معاون ‌وزیر کشور‌: ایران ‌می‌تواند در قبال عدم تعهد آمریکا در برجام اقدام متقابل انجام دهد‌‌
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
معاون ‌وزیر کشور‌: ایران ‌می‌تواند در قبال عدم تعهد آمریکا در برجام اقدام متقابل انجام دهد‌‌

معاون ‌وزیر کشور‌: ایران ‌می‌تواند در قبال عدم تعهد آمریکا در برجام اقدام متقابل انجام دهد‌‌

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: ایران طبق قانون ماده ۳۶ و ۳۷ برجام می‌تواند در قبال عدم تعهد آمریکا نسبت به برجام اقدام متقابل انجام دهد.

- اخبار زنجان -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، جمال عرف امروز در نشست مطبوعاتی نخبگان و برگزیدگان استان زنجان اظهار داشت: ایران می‌تواند طبق قانون ماده ۳۶ و ۳۷ برجام نسبت به زیرمیز زدن آمریکا در معاهده برجام اقدام متقابل انجام دهد.

معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص خواسته ایران از معاهده برجام افزود: خواسته کشور ایران این است که کشور آمریکا به پیش از اردیبهشت ماه سال ۹۷ باز گردد.

وی با اشاره به اینکه در صورتی که هر کشوری در شرایط فشار به مذاکره برود بازنده می‌شود، افزود: منطق مذاکره منطق میز برابر و عدالت محور است.

عرف با بیان اینکه کشور آمریکا در حال وارد کردن فشارهای حداکثری علیه کشور ایران است، شرح داد: کشور آمریکا فشارهای حداکثری را با بیان مذاکره ترکیب کرده و به عبارت دیگر قدرت سخت و نرم را با هم در آمیخته است.

معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص وظیفه کشور ایران نسبت به اقدامات ظالمانه آمریکا علیه ایران عنوان کرد: وظیفه کشور ایران این است که نسبت به این اقدام ظالمانه و غیرقانونی آمریکا ایستادگی و مقاومت کند همچنین باید اذهان عمومی جامعه نسبت به شرایط کنونی توجه شود.

وی با اشاره به اینکه در شرایط حاضر کشور، اراده بسیار حائز اهمیت است، بیان کرد: این جنگ، جنگ اراده‌هاست و کشوری که محکم‌تر است ایستادگی و مقاومت می‌کند.

عرف با بیان اینکه دونالد ترامپ فردی تاجر و نه یک ایدئولوژیست است، افزود: در صورتی که دونالد ترامپ نتواند از فشارها حداکثر بهره را ببرد پیش از شروع انتخابات عقب‌نشینی خواهد کرد.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

معاون سیاسی وزیر کشور عنوان کرد: در شرایط حاضر کشور باید مقاومت و نه سازش داشته باشد تا با عزت از مسیر عبور شود.

وی با بیان اینکه ابتکارات خوبی در کشور وجود دارد، افزود: سناریوهای خوبی طراحی شده ‌تا شرایط حاضر بهبود یابد.

عرف در باره سیاست وزارت کشور در ارتباط با احزاب بیان کرد: سیاست وزارت کشور در جهت تقویت تحزب است.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اینکه در وزارت کشور تمثیل باغبان در ارتباط با احزاب مدنظر قرار می‌گیرد، افزود: همانند باغبان که گیاه را کشت می‌کند سپس از آن مراقبت می‌نماید اما دستور رشد به گیاه نمی‌دهد بلکه این خود یک گیاه است که رشد می‌کند احزاب نیز اینچنین هستند زمینه‌ها و بسترهای رشد برای آنها فراهم می‌شود موانع برداشته می‌شود اما این خود احزاب هستند که باید فعالیت و رشد کنند.

وی در خصوص انتصاب بانوان و جوانان به پست‌های معاونت افزود: معیار نخست در گزینش افراد برای چنین سمت‌هایی کارآمدی این اشخاص است.

عرف با اشاره به اینکه چنانچه شرایط مساوی و یا حتی از نزدیک وجود داشته باشد، بانوان و جوانان برای پست‌های معاونت انتخاب می‌شوند اما در صورتی که فاصله بیشتر شود شایسته‌سالاری زیر سئوال می‌رود.

معاون سیاسی وزیر کشور از فعالیت بانوان در سمت معاون استاندار در چندین استان کشور خبر داد و گفت: در استان‌هایی که ظرفیت وجود داشته باشد معاون توسعه منابع از خانم‌ها انتخاب می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

فیلم| شمخانی خطاب به خانواده قربانیان اعتراضات بنزینی: نگران نباشید/ ما از جنس شما و خادم مردم هستیم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
روزنوروزنو2 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!

نظرها

اخبار بیشتر