اگر این نشانه‌ها را دارید از نظر روحی انان قوی هستید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی

اگر این نشانه‌ها را دارید از نظر روحی انان قوی هستید

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصادنیوز: دانشمندان معتقدند قدرت روحی، در مقایسه با هوش، عامل تعیین کننده تری در دستیابی به موفقیت به شمار می رود. کنترل احساسات و نیروی اراده ی خود، توانایی بسیار بزرگی است که ما را تقریباً به هر چه که بخواهیم می رساند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزیاتور؛ اما از کجا بفهمیم از نظر روحی انسان قدرتمندی هستیم یا نه؟ ۹ نشانه‌ای که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، گویای قدرت روحی شما هستند.

۱- نگران مسائلی که خارج از کنترل تان هستند نیستید

شعار شما این است: «اگر می‌توانم درستش کنم که جای نگرانی نیست؛ اگر هم نمی‌توانم درستش کنم که باز هم جای نگرانی نیست.» روانشناسان می‌گویند اگر از نظر روحی انسان قدرتمندی باشید معمولا در مورد مسائلی که خارج از کنترل تان هستند احساس نگرانی نمی‌کنید. بعضی افراد ممکن است فقط وقتی همه چیز رو به راه باشد احساس امنیت روانی کنند، در حالی که بعضی مسائل واقعا خارج از کنترل ما هستند. تلاش برای کنترل چنین مسائلی نتیجه‌ای جز اضطراب و از دست رفتن انرژی نخواهد داشت. به همین دلیل شما می‌دانید که بهتر است انرژی خود را برای چیزهایی نگه دارید که واقعا توانایی به دست آوردن، بهبود بخشیدن یا تغییر آن‌ها را دارید.

۲- پذیرای مشکلات پیش روی خود هستید و با آن‌ها مواجه می‌شوید

زندگی سختی‌های خودش را دارد و شما هم این را خوب می‌دانید. اما علاوه بر این، شکست‌ها، بیماری‌ها و غم هایی که در مسیر زندگی بر سر راه شما قرار می‌گیرند را می‌پذیرید. شما هر زمان که اتفاق ناخوشایندی رخ دهد پا پس نمی‌کشید و اهداف تان را رها نمی‌کنید، بلکه طبق تحقیقات، به جای آن، با درس گرفتن از تک تک این لحظات، از آن‌ها به نفع خود استفاده می‌کنید. این توانایی در حقیقت ارمغان هوش هیجانی بالای شما است، ویژگی ای که افرادی که از نظر روحی قدرتمند هستند، از آن برخوردارند و آن را در خود پرورش می‌دهند. همین ویژگی است که آن‌ها را قادر می‌سازد با احساسات منفی خود مواجه شوند.

۳- این توانایی را دارید که بدون احساس پشیمانی به دیگران «نه» بگویید

اگر رئیس تان از شما بخواهد آخر هفته را هم کار کنید، برایتان سخت نیست که به او نه بگویید. شما ترجیح می‌دهید به کارهای شخصی خودتان برسید. شما به اهداف، مسئولیت‌ها و ارزش‌های خود پایبند هستید و اجازه نمی‌دهید چیز دیگری شما را از آن‌ها دور کند. به همین دلیل است که هر زمان که لازم باشد به راحتی «نه» می‌گویید. این روشی برای تمرین خود کنترلی و ایجاد احترام است که شما را قادر می‌سازد به اهداف، مسئولیت‌ها و ارزش‌های خود افتخار کنید و احترام بگذارید. این به معنای خودخواهی نیست، بلکه نشان می‌دهد شما خودتان را مجبور به تحمل زورگوها، افراد یا چیزهایی که وقت شما را هدر می‌دهند یا چیزهایی که شما و عزیزان تان را به خطر می‌اندازند، نمی‌کنید.

۴- صبور هستید و می‌دانید رویاها یک شبه محقق نمی‌شوند

تحقیقات نشان می‌دهد کسانی که از قدرت روحی برخوردارند، در مورد مسائل خوب فکر می‌کنند و بدون فکر به آن‌ها واکنش نشان نمی‌دهند، ویژگی ای که آن‌ها را قادر می‌سازد تمام شرایط را بسنجند و تجزیه و تحلیل کنند تا نکات مثبت هر موقعیتی را پیدا کنند و نهایت استفاده را از آن ببرند. به همین دلیل است که اغلب در مورد دیگران، خودتان و به ویژه، هدف هایتان صبور هستید. شما درک می‌کنید که محقق شدن رویاها نیاز به صرف زمان و تلاش دارد. در حقیقت، تحقیقات نشان می‌دهد افراد مانند شما اغلب موفق‌تر از سایرین هستند.

۵- مرزبندی هایی برای خودتان دارید که هرگز آن‌ها را زیر پا نمی‌گذارید

تعیین حد و مرز، روشی است برای آنکه قدرت خود را به شکلی درست و سالم به کار بگیرید و به موفقیت دست پیدا کنید. به همین دلیل است که شما برای خودتان حد و مرزهایی تعیین می‌کنید. تحقیقات ثابت کرده شما مایلید کنترل بدن و ذهن خود را در دست داشته باشید چون این کار باعث می‌شود نه بنده‌ی خواسته‌های خودتان یا دیگران، بلکه به آن‌ها مسلط باشید. برای مثال، شما عادت‌های بدتان را کنترل می‌کنید، احتمالا افراد منفی را پس می‌زنید و حتی اگر خسته باشید هم به باشگاه می‌روید. شما نظم و انضباط را کلید دستیابی به یک سبک زندگی سالم می‌دانید.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

۶- به جای شکوه و شکایت، دست به کار می‌شوید

شما فکر نمی‌کنید دنیا همیشه به شما چیزی بدهکار است. شما به این درک رسیده‌اید که چیزهای خوب ارزش تلاش کردن را دارند. بنابراین، به جای آنکه حق به جانب باشید یا در مورد بی عدالتی‌های روزگار شکوه و شکایت کنید، سعی می‌کنید تمام تمرکزتان را به کاری معطوف کنید که از دست تان برمی آید تا زندگی خودتان و کسانی که برای شما ارزشمند هستند را بهبود ببخشید. تحقیقات نشان می‌دهد این توانایی در نتیجه‌ی تفکری درست و مفید درباره‌ی نقش و اراده‌ی خودتان به دست آمده که شما را به دنبال کردن عقایدتان سوق می‌دهد.

۷- به ندرت کاری را فی البداهه انجام می‌دهید و ترجیح می‌دهید از قبل برنامه ریزی کنید

شما همیشه برای کارهایتان برنامه ریزی می‌کنید و آنی و بدون فکر عمل نمی‌کنید. معمولا کسانی آنی و فکر نشده دست به عمل می‌زنند که تا به حال در مورد هدف هایشان فکر نکرده‌اند و به عواقب رفتار خود اهمیتی نمی‌دهند یا قادر به دیدن این عواقب نیستند. در مقابل، روانشناسان معتقدند کسانی که از نظر روحی افراد قدرتمندی هستند، هدف هایشان را از قبل به طور دقیق مشخص کرده‌اند و آن‌ها را در ذهن دارند، به همین دلیل است که برنامه ریزی می‌کنند، ریسک مسائل را می‌سنجند و مؤثرترین راه برای دستیابی به چیزی که خواستارش هستند را دنبال می‌کنند. خلاصه‌ی کلام آنکه: شما برای دستیابی به زندگی ای که از نظر خودتان رضایت بخش است با یک استراتژی مشخص عمل می‌کنید.

۸- اعتماد به نفس دارید، اما نه اعتماد به نفس بیش از اندازه

اعتماد به نفس بیش از اندازه باعث می‌شود به اشتباه تصور کنید دیگر تجربه‌ی کافی را پیدا کرده‌اید. این مسأله باعث می‌شود آمادگی رویارویی با مسائل را پیدا نکنید و به راحتی در هر مخمصه‌ای گیر بیفتید. اما طبق تحقیقات، کسانی که از نظر روحی قدرتمند هستند، خودآگاهی عمیقی دارند که آن‌ها را قادر می‌سازد نقاط ضعف و قوت خود را به وضوح ببینند. آگاهی ای که شما از ویژگی‌های مثبت خود دارید و تلاشی که برای غلبه به نقص‌های خود یا به حداقل رساندن آن‌ها می‌کنید، باعث می‌شود در بیشتر موقعیت‌ها اعتماد به نفس داشته باشید.

۹- از خواب خود نمی‌زنید

ذهن ما زمانی می‌تواند با قدرت عمل کند که استراحت کافی داشته باشد. شما توانایی خود برای داشتن یک عملکرد موفق روزانه را به خطر نمی‌اندازید و به همین دلیل است که می‌توانید به چیزهایی که می‌خواهید دست پیدا کنید. تحقیقات نشان می‌دهد افراد مانند شما معمولا عادت‌های خواب مناسبی دارند، از زمان خواب برای تجدید نیروی خود استفاده می‌کنند و هر چقدر که لازم باشد تا پرانرژی و آماده از خواب بیدار شوند، استراحت می‌کنند. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترامپ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را به دلیل «سرفه» بیرون کرد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
رئیس‌جمهور آمریکا حین مصاحبه با شبکه «ای بی سی نیوز» از سرفه‌های «میک مولوانی» به خشم آمد و او را از دفتر ریاست‌جمهوری بیرون کرد. در این لحظه پرتنش، مجری در حال پرسیدن سوالاتی درباره تحقیقات درباره پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ و سوابق مالیاتی ترامپ بود.
وانانیوزوانانیوز2 روز قبل
پس از آن بود که با دستور دادستانی، در کنار حذف قیمت مسکن از سایت‌ها، دستور حذف قیمت خودرو نیز صادر شد تا ابزار تبلیغاتی دلالان از دسترس خارج شده و آرامش به بازار خودرو باز گردد. اگر چه در روزهای آغازین این طرح، همچنان قیمت خودرو بالا بود اما با حساس‌شدن معاونت اول ریاست‌جمهوری و مجلس به موضوع قیمت خودرو و تذکرهای پی‌درپی به وزارت صمت در این باره، به نظر می‌رسد گشایش‌هایی در اصلاح قیمت خودرو ایجاد شده است. کاهش قیمت خودرو که به صورت هفتگی رخ می‌داد اکنون فاصله زمانی این تغییر را کمتر کرده و به صورت روزانه و گاه چند ساعته، اتفاق می‌افتد. یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است به زودی قیمت خودرو به کف می‌رسد. این شرکت نیز در پاسخ اعلام کرد که افزایش قیمت صورت‌گرفته ناشی از افزایش قیمت بیش از ۲۵درصدی نرخ ارز نیمایی، افزایش قیمت خرید قطعات تولید داخل، افزایش هزینه‌های دستمزد و افزایش هزینه‌های حمل بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، بهای سکه طح قدیم چهار میلیون و ۵۵۰هزار تومان است. نیم سکه و ربع سکه امروز به ترتیب با قیمت‌های دو میلیون و ۴۷۰ و یک میلیون و ۶۵۰هزار تومان در بازار معامله می‌شوند. قیمت سکه یک گرمی امروز یک میلیون و ۱۰هزار تومان است. طلای ۱۸عیار در بازار امروز گرمی ۴۳۴هزار و ۴۵۰تومان قیمت خورد. هر اسکناس یورو در تابلوی این صرافی‌ها برای فروش ۱۵۳۰۰و برای خرید ۱۵۲۰۰ تومان قیمت خورده است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
او در زندان فشافویه دوران محکومیت خود را سپری می‌کرد. زندانیانی که مرتکب قتل شیرمحمدعلی شده‌اند، جرایم سنگینی مانند قتل مرتکب شده بودند. جرایم ارتکابی مرحوم شیرمحمدعلی، از نوع جرایمی است که اغلب حقوق‌دانان آنها را در زمره جرایم سیاسی قرار می‌دهند. مسلما اختیاری که در این ماده به قاضی داده شده است، به این معنا نیست که قاضی می‌تواند خلاف قاعده اصلی عمل کرده و مثلا دستور دهد که فرضا زندانی چک بی‌محل در کنار زندانیان قتل عمد قرار گیرد. علاوه بر این زندانبان همان‌قدر که باید مراقب آن باشد که زندانی در زندان مرتکب تخلف از مقررات زندان نشود، باید مراقب جان و سلامت جسمی و روانی زندانی و مهم‌تر از آن بهبود و تربیت شخصیتی و تربیتی او هم باشد. گفته می‌شود زندانی مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی پیش‌ازاین از شرایط زندان و عدم امنیت جانی خود شکایت و تقاضای جابه‌جایی داشته است.

فیلم | اورانگوتان ۵۰ ساله فرانسوی نقاشی می‌کشد!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
کریستل هانو، یکی از مدیران این باغ که از ۲۰ سال پیش تاکنون وظیفه نگهداری از حیوانات را بر عهده دارد معتقد است که ننت بدون تردید دارای استعداد ذاتی هنری است. این اورانگوتان از سال‌ها پیش نقاشی کردن را بدون هیچ آموزشی و به طور خودجوش آغاز کرده است. نقاشی‌های او گاهی با قیمت هزاران یورو فروخته شده و عواید آن صرف حفاظت از دیگر اورانگوتان‌ها می‌شود. اورانگوتان‌ها به شدت در معرض خطر انقراض قرار دارند و اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت برآورد کرده که تنها صدهزار اورانگوتان در جهان باقی مانده است. این حیوانات در طبیعت بین ۳۰ تا ۴۵ سال عمر می‌کنند اما درصورتی که از آنان به خوبی نگهداری شود می‌توانند ۶۰ سال یا بیشتر زنده بمانند.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از آی تی رسان، این لیست به صورت روزانه آپدیت شده و شامل محصولاتی همچون گلکسی S۷، گلکسی S۷ Edge، سامسونگ گلکسی نوت ۵، گلکسی A۹ و… می‌شود. شما می‌توانید با کلیک بر روی نام هر مدل، به فروشگاه‌های آنلاین وارد شده و محصول مورد نظر را بخرید. لیست قیمت گوشی‌های سامسونگ

نظرها

اخبار بیشتر