چطور در خانه به خودمان برسیم؟ ۴ کار مهم که نباید فراموش شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سلامت
چطور در خانه به خودمان برسیم؟ ۴ کار مهم که نباید فراموش شود

چطور در خانه به خودمان برسیم؟ ۴ کار مهم که نباید فراموش شود

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: بیشتر خانم‌ها عادت دارند فقط در صورتی به خودشان برسند که به مهمانی دعوت شده باشند یا در جمع قرار بگیرند؛ در حالی که شیکترین خانم‌ها می‌دانند که آراستگی و زیبایی چیزی نیست که فقط به بیرون محدود شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از زندگی آنلاین، بیشتر خانم‌ها عادت دارند فقط در صورتی به خودشان برسند که به مهمانی دعوت شده باشند یا در جمع قرار بگیرند؛ در حالی که شیکترین خانم‌ها می‌دانند که آراستگی و زیبایی چیزی نیست که فقط به بیرون محدود شود و اول از همه باید برای دل خودتان و در منزل خودتان اتفاق بیفتد. در این مقاله شما را با پنج روش آشنا می‌کنیم که انجام دادنشان باعث می‌شود در خانه هم متنوع و شیک باشید.

روش‌های رسیدگی به پوست صورت در خانه

این روزها همه جا انواع و اقسام تبلیغات مربوط به کلینیک‌های زیبایی پوست دیده می‌شود؛ این تبلیغات ناخودآگاه فشار زیادی روی خانم‌ها ایجاد می‌کند تا پوستی شفاف و یکدست داشته باشند؛ البته که رسیدن به این پوست، مستلزم صرف هزینه زیاد است. ما استفاده از این روش‌ها را در صورتی توصیه می‌کنیم که از امن بودنشان مطمئن باشید و نه صرفا برای رسیدن به ایده‌آل‌های جامعه؛ بلکه برای خوشحالی خودتان سراغشان بروید. توصیه ما در عوض این است که زمانی را که وقت آزاد دارید، به صورت مرتب به پوستتان برسید.

هر روز صبح بعد از بیدار شدن از خواب، پوست صورتتان را با استفاده از ژل شستشوی صورت بشویید تا چربی‌های احتمالی تولید شده از شب پیش و کرم شبتان از منافذ آن پاک شود.

سعی کنید از صابون و شامپو برای شستن صورت استفاده نکنید؛ چون می‌توانند به دلیل قوی بودن به پوستتان آسیب برسانند.

بعد از شستشوی صورت آن را به آهستگی با حوله خشک کنید و چند لحظه صبر کنید.

سپس از سرم و کرم مرطوب کننده‌تان استفاده کنید.

در کنار روتین صبحگاهی مراقبت از پوست، در طول روز استفاده از ماسک‌های مختلف را فراموش نکنید. گاهی یک یا دو عدد میوه را رنده کنید و بگذارید روی پوستتان بماند. از اسپری گلاب برای بستن منافذ پوست کمک بگیرید و یا سراغ ماسک‌های آماده بروید و از لایه بردارهای سبک و لایت Light برای از بین بردن لایه‌های مرده پوست استفاده کنید. در کنار تمام این موارد سعی کنید به اندازه کافی مایعات بنوشید.

این روش‌ها کمک می‌کنند پوستتان در طول روز بدون آرایش هم زیبا و با طراوت به نظر برسد و در خانه هم جذاب به نظر برسید.

زیبایی بیشتر چشم و ابرو در خانه

اگر هنوز سراغ روش‌هایی مثل بن مژه و هاشور و میکروبلیدینگ ابرو نرفته‌اید و روش‌های طبیعی را بیشتر می‌پسندید، یک سایه یا محلول گیاهی ابرو تهیه کنید و هر روز برای تقویت آن را به ابروهایتان بزنید. با این کار هم زیباتر به نظر می‌رسید و هم به مرور زمان ابروهای زیباتری پیدا خواهید کرد.

برای آرایش چشم‌ها هم از انواع خط چشم ماژیکی، مدادی و رنگی استفاده کنید تا به صورتتان روح بدهد و زیبایی نگاهتان را بیشتر کند. یک لایه ریمل روی مژه‌ها در کنار یک خط چشم نازک و زیبا تمام طول روز شما را آراسته و مرتب نگه می‌دارد.

استفاده از فر مژه را فراموش نکنید. فر مژه به چشم‌هایتان حالت زیباتری می‌دهد.

رسیدگی به پوست بدن

حالا که فصل پوشیدن لباس‌های خنک و باز رسیده، بیشتر از هر وقت دیگری به زیبایی پوست بدنتان اهمیت دهید.

هرازگاهی از اسکراب بدن برای شفافیت بیشتر پوست کمک بگیرید. روش قدیمی و سنتی این کار استفاده از سفیداب بود که هنوز هم توسط بسیاری از پزشکان متخصص پوست برای انجام لایه برداری توصیه می‌شود. اگر به این روش علاقه‌ای ندارید، استفاده از اسکراب را فراموش نکنید تا پوستتان سالم‌تر به نظر برسد.

سعی کنید از شاور ژل یا ژل حمام با رایحه مورد علاقه‌تان استفاده کنید. PH (پ. هاش) ژل حمام برای پوست بدن مناسبتر از شامپوهای معمولی یا صابون است و مانع از خشکی بیش از حد پوست می‌شود.

بعد از هر بار استحمام با استفاده از یک مرطوب کننده قوی به پوستتان آبرسانی کنید. مرطوب نگه داشتن پوست هم باعث جوان ماندن آن می‌شود و هم برق خاصی به آن می‌دهد که زیبایی را بیشتر خواهد کرد. در اینجا می‌توانید روتین بعد از دوش گرفتن را نیز مطالعه کنید.

اگر پوست بسیار خشکی دارید استفاده از بادی باتر را فراموش نکنید. بادی باترها معمولا بافت چربتری دارند اما به سرعت جذب می‌شوند و مدت بیشتری روی پوست باقی می‌مانند؛ ضمن اینکه رایحه‌های بسیار خوبی دارند که استفاده از آن‌ها را جذابتر می‌کند.

روتین زیبایی ناخن‌های دست و پا

اگر ناخن‌هایتان کاشت هستند، فقط سراغ ناخن‌کارهایی بروید که وسایل و لوازم کاشت ناخن مطمئن تهیه می‌کنند و بهداشت را رعایت می‌کنند. در غیر این صورت خودتان را در معرض انواع قارچ و عفونت قرار می‌دهید.

اگر فرصت ترمیم به موقع ناخن‌هایتان را ندارید، کاشت را بردارید و خودتان به ناخن‌هایتان برسید. کوتاه کردن ناخن و داشتن یک لاک مرتب روی همان ناخن کوتاه، به مراتب بهتر از ناخن کاشتی است که تا نیمه بلند شده و رویش با لاک پوشانده شده است.

اگر ناخن‌هایتان طبیعی هستند، هر چند وقت یک بار با استفاده از پاک کننده لاک و نه استون لاک را پاک کنید و بگذارید ناخن‌هایتان هوا بخورند.

هیچ وقت از لاک‌های ارزان قیمت استفاده نکنید. این لاک‌ها حاوی مواد شیمیایی مضر برای بدن هستند. داشتن تعداد کمی لاک مرغوب بهتر از ده‌ها لاک ارزان قیمت و بی کیفیت است.

از کرم دست و ناخن برای مرطوب نگه داشتن پوست دست و ناخن‌ها استفاده کنید.

یک اسکراب پا تهیه کنید و به زیبایی پاهایتان اهمیت دهید. استفاده از سوهان کف پا یا سنگ پا را برای زیبایی بیشتر پاها فراموش نکنید و بگذارید در منزل، زمانی که کفشی به پا ندارید هم مرتب باشید.

سعی کنید ناخن‌هایتان را همیشه مرتب و سوهان کشیده نگه دارید.

در صورتی که بخشی از لاک ناخن‌هایتان می‌پرد، آن را ترمیم کنید یا اینکه کلا لاکتان را پاک کنید. فکر نکنید چون در خانه هستید، مهم نیست؛ مهم است چون زیبایی شما بیشتر از هر کسی به خودتان احساس خوبی می‌دهد.

رعایت بهداشت فردی

اگر تمام موارد بالا را رعایت کنید، اما صورتتان موی زائد داشته باشد یا بدنتان را تمیز نکرده باشید، هیچ کدام از تلاش‌هایتان فایده‌ای ندارد. بنابراین همیشه آراستگی‌تان را با استفاده از روش‌هایی مثل وکس، اصلاح، کرم یا اسپری موبر و سایر روش‌های مطمئن حفظ کنید و مطمئن باشید وقتی بدنتان آراسته باشد، حتی در منزل هم شیکتر و جذابتر به نظر خواهید رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دود شدن ارز دولتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این روز‌ها جای کالا‌های اساسی در فهرست ارز دولتی هر روز تنگ‌تر می‌شود جای دخانیات انگار در این فهرست قرص و محکم استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این روز‌ها جای کالا‌های اساسی در فهرست ارز دولتی هر روز تنگ‌تر می‌شود جای دخانیات انگار در این فهرست قرص و محکم است.

رونمایی از ۷ محصول دانش بنیان در حوزه سلامت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ۷ محصول دانش بنیان حوزه سلامت در حاشیه دهمین گردهمایی مدیران فناوری و رؤسای مراکز رشد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، رونمایی شد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد حیدری پیش از ظهر امروز چهارشنبه در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری، اظهار کرد: مصوبات جلسه شورای سلامت شهرستان باید از خروجی کیفی برخوردار باشد و مشکلی از مشکلات مردم را در حوزه بهداشت و سلامت برطرف کند. وی با بیان اینکه صرف برگزاری جلسات و تعدد آمار برگزاری این نشست کافی نیست، افزود: رفع دغدغه‌ها و پیگیری مطالبات مردم در زمینه بهداشت، سلامت و امنیت غذایی باید به صورت مشهود در مصوبات و پیگیری‌های این شورا نمود داشته باشد. سرپرست فرمانداری ویژه دزفول، خواستار تقویت دبیرخانه شورای سلامت و افزایش تلاش این دبیرخانه در راستای پیگیری مصوبات این شورا شد و گفت: لازم است قبل از برگزاری جلسات شورای سلامت، ابتدا جلسات کارشناسی برگزار و دستور کارهای این شورا در دبیرخانه و کمیته‌های تخصصی بررسی شود سپس راهکارها و پیشنهادات به دست آمده در جلسه شورای سلامت مطرح شود. حیدری، اتخاذ تصمیمات کارآمد و خوب در راستای رفع مشکلات حوزه سلامت شهرستان را مشروط به کار کارشناسی دقیق در خصوص مهمترین موارد و مشکلات این حوزه و اهتمام نسبت به مقوله مسئله یابی برای انتخاب دستور کارها دانست و افزود: جهت فکری این جلسه در مورد مشکلات حوزه سلامت شهرستان توسط دبیرخانه این شورا تعیین می‌شود بنابراین این دبیرخانه یک نقش راهبردی و متمایز دارد که باید تلاش کند تا تمامی مشکلات اساسی و مهمترین مطالبات و دغدغه‌های مربوط به سلامت مردم شهرستان و امنیت غذایی آنها را ابتدا شناسایی کند و سپس به ارائه راهکار در جهت رفع آنها بپردازد.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، در فیلتر سیگار بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ماده خطرناک اعم از فلزات سنگین وجود دارد که می‌تواند حیات انسان و حیوان را تهدید کند. در ادامه فاطمه اکبرپور - رئیس اداره محیط زیست انسانی استان تهران - در گفت و گو با ایسنا به شش نکته درباره آسیب‌های سیگار به محیط زیست اشاره کرده است: *۹۰ درصد از فیلتر سیگارهای تولیدی در جهان از استان سلولز است که به‌سختی تجزیه می‌شوند. این ماده به دلیل دارا بودن مواد شیمیایی و خطرناک علاوه بر تهدید محیط زیست، سلامت انسان، گیاهان و سایر جانداران را به مخاطره می‌اندازد. این مواد خطرناک با ورود به محیط زیست سبب آلودگی آب، خاک و هوا می‌شوند و سلامتی انسان و تنوع زیستی را نشانه می‌گیرند. *کاغذ دور فیلتر سیگار از بهترین جنس کاغذ یعنی «ورق‌های شیت» است که برای تولید آن درختان زیادی نابود می‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین12 ساعت قبل
وزیر بهداشت: عصر کرد - ساه - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کشور ایران به لطف دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان پس از انقلاب اسلامی در شاخص کاهش مرگ و میر کودکان و زنان باردار بین ۲۳ کشور شرق مدیترانه رتبه نخست را دارد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توضیح داد: مرحله دوم برنامه تحول سلامت با محوریت توسعه زیرساخت‌های درمانی آغاز شده است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: به منظور تسهیل در ارایه خدمات به مناطق عشایری به خصوص عشایر کوچرو، ۴۰۰ خانه بهداشت با تأمین نیروی بهورز از میان مردمان عشایر در حال فعالیت هستند. «بهروز اکرمی» افزود: فضای خوابگاهی و رفاهی در اراک با کمبود مواجه است و درخواست می‌شود که به این مهم در وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی توجه ویژه شود. وی افزود: الگویی غذایی نامناسب معضل جدی در حفظ و ارتقای سلامت کشور است و آموزش شهروندان در این راستا تکلیف مدیران متولی است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

بیرانوند بزرگ‌ترین بمب نقل‌وانتقالات را لو داد؛ ستاره ملی‌پوش استقلال، قرمزپوش می‌شود+ عکس

روزنو2 ساعت قبل

اظهارات عادل الجبیر در خصوص جنگ با ایران

افکارنیوز9 ساعت قبل

۸۰ هزار متر مربع از معابر شهر دهدشت آسفالت می‌شود

ایرنا22 ساعت قبل

ایرج نوذری در کنار دخترش

برترین‌ها1 روز قبل

فهرست ۱۸ نفره بزرگسالان با کنعانی‌زادگان و طارمی تکمیل می‌شود/ پول، مانع بازگشت نادری به پرسپولیس

میزان‌آنلاین11 ساعت قبل

اولین عکس از اعدام ۳ جوان پلید در بندر عباس / این زن توانست از چنگال آن‌ها فرار کند

رکنا15 ساعت قبل

آقای بازیگر ابر جاسوس شد

برترین‌ها14 ساعت قبل

قیمت خودرو در بازار امروز ۲۹ خرداد ۹۸؛ پژو پارس ۱۰۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان!

فرارو1 روز قبل

برانکو از پرسپولیس به فیفا شکایت کرد

روزنو23 ساعت قبل

ایندیپندنت: محمد مرسی بیش از ۲۰ دقیقه روی زمین افتاده بود؛ بعد از ۳۰ دقیقه آمبولانس رسید/ بی‌توجهی‌های اولیه به مرسی عمدی بود

انتخاب1 روز قبل