همکاری صنایع دفاع و صنعت قطعه سازی سبب سرعت ارتقا خودرو سازی کشور است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. تکنولوژی
همکاری صنایع دفاع و صنعت قطعه سازی سبب سرعت ارتقا خودرو سازی کشور است

همکاری صنایع دفاع و صنعت قطعه سازی سبب سرعت ارتقا خودرو سازی کشور است

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
مهندس حمید کشاورز یکی از قطعه سازان با سابقه صنعت خودرو که از مالکین شرکت کروز در گفت و گویی با اشاره به این که توان صنعتی کشور باید در همه ی زمینه ها به یاری یکدیگر بشتابند تا بتوانیم با ارتقا و رفع مشکلات و کمبود های صنعتی کمک کنیم گفت: ما همه به ایران عزیز بدهکاریم و هر آنچه در توان داریم باید برای رفع محدودیت های فعلی انجام دهیم.

به گزارش اقتصادآنلاین، مهمترین راه در این برهه همکاری همه جانبه بین صنعتگران در رشته‌های مختلف است، باید همان طور که امروز صنعت قطعه سازی خودرو در تولیدات صنعتی به کمک بخشهای دیگر می‌شتابد بخش‌های دیگر صنعت هم نیز همراهی کنند.

اگر امروز صنعت پتروشیمی، فولاد و یا حتی شرکت‌های دانش بنیان پتانسیلی دارند که می‌توانند مواد اولیه مورد نیاز قطعه سازان را تهیه کنند باید از کمک به این صنعت دریغ نداشته باشند و صنعت قطعه سازی هم توان بالای خود را در خدمت صنایع دیگر قرار دهد.

کشاورز با اشاره به پیشرفت‌های بزرگ صنعت دفاعی کشور گفت: در حال حاضر این پیشرفت‌ها مایه تفاخر و مسرت صنعتگران کشور است و کمک به خودروسازی و به طبع آن صنعت قطعه سازی سبب پیشرفت و گشایش راههای جدید در این صنعت استراتژیک است.

در خبری بخوانید: اخبار مهم فناوری روز دنیا

حمید کشاورز که یکی از مالکین شرکت کروز بزرگترین قطعه ساز کشور است با اشاره به این موضوع که در سال‌های گذشته کروز همه توان خود را برای تهیه و ساخت تجهیزات پیشرفته گذاشته و طراحی قطعات و داخلی سازی و حتی ساخت دستگاههای خطوط را انجام داده گفت: نتیجه خوبی از همکاری با دانشگاه‌ها و اساتید و همچنین دانشجویان نخبه گرفته‌ایم و این سبب شده تولید بعضی قطعات جدید داخلی و در سطح استاندارد‌های جهانی شده است.

همچنین در پروژه‌های مشترک با صنعت دفاع کشور و به خصوص برای ساخت قطعات ایربگ یک همکاری مناسب داریم و این یک نمونه از کمک صنایع دفاعی به صنعت خودروسازی است و قطعا همکاری بیشتر صنایع دفاع با صنعت خودرو سازی می‌تواند سبب ارتقاء صنعت خودروسازی کشور گردد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب1 روز قبل
هم اکنون نوبت به کارخانه سامسونگ در کره جنوبی رسیده است که قربانی این ویروس شود. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، طی هفته‌های اخیر ویروس کرونا با بی رحمی تمام نه تنها موفق شد کارخانه‌های فناوری را در کره جنوبی به تعطیلی بکشاند، بلکه کنگره جهانی موبایل را نیز تعطیل کرد. اکنون گزارشها حکایت از آن دارند که سامسونگ پس از مثبت شدن آزمایش برخی از افراد در کارخانه خود در کره جنوبی مجبور شد کارخانه را ببندد. سایر کارخانه‌های کره جنوبی سامسونگ تحت تأثیر ویروس کرونا قرار ندارند و طبق معمول تولید خود را ادامه خواهند داد. تعداد افراد آلوده به کره جنوبی تا امروز به ۴۳۳ نفر رسیده است، بنابراین باید امیدوار باشیم که مقامات موفق شوند از شیوع گسترده‌تر ویروس جدید در این کره جنوبی جلوگیری کنند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
به نظر می‌رسد اندروید ۱۱ با یک تغییر اساسی نسبت به نسخه‌های پیشین رو به رو شده است. در اکثر این فرامین به کاربران کمک می‌شود که از طریق نوار ناوبری، حرکاتی سریع انجام دهند، اما به نظر می‌رسد که این دستور در اندروید ۱۱ از بین رفته است. درواقع فرمان مدیر windows shell در اندروید ۱۱ دیگر فرمان «overscan» را به رسمیت نمی‌شناسد. در دستگاه‌های به روز شده مشکلاتی در نوار ناوبری به وجود آمده است. با این تغییر، برنامه‌های نوار پیمایش یا ناوبری خود را در بالای کنترل‌های سیستم موجود نمایش می‌دهند، به کلی خراب می‌شوند یا با مشکلات دیگر روبرو می‌شوند.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه1 روز قبل
با وجود تخصص و تسلط گوگل در زمینه الگوریتم‌های مرتبط با جستجو، اغلب پپدا کردن یک ایمیل خاص در جی ‌میل‌ها دشوار است. این کمپانی برای حل چنین مشکلی، فیلتر جستجوی جدیدی به نام (Search Chips) را ارائه داده است. این فلیترها که به عنوان Chips شناخته می‌شوند، باعث کمتر شدن نتایج جستجو می‌شوند و در نتیحه کاربر می‌تواند جی میل مورد نظر خود را سریع‌تر پیدا کند. این ویژگی در ابتدا برای کاربران G Suite ارائه می‌شود، اما در نهایت در دسترس مخاطبان عمومی گوگل قرار خواهد گرفت. گوگل هنوز تاریخی را برای عرضه سراسری این ویژگی در سایت خود اعلام نکرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- در این مطلب به بررسی خودرو تویوتا هایلوکس ۲۰۱۶ و پژو ۵۰۸ از لحاظ قدرت و سایر خدمات خواهیم پرداخت. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، تویوتا هایلوکس ۲۰۱۶ و پژو ۵۰۸ دو محصول از سری تولیدات ژاپن و فرانسه که توانسته‌اند بخشی از فروش بازار را به خود اختصاص دهند. خودرو پژو ۵۰۸ مصرف سوخت کمتری نسبت به رقیب ژاپنی خود دارد و از این حیث توانسته نظر بسیاری را به خود جلب کند اما خودور هایلوکس به عتنوان خودوریی مسافرتی سهمی خوبی از توجه طبیعت گردان را به خود جلب کرده است. انتهای پیام/
انتخابانتخاب1 روز قبل
تولید و عرضه محصولات جدید ایران خودرو با همکاری قطعه سازان سطح یک (Tier۱) با بالاترین سطح کیفی در جهت جلب رضایت مشتریان و کسب سهمی مناسب از بازارهای داخلی و بین المللی صورت خواهد گرفت. به گزارش ایکوپرس، فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو در جلسه با مدیران و مسئولان کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو گفت: ‌ این در حالی است که ارتقای سطح کیفی محصولات فعلی هم با جدیت دنبال می‌شود. مدیرعامل ایران خودرو تاکید کرد: ارتقای کیفیت در زنجیره تامین، تولید، مهندسی محصول، خدمات پس از فروش و لجستیک در اولویت این خودروساز قرار دارد و فرهنگ کیفیت و نظام خود کنترلی باید در تمام سطوح نهادینه شود. مدیر عامل ایران خودرو از بازنگری در نظام کنترل کیفی قطعات خبر داد و گفت: باید دست کم برای تامین هر قطعه دو منبع داشته باشیم و تک سورس بودن قطعات به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست. وی افزود: درحال حاضر تمامی محصولات تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو دارای رضایتی بالاتر از اهداف اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (متوسط صنعت) هستند.

نظرها

اخبار بیشتر