫۲ لیتری توربوشارژ ۳ سیلندر بهره می‌برد که ۹۹ اسب‌بخار قدرت دارد.
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان گفت: این منطقه آماده استقبال از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای استقرار صنایع خودروسازی است و در این زمینه ظرفیت‌های مطلوبی دارد. مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم همچنین با اشاره به تمایل شرکت‌های مشهور خودروسازی برای سرمایه گذاری در این منطقه، تاکید کرد: شرکت «فیات» زمینی برای استقرار واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان خریداری کرده است. وی ادامه داد: این شرکت سوله‌ای نیز در این منطقه اجاره و در حال وارد کردن تجهیزات خودروسازی بوده و به زودی سواری فیات در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان تولید خواهد شد. بخش سلفچگان یکی از بخش‌های پنج گانه استان قم است که در فاصله ۴۰ کیلومتری شهر قم قرار دارد. قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I. C. T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.
الفالف10 ساعت قبل
خراب شدن باتری ماشین بعد از مدتی، یک اتفاق طبیعی است اما وقتی باتری خودرو خوابید چه باید بکنیم؟ برای خرید باتری ایرانی و خارجی خودرو به چه کسی مراجعه کنیم؟ خدمات باتری ‌سازی در تهران را چه کسی انجام می‌دهد؟ نصب باتری ماشین در محل را از چه کسی بخواهیم؟ آیا تعویض باتری نو با کهنه قابل انجام است؟ بهترین باتری ماشین را از کجا پیدا کنیم؟ تست باتری ماشین را چه کسی انجام می‌دهد؟ و بسیاری سؤال دیگر که در ذهن تمام افرادی که خودرو شخصی دارند، به وجود می‌آید. ۴- نصب باتری و تست رایگان سیستم برق خودرونیروهای متخصص برق خودرو کیان باتری در زمان تعیین شده در محل حاضر و ضمن تست کردن وضعیت برق خودرو و باتری، باتری جدید را به صورت رایگان برای شما نصب خواهند کرد. در نظر داشته باشید که خدمات حمل و نصب باتری کاملا رایگان می‌باشد و تنها شما مبلغ خرید باتری را پرداخت خواهید کرد. کیان باتری علاوه بر فروش اینترنتی باتری‌های ایرانی و خارجی، خدمات باتری به باتری را نیز به شما ارائه می‌کند. برندهای باتری ماشین موجود در ایران و عرضه شده در کیان باتری: - صبا باتری شامل برندهای واریان، نیوآرمو، اسپیدر، سهند و …- آذر باتری شامل برندهای سولیفان، ویگور، روشن و …- سپاهان باتری شامل برندهای اوربیتال، اوربیتال وان، اوربیتال وان سیلور، سوزوکی، اتمیک و …- برنا باتری شامل برندهای برنا، گلوبال، سحر، زمان، اکتیو و …- باتری‌های کره‌ای شامل برندهای پوما، دلکور و …- باتری‌های آلمانی شامل برند وارتاکیان باتری علاوه بر باتری‌های خودرویی انواع باتری یو پی اس نیز ارائه مینماید.
قدس آنلاینقدس آنلاین17 ساعت قبل
شاید به خاطر داشته باشید که لپ تاپ‌های Huawei در ماه می‌گذشته از طرف فروشگاه مایکروسافت، در لیست سیاه شرکت‌های فناوری چینی قرار گرفته بودند، اما این نوت بوک‌ها دوباره در فروشگاه مایکروسافت ظاهر شدند. به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، با این حال، بازگشت این لپ تپ‌ها به فروشگاه مایکروسافت این یک پیشرفت مثبت برای هوآوی نیست و تنها یک وضعیت موقت است، همانطور که گزارش‌های Verge می‌گوید، مایکروسافت ممنوعیت ترامپ را برای دستگاه‌های Huawei دور خواهد زد و تصمیم گرفته است که لپ تاپ‌های موجود را به فروش برساند. در نتیجه، در حال فروش مجدد موجودی دستگاه‌های هوآوی در فروشگاه مایکروسافت هستیم. " سه نوت بوک Huawei در حال حاضر در مایکروسافت فروشگاه ایالات متحده با Huawei MateBook ۱۳، MateBook D و Matebook X Pro به فروش می‌رسند. اما به هر حال به نظر می‌رسد مایکروسافت واقعا باید این مسئله پشتیبانی را قبل از بازگرداندن این لپ تاپ‌ها به فروشگاه آنلاین خود، روشن می‌کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد23 ساعت قبل
میهمان ناخوانده در صنعت خودرودنیای اقتصاد: افزایش تقاضا برای تولید خودروهای برقی طی یک سال گذشته موجب تنش میان خودروسازان و شرکت‌های فناوری فعال در این زمینه شده است. براساس آخرین نظر‌سنجی‌ها، مشکل عمده آن است که خودروسازان ‌مانند گذشته در تلاشند تا از هزینه‌های مربوط به قطعات جدید خودرو بکاهند، این درحالی است که شرکت‌های تامین‌کننده فناوری پیشرفته خودروهای برقی از تن دادن به این خواسته سر باز می‌زنند. اکنون خودروسازی جهان با شتاب خیره‌کننده‌ای در حال حرکت به سوی برقی‌سازی خودروها است و در چنین شرایطی غول‌های فناوری که مسوول تامین قطعات برای این محصولات هستند نقش پررنگ‌تری دارند. از سوی دیگر شرکت‌های حوزه فناوری ضمن تلاش برای حفظ سودآوری خود نسبت به تغییرات متعددی که در زمینه مهندسی خودروسازان رخ می‌دهد ناراضی هستند. افزایش روزافزون محبوبیت خودروهای برقی، موجب شده است تا شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
در حالی که گوشی‌های هوشمند اندرویدی ۵G در حال راه اندازی هستند، خبرهای غیر رسمی از «اپل» نیز حاکی است که این شرکت اولین گوشی‌های ۵G خود را در سال ۲۰۲۰ عرضه می‌کند. دو گوشی هوشمند بعدی اپل که در سال آینده وارد بازار می‌شوند، احتمالا دارای صفحه نمایش‌های ۵٫۴ اینچ و ۶٫۷ اینچی OLED باشند. آیفون XS و آیفون XS Max از سال گذشته نیز با صفحه نمایش ۵٫۸ اینچی و ۶٫۵ اینچ به تکنولوژی OLED مجهز شده‌اند. این امر می‌تواند دلیل آن باشد که اپل در سال آینده یک آیپد ۵٫۴ اینچی OLED فشرده را عرضه خواهد کرد، آیفون بعدی احتمالا تا سال ۲۰۲۰ دارای یک صفحه نمایش کوچکتر از iPhone XS Max خواهد بود. اپل‌های ۵G برای سال ۲۰۲۰ به مودم‌های عرضه شده توسط Qualcomm مجهز خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر