دوگانگی در دوران مادری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. سلامت
دوگانگی در دوران مادری

دوگانگی در دوران مادری

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
من عاشق کودکم هستم اما گاهی آرزو می کنم به زندگی قبلی ام برگردم : دوگانگی دردوران مادری

من عاشق کودکم هستم اما گاهی آرزو می‌کنم به زندگی قبلی ام برگردم،

چنین تفکری کاملا طبیعی است اما بسیاری از مادران از داشتن چنین فکری احساس گناه می‌کنند. در اینجا دو روانپزشک الکساندرا ساکس و کاترین برندوف می‌گویند چطور انتظارات زیاد و قضاوت را در مورد خودتان کنار بگذارید.

من در ده سال گذشته در کلینک سلامت روان زنان کار می‌کردم و وظیفه‌ام این بود که مادران را در مورد تغییرهویتی که با مادر شدن اتفاق می‌افتد آگاه کنم درست مثل نوجوانی که انتقال رشد هورمونی فیزیکی و علاطفی در یک زمان اتفاق می‌افتد. مادران گاهی احساس عذاب وجدان دارند چرا ترجیح می‌دهند چرت بزنند تا اینکه از بچه نگهداری کنند این رفتار دوسوگرا کاملا طبیعی است اما بسیاری از مادران به دلیل این افکار احساس شرمندگی دارند همه تجربیات ترکیبی از تجربیات مثبت و منفی همراه یک مادر است. دوست داشتن فرزند این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که گاهی اوقات مراقبت از کودک سرگرم کننده نیست و ممکن است از خود بپرسید آیا اشتباه کردم و در دام افتادم؟ آیا این به این معنی است که من کودکم را دوست ندارم؟

زمانی که شما به خود و اطرافیانتان توجه می‌کنید و کمتر به کودک توجه دارید دوسوگرایی به سراغ شما می‌آید و شما نمی‌توانید همه کارها را به خوبی انجام دهید. چطور احساس گناه نکنید وقتی در جلسه محل کار حاضر نشدید تا کودک را نزد متخصص کودک ببرید؟ یا وقتی ۱۵ دقیقه خوابیدید در حالی که کودک ناآرام بوده و یا شیرش را بالا آورده؟ یا وقتی که با کودک هستید اما به کارهایی که دوست دارید انجام بدهید فکر می‌کنید مثلا زنگ زدن به دوستی که تماس گرفته بوده یا پاسخ ایمیل کاری را دادن یا به شام خوردن به همسرتان فکر می‌کنید.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار پزشکی

احساس گناه وقتی به سراغ شما می‌آید که احساس کنید شرایط لازم برای مادر خوب بودن را ندارید. احساس گناه، مانند دوسوگرایی ونگرانی، ممکن است حالت ذاتی مادر باشد و گاهی ریشه آن ازمقایسه خود با یک ایده ال غیر واقعی است و شما باید ارزیابی مجددی داشته باشید. اگر شما به دلیل گفتگوبا رییس و برنامه ریزی کار ی هر روز دیر به مهد کودک می‌رسید یا شخصی را برای تحویل گرفتن فرزندتان تعیین کرده‌اید. اما احساس گناه یک چیز متفاوت است مادران تصور می‌کنند مادران دیگر بهتر هستند. هرگاه احساس گناه کردید توجه داشته باشید احساس بد در مورد یک تجربه نتیجه بد بودن شما نیست زندگی یادگیری از تجربیات است و شما می‌توانید دفعات بعدی انتخاب‌های متفاوتی داشته باشید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به همین علت، کاهش چربی شکم مزایای زیادی را برای سلامت انسان به همراه دارد و می‌تواند سبب طولانی‌تر شدن عمر یک فرد شود. خوردن پروتئین بیشتر یک استراتژی بلند مدت برای کاهش چربی شکمپروتئین مهم‌ترین ماده مغذی برای کاهش وزن است. پروتئین نه تنها می‌تواند به شما در کاهش وزن کمک کند، بلکه می‌تواند به شما کمک می‌کند تا از کاهش وزن خود جلوگیری نمایید. ورزش در کاهش چربی شکم بسیار موثر استورزش به دلایل مختلفی برای بدن شما از اهمیت فراوانی برخوردار است. کاهش چربی یک نقطه از بدن با ورزش موضعی امکان پذیر نیست، و انجام تمرینات مداوم باعث کاهش وزن چربی موجود در ناحیه شکم خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
با افزایش سن، مغز انسان نیز به همراه اندام‌های دیگر پیر می‌شود. خرد و دانش می‌توانند با افزایش سن تقویت شوند، در شرایطی که حافظه و توجه ممکن است افت را تجربه کنند. برای حفظ عملکرد مغز در سطحی مطلوب، موسسه پزشکی آمریکا (Institute of Medicine) هفت اقدام را توصیه کرده است. ارتباط با دوستان و اعضای خانواده می‌تواند به حفظ سلامت مغز کمک کند. به خاطر داشته باشید که پژوهش‌ها در زمینه چگونگی و چرایی تغییرات مغز با افزایش سن همچنان در ابتدای راه قرار دارند.
سلامت نیوزسلامت نیوز6 ساعت قبل
کاهش وزن یکی از مهمترین رویاهای بسیاری از افراد است. اما برخی از این افراد در مسیر کاهش وزن با مشکلاتی مواجه می‌شوند و نمی‌توانند به اندازه‌ای که انتظار دارند در این مسیر موفق باشند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از انتخاب، کارشناسان می‌گویند که یکی از مهمترین مواردی که به کاهش وزن افراد کمک می‌کند استفاده از روشهایی پایدار و مستمر است که وقفه‌ای نداشته باشند. یک روند مداوم را حفظ کنیدتلاش کنید از ابتدا تا انتهای روند کاهش وزن خود یک روند مداوم را حفظ کنید. اگر قرار باشد مرتب کاهش وزن خود را با اختلال رو به رو کنید، نتیجه چندانی نخواهید گرفت.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه قائمی، با اشاره به تغییر سبک زندگی در کشور، تاکید کرد: دیابت بیماری است که ارتباط تنگاتنگی با ورزش، فعالیت بدنی و تغذیه سالم دارد. مسئول برنامه کشوری کنترل دیابت وزارت بهداشت، در حاشیه برپایی دهکده دیابت، اظهار کرد: دیابت بیماری است که ارتباط تنگاتنگی با ورزش، فعالیت بدنی و تغذیه سالم دارد. همچنین با افزایش جمعیت سالمند در کشورمان شیوع این بیماری محتمل است. وی افزود: متاسفانه با توجه به اینکه فعالیت بدنی کودکان و نوجوانان ما کاهش زیادی یافته است این عامل در کنار تغذیه ناصحیح میزان شیوع بیماری را رو به گسترش برده است. یکی از راه‌ها این است که با ورزش و تغذیه سالم از این بیماری پیشگیری کنیم. آمارها نشان می‌دهد که ما می‌توانیم تا ۲۰ درصد با کمک تغذیه سالم و فعالیت بدنی مناسب از بیماری دیابت پیشگیری کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق، بیماری التهاب روده (IBD) گروهی از اختلالات روده‌ای است که باعث التهاب طولانی مدت دستگاه گوارش می‌شود. التهاب روده می‌تواند بسیار دردناک و مخرب باشد و در بعضی موارد حتی ممکن است تهدید کننده زندگی باشد. رضا ملک‌زاده، فوق تخصص گوارش و کبد و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درباره «نشانه‌های بیماری التهاب روده»، اظهار داشت: ‌مهمترین نشانه این بیماری، اسهال خونی بلغمی مزمن است. کسانی که دچار اسهال می‌شوند، اسهال آنها یا با خون همراه است یا همراه نیست؛ ‌ضمن اینکه دچار درد شکم نیز می‌شوند. وی خاطرنشان کرد: مهمترین علامت التهاب روده، اسهال خونی بلغمی مزمن است و اگر بیش از شش ماه طول بکشد، باید فرد به مبتلا شدن به بیماری التهاب روده فکر کند.
سلامت نیوزسلامت نیوز8 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری5 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

نماینده ویژه وزیر در طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی منصوب شد

ایسنا1 ساعت قبل

فرماندهان و یگان‌های برتر نیروهای مسلح تقدیر شدند

مهر1 ساعت قبل

رفع محدودیت‌های بانکی و تهاتر کالا لازمه تعاملات اقتصادی

صدا و سیما1 ساعت قبل

مادر ۷ فرزند از تأثیر مثبت ازدواج در سن کم می‌گوید / تربیت فرزندانم را به حضور در تیم ملی تیراندازی ترجیح دادم

قدس آنلاین1 ساعت قبل

جام جهانی شمشیربازی| سابریست‌ها از رسیدن به نیمه‌نهایی بازماندند

فارس1 ساعت قبل

دولت اجازه گرانی کالاها را نمی‌دهد/ قدردانی از حمایت رهبری از تصمیم سران قوا

فارس1 ساعت قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

14 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1