پیشرفت‌های محسوس در صنعت ریلی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

پیشرفت‌های محسوس در صنعت ریلی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
توانمندی‌هایی که امروز در صنعت ریلی می‌بینیم نشان می‌دهد پیشرفت‌ها به ویژه در حوزه‌های دانشی و ساخت داخل، محسوس است

رضا رحمانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های صنعت ریلی کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه در ۱۰ سال آینده به ۴۰ هزار لوکوموتیو، واگن باری، مسافری و مترویی نیاز داریم افزود: اگر در طی این سال‌ها با ظرفیت کامل هم تولید در کشور صورت گیرد همچنان نیاز داریم.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

وی اضافه کرد: البته مشکل در حوزه سفارش دهی به علت مشکلات در تأمین مالی است که پیگیری‌ها در دولت درباره تأمین مالی ادامه دارد.

وزیر صمت گفت: هم اکنون داخلی سازی در واگن مسافری به ۷۵ درصد، باری ۸۵ درصد و در واگن‌های مترو به ۳۳ درصد رسیده است که با توانمندی‌های موجود و روان شدن فرآیند سفارش دهی، عمق ساخت داخل بیش از این هم افزایش خواهد یافت.

رحمانی با بیان اینکه به جد از داخلی سازی قطعات حمایت می‌کنیم افزود: هر جا صنعتگران موفق به ساخت داخل شدند اطلاع دهند و پیگیری کنند ما هم حمایت می‌کنیم ضمن اینکه واحد‌های مصرف کننده موظف شدند از محصولات ساخت داخل استفاده کنند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی ادامه داد: اگر بدانیم امکان ساخت هر قطعه‌ای در داخل وجود دارد از واردات آن به روش‌های گوناگون مانند وضع تعرفه، جلوگیری خواهیم کرد تا تولید کننده داخلی با آسودگی خاطر، بیشتر تولید کند البته رسانه‌ها هم باید حمایت کنند.

رحمانی با اشاره به اینکه به همه اجزای وزارت صنعت ابلاغ شده که در صورت وجود ساخت داخل باید از واردات جلوگیری شود گفت: البته بستر‌هایی مانند سامانه نیاز و سامانه محصولات دانشی را ایجاد کرده‌ایم که تولیدکنندگان می‌توانند از این طریق، توانمندی خود را اعلام کنند.

وزیر صنعت افزود: در این نمایشگاه دستاورد‌های صنعت ریلی، واحدی حضور دارد که قطعات حساس الکترونیکی خودرو را نیز تولید می‌کند و از آنجا که بسیاری از خودرو‌های کف پارکینگ خودروسازان با کمبود این قطعات مواجه است به معاونت صنایع دستور دادم تا هر چه سریع‌تر با این تولیدکنندگان نشستی را برگزار کنند تا با همکاری آنان، کمبود‌ها رفع شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز22 ساعت قبل
در اردیبهشت ماه تعداد معاملات ثبت شده برابر با ۱۲۳۱۷ معامله است اما در خردادماه تعداد معاملات به ۵۳۸۷ معامله کاهش پیدا کرده است. بر همین اساس مقایسه تعداد معاملات در خرداد نسبت به فروردین و اردیبهشت نشانگر رشد ۷۵٫۴ درصدی تعداد معاملات در خرداد نسبت به فروردین (۳ هزار و ۴۹۳) و کاهش ۵۶٫۲ درصدی در خرداد نسبت به اردیبهشت است. قیمت مسکن منطقه ۲۲ نزدیک به متوسط قیمتمتوسط قیمت مسکن در منطقه ۲۲ در هر ۳ ماه فصل بهار نزدیک به متوسط قیمت کل است. متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در فروردین در منطقه ۲۲ برابر ۱۱٫۸ میلیون و متوسط قیمت کل ۱۱٫۴ میلیون تومان است. تفاوت کمترین و بیشترین تعداد معاملاتدر خردادماه بیشترین تعداد معاملات در منطقه ۵ انجام شده است و تعداد معاملات ۸۴۵ مورد است، در منطقه ۱۹ نیز کمترین معامله یعنی ۴۵ معامله صورت گرفته است بنابراین تفاوت بیشترین و کمترین تعداد معاملات ۸۰۰ معامله است.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان این‌که سرانه متوسط مصرف آب در کشور ۱۵۵ لیتر به ازای هر نفر در روز است، گفت: این میزان بیش‌تر از متوسط مصرف در شهرهای پرمصرف صنعتی اروپاست. مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به شکل‌گیری کمیته سازگاری با کم‌آبی، گفت: این کمیته با تدبیر وزیر نیرو و حمایت دولت شکل گرفت و شرکت آب و فاضلاب باید از آن استفاده مطلوب کند. سرانه متوسط مصرف آب در کشور ۱۵۵ لیتر به ازای هر نفرمدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان این‌که سرانه متوسط مصرف آب در کشور به ازای هر نفر ۱۵۵ لیتر در روز است، گفت: این میزان بیش‌تر از متوسط برخی شهرهای پرمصرف صنعتی اروپاست، در حالی که ما در یک کشور خشک قرار داریم و باید یک اقدام جدی در این زمینه انجام دهیم. مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان این‌که همواره در کشور شاهد رویکرد توسعه‌ای در همه بخش‌ها بوده‌ایم، اظهار کرد: این رویکرد در نقاطی آسیب وارد کرده است. وی ادامه داد: باید گفت طرح‌های انتقال آب در همه کشورهایی که اقلیمی مشابه ایران دارد، شکل می‌گیرد اما توجه در این کشورها معطوف مدیریت مصرف است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
متوسط سهم هزینه مسکن از سبد هزینه سالانه خانوارها، تقریبا ۵۰ درصد است. ایلاتی گفت: به دلیل افزایش قیمت مسکن، خانوارها باید ۴۳ سال انتظار بکشند، تا مالک مسکن شوند. اگر این قانون تصویب می‌شد، قیمت مسکن افزایش کاذب نمی‌یافت و ۷۰ درصد افزایش قیمت مسکن از طریق مالیات به جیب دولت بازمی گشت. همچنین سؤال نظرسنجی امشب برنامه «پایش» هم با توجه به وضعیت بازار مسکن، به‌صورت زیر از مخاطبان سؤال پرسیده شد: آیا موافقید از سوداگری در مسکن، مالیات سنگین اخذشود؟ ۱. خیردر پایان نیز ۹۰ درصد از مردم موافقت خود را با اخذ مالیات سنگین از سوداگری مسکن اعلام نمودند.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در آیینی با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو، سید موسی خادمی استاندار لرستان، نمایندگان مردم پلدختر و کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار پلدختر، مدیران شرکت توزیع برق، آب منطقه‌ای و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی و مردم روستا عملیات اجرایی بازسازی شبکه‌های توزیع برق تخریب شده در سیل پلدختر در روستای بابازید این شهرستان آغاز شد. مدیرعامل توزیع برق استان لرستان در این آیین گفت: هشت پروژه در راستای رفع ضعف ولتاژ مناطق گرمسیری پلدختر پس از سیل در دستور کار قرار گرفت. فریدون خودنیا اظهار داشت: این پروژه‌ها، پروژه‌های مهم و حیاتی برای شهرستان پلدختر هستند که ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار توسط شرکت توانیر با هماهنگی استانداری لرستان و شرکت‌های توزیع برق استان‌های لرستان و مرکزی به عنوان استان معین راه انداری می‌شوند. خودنیا افزود: همچنین اصلاح شبکه فشار متوسط از شهر معمولان تا آرامستان (امامزاده) به طول سه و نیم کیلومتر و احداث ۶ کیلومتر شبکه فشار متوسط از روستای ملاوی تا پیچ بابابهرام از پروژه‌های کوتاه مدت و فوری هستند. مدیرعامل توزیع برق استان لرستان به پروژه‌های دراز مدت در شهرستان پلدختر اشاره کرد و افزود: احداث هفت کیلومتر شبکه فشار متوسط از منطقه تنگ تیر تا روستای قالبی و ۶ کیلومتر شبکه فشار متوسط از روستای سراب ناوکش تا ویسیان پروژه هایی هستند که جهت تامین برق پایدار طی ۲ سال انجام خواهد شد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز22 ساعت قبل
دستگاه‎ LG ‎قیمتی حدود ۴۵‌ میلیون تومان دارد و ‏دستگاه هیوسانگ که کره‌ای است هم ۵۵ تا ۶۵‌ میلیون تومان قیمت دارد. ‏البته برخی از شرکت‌ها حاضر به فروش اقساطی دستگاه خودپرداز هستند، اما در این روش باید چند میلیونی بیشتر پول پرداخت ‏کنید. در این حالت باید کار خود را رها کرده و برای حل ‏مشکل به محل نصب دستگاه عابربانک بروید یا خودتان مشکل را برطرف کنید یا به تعمیرکار خبر بدهید». این درحالی است که با همین سرمایه می‌توانید در ماه چیزی حدود ٢,۵ تا ٣‌ میلیون تومان درآمد داشته باشید. براساس گزارش بانک مرکزی، به ‏ازای هر یک‌هزار و ۵۴٩ نفر، یک دستگاه عابربانک در ایران وجود دارد.

نظرها

اخبار بیشتر