نوجوانان قمی با ۳۵ عنوان کتاب علمی و دینی آشنا شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ
نوجوانان قمی با ۳۵ عنوان کتاب علمی و دینی آشنا شدند

نوجوانان قمی با ۳۵ عنوان کتاب علمی و دینی آشنا شدند

هم زمان با برگزاری نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی، کودکان و نوجوانان استان قم با حضور در ۱۰ نشست فرهنگی با ۳۵ عنوان کتاب علمی و دینی آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم، با تلاش کتابداران کتابخانه عمومی حضرت آیت الله خامنه‌ای، ۳۵ عنوان کتاب در ۱۰ نشست فرهنگی با حضور کودکان و نوجوانان معرفی شد.

در نشستی سبحان ملکوتی داستان «حضرت موسی (ع) در کتاب قرآن پایه سوم» را با بهره مندی از کتاب «آیه‌ها و قصه‌ها» قصه گویی کرد. پس از آن نیره خدادادشهری، کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه آیت الله خامنه‌ای ضمن معرفی و خواندن کتاب‌های «قرآن بخوان و بالا برو» و «فرهنگ تصویری قرآن» نوشته ناصر نادری درباره آیات قرآن، شرح نزول آن و درک مفاهیم قرآنی با دانش آموزان دبستان پسرانه «طلوع آزادی» صحبت کرد.

سومین نشست کتاب خوان با موضوع «قرآن کریم»

سیدقاسم کاظمی با معرفی کتاب «قصه‌های قرآنی» نوشته جواد قیومی؛ امیرحسین بنی آدمی با معرفی کتاب «پرسمان قرآنی کودک» نوشته غلامرضا حیدری ابهری؛ محمدحسین حجازی با معرفی کتاب «آشنایی با قرآن کریم: جزء ۱۹» نوشته فرزانه زنبقی؛ مهدی علیزاده با معرفی کتاب «آشنایی با قرآن کریم: جزء ۲۴» نوشته فرزانه زنبقی؛ محمدهادی علیزاده با معرفی کتاب «آموزش ترجمه و مفاهیم قرآن کریم» نوشته مهدی محمودیان؛ حمید میرزایی با معرفی کتاب «فرهنگ تصویری قرآن کریم» نوشته ناصر نادری و مجتبی وطن خواه با معرفی کتاب «حکایات وحی» نوشته سیدحمید موسوی گرمارودی تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

چهارمین نشست کتاب خوان با موضوع «اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام»

امیرحسین بنی آدمی با معرفی کتاب «چهارده قصه از کودکی معصومین (ع)» نوشته محسن ربانی جویباری؛ محمدحسن بنی آدمی با معرفی کتاب «مجموعه زندگانی چهارده معصوم (ع): حضرت امام حسن مجتبی (ع)» نوشته احسان قنبری؛ علیرضا اشرفی با معرفی کتاب «مژده گل: داستان هایی از زندگی امام حسن (ع)» نوشته مجید ملامحمدی؛ مصطفی قربانی با معرفی کتاب «۱۴ قصه، ۱۴ معصوم: امام حسن (ع)» نوشته حسین فتاحی؛ حمید میرزایی امیرآباد با معرفی کتاب «حیات پاکان: داستان هایی از زندگی امام حسن مجتبی (ع)» نوشته مهدی محدثی و مجتبی وطن خواه با معرفی کتاب «مهر شکسته» نوشته غلامرضا آبروی تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

پنجمین نشست کتاب خوان با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت

مجتبی وطن خواه با معرفی کتاب «بزرگ مرد کوچک» نوشته علی باباجانی؛ زهرا وطن خواه با معرفی کتاب «آلبوم عکس بابا» نوشته نرجس رحیمی نژاد؛ مصطفی قربانی با معرفی کتاب «مسیر عشق» نوشته امین توکلی و فاطمه شاطری با معرفی کتاب «جاده‌های بی انتها» سروده مهدی وحیدی صدر تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

چهارمین نشست شعرخوانی و زنگ مطالعه

در چهارمین نشست شعرخوانی، فاطمه مسعودی، کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه آیت الله خامنه‌ای به معرفی کتاب «هشت کتاب» سروده سهراب سپهری پرداخت. سپس به پیشنهاد نوجوانان از شعر معروف سهراب سپهری با عنوان «اهل کاشانم» هم خوانی شد.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

مسعودی سپس در زنگ مطالعه ضمن راهنمایی نوجوانان به سمت کتاب‌های مورد نیاز و علاقه آن‌ها، از این گروه سنی خواست تا با شیوه تندخوانی و دقت نظر و تامل درباره مطالب کتاب، در بازه زمانی دو ساعته به مطالعه بپردازند و درباره آن صحبت کنند.

پنجمین نشست شعرخوانی

نیره خدادادشهری، کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه آیت الله خامنه‌ای، آثار قیصر امین پور همچون «آینه‌های ناگهانی» و «گزینه اشعار» را معرفی کرد. وی سپس به خوانش بخشی از کتاب «قیصر امین پور» نوشته محمدحسین حسینی از مجموعه کتاب‌های «چهره‌های درخشان» پرداخت. در ادامه توسط اعضای نوجوان از کتاب «به قول پرستو» سروده قیصر امین پور، شعرخوانی شد.

دومین زنگ مطالعه و نشست جمع خوانی

در این برنامه، کتاب «اکبرکاراته و آقایون کچل» نوشته محسن صالحی حاجی آبادی توسط مجتبی وطن خواه؛ کتاب «داخل زیرزمین نشوید» نوشته آر ال استاین توسط مصطفی قربانی؛ کتاب «نبرد هیولاها» نوشته آدام بلید توسط سیدقاسم کاظمی؛ کتاب «دایره المعارف فوتبال» نوشته کلاید گیفورد توسط علی امینی؛ کتاب «۳۶۵ قصه برای شب‌های سال» نوشته مژگان شیخی توسط دانیال؛ کتاب «دایره المعارف جنگل» نوشته ماری رنه پیمون توسط مهدی ابراهیمی مطالعه شد.

سپس نیره خدادادشهری، کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه آیت الله خامنه‌ای کتاب‌های «رزمنده کوچولو و خرمشهر» نوشته مژگان حضرتیان فام و «امام رضا علیه السلام» نوشته زهرا عبدی را معرفی کرد و پس از آن اعضا به جمع خوانی کتاب پرداختند.

زنگ آموزش بازی

فاطمه مسعودی، کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه آیت الله خامنه‌ای ضمن آموزش استفاده صحیح از اسباب بازی‌ها و پرسش از علاقمندی کودکان، اسباب بازی‌های مورد نظر کودکان و نوجوانان را بر اساس رده‌های سنی در اختیار آنان قرار داد تا ساعتی را به تفریح و انجام بازی‌های فکری و هیجانی بپردازند.

بازدید مدرسه مسجد محور امیرالمومنین (ع) و نشست مجله خوانی

در بازدید دانش آموزان دبستان مسجد محور امیرالمومنین (ع) از کتابخانه آیت الله العظمی خامنه‌ای، فاطمه مسعودی، کتابدار بخش کودک و نوجوان، ضمن معرفی جدیدترین شماره مجله قلک، از کودکان خواست «قصه‏‌های من و بچه‏ هام: صندلی» را مطالعه و سپس از آن جمع خوانی کنند. این برنامه بسیار مورد استقبال و توجه قرار گرفت. وی سپس درباره کتاب، اهمیت کتابخوانی و انواع مجله صحبت کرد. در ادامه از داستان «قصه‌ها که تمام نمی‌شوند» برگرفته از مجموعه کتاب‌های نارنجی قصه گویی کرد.

در ادامه دانش آموزان از بخش‌های نابینایان و مرجع و همچنین میز امانت بازدید کردند. در این بازدید دانش آموزان با الفبای خط بریل و تفاوت‌ها و شباهت‌های آن با خط بریل انگلیسی و فارسی و انواع فرهنگنامه‌ها و همچنین شیوه عضویت و امانت کتاب آشنا شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ورود نفتکش انگلیسی به لنگرگاه بندرعباس

مهرمهر11 ساعت قبل

فیلم | اثر جدید سالار عقیلی با شعر سید عبدالجواد موسوی

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
ایلناایلنا12 ساعت قبل
ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه با تأکید بر عدم تمایل به ورود به جنگ با ترکیه به رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات کل منطقه را درگیر جنگ خواهد کرد. به گزارش ایلنا به نقل از النشره، ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه تأکید کرد که خواهان جنگ با ترکیه نیست اما به «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که در صورت حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات، آتش جنگ سراسر منطقه را فرا خواهد گرفت. «مظلوم عبدی»، ‌ فرمانده کل نیروهای دموکرات سوریه در مصاحبه با روزنامه کرد زبان «ازگو پلتیکا» در هلند اعلام کرد که شرایط کاملا فراهم است و نیروهایش آماده مقابله با تحریک‌­ها و توطئه­‌های دولت ترکیه هستند که نیروهای فراوانی را در مرزهای شمال سوریه بسیج کرده است. وی تأکید کرد که امکان ندارد حادثه «عفرین» در منطقه شرق فرات تکرار شود و ما هرگز اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی رخ دهد، اگر ارتش ترکیه قصد حمله به یکی از مناطق ما را داشته باشد، جنگ بزرگی برافروخته خواهد شد. عبدی گفت: ‌ «فرماندهی نیروهای دموکرات سوریه، کشورهای ائتلاف بین‌المللی علیه گروه تروریستی داعش از جمله آمریکا و فرانسه را در جریان تصمیم­‌های خود قرار داده است.» وی تأکید کرد که وقوع چنین جنگی قطعا به بروز درگیری داخلی دوم در سوریه منجر شده و تا خروج ترکیه ادامه خواهد داشت.

اقدام رژیم بحرین در استخدام یک عضو القاعده برای ترور شیعیان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دولت بحرین می‌گوید ادعای این عضو سابق القاعده جعلی است. خبرنگار الجزیره انگلیسی گزارش داد سرکوب‌های خشونت آمیز دولت بحرین علیه تظاهرات شیعیان در ماه مارس سال ۲۰۱۱ توجه جهان را به خود جلب کرد. دولت بحرین اعلام کرد در این سرکوب‌ها ۳۵ نفر کشته و هزاران تن دیگر دستگیر شدند. یک عضو سابق القاعده می‌گوید دولت بحرین او را برای ترور اعضای شیعه مخالف استخدام کرده بود. "صالح می‌گوید با اعضای القاعده در عربستان سعودی تماس گرفت تا افراد کهنه کار برای انجام این عملیات به بحرین اعزام شوند. «محمد ابولفاسی فعال حقوق بشر در سخنانی گفت:» پادشاه بحرین می‌خواهد بر اساس اختلافات فرقه‌ای، بین شیعیان و سنی‌ها اختلاف ایجاد کند تا مسئولیت اوضاع را بر عهده نگیرد.

آمریکایی‌ها از ترس پهپاد ایرانی توهم می‌زنند

برنابرنا1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر