لاشه هواپیمای نیروی هوایی هند پیدا شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. حوادث

لاشه هواپیمای نیروی هوایی هند پیدا شد

انتخابخبرگزاری انتخاب |
دهلی نو-ایرنا- لاشه یک فروند هواپیمای "ای ان ۳۲" متعلق به نیروی هوایی هند که هشت روز پیش در ایالت اروناچال پرادش واقع در شمال شرق این کشور سقوط کرده بود ، کشف شد. در هنگام وقوع این حادثه، هواپیما ۱۳ سرنشین داشته است. مقامات هندی در هفته جاری ۱۰ هزار دلار جایزه برای یافتن لاشه این هواپیما تعیین کرده بودند.

دهلی نو-ایرنا- لاشه یک فروند هواپیمای «ای ان ۳۲» متعلق به نیروی هوایی هند که هشت روز پیش در ایالت اروناچال پرادش واقع در شمال شرق این کشور سقوط کرده بود، کشف شد.

به گزارش روزنامه «هندوستان تایمز»، مقامات هندی اعلام کردند این هواپیما که در یک منطقه جنگلی در نزدیکی قله یک کوه سقوط کرده است، امکان دسترسی به آن از مسیر زمینی مشکل است بنابراین نیروی هوایی هند سعی خواهد کرد با استفاده از بالگرد به محل سقوط این هواپیما دسترسی پیدا کند.

یک مقام هندی گفت: با توجه به شدت برخورد هواپیما به کوه، احتمال زنده ماندن سرنشینان آن ضعیف است. این هواپیما به صورت کامل در آتش سوخته است.

در هنگام وقوع این حادثه، هواپیمای آنتونو ۳۲ نیروی هوایی هند ۱۳ سرنشین داشته است.

مقامات هندی در هفته جاری ۱۰ هزار دلار جایزه برای یافتن لاشه این هواپیما تعیین کرده بودند.

هواپیمای نظامی هند ساخت شوروی در هفته گذشته با نزدیک شدن به مرز چین به یکباره از رادار خارج شد.

در سال جاری نیروی هوایی هند ۱۰ فروند هواپیمای خود را از دست داده است.

یک مقام هندی گفت: از جنگنده‌های میراژ ۲۰۰۰ گرفته تا میگ ۲۹ در سال جاری دچار سانحه شده‌اند. بیشترین سوانح سقوط جنگنده‌های هندی در ماه فوریه سال جاری اتفاق افتاده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حادثه ی امروز تهران

در یکم فوریه یک جنگنده میراژ ۲۰۰۰ نیروی هوایی هند سقوط کرد. دو هفته بعد دو هواپیمای نیروی هوایی هند که در حال تمرین حرکات نمایشی برای نمایشگاه بین المللی هوایی هند در شهر بنگلور بودند، با یکدیگر برخورد کرده و سقوط کردند. در این سانحه یک خلبان نیروی هوایی هند کشته شد.

در ۲۷ ماه فوریه، یک روز پس از حمله هوایی هند به پایگاه‌های شبه نظامیان در منطقه بالاکوت پاکستان، یک جنگنده میگ ۲۱ بیسون هند در درگیری هوایی با جنگنده اف ۱۶ پاکستانی سرنگون شد.

همچنین در ۲۸ ژانویه سال جاری یک بالگرد «می ۱۷» متعلق به نیروی هوایی هند در کشمیر سقوط کرد که ۶ سرنشین این بالگرد کشته شدند.

ناوگان هواپیماهای جنگندۀ هند متشکل از جنگنده‌های روسی، انگلیسی و فرانسوی است.

از سال ۲۰۱۱ تاکنون نیروهای هوایی، زمینی و دریایی هند مجموعا بیش از ۷۵ سانحه سقوط هواپیما، جنگنده و بالگرد را به ثبت رسانده‌اند که بر اثر آنها بیش از ۸۰ نفر کشته شده‌اند.

به گفته کارشناسان هندی خطای انسانی و مشکلات تکنیکی از جمله دلایل سقوط جنگنده‌های نیروی هوایی هند می‌باشند.

به عبارت دیگر، جنگنده‌های قدیمی، تعمیر و نگاه داری ضعیف به همراه آموزش ناکافی خلبانان به افزایش سوانح هوایی در نیروی نظامی هند کمک کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴15 ساعت قبل
ساعت۲۴ -یک کودک ٤ ساله به دلیل پرت شدن از روی قطار کودک در یکی از پارک‌های رشت کشته شد‎. یک کودک ٤ ساله به دلیل پرت شدن از روی قطار کودک در یکی از پارک‌های رشت کشته شد‎. مأموران پاسگاه زیباکنار در پی ‏دریافت خبری مبنی بر فوت کودک ٤ ساله حین بازی در یکی از پارک‌های شهرستان رشت برای بررسی موضوع به محل اعزام ‏شدند‎. ‎ماموران پلیس پس از حضور در محل مشاهده کردند یک دختر بچه ٤ ساله اهل یزد حین بازی از قطارکودک به دلیل رعایت ‏نشدن موارد ایمنی از قطار بازی به بیرون پرت شده و بر اثر این حادثه فوت کرده است‎. ‎این کودک برای تعیین علت تامه فوت به ‏پزشکی قانونی معرفی شد. پرونده اولیه تشکیل و مقصران حادثه به مراجع قضائی معرفی شدند‎. ‎
فراروفرارو22 ساعت قبل
علیرضا شیر محمدعلی نفر اول از چپ استبازدید از فشافویه، پاسخ‌گوشدن سازمان زندان‌ها، احضار وزیر دادگستری به مجلس؛ اخبار قتل یک متهم سیاسی هنوز ادامه دارد. به گزارش شرق، علی مطهری و الیاس حضرتی از علیرضا آوایی درباره علت قتل متهم سیاسی در فشافویه سؤال پرسیدند. در توضیح آن، اما نوشته شده که چطور دو متهم سابقه‌دار به متهمی سیاسی دسترسی داشته‌اند. حتی پیگیری نمایندگان و سؤال از وزیر دادگستری برای اجرانشدن آن هم به نتیجه‌ای نرسید. در طرح جدید متهم می‌تواند ادعا کند که جرمش سیاسی است و این تفاوت چشمگیر با طرح قبلی دارد.
الفالف1 روز قبل
روزنامه ایران نوشت: اوایل زمستان سال گذشته، زن جوانی هراسان با پلیس تماس گرفت و از حادثه تلخی که برایش رقم خورده بود خبر داد. شکایت‌های سریالیبا شکایت زن جوان تحقیقات آغاز شد و کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت با شماره‌هایی که زن جوان در اختیارشان قرار داده بود، به بررسی برای شناسایی خودروی مورد نظر پرداختند. در تمامی شکایت‌ها راننده خودروی پراید دختران و زنان جوان را تحت عنوان مسافر سوار کرده و با کشاندن به محلی خلوت آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار داده بود. با توجه به مشخصاتی که قربانیان در اختیار پلیس قرار دادند مشخص شد که نقشه آزار و اذیت‌ها از سوی یک نفر اجرا شده است. همین مسأله باعث شد از زنان و دختران کینه به دل بگیرم و به فکر انتقام از آن‌ها بیفتم.
فارسفارس1 روز قبل
معاون عملیات آتش نشانی مشهد گفت: با اعلام آتش‌سوزی در یک کارگاه تزریق پلاستیک بیش از ۵۰ آتش نشان به همراه ۲۰ خودروی اطفای حریق سبک و سنگین به محل آتش‌سوزی اعزام شدند. به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل آتش نشانی مشهد، مهدی رضایی گفت: همزمان با ساعت ۱۵:۳۹ عصر امروز آتش‌سوزی در کارگاه تزریق پلاستیک در بلوار توس به آتش نشانی گزارش شد که در پی دریافت این خبر ستاد فرماندهی سازمان با توجه به اعلام گستردگی حریق، همزمان بیش از ۵۰ آتش‌نشان را به همراه ۲۰ دستگاه خودروی عملیاتی سبک و سنگین عازم محل حریق کرد. وی ضمن اشاره به تداوم عملیات اطفای آتش، ادامه داد: این آتش‌سوزی که علت وقوع آن به علت گستردگی در دست بررسی است، به سرعت به سایر مواد قابل اشتعال درون کارگاه سرایت کرده بود و شعله‌های آتش کل کارگاه حدودا یک هزار متری را فرا گرفته بود. رضایی افزود: آتش نشانان در اقدامی ضربتی از پیشروی آتش به اماکن مجاور جلوگیری و در تلاشی نفس‌گیر نیز هم اکنون موفق به مهار کامل آتش شدند. گفتنی است؛ بروز این آتش سوزی خوشبختانه خسارت جانی در بر نداشت.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از اختصاص حدود چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای ساخت مسکن مددجویان آسیب‌دیده از سیل خبر داد. ‌به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد در جلسه هماهنگی ساخت مسکن نهادهای حمایتی، افزود: این اعتبار برای ساخت مسکن ۴ ١ ۵ واحد مسکونی اختصاص‌یافته است و به‌زودی بخش دیگری از اعتبار پیش‌بینی‌شده برای کمک به ساخت مسکن سیل‌زدگان به این استان اختصاص می‌یابد. وی تعداد منازل آسیب‌دیده از خسارت سیل در استان را بیش از ۷۵۰ واحد مسکونی اعلام کرد و گفت: حجم بیشتر این آسیب‌ها در مناطق روستایی استان واردشده است. وی بابیان اینکه تمامی واحدهای مددجویان این نهاد تحت پوشش بیمه حوادث هستند، افزود: تاکنون خسارت ۵۰۰ واحد مسکونی توسط بیمه پرداخت‌شده است که برای ساخت واحدها صرف می‌شود. وی با تأکید بر اینکه پروژه واحدهای خسارت‌دیده باید تا پایان سال آماده بهره‌برداری شود، افزود: امیدواریم در برنامه زمانی پیش‌بینی‌شده، با استفاده حداکثری از ظرفیت تسهیلات قرض‌الحسنه بنیاد مسکن و کمک‌های کمیته امداد و مردم نیکوکار در یک اقدام انقلابی و جهادی شاهد تسریع در ساخت مسکن مددجویان باشیم.

نظرها

اخبار بیشتر